Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Evo če koga zanima kako zgleda 

rszscan.jpg

 

Zanimiv zapisnik. Predvsem je zanimiv papir (potegnjen iz nekega tiskalnika) in v spodnjem levem kotu oznaka "JV/PROM-" (za pomišljajem pride številka). Se bom pozanimal, če ta zapisnik tudi uradno obstaja. Ker tudi tisti 74. člen govori o nečem drugem oziroma o ugotavljanju tehnične brezhibnosti z mobilno enoto. Tukaj pa ni bil opravljen tehnični pregled. Vse skupaj me spominja na njihovo (specializirana enota) merjenje varnostne razdalje z laserskim merilnikom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enim vzamejo motor, drugi dobijo plačilni nalog ........... v čem je fora?

 

Da se bodo zjasnila vremena Kranjcem. 

 

23. člen

(zaseg motornega vozila)

(1) Policist zaseže vozniku motorno vozilo, s katerim je bil zaloten pri storitvi hujšega prekrška in je izpolnjen eden od naslednjih pogojev:

1.     če je bil storilec kot voznik motornega vozila v zadnjih dveh letih najmanj trikrat pravnomočno kaznovan za prekršek:

-  prekoračitve dovoljene hitrosti v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa za več kot 20 km/h,

-  prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti v naselju za več kot 30 km/h,

-  prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti zunaj naselja za več kot 40 km/h,

-  prekoračitve dovoljene hitrosti na avtocesti ali hitri cesti za več kot 50 km/h,

-  vožnje pod vplivom alkohola,

-  vožnje pod vplivom prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil in drugih psihoaktivnih snovi ali

-  odklonitve odrejenega preverjanja psihofizičnega stanja;

2.     če se storilcu izvršuje kazen oziroma sankcija prepovedi vožnje motornega vozila;

3.     če je storilcu začasno odvzeto vozniško dovoljenje, se mu izvršuje varnostni ukrep odvzema vozniškega dovoljenja ali sankcija prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja;

4.     če je storilec kljub prepovedi nadaljnje vožnje vožnjo nadaljeval ali ponovil prekršek, zaradi katerega mu je bila prepovedana nadaljnja vožnja;

5.     vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste kategorije oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi.

(2) Zaseženo motorno vozilo je treba takoj oddati sodišču, ki je pristojno za postopek o prekršku, lahko pa se do izdaje sodbe o prekršku hrani pri policiji.

(3) Ob zasegu vozila policija odvzame registrske tablice vozila in jih pošlje upravni enoti, kjer ima lastnik vozila prebivališče ali sedež. Upravna enota podatek o zasegu vozila vnese v evidenco registriranih vozil, ob vrnitvi vozila lastniku pa ta vpis izbriše.

(4) Za hujši prekršek se šteje prekršek, za katerega je predpisana stranska sankcija najmanj treh kazenskih točk v cestnem prometu ali stranska sankcija prepovedi vožnje motornega vozila. Za hujši prekršek se šteje tudi vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki ga vozi voznik v času prekrška, vožnja vozila v času izvrševanja prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja.

 

 

Nekaj o pisanju plačilnih nalogov.

 

Hitri postopek

52. člen

(1) O prekrških se odloča po hitrem postopku, razen v primerih, ko ta zakon določa drugače.

(2) Hitri postopek ni dovoljen:

-       če predlagatelj rednega sodnega postopka glede na naravo kršitve oceni, da so podani pogoji za izrek stranske sankcije po tem zakonu;

-       če je predpisana stranska sankcija prepovedi vožnje motornega vozila;

-       če je predpisana stranska sankcija izločitve iz postopka javnega naročanja;

-       proti mladoletnim storilcem prekrškov;

-       za prekrške s področja obrambnih dolžnosti in za prekrške s področja nezdružljivosti javnih funkcij s pridobitno dejavnostjo; (delno prenehala veljati)

-       za prekrške zoper varnost cestnega prometa, za katere je predpisana stranska sankcija kazenskih točk v številu, zaradi katerega se po zakonu storilcu izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja;

-       za prekrške s področja političnih strank ter volilne in referendumske kampanje, za nadzor katerih je pristojno Računsko sodišče Republike Slovenije.

(3) V hitrem postopku se storilcu izreče globa v znesku, v katerem je predpisana, če je predpisana v razponu, pa se izreče najnižja predpisana mera globe, če z zakonom ni določeno drugače.

 

Odločitev prekrškovnega organa

51. člen

(1) Prekrškovni organ po ugotovitvi pogojev za začetek postopka po uradni dolžnosti oziroma po prejemu predloga iz prejšnjega člena zbere dodatna obvestila in dokaze o prekršku.

(2) Če prekrškovni organ ugotovi, da so podani zakonski pogoji za izvedbo postopka o prekršku, ga mora izvesti in sam izdati odločbo o prekršku (hitri postopek).

(3) Če hitri postopek ni dovoljen, mora prekrškovni organ vložiti pri pristojnem sodišču obdolžilni predlog (redni sodni postopek).

(4) Prekrškovni organ odloči, da ne bo izdal odločbe o prekršku oziroma vložil obdolžilnega predloga:

-       če iz zbranih dejstev in dokazov izhaja, da dejanje ni prekršek;

-       če ni dokazano, da je prekršek storil kršitelj;

-       če je pregon zastaral, ali so podani drugi razlogi, ki izključujejo pregon;

-       če gre za prekršek neznatnega pomena, posebne okoliščine, nizka stopnja odgovornosti ali storilčeve osebne okoliščine pa kažejo, da postopek ne bi bil smotrn.

(5) Odločitev iz prejšnjega odstavka in razlogi se zaznamujejo v spisu. O odločitvi, da ne bo izdal odločbe oziroma vložil obdolžilnega predloga in o razlogih mora prekrškovni organ v 30 dneh od odločitve pisno obvestiti predlagatelja.

 

Sankcije za prekršek

4. člen

(1) Za storjeni prekršek se ob pogojih iz tega zakona izreče predpisana sankcija ali opozorilo.

(2) Sankcije za prekrške so:

-       globa;

-       opomin;

-       kazenske točke v cestnem prometu s prenehanjem veljavnosti vozniškega dovoljenja in prepovedjo uporabe vozniškega dovoljenja;

-       prepoved vožnje motornega vozila;

-       izgon tujca iz države;

-       odvzem predmetov;

-       izguba ali omejitev pravice do sredstev iz proračuna Republike Slovenije in proračunov samoupravnih lokalnih skupnosti;

-       izločitev iz postopkov javnega naročanja;

-       vzgojni ukrepi.

(3) Globa se predpiše in izreče kot glavna sankcija, opomin se izreče namesto globe, kazenske točke v cestnem prometu, prepoved vožnje motornega vozila, izgon tujca iz države, odvzem predmetov, izguba ali omejitev pravice do sredstev iz proračuna Republike Slovenije in proračunov samoupravnih lokalnih skupnosti in izločitev iz postopka javnega naročanja pa se predpišejo in izrečejo kot stranske sankcije.

(4) Kazenske točke v cestnem prometu, prepoved vožnje motornega vozila, izguba ali omejitev pravice do sredstev iz proračuna Republike Slovenije in proračunov samoupravnih lokalnih skupnosti in izločitev iz postopkov javnega naročanja se izrečejo ob pogojih, določenih s tem zakonom, če so z zakonom za posamezni prekršek predpisane.

(5) Izgon tujca iz države in odvzem predmetov se izrečeta ob pogojih, določenih s tem zakonom, ali če tako določa zakon.

(6) Poleg globe ali opomina se sme izreči ena ali več stranskih sankcij.

(7) Ob pogojih in na način, določen s tem zakonom, se lahko namesto uvedbe postopka o prekršku oziroma izdaje odločbe o prekršku storilcu prekrška izreče opo-

zorilo.

(8) Ob pogojih, določenih s tem zakonom, se odvzame premoženjska korist, pridobljena s prekrškom.

(9) Mladoletnim storilcem prekrškov se izrekajo vzgojni ukrepi in druge sankcije, določene s tem zakonom.

 

 

Saj ni tako komplicirano, kot zgleda. Še bolj je. Je pač tako, da je potrebno vedeti, kdaj se napiše plačilni nalog in kdaj obdolžilni predlog. Pri odvzemu predmetov je sodišče tisto, katero odloča o njihovem odvzemu, uničenju ali vrnitvi. Torej je potrebno na sodišče podati obdolžilni predlog, iz katerega je razvidna kršitev. Potem pa naj sodišče odloča o usodi predmeta in njenega lastnika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv zapisnik. Predvsem je zanimiv papir (potegnjen iz nekega tiskalnika) in v spodnjem levem kotu oznaka "JV/PROM-" (za pomišljajem pride številka). Se bom pozanimal, če ta zapisnik tudi uradno obstaja. Ker tudi tisti 74. člen govori o nečem drugem oziroma o ugotavljanju tehnične brezhibnosti z mobilno enoto. Tukaj pa ni bil opravljen tehnični pregled. Vse skupaj me spominja na njihovo (specializirana enota) merjenje varnostne razdalje z laserskim merilnikom. 

No ce se bos res pozanimal se veselim odgovora :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ce se bos res pozanimal se veselim odgovora :OK:

 

Sem že nekje napisal, kako se meri hrup izpuha. In kje je pooblastilo za to.

 

Do sedaj sem izvedel, da si ta enota nekako po svoje razlaga zakonodajo in sebi v prid prilagaja neka pooblastila. Prav tako je ta zapisnik nek njihov izdelek. Saj je tudi zapisnik o meritvi hitrosti s sistemom provida bolj evidenca o meritvi hitrosti. Vendar se tega nikomur ne daje, kakor so tebi dali zapisnik o meritvi hrupa. To je vse skupaj nekako bolj po domače in verjetno čakajo na zahtevo za sodno varstvo, kjer bo potem sodstvo ugotavljalo pravilnost in zakonitost postopka. Sodstvo se pa itak bolj malo spozna na te zadeve in samo sledi črki zakona. Torej bo potrebno dokazovati svoj prav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma js sem placal in je..nemislim ugovarjat ker v prekrsku sem bil tako da..Me je samo zanimalo ce je blo vse korektno izvedeno...Ker ko so me ustavili sem jim rekel da koncno bom vedu kolko je glasen motor in ko sem jim razlozil da sem hotel na amzsju zmerit mi je rekel da kako to da mi niso ker majo isto aparaturo,ko sem mu odgovoril da mi niso zaradi tega ker nimajo zvocno izoliranega prostora je nekaj casa bil tiho ,in pol rekel da se naj ne sekiram ker bojo izvedeli kalibracijo glede na hrupnost okolja itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma js sem placal in je..nemislim ugovarjat ker v prekrsku sem bil tako da..Me je samo zanimalo ce je blo vse korektno izvedeno...Ker ko so me ustavili sem jim rekel da koncno bom vedu kolko je glasen motor in ko sem jim razlozil da sem hotel na amzsju zmerit mi je rekel da kako to da mi niso ker majo isto aparaturo,ko sem mu odgovoril da mi niso zaradi tega ker nimajo zvocno izoliranega prostora je nekaj casa bil tiho ,in pol rekel da se naj ne sekiram ker bojo izvedeli kalibracijo glede na hrupnost okolja itd...

 

Zaenkrat ta postopek ne ustreza zakonodaji in ni pravilen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo

Ker je zunaj slabo vreme je kot nalašč za morda butasta vprašanja :D. Zanima me glede izpuhov. Recimo da se odločam za mojo r6 kupiti slip on izpuh od Leovincija ali Akrapoviča. Je pri slip onu potrebno kakšno remapiranje? Ali se samo zamenja tisti zadnji lonec z tem športnim in je to to? Kam po tem z kabli za exup ventil? Verjetno potem ko zamenjamo izpuh pri športnem ni več tega ventila. Je to boljše, slabše ali?

Kaj pa recimo če zamenjamo kompleten izpuh (ni v planu ampak me zanima). Tu verjetno je nujno potrebno remapiranje. Kdo in s čem se lahko to nardi? Kje se dobi mapa če recimo kupimo Leovincija ali Akrapoviča?

Bi prosil če mi lahko kdo bolj pojasni te zadeve :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

na BMW K1200R bi montiral MIVV izpuh.

Kakšen je potem postopek homologacije in koliko to stane. Izpuh bi kupil pri pooblaščenem prodajalcu v Sloveniji..

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homol.kartoncek da je za tvoj tip motorja,stevilke da se ujemajo na avspuhu in kartoncku,ce bos dajal sam gor (potrdilo o strokovni vgradnji ali nacrt za vgradnjo),gres na amzs al pac kaj ti je blizje,db kiler notri zdej enim slikajo merijo glasnost,meni je samo vpisal kasiral 25 eur in blo reseno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z MIVV izpuhi. Cenovno so tu tu, 1/3 pod Akrapovičem. Za moj motor je po zdaj znanih podatkih Akrapovič 660€ MIVV 430€. 

Kaj pa ti misliš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo - a ima kdo homologacijski kartonček Termignoni izpuha (vseeno ker model)?

lahko na PM

jaz imam. Kaj potrebujes. 

Ma js sem placal in je..nemislim ugovarjat ker v prekrsku sem bil tako da..Me je samo zanimalo ce je blo vse korektno izvedeno...Ker ko so me ustavili sem jim rekel da koncno bom vedu kolko je glasen motor in ko sem jim razlozil da sem hotel na amzsju zmerit mi je rekel da kako to da mi niso ker majo isto aparaturo,ko sem mu odgovoril da mi niso zaradi tega ker nimajo zvocno izoliranega prostora je nekaj casa bil tiho ,in pol rekel da se naj ne sekiram ker bojo izvedeli kalibracijo glede na hrupnost okolja itd...

Kaksen izpuh imas? In ali si bil brez dusilcev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Odredba o homologaciji vozil, se je nanašala na vozila, ki so bila registrirana po 27.03.1993 (20. člen), zato je bilo za vsako vozilo, ki je bilo dano na trg po tem datumu izdana izjava o ustreznosti in tehnični brezhibnosti. 

Vendar ne glede na to kdaj je začela veljati uredba, se šteje da je bilo vozilo predelano, v kolikor je bila na vozilu pozneje narejena sprememba, ki se nanaša na podatke, evidentirane v postopku registracije vozila, vpliva ali bi lahko vplivala na homologirane dele vozila, vpliva ali bi lahko vplivala na varnost vozila (19. člen Zakona o motornih vozilih). 

V primeru, da se odločite na vozilo namestiti pnevmatike in platišča, ki v osnovi s strani proizvajalca niso predvidena za vaše vozilo, je potrebno pri strokovni organizaciji opraviti postopek posamične odobritve predelanega vozila. 
..tako,da tiste letnice 96-98 ne pomenijo nič..lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrav

Ima kdo izkusnje s homologacijo in nakupom sportnega izpuha iz tuje strani npr ebay.de? Kako je s homologacijo pri nas in na kaj moram paziti pri narocilu? Lp S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js vem da glavno da je homologiran,tipski za tvoj motor,in da se ujemajo stevilke na homologaciskem kartoncku ki ga dobis zraven avspuha in st na avspuhu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natančneje, na certifikatu in ne na homologacijskem kartončku. Na podlagi tega certifikata in potrdila o vgradnji, pri pooblaščeni organizaciji opravijo vpis v tvoj homologacijski kartonček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce prav razumem ne morem sam doma namontirati izpuha ker mora pooblascena enota izdati potrdilo o vgradnji? S tem grem na tehnicne kjer izvajajo homologacije in prilozim certifikat in potrdilo. Tam vpisejo vse skupaj v homologacijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelješ motor in izpuh nekomu ki te zadeve dela(ni treba da je pooblaščen za tvojo znamko), ti zmontira, napiše potrdilo o vgradnji, greš na homolomo, ti pobere dokumente in avspuh vpiše v homologacijski kartonček. 

Popravljeno . Popravil Ferrarist
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!