Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Pozdravljeni

 

Pred časom sem postal lastnik monsterja 696. Na motociklu je termignoni auspuh, katerega pa prejšnji lastnik ni homologiral. Sedaj pa želim opraviti homologacijo, vendar je nova motolegenda, kjer je biu kupljen auspuh že propadel, prav tako pa še neko podjetje v slo, ker so prodajali termignonije ne posluje več. Ima kdo kakšno rešitev kako do certifikata?

ni bil motoland, bila je nova motolegenda ups:)

Popravljeno . Popravil Urke85
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Urke85 pravi:

Pozdravljeni

 

Pred časom sem postal lastnik monsterja 696. Na motociklu je termignoni auspuh, katerega pa prejšnji lastnik ni homologiral. Sedaj pa želim opraviti homologacijo, vendar je Motoland, kjer je biu kupljen auspuh že propadel, prav tako pa še neko podjetje v slo, ker so prodajali termignonije ne posluje več. Ima kdo kakšno rešitev kako do certifikata?

 

motoland panigaz je v kranju, tam nabavljam org. filtre za kawasaki, ne vem če je to isto podjetje vendar Motoland pod tem imenom definitivno obstaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne.

To sem našel, monster bo najbrž pravi, termignoni pa hoj znat:

 

Capture.JPG

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 A je to res vse kar potrebuješ za homologacijo?!? Sam imam namreč enak problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem uredil homologacijo za Akrapovič slip on za GSA. Motorja mi ni bilo treba pripeljati, ker sem imel izjavo o strokovni vgradnji, plačal sem samo 19€. Verjetno je bilo manj, ker ni bil potreben pregled vozila. Skratka, bil sem prijetno presenečen, pričakoval sem dvakrat več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo je kriv če se neda videt homologaciskih številk na akrapoviču da gospod nemore normalno slikat za homologacijo ker je zadnja nihajka napoti?

oni ne, jaz ne, tist ki ga je vgradil ne, bmw ne, torej Igor?

nakonc sem mogu dol uzet lonc pa sliko sam poslat

 

LOL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj, zakaj mora uzet original tuv certifikate, kaj če bo moj naslednji motor isti in bom zadeve prestavu, kako jih naj homologiram na naslednjega, ko pa baje mora in jih je pobrala original papirje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, quattroooo pravi:

kdo je kriv če se neda videt homologaciskih številk na akrapoviču da gospod nemore normalno slikat za homologacijo ker je zadnja nihajka napoti?

oni ne, jaz ne, tist ki ga je vgradil ne, bmw ne, torej Igor?

nakonc sem mogu dol uzet lonc pa sliko sam poslat

 

LOL

toliko napoti da tud s pomočjo ogledala ne gre slikat?

zanimivo, prvo rabiš potrdilo o strokovni vgradnji, pol pa sam doma prešraufat pa slikat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, quattroooo pravi:

kdo je kriv če se neda videt homologaciskih številk na akrapoviču da gospod nemore normalno slikat za homologacijo ker je zadnja nihajka napoti?

oni ne, jaz ne, tist ki ga je vgradil ne, bmw ne, torej Igor?

nakonc sem mogu dol uzet lonc pa sliko sam poslat

 

LOL

Če se ne more fotografirati, se zabeleži razlog in vsi ostali podatki. 

 

pred 1 uro, quattroooo pravi:

pa še nekaj, zakaj mora uzet original tuv certifikate, kaj če bo moj naslednji motor isti in bom zadeve prestavu, kako jih naj homologiram na naslednjega, ko pa baje mora in jih je pobrala original papirje...

Ne more vzeti originala, ampak si mora narediti kopijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot jaz njim da to ni moj problem da jaz sem z motorjem tukaj zarad slikanja če pa negre pa nisem jaz kriv bolj oni men da če se ne vidi da nemore vpisat :) 

Tut za papirje sem vztrajal naj si naredi kopijo ampak da ne da mora originale pobrat 

 

Bom preveru jutri ce se da z ogledalom tut omenu sem oni v pisarni pa majstru ki je sliku pa sta se oba samo smejala.

 

res je da se niso mel takega motorja na homologaciji ampak vseeno 

mal so čudni

najbolj me bega ta original TUV čeprav ga nebom več rabu

 

Popravljeno . Popravil quattroooo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, quattroooo pravi:

Bolj kot jaz njim da to ni moj problem da jaz sem z motorjem tukaj zarad slikanja če pa negre pa nisem jaz kriv bolj oni men da če se ne vidi da nemore vpisat :) 

Tut za papirje sem vztrajal naj si naredi kopijo ampak da ne da mora originale pobrat 

 

Bom preveru jutri ce se da z ogledalom tut omenu sem oni v pisarni pa majstru ki je sliku pa sta se oba samo smejala.

 

res je da se niso mel takega motorja na homologaciji ampak vseeno 

mal so čudni

najbolj me bega ta original TUV čeprav ga nebom več rabu

 

Potegni dol iz interneta ( https://www.akrapovic.com/#!/motorcycle ), ni kaka znanost,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za njih je potreben original in original vzamejo

akrapovič mogoče ni znanost

kaj pa nosilec tablice katerega original so mi vzeli ali kaj drugega specifičnega? In kako naj naslednjic homologiram s kopijo? Potem naj ne govori da je pomemben samo original

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 2. 2016 at 19:27, Urke85 pravi:

Pozdravljeni

 

Pred časom sem postal lastnik monsterja 696. Na motociklu je termignoni auspuh, katerega pa prejšnji lastnik ni homologiral. Sedaj pa želim opraviti homologacijo, vendar je nova motolegenda, kjer je biu kupljen auspuh že propadel, prav tako pa še neko podjetje v slo, ker so prodajali termignonije ne posluje več. Ima kdo kakšno rešitev kako do certifikata?

ni bil motoland, bila je nova motolegenda ups:)

Termignoni prodaja tudi AS Domžale, ki je sedaj tudi pooblaščena za Ducati, ne bi smelo biti problema za homologacijo izpuha, če je street legal seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, quattroooo pravi:

Za njih je potreben original in original vzamejo

akrapovič mogoče ni znanost

kaj pa nosilec tablice katerega original so mi vzeli ali kaj drugega specifičnega? In kako naj naslednjic homologiram s kopijo? Potem naj ne govori da je pomemben samo original

 

 

original, original, original.....ne jamraj bi reku en politik.

Original barvno fotokopiraj, pa boš imel dva originala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, DAMI34 pravi:

original, original, original.....ne jamraj bi reku en politik.

Original barvno fotokopiraj, pa boš imel dva originala :P

... jest isto delam....

....samo en mi je tegale enkrat posodu

petsto.png.dc24e296cbad07f30135a9438274a

...pa sem si jih pol skopiru...  :D

petstsoooooo.png.e43e0cb0772e343e1e9d25c

...in to obojestransko...   :D

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Zivnorc pravi:

... jest isto delam....

....samo en mi je tegale enkrat posodu

petsto.png.dc24e296cbad07f30135a9438274a

...pa sem si jih pol skopiru...  :D

petstsoooooo.png.e43e0cb0772e343e1e9d25c

...in to obojestransko...   :D

Photoshop :P saj ne obstojajo :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... obstojajo... samo niso preveč obstojni.... kr shlapijo....  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zivnorc pravi:

... obstojajo... samo niso preveč obstojni.... kr shlapijo....  :P

zato k maš slab fotokopirec :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

kako je z žmigavci in lučmi? če so žmigavci na žarnice in luč predanj tudi, tako da se praktično ne spremeni elektro shema, v nemčiji in italiji je baje dovol da imajo luči E oznako, kaj potem je treba še vedno homologirat luči?

Po kateri predelavi  je treba delat homologacijo? Tudi menjavo barve je treba uradno javit ne? 

(sprašujem kej motor trenutno nima homologacije in nebi želel da jo ima :cool: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!