Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Pravkar, Kmet2 pravi:

Kolikor jaz poslušam strokovne policijske razlage to ni možno , kot ni možno homologirat neprimernega izpuha .......in potem Svizec .........

Hmmm, tudi jaz imam drug auspuh. Ko sem moped nabavil je bil že gor, homologacijo sem dobil zraven, ropotarnik ni vpisan dodatno.. Zaradi samega ropota sem nabavil originalni dušilec za ta model, pa je še vedno včasih "malo glasen"...

Če me ustavijo, bom verjetno plačal kazen jaz ...

Pa kdo je tukaj nor ???????

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Hmmm, tudi jaz imam drug auspuh. Ko sem moped nabavil je bil že gor, homologacijo sem dobil zraven, ropotarnik ni vpisan dodatno.. Zaradi samega ropota sem nabavil originalni dušilec za ta model, pa je še vedno včasih "malo glasen"...

Če me ustavijo, bom verjetno plačal kazen jaz ...

Pa kdo je tukaj nor ???????

Kot zgleda mi "naivne ovce " ......ki nas strižejo sužnji 90-ih palčkov ......

Pojdi v temo Ustavite Cerarja boš videl kaj je povedal mafijski šef o naših parlamentarcih .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, HD-Dyna pravi:

Hmmm, tudi jaz imam drug auspuh. Ko sem moped nabavil je bil že gor, homologacijo sem dobil zraven, ropotarnik ni vpisan dodatno.. Zaradi samega ropota sem nabavil originalni dušilec za ta model, pa je še vedno včasih "malo glasen"...

Če me ustavijo, bom verjetno plačal kazen jaz ...

Pa kdo je tukaj nor ???????

daj base u ror ... po vsaki furci bodo fajn predimljene .... štekaš .. kdo pa prau, da s sušilnikom za base ne smeš na cesto :?

pa še malco maš ... pa zame tut .... :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

daj base u ror ... po vsaki furci bodo fajn predimljene .... štekaš .. kdo pa prau, da s sušilnikom za base ne smeš na cesto :?

pa še malco maš ... pa zame tut .... :P

Kaj vem, te base no, nerodna reč,zmeri nekje med špajzo in auspuhom kr zginejo ...

Magija neka :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Ktr1sk pravi:

Niso vsi enako glasni brez dušilca, moj akrapovič v prostem teku lepo mirno teče, nakar mass na kolegovem se že dere brez da bi gas nažigaval in mene so že nekajkrat ustavli (na štajerskem, kjer sem doma) in nikoli rekli da imam glasen izpuh, tud čez mejo na hrvatijo se peljem brez in nič čudno ne gledajo, ampak gledam da lepo dodajam gas...še na tehničnem grem (Avtokrka Šentjur) brez dušilca (imam ga sabo za vsak primer) in sploh niso dojel-gledal da je kao preglasen..in to dve leti zaporedoma..

..ko sem homologiral rabljen Akrapovič, pa sem potreboval vse dokumentacije in brez računa, da je bil vgrajen ni šlo skozi in sem šel na Hondo čepin takrat z Hornetko, ki sem že prej sam montiral Akrapoviča, so na Čepinu samo malo pogledali in mi dali papir in plačal polno ceno, kakor da so oni montirali..

 

V tvojem primeru se gre za kazem 400€ (Borutt popravi, če sem napačno cifro zapisal), če se bo kdo (od organov) upičil, da ni not dušilca. Sploh, če je vidno, da je odstranljiv dušilec, ponavadi je to luknjica z navojem za vijak nekje pri glavni luknji.

pred 7 minutami, maus pravi:

daj base u ror ... po vsaki furci bodo fajn predimljene .... štekaš .. kdo pa prau, da s sušilnikom za base ne smeš na cesto :?

pa še malco maš ... pa zame tut .... :P

 

sam prej mora "legalizirat" sušilnico suhega sadja, pa ne bo več problemov :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je 400€ kar je ogromno, ampak če je policaj "normalen čovek" mi ne bo težil, lahko pa do bo imel slab dan, nikoli ne veš...imam pa v družini sestro in svaka policaja in svak je rekel osebno,da bi enako imel brez dušilca in da ne težijo, če nisi divjak (če ne  navijaš gas in če te sosedi ne prijavijo)..tako da vem da so lahko posledice, ampak do zdaj morem potrkat so bili vsi normalni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

V tvojem primeru se gre za kazem 400€ (Borutt popravi, če sem napačno cifro zapisal), če se bo kdo (od organov) upičil, da ni not dušilca. Sploh, če je vidno, da je odstranljiv dušilec, ponavadi je to luknjica z navojem za vijak nekje pri glavni luknji.

Zakaj pa ne bi kazen dobil na tehničnem ,ker je spustil čez enosledno vozilo ki ne zadostuje pravilniku ali zakonom in je tako po njihovo tehnično oporečno .......................eh ,lažje je napisat kazen motoristu ,ker dokazovat ,da ti nisi kriv proti državi oz, njenim organom je jalovo početje . 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

sam prej mora "legalizirat" sušilnico suhega sadja, pa ne bo več problemov :D

Mam od Turka papir, k ga ma viška :P

Vela tut za sušilnico bas :blush:

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DinDiin pravi:

Ah,glasnost je zadn problem.....k pa kmet s kosilnco brez avspuha cel vikend naziga, al pa s kombajnom, je pa vse uredu. Ne, problem je, k se odpeljes mimo nekoga, k traja 10 sekund. Res, tragedija.

Primerjaj količino kosilnic in kombajnov s količino avtov in mopedov v Slo. Pol pa še poglej, kje operira večina kosilnic in kombajnov, kje pa večina avtov in mopedov. Pa se ti bo razlika v obravnavi pojasnila. Jaz komot en popoldan prenašam soseda ko s staro BCS-ko (bečeeska po domače) kosi travnik preko ceste. Ker je pol mir... lep čas. Bi pa težje prenašal npr 30% preglasnih avtov/motorjev ki bi se nonstop kotalili po cesti mimo hiše in po AC slab kilometer stran. Se zelo dobro sliši, kdo je ilegalec.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Zakaj pa ne bi kazen dobil na tehničnem ,ker je spustil čez enosledno vozilo ki ne zadostuje pravilniku ali zakonom in je tako po njihovo tehnično oporečno .......................eh ,lažje je napisat kazen motoristu ,ker dokazovat ,da ti nisi kriv proti državi oz, njenim organom je jalovo početje . 

to ti bo pa organ pojasnil :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Kako veš ? :jezik:

ja, k so mu ga že oduzad rinl not :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Kmet2 pravi:

Zakaj pa ne bi kazen dobil na tehničnem ,ker je spustil čez enosledno vozilo ki ne zadostuje pravilniku ali zakonom in je tako po njihovo tehnično oporečno .......................eh ,lažje je napisat kazen motoristu ,ker dokazovat ,da ti nisi kriv proti državi oz, njenim organom je jalovo početje . 

Če ga dobiš na izhodu iz tehničnega pregleda in ugotoviš nepravilnosti na vozilu na kraju ali z odrejenim izrednim tehničnim pregledom, pa je bilo vozilo označeno kot tehnično brezhibno, potem je odgovornost na kontrolorju in njegovi firmi. Vse pozneje ugotovljene nepravilnosti so lahko posledica obrabe, okvare ali vtikanje prstov lastnika vozila po opravljenem tehničnem pregledu, kar je teoretično in praktično možno. 

pred 8 minutami, Ciko86 pravi:

ker so me ze 2x?

Verjetno ti paše :lol1:.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, jskrablin said:

Primerjaj količino kosilnic in kombajnov s količino avtov in mopedov v Slo. Pol pa še poglej, kje operira večina kosilnic in kombajnov, kje pa večina avtov in mopedov. Pa se ti bo razlika v obravnavi pojasnila. Jaz komot en popoldan prenašam soseda ko s staro BCS-ko (bečeeska po domače) kosi travnik preko ceste. Ker je pol mir... lep čas. Bi pa težje prenašal npr 30% preglasnih avtov/motorjev ki bi se nonstop kotalili po cesti mimo hiše in po AC slab kilometer stran. Se zelo dobro sliši, kdo je ilegalec

kaj ma kolicina prometa z tem,da kosilnca prdi ceu dan? Se zmer prdi,tko k motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DinDiin pravi:

kaj ma kolicina prometa z tem,da kosilnca prdi ceu dan? Se zmer prdi,tko k motor :)

Vsedi se in si zamisli, da en kup prometa prdi kot ona kosilnica. Ne bi bilo lih prijetno, ane :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Če ga dobiš na izhodu iz tehničnega pregleda in ugotoviš nepravilnosti na vozilu na kraju ali z odrejenim izrednim tehničnim pregledom, pa je bilo vozilo označeno kot tehnično brezhibno, potem je odgovornost na kontrolorju in njegovi firmi. Vse pozneje ugotovljene nepravilnosti so lahko posledica obrabe, okvare ali vtikanje prstov lastnika vozila po opravljenem tehničnem pregledu, kar je teoretično in praktično možno. 

Verjetno ti paše :lol1:.

Res je ,sam nepravilnosti se dogajajo in nemalokrat po grbi dobi nedolžen ....ops ....ovca :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Kmet2 pravi:

Res je ,sam nepravilnosti se dogajajo in nemalokrat po grbi dobi nedolžen ....ops ....ovca :P

ovca.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Kmet2 pravi:

Res je ,sam nepravilnosti se dogajajo in nemalokrat po grbi dobi nedolžen ....ops ....ovca :P

Nedolžen ? Kot Madam :lol1:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Nedolžen ? Kot Madam :lol1:.

nedoužn ja .. če ma žabe gor :lol1:

štekate :?

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Nedolžen ? Kot Madam :lol1:.

Vsak je nedoužen dokler mu ne dokažete krivde :P

Tut ror od Kmetovga Diavela je nedožen, ker ga nima not :D

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino župniki so lahko nedolžni ker lahko grešijo in so hkrati nedolžni, ker se lahko takoj spovejo :P. No vglavnem zavedamo se zakonov, vemo da je odvisno od ljudi oz od posameznika, enim gredo na živce, drugim ne, jaz raje malo z gasom nakažem kot z hupo, pa se mi vedno umaknejo :P, noben pa ni se grdo odzval...prav nasportno so mi že nakazali, da naj mal privijem gas, da se bo slišalo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dobro.. čitam da prdi. samo naj mi dotični pove kako se pelje ta djavel. prosim.

btw: okvir je made in koper, bivši tomos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!