Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Eh borut tiste čmrljčke k mata lah tud cele avspuhe dol pošraufata pa ne bo nekega hrupa :P :lol:

V bistvu te motorje bi morali delat brez izpuhov k so k mlinčki :P :lol:

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:photo:

 

 

:photo:

 

Ahh Borutt ti si ena taka pojava :friend2: 

 

še dobro, da je tist pod zicem renzervni in da imam že enega v loncu, muhahahah :grim 

Eh borut tiste čmrljčke k mata lah tud cele avspuhe dol pošraufata pa ne bo nekega hrupa :P :lol:

V bistvu te motorje bi morali delat brez izpuhov k so k mlinčki :P :lol:

 

Poglej ti maš pa konkreten moped in dimnik od termoelektrarne, pa glih tak ne pomaga ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

to pomeni da u slo nemoremo nardit cafe racerja oz. bilokašnega custom motorja in se legalno vozit po cesti

Da se sigurno, ker je g. Niko Mihelič sam izdelal svoj avtomobil in ga homologiral / registriral...

 

Pogooglaj malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cafeja se da narediti sma iz starodobnika pred 1985 letom, pač najlazji nacin pridobitve papirjev za mljase motocikle je ze vecji direndaj... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok pol ni problema ker mam doma hondo xl600r letnik semizdi da glih 85 in mam namen ga predelat v caffe racerja mam pa še en problem kupil sem ta motor in sm dobu 2 šasiji, use skoraj dvojno pa mam papirje za 1 šasijo od druge pa ne se da to kako uredit???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še ena o strokovnjakih iz biroklracije

 

Kupil sem motor, ki je že imel montiran auspuh Marving. V SLO je bil uvožen iz Italije, un italijan ga je pa uvozil iz Francije.

Stvar je pa taka: francoz je kupil auspuh Marving in ga seveda tudi montiral, pol se je italijan nekaj časa vozil in nato je motor prišel v Slovenijo leta 2006, takrat so naredili homologacijo in izdali tudi homoligacijski karton. Pred mano sta bila dva lastnika v Sloveniji od katerih je eden izgubil homologacijski karton, tako da sem jaz sedaj četrti lastnik brez homologacijskega kartona.

 

In kje nastane sedaj problem - jaz naredim prvi TP brez problemov, drugega prav tako, na tretjem TP pa mi gospod, ki pregleduje pove, da moram homologirat auspuh,(saj TP mi je potrdil) ampak si je zapisal ,da moram do naslednjič prinest un karton od homologacije.

Sem šel v borbo in ta karton tudi dobil(duplikat), kar me je koštalo 36€, na kartončku pa ni nič zabeleženo da je na vozilu predelava oz. drug auspuh.

 

Sem pisal na firmo Marving v Italijo, da ima njihov auspuh in da rabim dokumente od izdelka - priložil sem tudi sliko kateri auspuh je ter napisal številko katera je na auspuhu v eni uri sem dobil vse dokumenta od auspuha kjer je razvidno kje  in kdaj je bil kupljen.

 

Zdaj se je pa za vprašat kdo je ta krivec, ki mi je nakopal dodatne stroške.

Jaz ga ne bom šel nikamor vpisovat. Če so bili slepi in gluhi takrat, ko so delali homologacijo leta 2006, naj bodo pa še naprej.

S seboj bom vozil kopirane papirje pa naj jih gledajo kakor hočejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Zdaj se je pa za vprašat kdo je ta krivec, ki mi je nakopal dodatne stroške.

 

Sam si kriv, kaj si pa kupil motor brez dokumentov. Če ti je odveč še 32€ za homologacijo izpuha boš dal pa 500€ policajem, pa bodi trmast. Lahko si samo vesel da si dobil certifikate. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fora je v tem, da ko se dela prva homologacija za uvozen motor, ti nasi veleumi ne vpisejo aftermarket izpuha, ker pazi to, ni vpisan v originalni homologaciji. tko da jim mores poklonit se dodatnih 32€ (poleg tistih 100), da dobišejo še tistih nekaj črk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo..a se da akrapovic megaphone homologirat?baje da lahko v tc-ju kupis dusilc..ne bi se rad nategnu zato rajs vprasam..lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fora je v tem, da ko se dela prva homologacija za uvozen motor, ti nasi veleumi ne vpisejo aftermarket izpuha, ker pazi to, ni vpisan v originalni homologaciji. tko da jim mores poklonit se dodatnih 32€ (poleg tistih 100), da dobišejo še tistih nekaj črk.

Potrjujem informacijo. Majo neke dobre fore za zaslužt :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale gospodič Matevž Serko je meni vzel motor..

Če vidite belo škodo rs lj - 11 1kg, upite da ni on notri, ker se zapiči v vsako zadevo. In ja tudi v zamenjane žmigavce.  :)

 

No je pa potrebno priznati, da je meli 2,3 napake na motorju spregledal in bi mi lahko spisal še za cca 600-800€.

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah sej konc koncev pravil si ni on zmislil, verjetno je prisiljen v detaljno kontrolo, zato pa ma šiht. Jaz sem se že sprijaznil in vozim po cesti stock motor, tut žmigavcev ne dam gor brez homologacije, pa kresničke za tablico stran. Naj se z kom drugim ubadajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Tale gospodič Matevž Serko je meni vzel motor..

Če vidite belo škodo rs lj - 11 1kg, upite da ni on notri, ker se zapiči v vsako zadevo. In ja tudi v zamenjane žmigavce.  :)

 

No je pa potrebno priznati, da je meli 2,3 napake na motorju spregledal in bi mi lahko spisal še za cca 600-800€.

 

 

Enim vzamejo motor, drugi dobijo plačilni nalog ........... v čem je fora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enim vzamejo motor, drugi dobijo plačilni nalog ........... v čem je fora?

"Fora" je v poznavanju predpisov. Ker je na tem forumu veliko preveč nabijanja in podajanja delnih ali celo zavajajočih informacij. In potem nekdo misli, da se nekomu vzame motor, nekomu drugemu pa za isti prekršek izda plačilni nalog. Ne gre to tako po domače. Ampak se bo z ustreznimi informacijami tudi to razjasnilo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se jaz prav razumem, je voznja brez ustrezne kategorije hujsi prekrsek(moj primer) in gre do sodnika?

No moj primer mislim, da je vsem poznan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!