Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Kr neki spet in zdej si postal še jasnovidec ...............kako pa ti veš zakaj kdo kupi izpuh in kaj je to sploh važno ,ti je Jure lepo napisal ,preberi lepo počasi pa odgovarjaj če že odgovarjaš na vse ne samo na tisto kar ti paše in gre na tvoj mlin ....

Spet špekuliraš in nekaj nabijaš brez osnove ................

In ker se izmikaš ...................sprašujem te o izpuhih ki so novi nepredelani in npr ne ustrezajo homologaciji motorja ,prodajalec pa ti ga proda in v isti sapi zagotavlja neoporečnost ...............kriv sem pa na koncu sam ,ker sem ga po tvoji logiki zamenjal z izpuhom ,ki se npr. uradno prodaja kot primeren in zakonsko dovoljen ............men boš pa kazen pisal,sej ni čudno ,če vsi delujejo po tvoji zgrešeni logiki da gremo v qrac .

Dan ne začnem o tvoji specialni logiki ,ki je botrovala odkritju tople vode zaradi katere so EU motorji manj kvalitetni kot Japonski,ker imajo japonski 5dcb manjšo glasnost......znanstvenik :OK:

In jA seveda sam Akrapovič je primeren :lol1:

In ja še enkrat, nobeden me ne sili mam pa možnost ki je zakonsko dovoljena !

 

Napisal sem na splošno, zakaj nekdo kupi izpuh. In kupi se ga v veliki večini  zaradi glasnosti. Samo ne potem jokcati, ko stric piše kazen.

Za izpuhe sem ti napisal na prejšnji strani. Je tako težko prebrati ? Za vgradnjo izpuha si čisto sam odgovoren, če vgradiš nehomologiranega. Še prej pa pojasni, kateri trgovec ti zagotavlja, da je izpuh neoporečen, čeprav ni homologiran za tvoj motor. Napiši primer. Pa ta tvoj primer ni primer, ker nisi ti kupil izpuh, ampak si ga že dobil na motorju. Si že preveril pri Akrapoviču ?

In kot vidim, si edino ti nasedel mojemu zapisu o različni kvaliteti motorjev. Sem se prav spraševal, kdo bo verjel takšni neumni objavi. Kako si sploh lahko verjel, da gre za različno kvaliteto in posledično za različen hrup ? Znanstvenik gor ali pa dol, nasedel si pa ti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

ste ugotovili kaj je zdj prou :P

a misliš, da bi užgalo če bi reku :

g. policaj .. parkiru sm u parku in šu na kavo ... pol pa pridem nazaj ... medtem so mi pokemoni zamenjal auspuh ... js nč kriu ... 

a bi šlo :?

 

zakaj se noće nuben z mano pogovarjat :cry:

še policaji me ne šmirglajo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Izpuh se kupi zaradi večje glasnosti in v manjši meri tudi zaradi videza. Ker pa je ta izpuh pretih, se zgodijo nekatere domače predelave, od katerih je najbolj razširjena in najbolj priljubljena odstranjevanje nekega dela na izstopu. In je lastnik takoj vesel, da je sedaj največji frajer in najbolj varen, ker ga slišijo v deveto vas. 

Ne boste verjeli, ampak ta frajer kasneje krivi sistem za njegovo tanjšo denarnico. Še kakšno solzico naj potoči. 

Kaj pa če nekdo menja izpuh zaradi občutno manjše teže v primerjavi z originalnim?

Sam sem namreč menjal izpuh prav iz tega razloga, ker ima motor izpuh pod sedežem in se 4 kg manj teže pod sedežem pozna tudi med vožnjo ker je težišče motorja malenkost nižje. Še več, izpuh sem menjal izključno zaradi teže in izgleda, za glasnost mi je bilo popolnoma vseeno. Izpuh je homologiran, v njem sta celo 2 dušilca, pa še vedno ne dam roke v ogenj, da morebitna meritev ne bi pokazala kakšnega dB preveč, ker je vseeno bolj glasen kot original. Pa čeprav je izpuh v točno takem stanju, v kakršnem proizvajalec zagotavlja, da je ustrezen.

Kaj torej v takem primeru? Izpuh kupljen z vsemi papirji, ki potrjujejo, da je ustrezen za uporabo v cestnem prometu, montiran je po navodilih proizvajalca, nič ni spremenjeno oz. predelano. Vse je narejeno točno tako, kot opisuje proizvajalec izpuha v navodilih za vgradnjo. Kaj sem torej jaz kot kupec tega izpuha kriv, v primeru da meritev pokaže, da je izpuh preglasen? Naj poudarim, da izpuha nisem kupil z namenom, da bi bil bolj glasen, ampak kot sem zgoraj napisal, zaradi občutno manjše teže in lepšega izgleda. Glede ustreznosti izpuha pa sem se zanašal na papirje, ki sem jih dobil zraven in potrjujejo ustreznost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej o tem je bilo tut govora, sam Borutt rad potem zadeve zavije v meglo, pa govori o domačih predelavah itd...

13782021_10207814384054703_3634619331858

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, speedfighttuning pravi:

Kaj pa če nekdo menja izpuh zaradi občutno manjše teže v primerjavi z originalnim?

Sam sem namreč menjal izpuh prav iz tega razloga, ker ima motor izpuh pod sedežem in se 4 kg manj teže pod sedežem pozna tudi med vožnjo ker je težišče motorja malenkost nižje. Še več, izpuh sem menjal izključno zaradi teže in izgleda, za glasnost mi je bilo popolnoma vseeno. Izpuh je homologiran, v njem sta celo 2 dušilca, pa še vedno ne dam roke v ogenj, da morebitna meritev ne bi pokazala kakšnega dB preveč, ker je vseeno bolj glasen kot original. Pa čeprav je izpuh v točno takem stanju, v kakršnem proizvajalec zagotavlja, da je ustrezen.

Kaj torej v takem primeru? Izpuh kupljen z vsemi papirji, ki potrjujejo, da je ustrezen za uporabo v cestnem prometu, montiran je po navodilih proizvajalca, nič ni spremenjeno oz. predelano. Vse je narejeno točno tako, kot opisuje proizvajalec izpuha v navodilih za vgradnjo. Kaj sem torej jaz kot kupec tega izpuha kriv, v primeru da meritev pokaže, da je izpuh preglasen? Naj poudarim, da izpuha nisem kupil z namenom, da bi bil bolj glasen, ampak kot sem zgoraj napisal, zaradi občutno manjše teže in lepšega izgleda. Glede ustreznosti izpuha pa sem se zanašal na papirje, ki sem jih dobil zraven in potrjujejo ustreznost.

Ma to mu jaz pišem potem pa meša meglo in vmešava moj izpuh , ki ga v današnji debati nisem nikjer omenil itd ....sej je brez veze .....to je borba z mlini na veter . In če poenostavim njegovo logiko .....kriv si pa tudi če nisi nič kriv ker so te nategnili ali pa zavedli kot on to zna in ko napiše bedarijo smo pa nasedli..............kr neki ,sem že rekel da ne pišem več ,ker nikoli ne dobiš odktitega direktnega odgovora ampak neko gmoto drame in vmešavanja privat zadev na konkretno vprašanje ......

 

pred 32 minutami, Borutt pravi:

Napisal sem na splošno, zakaj nekdo kupi izpuh. In kupi se ga v veliki večini  zaradi glasnosti. Samo ne potem jokcati, ko stric piše kazen.

Za izpuhe sem ti napisal na prejšnji strani. Je tako težko prebrati ? Za vgradnjo izpuha si čisto sam odgovoren, če vgradiš nehomologiranega. Še prej pa pojasni, kateri trgovec ti zagotavlja, da je izpuh neoporečen, čeprav ni homologiran za tvoj motor. Napiši primer. Pa ta tvoj primer ni primer, ker nisi ti kupil izpuh, ampak si ga že dobil na motorju. Si že preveril pri Akrapoviču ?

In kot vidim, si edino ti nasedel mojemu zapisu o različni kvaliteti motorjev. Sem se prav spraševal, kdo bo verjel takšni neumni objavi. Kako si sploh lahko verjel, da gre za različno kvaliteto in posledično za različen hrup ? Znanstvenik gor ali pa dol, nasedel si pa ti. 

Kaj imaš pisat splošno na direktno vprašanje , piši direkten odgovor .

Kdo je kaj vgrajeval nehomologiranega ? Kot ti znaš :dejstva prosim !

Kaj naj ti jaz pojasnjujem če še teb niti odgovornim ni jasno ..........primer imaš zgoraj naveden ,samo spet ni dovolj dober za tebe ,ker nimaš pametnega odgovora ,samo neumno zakonodajo , ki pusti prevarantom prodajat nekaj kar ne ustreza pravilom in kaznovat nekoga ki je v dobri veri kupil v npr. poblaščeni trgovini izpuh z vsemi dokumenti in homologiral  na UE kjer so mu to tudi potrdili poslikali in priznali da je vse ok ...............ko me boš pa ustavil bom kriv pa jaz .................a ti res nič ne jemlješ kar vpliva na tebe :P

Sem preveril ...in kaj bi zdaj ?  Naj opravljam delo namesto vas in enot ki so sprovedle homologacijo ki je ne bi smele in uradno to tudi vpisale ,naj delam v svojo škodo ...............za vse ostalo imaš ZS ......

Zadnji del pa res ne vem ...............govorimo o izpuhih,nakar privlečeš na dan nebulozo ki ji itak ne vrjame nihče in ker ne vrjamem tvoji butasti objavi sem ti tudi repliciral in ne nasedel . Čeprav ne vidim smisla takšnega trolanja  ,trolaj naprej ,sej takih bučk in butastih imaš kar nekaj ,čeprav pravno zdržijo večkrat ,ampak samo zaradi butasto napisanih zakonov ki jih sprovedejo butci , ki ne razmišljajo v prid državljanov temveč se borijo za milost pri šefu  in blabla bla  ....

Ti je kaj znano ,da morajo policaji ki razmišljajo z zdravo kmečko pametjo delati več nočnih in so sploh šikanirani z strani šefov .......imam več kolegov  policajev , ki znajo to zelo dobro povedat ................sam to itak ni res a ne ........ja mogoče živiš samo ti na zemlji in vsi ostali na marsu .....

Mogoče sem pa spet nasedel butasti izjavi .....:lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, speedfighttuning pravi:

Kaj pa če nekdo menja izpuh zaradi občutno manjše teže v primerjavi z originalnim?

Sam sem namreč menjal izpuh prav iz tega razloga, ker ima motor izpuh pod sedežem in se 4 kg manj teže pod sedežem pozna tudi med vožnjo ker je težišče motorja malenkost nižje. Še več, izpuh sem menjal izključno zaradi teže in izgleda, za glasnost mi je bilo popolnoma vseeno. Izpuh je homologiran, v njem sta celo 2 dušilca, pa še vedno ne dam roke v ogenj, da morebitna meritev ne bi pokazala kakšnega dB preveč, ker je vseeno bolj glasen kot original. Pa čeprav je izpuh v točno takem stanju, v kakršnem proizvajalec zagotavlja, da je ustrezen.

Kaj torej v takem primeru? Izpuh kupljen z vsemi papirji, ki potrjujejo, da je ustrezen za uporabo v cestnem prometu, montiran je po navodilih proizvajalca, nič ni spremenjeno oz. predelano. Vse je narejeno točno tako, kot opisuje proizvajalec izpuha v navodilih za vgradnjo. Kaj sem torej jaz kot kupec tega izpuha kriv, v primeru da meritev pokaže, da je izpuh preglasen? Naj poudarim, da izpuha nisem kupil z namenom, da bi bil bolj glasen, ampak kot sem zgoraj napisal, zaradi občutno manjše teže in lepšega izgleda. Glede ustreznosti izpuha pa sem se zanašal na papirje, ki sem jih dobil zraven in potrjujejo ustreznost.

Kot je že Jure napisal, naš

 

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

Ma to mu jaz pišem potem pa meša meglo in vmešava moj izpuh , ki ga v današnji debati nisem nikjer omenil itd ....sej je brez veze .....to je borba z mlini na veter . In če poenostavim njegovo logiko .....kriv si pa tudi če nisi nič kriv ker so te nategnili ali pa zavedli kot on to zna in ko napiše bedarijo smo pa nasedli..............kr neki ,sem že rekel da ne pišem več ,ker nikoli ne dobiš odktitega direktnega odgovora ampak neko gmoto drame in vmešavanja privat zadev na konkretno vprašanje ......

 

Kaj imaš pisat splošno na direktno vprašanje , piši direkten odgovor .

Kdo je kaj vgrajeval nehomologiranega ? Kot ti znaš :dejstva prosim !

Kaj naj ti jaz pojasnjujem če še teb niti odgovornim ni jasno ..........primer imaš zgoraj naveden ,samo spet ni dovolj dober za tebe ,ker nimaš pametnega odgovora ,samo neumno zakonodajo , ki pusti prevarantom prodajat nekaj kar ne ustreza pravilom in kaznovat nekoga ki je v dobri veri kupil v npr. poblaščeni trgovini izpuh z vsemi dokumenti in homologiral  na UE kjer so mu to tudi potrdili poslikali in priznali da je vse ok ...............ko me boš pa ustavil bom kriv pa jaz .................a ti res nič ne jemlješ kar vpliva na tebe :P

Sem preveril ...in kaj bi zdaj ?  Naj opravljam delo namesto vas in enot ki so sprovedle homologacijo ki je ne bi smele in uradno to tudi vpisale ,naj delam v svojo škodo ...............za vse ostalo imaš ZS ......

Zadnji del pa res ne vem ...............govorimo o izpuhih,nakar privlečeš na dan nebulozo ki ji itak ne vrjame nihče in ker ne vrjamem tvoji butasti objavi sem ti tudi repliciral in ne nasedel . Čeprav ne vidim smisla takšnega trolanja  ,trolaj naprej ,sej takih bučk in butastih imaš kar nekaj ,čeprav pravno zdržijo večkrat ,ampak samo zaradi butasto napisanih zakonov ki jih sprovedejo butci , ki ne razmišljajo v prid državljanov temveč se borijo za milost pri šefu  in blabla bla  ....

Ti je kaj znano ,da morajo policaji ki razmišljajo z zdravo kmečko pametjo delati več nočnih in so sploh šikanirani z strani šefov .......imam več kolegov  policajev , ki znajo to zelo dobro povedat ................sam to itak ni res a ne ........ja mogoče živiš samo ti na zemlji in vsi ostali na marsu .....

Mogoče sem pa spet nasedel butasti izjavi .....:lol1:

 Kateri Akrapovič v originalnem stanju homologiran za cestno uporabo je preglasen ? 

Pisal si o trgovcu in sem te o tem primeru vprašal. Kateri trgovec ti proda nehomologiran izpuh za cestno uporabo ?

Tudi glede tvojega izpuha sem ti rekel, da se pozanimaj pri Akrapoviču, ker se ti zdi preglasen. Je to tako težko ? Ne delaš nič za druge, ampak zase, da ne boš po nepotrebnem ob denar. 

Nasedel si provokaciji in se sedaj vlečeš ven. In jeziš se name, ker sem uspel s provokacijo.

Nočne so boljše plačane. Pa še spanje pripada. Kaj ti pove dejstvo, da sem bi ta vikend prost in bom tudi naslednjega ? Me šef šikanira, ker bom imel manjšo plačo zaradi manj delovnih ur preko vikenda ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Kot je že Jure napisal, naš

 

 Kateri Akrapovič v originalnem stanju homologiran za cestno uporabo je preglasen ? noben

Pisal si o trgovcu in sem te o tem primeru vprašal. Kateri trgovec ti proda nehomologiran izpuh za cestno uporabo ? NOBEN (čeprav ga lahko kupiš kot RACE varianto, brez homologacije, ampak ne mešat hrušk in jabolk), a vendar ti lahko naštejem HOMOLOGIRANE preglasne, ki se ne skladajo z zmešnjavo v zakonodaji, Leovince, Mass...itd

Nasedel si provokaciji in se sedaj vlečeš ven. In jeziš se name, ker sem uspel s provokacijo. ti si lump :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

kok se vam da :lol1:

 

če smo pa na bolovanje/dopust, nimamo mi takih služb, da bi lah tut tam kracal po MS, nas siljo delat :(

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Borutt pravi:

Kot je že Jure napisal, naš

Moja objava se je izgubila. Swašta.

Naš pravni red dovoljuje namestitev ne serijski izpuh, katerega je možno enostavno legalizirati. Sušilnico sadja je nekoliko težje in še več časa je potrebno. 

Legalizacija izpuha je pač predpisana na način, kjer je potrebno z dokumenti izkazovati primernost za cestno uporabo. V primeru nepredelanega homologiranega in preglasnega izpuha je potrebno narediti reklamacijo izdelka, saj gre za zavajanje kupca ali pa za izdelek z napako. Policist na kraju ne more vedeti, če je izpuh nepredelan ali predelan, ampak samo ugotavlja glasnost. Prav tako ne more verjeti na besedo, saj ima napravo za opravljanje meritve hrupa. Glede na vse možne teste in ateste lahko nekateri proizvajalci poskušajo privarčevati nekaj denarja na račun slabših materialov v kasnejši proizvodnji. Tega stric pri vpisu izpuha ne more vedeti niti ne more vedeti, da je kakšen decibel preveč. 

Iz izkušenj lahko napišem, da se predelan izpuh ali pa race varianto izpuha sliši na daleč. Tako lahko pripravimo vse vnaprej, da ne izgubljamo časa. Vsi tisti brez db kilerjev in z race variantami izpuhov dobro veste, da ste preglasni. Potem pa v eni drugi temi omenjate glasnost čelade in čepke. 

Jaz na cesti ne morem vedeti, če je karkoli predelano v notranjosti izpuha, ampak lahko vidim samo zunanjost in dokumente. Malenkost glasnejši izpuh ni noben problem, če je na izgled, kot je prišel iz proizvodnje. Ekstremi so problem. 

Bi prosil za kakšen primer preglasnega nepredelanega izpuha. Me resnično zanima, koliko je naprava pokazala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ducati Monster 821 (my 2015) vec, kot deklarirano- nov z 8km !

So z my.2016 malenkost daljse cevi !

 

lp,

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Yagi-san pravi:

Ducati Monster 821 (my 2015) vec, kot deklarirano- nov z 8km !

So z my.2016 malenkost daljse cevi !

 

lp,

Yagi

Pozabil si napisati, koliko je naprava pokazala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Moja objava se je izgubila. Swašta.

Naš pravni red dovoljuje namestitev ne serijski izpuh, katerega je možno enostavno legalizirati. Sušilnico sadja je nekoliko težje in še več časa je potrebno. 

Legalizacija izpuha je pač predpisana na način, kjer je potrebno z dokumenti izkazovati primernost za cestno uporabo. V primeru nepredelanega homologiranega in preglasnega izpuha je potrebno narediti reklamacijo izdelka, saj gre za zavajanje kupca ali pa za izdelek z napako. Policist na kraju ne more vedeti, če je izpuh nepredelan ali predelan, ampak samo ugotavlja glasnost. Prav tako ne more verjeti na besedo, saj ima napravo za opravljanje meritve hrupa. Glede na vse možne teste in ateste lahko nekateri proizvajalci poskušajo privarčevati nekaj denarja na račun slabših materialov v kasnejši proizvodnji. Tega stric pri vpisu izpuha ne more vedeti niti ne more vedeti, da je kakšen decibel preveč. 

Iz izkušenj lahko napišem, da se predelan izpuh ali pa race varianto izpuha sliši na daleč. Tako lahko pripravimo vse vnaprej, da ne izgubljamo časa. Vsi tisti brez db kilerjev in z race variantami izpuhov dobro veste, da ste preglasni. Potem pa v eni drugi temi omenjate glasnost čelade in čepke. 

Jaz na cesti ne morem vedeti, če je karkoli predelano v notranjostie da ti al pa en  izpuha, ampak lahko vidim samo zunanjost in dokumente. Malenkost glasnejši izpuh ni noben problem, če je na izgled, kot je prišel iz proizvodnje. Ekstremi so problem. 

Bi prosil za kakšen primer preglasnega nepredelanega izpuha. Me resnično zanima, koliko je naprava pokazala. 

zdej se pa vn vlečeš, dejstvo je da ti al pa en modr k je vstal na levo nogo, al pa SENP lahko dela pizdarije tudi pri malih razlikah, ki so in to je dejstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....pa se nekaj. A nebi bilo za vse bolje, ce bi lovili in delali red med vsemi neregistriranimi in 25km/h "nategovalci", kot med malenkost preglasnim izpuhom?! Ker toliko, kot vidim tega po LJ je smesno....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, speedfighttuning pravi:

 Izpuh je homologiran, v njem sta celo 2 dušilca, pa še vedno ne dam roke v ogenj, da morebitna meritev ne bi pokazala kakšnega dB preveč, ker je vseeno bolj glasen kot original. Pa čeprav je izpuh v točno takem stanju, v kakršnem proizvajalec zagotavlja, da je ustrezen.

Kaj torej v takem primeru? Izpuh kupljen z vsemi papirji, ki potrjujejo, da je ustrezen za uporabo v cestnem prometu, montiran je po navodilih proizvajalca, nič ni spremenjeno oz. predelano. Vse je narejeno točno tako, kot opisuje proizvajalec izpuha v navodilih za vgradnjo. Kaj sem torej jaz kot kupec tega izpuha kriv, v primeru da meritev pokaže, da je izpuh preglasen? Naj poudarim, da izpuha nisem kupil z namenom, da bi bil bolj glasen, ampak kot sem zgoraj napisal, zaradi občutno manjše teže in lepšega izgleda. Glede ustreznosti izpuha pa sem se zanašal na papirje, ki sem jih dobil zraven in potrjujejo ustreznost.

če imaš še potrdilo o vgradnji je naslednja varianta - če ti izmerijo preglasnega - sodni cenilec , tržna inšpekcija ali pa sprememba predpisov o homologaciji izpuha , kje bo pisalo , da morajo stvar pregledati in izmeriti na licu mesta ter ob prisotnosti tistega , ki ti ga je montiral in ti ga preda šele , ko je homologacija šla skozi - v izogib la la la kolk si ti v dveh dneh že navrtal in izrezal iz auspuha...

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Ti je kaj znano ,da morajo policaji ki razmišljajo z zdravo kmečko pametjo delati več nočnih in so sploh šikanirani z strani šefov .......imam več kolegov  policajev , ki znajo to zelo dobro povedat ................sam to itak ni res a ne ........ja mogoče živiš samo ti na zemlji in vsi ostali na marsu .....

Mogoče sem pa spet nasedel butasti izjavi .....:lol1:

:hmm: zakva našga borčija pol skoz videvamo sam podneu ? še k je frej... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Yagi-san pravi:

....pa se nekaj. A nebi bilo za vse bolje, ce bi lovili in delali red med vsemi neregistriranimi in 25km/h "nategovalci", kot med malenkost preglasnim izpuhom?! Ker toliko, kot vidim tega po LJ je smesno....

Poglej moje zapise in boš videl, da sem že zdavnaj ugotovil, da so za naše prekrške vedno drugi krivi. Si samo potrdil mojo ugotovitev. 

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

zdej se pa vn vlečeš, dejstvo je da ti al pa en modr k je vstal na levo nogo, al pa SENP lahko dela pizdarije tudi pri malih razlikah, ki so in to je dejstvo.

Za majhno razliko te niti ustavil ne bo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Poglej moje zapise in boš videl, da sem že zdavnaj ugotovil, da so za naše prekrške vedno drugi krivi. Si samo potrdil mojo ugotovitev. 

Za majhno razliko te niti ustavil ne bo. 

sej ni debata o tem, debata se je začela...beri nazaj, kako vedeti da je razlika in kdo je odgovoren. Sedaj me res lahko ne ustavijo, vendar me lahko čez čas, ko bo državi primanjkovalo denarja. Takrat te lahko poknejo za vsak decibel.

Predpisi so predpisi in kazen je predpisana tudi za 5km prekoračitve dovoljene hitrosti. Stacionarc ne razmišlja kot ti, on piše samo kazni in nekoč bo nameščena napravica, mi jih itak imamo zlo radi, ki bo samo izmerila in poslala položnico :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

sej ni debata o tem, debata se je začela...beri nazaj, kako vedeti da je razlika in kdo je odgovoren. Sedaj me res lahko ne ustavijo, vendar me lahko čez čas, ko bo državi primanjkovalo denarja. Takrat te lahko poknejo za vsak decibel.

Predpisi so predpisi in kazen je predpisana tudi za 5km prekoračitve dovoljene hitrosti. Stacionarc ne razmišlja kot ti, on piše samo kazni in nekoč bo nameščena napravica, mi jih itak imamo zlo radi, ki bo samo izmerila in poslala položnico :D

 

Če misliš, da ne deluje pravilno, pojdi na servis ali na tehnični pregled. Se z motorjem kar voziš in voziš, pa čeprav nekaj čudno ropota v drobovju ? Čakaj, saj pri KTM je to normalno :lol1:.

Kazen je za 1 km/h prekoračitve ob upoštevanju varnostne razlike. Aparat že sedaj sam naredi vse. Samo poštar je tista oseba v verigi.

Pri hrupu je vsak decibel  več veliko večji hrup. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo na konkreten primer. Kupil sem izpušni lonec svetovno znanega proizvajalca, ga sam namestil po navodilih za montažo in opravil vpis predelave. Preglednik si je montažo izpuha ogledal in primerjal z navodili za montažo. Na podlagi tega je potrdil ustreznost predelave. Sklepam, da je šlo za posamično odobritev in ne samo evidentiranje posameznega odobrenega dela. V kolikor bi imel potrdilo o strokovni vgradnji ga niti ne bi rabil peljati na pregled in bi vse uredil samo z vpisom. Vse ok, dokler me ne ujame Borutt s svojim merilnikom. Zakaj? Ker je izpuh nekoliko glasnejši od serijskega, kljub vgrajenemu "dB kilerju", lahko sklepam da nekaj ni ok. V vrečki poleg ostalega montažnega materiala pa mi ostane neka tanka ploščica z luknjami, ki po nekem naključju paše med krivino in izpušni lonec. V navodilih za montažo ni nikjer omenjena, 100% pa ni bila nameščena v lonec in bi slučajno odpadla med transportom. Kdo je v primeru presežene glasnosti odgovoren za odstopanje? Po predpisih je vse izvedeno pravilno, verjetno pa kljub temu nekoliko preglasno. Padem v območje "majhne razlike" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Borutt pravi:

Če misliš, da ne deluje pravilno, pojdi na servis ali na tehnični pregled. Se z motorjem kar voziš in voziš, pa čeprav nekaj čudno ropota v drobovju ? Čakaj, saj pri KTM je to normalno :lol1:.

Kazen je za 1 km/h prekoračitve ob upoštevanju varnostne razlike. Aparat že sedaj sam naredi vse. Samo poštar je tista oseba v verigi.

Pri hrupu je vsak decibel  več veliko večji hrup. 

bla bla bla, pust me pr mer, kuham kosiu :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, XTR pravi:

Gremo na konkreten primer. Kupil sem izpušni lonec svetovno znanega proizvajalca, ga sam namestil po navodilih za montažo in opravil vpis predelave. Preglednik si je montažo izpuha ogledal in primerjal z navodili za montažo. Na podlagi tega je potrdil ustreznost predelave. Sklepam, da je šlo za posamično odobritev in ne samo evidentiranje posameznega odobrenega dela. V kolikor bi imel potrdilo o strokovni vgradnji ga niti ne bi rabil peljati na pregled in bi vse uredil samo z vpisom. Vse ok, dokler me ne ujame Borutt s svojim merilnikom. Zakaj? Ker je izpuh nekoliko glasnejši od serijskega, kljub vgrajenemu "dB kilerju", lahko sklepam da nekaj ni ok. V vrečki poleg ostalega montažnega materiala pa mi ostane neka tanka ploščica z luknjami, ki po nekem naključju paše med krivino in izpušni lonec. V navodilih za montažo ni nikjer omenjena, 100% pa ni bila nameščena v lonec in bi slučajno odpadla med transportom. Kdo je v primeru presežene glasnosti odgovoren za odstopanje? Po predpisih je vse izvedeno pravilno, verjetno pa kljub temu nekoliko preglasno. Padem v območje "majhne razlike" ?

Je glasnejši ali pa ni glasnejši je samo tvoja domneva. Izmeri glasnost, da boš imel črno na belem. Za tisto ploščico naslovi vprašanje na prodajalca oziroma na proizvajalca omenjenega izdelka. Verjamem, da bo nekdo vedel, čemu je namenjena. 

Zvok ni samo glasnost in decibeli, ampak tudi barva zvoka. Mogoče se ti samo zdi, da je bolj glasen zaradi drugačne barve zvoka. Glede zvoka ti lahko stric Gugl več pove. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Kot je že Jure napisal, naš

 

 Kateri Akrapovič v originalnem stanju homologiran za cestno uporabo je preglasen ?  Nimam podatka,izhajal sem iz postov , ki so jih napisali . Sam osebno nisem imel nikoli nobenih problemov tako z homologacijo kot cestnimi patruljami ...kar se tiče izpuhov .

Pisal si o trgovcu in sem te o tem primeru vprašal. Kateri trgovec ti proda nehomologiran izpuh za cestno uporabo ? Kakor vem ti nehomologiranega proda vsak ,mora pa izpolnjevat norme da ga lahko homologiraš. Sem pa izluščil da so na homologacijah samo za to da vpišejo v kartonček pa tud če prineseš žabo .......sistem je nepravičen do končnega uporabnika ,nekdo pa vleče plačo in potrjuje kar vse povprek in vpisuje v homo kartonček. Kdo od trgovcev pa prodaja neustrezne lonce bodo pa povedali tisti , ki so jih kupili in bodo imeli probleme pri merjenju glasnosti ali pa so jih imeli ,sam takšnega primera ne poznam ,sem se pač vžgal na poste kjer so takšno situacijo omenjali .

Tudi glede tvojega izpuha sem ti rekel, da se pozanimaj pri Akrapoviču, ker se ti zdi preglasen. Je to tako težko ? Ne delaš nič za druge, ampak zase, da ne boš po nepotrebnem ob denar.    Sem se pozanimal in ti tudi povedal ,še vedno pa sem mnenja da bo za to šlamparijo morali odgovarjati vsi prej kot jaz .....jaz sem samo kupil motor z uradno vpisanim izpuhom ,št, štimajo ,vse tip top uradno ...jaz naj pa plačujem ,saj nekje more biti evidentirano kdo je kaj vpisal in pregledal ................drugače jih pa ne potrebujemo ,pa naj se senp ukvarja potem kateri je ustrezen in kateri ne ......kazen bo lih tako ,sam bo manjša ker ne bo stroška vpisa v homologacijo .

Nasedel si provokaciji in se sedaj vlečeš ven. In jeziš se name, ker sem uspel s provokacijo.  Ti si uspel ..........vidim ,da imaš zelo nizke kriterije uspeha :P

Nočne so boljše plačane. Pa še spanje pripada. Kaj ti pove dejstvo, da sem bi ta vikend prost in bom tudi naslednjega ? Me šef šikanira, ker bom imel manjšo plačo zaradi manj delovnih ur preko vikenda ? To pomeni da iz šefove ritke bingljajo samo še tvoji gležnji :lol1:

lp .....pa pust me na mir :D

 

pred 4 urami, Borutt pravi:

Moja objava se je izgubila. Swašta.

Naš pravni red dovoljuje namestitev ne serijski izpuh, katerega je možno enostavno legalizirati. Sušilnico sadja je nekoliko težje in še več časa je potrebno. 

Legalizacija izpuha je pač predpisana na način, kjer je potrebno z dokumenti izkazovati primernost za cestno uporabo. V primeru nepredelanega homologiranega in preglasnega izpuha je potrebno narediti reklamacijo izdelka, saj gre za zavajanje kupca ali pa za izdelek z napako. Policist na kraju ne more vedeti, če je izpuh nepredelan ali predelan, ampak samo ugotavlja glasnost. Prav tako ne more verjeti na besedo, saj ima napravo za opravljanje meritve hrupa. Glede na vse možne teste in ateste lahko nekateri proizvajalci poskušajo privarčevati nekaj denarja na račun slabših materialov v kasnejši proizvodnji. Tega stric pri vpisu izpuha ne more vedeti niti ne more vedeti, da je kakšen decibel preveč. 

Iz izkušenj lahko napišem, da se predelan izpuh ali pa race varianto izpuha sliši na daleč. Tako lahko pripravimo vse vnaprej, da ne izgubljamo časa. Vsi tisti brez db kilerjev in z race variantami izpuhov dobro veste, da ste preglasni. Potem pa v eni drugi temi omenjate glasnost čelade in čepke. 

Jaz na cesti ne morem vedeti, če je karkoli predelano v notranjosti izpuha, ampak lahko vidim samo zunanjost in dokumente. Malenkost glasnejši izpuh ni noben problem, če je na izgled, kot je prišel iz proizvodnje. Ekstremi so problem. 

Bi prosil za kakšen primer preglasnega nepredelanega izpuha. Me resnično zanima, koliko je naprava pokazala. 

Je pa za to tam da preveri če vse štima,zakaj pri vgradnji drugega izpuha ne izmerijo če ustreza predpisanim normam in že v štartu ovrže neprimerne ,ne pa da se moramo potem iti reklamacije,sodna varstva in ne vem kaj še ene biokracije ......to je res mim! 

pred 3 urami, Yagi-san pravi:

Ce dobim sliko, jo prilepim. Nisem jaz lasnik, sem bil pa poleg. 

Lp,

Yagi

Tudi jaz te prosim ,da pokažemo na kako trhlih nogah stojijo nekatere Boruttove izjave ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sem hotel mojega zmerit na amzs koper in so mi rekli da bi mi zmerili samo da je brezveze ker rezultat nebi bil verodostojen .Razlaga merit se more v posebnem prostoru ki ga imajo samo v lj in mb mislim,tako da tudi merjenje na tegnicnih pregledih ne velja nic,republiska pa lahko dela itak kar hoce..Ko so me ustavili nazadnje z ninjo 10 me niso slisali ker je bolj tiha kot apn-4 ceprav nisem imel db kilerja,samo ker nisem sel prehitro,in imel vse homologirano in se prvo pomoc se je zapicil v db kiler in hotel dat kazen kr brez merit,ker je kao sigurno preglasen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno je na kaksnega policaja naletiš. Jaz imam na africi arrowa direkt odprtga ala dakar replica. Pa se ob zadnji kontroli prometa policaj tud obrnil ni proti izpuhu. Tudi na mejnem prehodu ga niso slišal kako lepo štimo ima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!