Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Zgleda sem sliko copy paste in google photos pa to MS nima rad, včasih je znal.

Ja, sem šel pogledat tale Explorer Map, da bi vsaj malo preletel, zelo bogo je bilo vse skupaj, neuporabno.

Dokler bodo zemljevidi še v tem formatu, bomo pač stare Mapsource/Basecampe uporabljali.

Potem pa bom tak nehal potovat :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 5. 2021 ob 20:01, raza pravi:

 

Delo v Explore Map je nemogoče (vnašaš samo točke, vmes so pa ravne črte, pot izriše šele naprava, kar je total nepregledno) in potem še vsa ostala procedura prenosa preko app Drive v napravo je too mach!

Zdaj so s posodobitvijo aplikacije Drive še prenos zahebal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WTF

Še v jeseni vse normalno, danes pa se lotim načrtovanja in je vse narobe.

V Map sourcu je zemljevid kar nekaj, ne glede na to, katerega izberem. Nobenih podrobnosti, ruto ne prilepi na cesto...

image.thumb.png.d9fab9feec2b2dfe21abc01e636e6202.png

 

Drugo: Ruta, ki je še lani v napravi delovala v nulo, se sedaj pretvori v tole:

image.thumb.png.44503143778543034ff979db03d26235.png

In enako naredi z vsako uvoženo ruto.

Naj dodam, da nisem ničesar spreminjal ne v napravi, ne na računalniku, ne pomaga noben reset, nobena sprememba kart, nastavitev izogibanj...

Vsaka ideja bo dobrodošla!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V MS se vidi, da ti naloži samo osnovni globalni zemljevid. 

Odstrani aktualne zemljevide s PCja, zaženi GE, priklopi napravo, ponovno namesti zemljevide na napravo in PC.

Preveri, če ti na napravo naloži vse fajle, ročno izbriši ostanke starejših verzij, ki jih GE še vedno pušča ob posodobitvah.

Priporočam namestitev s pomočjo čistega vsaj 16GB USB ključka in potem kopiraj-prilepi na prava mesta, kjer si predhodno odstranil starejše datoteke.

Če še nimaš, predhodno ustvari beckup komplet naprave, brez kart, dane bo predolgo kopiralo.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zato ne maram Garmina...groza...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se po rusiji vozil z yandex navigacijo na founu.. tolk huda  da bi lahko pred rondojem zaviral po navigaciji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Zumo 350LM. Imam tudi 4GB Micro SD.

Fumo ima skoraj poln disk medtem ko je na SD kartici še skoraj vse fraj. Kaj lahko odstranim iz Zumota oziroma prestavim na kartico??

 

 

image.png.f04d0c79cb7f8203e8e2ef93cc404264.png

 

 

image.png.1987f3e1ff90d175b52f37e3157d1352.png

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, tomash pravi:

Imam Zumo 350LM. Imam tudi 4GB Micro SD.

Fumo ima skoraj poln disk medtem ko je na SD kartici še skoraj vse fraj. Kaj lahko odstranim iz Zumota oziroma prestavim na kartico??

 

 

image.png.f04d0c79cb7f8203e8e2ef93cc404264.png

 

 

image.png.1987f3e1ff90d175b52f37e3157d1352.png

 

 

za začetek si vklopi prikaz skritih in sistemskih datotek

http://popotnik-gps.blogspot.com/ <--- potem pa tu začni

nasvet: nabavi 16micro SD kartico in bo mir, vse boš imel na kartici v bodoče ...

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Snečer pravi:

za začetek si vklopi prikaz skritih in sistemskih datotek

http://popotnik-gps.blogspot.com/ <--- potem pa tu začni

nasvet: nabavi 16micro SD kartico in bo mir, vse boš imel na kartici v bodoče ...

 

Ali navodila za Nuvi veljajo tudi za Zumo?

Imam kartico 16GB.

Uporabil sem postopek, da sem preko USB ključka kopiral direktorij MAP na SD kartico.

Ali zdaj lahko kaj brišem iz Zumota?

Kako bo v prihodnje GarminExpress vedel, da nadgradi karte na SD kartico? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbol ziher zadeva je, da se update dela samo s kartico in na kartico, torej ne priklapljaš naprave.

1.

Na sd kartici narediš mapo \garmin\ in vanjo iz zumota skopiraš garmindevice.xml

Vstaviš kartico v PC in Garmin Express prepozna "zumota" ter narediš upgrade zemljevidov...

Po končanem upgradeu pobrišeš iz kartice garmindevice.xml ter iz mape .system prestaviš drugi del zemljevide v mapo \map\

Morda še kaj, to je v osnovi...

To ni torej upgrade na kartico, ampak upgrade naprave na kartico, ki se izdaja za zuma.

2.

Iz zumota lahko pobrišeš zemljevide npr. gmapprom.img in gmapsupp pa JCV itd. Poglej si na blogu, kaj je kaj.

Ne pa brisati osnovne mape gmabmap.img, bodo težave pri iskanju itd.

Najbolj simpl je, da narediš zadevo pod 1 in potem vidiš, kaj lahko pobrišeš na Zumo (Sql, Sid, Jcv mape npr.).

3.

To je približno, v osnovi...

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Datoteke .img lahko preimenuješ poljubno, če so v mapi map.

Za neko osnovno navigiranje (brez dodatkov ) je dovolj, če je na SD kartici narejena mapa

\Map\

in vanjo skopiran zemljevid z imenom CNSever.img in CNJug.img

potem pa še dodatna mapa \garmin\jcv  kamor se skopira datoteka jcv = prikaz izvozov na Avtocesti.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

Datoteke .img lahko preimenuješ poljubno, če so v mapi map.

Za neko osnovno navigiranje (brez dodatkov ) je dovolj, če je na SD kartici narejena mapa

\Map\

in vanjo skopiran zemljevid z imenom CNSever.img in CNJug.img

potem pa še dodatna mapa \garmin\jcv  kamor se skopira datoteka jcv = prikaz izvozov na Avtocesti.

 

 

Ali lahko potem iz Zumota brišem vsebino mape Map?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko brišeš, ampak pazi na datoteke.unl, te morajo ostat, če ne zemljevidi ne bodo delali oz. bojo zaklenjeni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, tomash pravi:

Ali lahko potem iz Zumota brišem vsebino mape Map?

 

Da, lahko pokažeš, kaj imaš v mapi Map.

Najbolj sigurno ne bo napake, če pobrišeš iz mape Map "veliko" datoteko 2Gb+ (to je en del zemljevida) in iz mape .System datoteko gmapprom.img , ki je prav tako 2gb+...

Mapo .system boš na napravi videl, če vklopiš sistemski in skrite datoteke ter Zumota nastaviš v storage način (vse opisano na blogu).

Pa topel predlog, uporabljaj total commander za delo z datotekami.

Knjižnica al windows explorer je najslabše in najbolj nerodno orodje za delo z datotekami od win 3.11 dalje ko so ukinili file explorer.

Pravkar, raza pravi:

Lahko brišeš, ampak pazi na datoteke.unl, te morajo ostat, če ne zemljevidi ne bodo delali oz. bojo zaklenjeni!

Lahko briše unl, unl ključ je integriran v zemljevidu .img, saj ima original LM verzijo.

Seveda pa ja, iz previdnosti lahko pusti, ne jemlje prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

 

Lahko briše unl, unl ključ je integriran v zemljevidu .img, saj ima original LM verzijo.

Seveda pa ja, iz previdnosti lahko pusti, ne jemlje prostora.

Nisem prepričan, če to drži, ker sem že imel težave s tem. Zakaj potem vsakič generira nove unl datoteke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Spucaš vse na levi :) 

Tnx.

 

Itak pa je vprašanje, če bom letos to lahko uporabil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, raza pravi:

Nisem prepričan, če to drži, ker sem že imel težave s tem. Zakaj potem vsakič generira nove unl datoteke?

iz "previdnosti"

gma rabiš, to je nova zaščita

v unl je samo ključ, ki je vpisan tudi v img datoteki, lahko pogedaš s programom gmaptool, da je isto

 

pred 1 minuto, tomash pravi:

Tnx.

 

Itak pa je vprašanje, če bom letos to lahko uporabil.

 

Še mapo .System uredi na Zumu, in sicer je tam gmapprom.img , no lahko pustiš ali skopiraš na kartico in preimenuješ v CNSever.img npr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče je v garmin/.system

preglej, saj vidiš da je zafilan zumo 5gb+ ...

malo poglej

 

če pa ni, pa je v mapi garmin file gmapprom.img

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

mogoče je v garmin/.system

preglej, saj vidiš da je zafilan zumo 5gb+ ...

malo poglej

 

Verjameš ali ne.

Vse sem pregledal in celo vsak posamezni direktorij dal da izračuna zasedenost. Ne najdem, kje se skriva še kakšna velika datoteka. Tudi iskalnik ne najde "gmapprom.img". Pa saj sedaj je že bolje. Hvala za pomoč. Do naslednjič ko spet vse pozabim.

 

Pravkar, tomash pravi:

Verjameš ali ne.

Vse sem pregledal in celo vsak posamezni direktorij dal da izračuna zasedenost. Ne najdem, kje se skriva še kakšna velika datoteka. Tudi iskalnik ne najde "gmapprom.img". Pa saj sedaj je že bolje. Hvala za pomoč. Do naslednjič ko spet vse pozabim.

 

Našel

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 5. 2021 ob 11:46, Joker pravi:

WTF

Še v jeseni vse normalno, danes pa se lotim načrtovanja in je vse narobe.

V Map sourcu je zemljevid kar nekaj, ne glede na to, katerega izberem. Nobenih podrobnosti, ruto ne prilepi na cesto...

image.thumb.png.d9fab9feec2b2dfe21abc01e636e6202.png

 

Drugo: Ruta, ki je še lani v napravi delovala v nulo, se sedaj pretvori v tole:

image.thumb.png.44503143778543034ff979db03d26235.png

In enako naredi z vsako uvoženo ruto.

Naj dodam, da nisem ničesar spreminjal ne v napravi, ne na računalniku, ne pomaga noben reset, nobena sprememba kart, nastavitev izogibanj...

Vsaka ideja bo dobrodošla!

Zgleda nisi edini s to težavo....

https://advrider.com/f/threads/garmin-zumo-xt.1431553/page-183#post-42352809

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 5. 2021 ob 12:06, Snečer pravi:

Izgleda kot defekten zemljevid v MS in na napravi.

Očitno se je pri posodobitvi nekaj zapletlo.

 

Hec je v tem, da ni bilo nobene posodobitve! Ne v PC-ju ne v napravi.

 

Ob 15. 5. 2021 ob 12:28, raza pravi:

V MS se vidi, da ti naloži samo osnovni globalni zemljevid. 

Odstrani aktualne zemljevide s PCja, zaženi GE, priklopi napravo, ponovno namesti zemljevide na napravo in PC.

Preveri, če ti na napravo naloži vse fajle, ročno izbriši ostanke starejših verzij, ki jih GE še vedno pušča ob posodobitvah.

Priporočam namestitev s pomočjo čistega vsaj 16GB USB ključka in potem kopiraj-prilepi na prava mesta, kjer si predhodno odstranil starejše datoteke.

Če še nimaš, predhodno ustvari beckup komplet naprave, brez kart, dane bo predolgo kopiralo.

 

Torej, začelo se je tako, da sem želel odpreti še en projekt v MS. Pojavi se zemljevid brez podrobnosti. Neglede na verzijo zemljevida. Medtem je na vzporedno, še od prej odprtem projektu zemljevid z vsemi podrobnostmi...

V BC je ves čas zemljevid z vsemi podrobnostmi!

Ko sem nato neko staro, v preteklosti popolnoma normalno delujočo ruto, uvozil v napravo, je narisalo tisto ruto z "bodicami". Če v napravi odprem ruto, ki je v njej še od prej, jo prikaže popolnoma pravilno.

Posodobitev na 2021.3 zemljevide ne prinese nobene razlike.

Dejansko pomaga rešitev opisana v postu na AdvRiderju: preračun na offroad in nazaj na krajši čas. A to ni prava rešitev.

Vse to sem poskusil na dveh napravah, rezultat je isti... 

Vse kaže na to, da je problem v računalniku in ne na napravi. Sem pa tudi že odstranil BC in ga na novo inštaliral pa ne pomaga.

Še to: Rute že več kot leto uvažam v napravo z BC, ker je izračun bistveno hitrejši. Če za hec sedaj poskusim uvoz iz MS, je ruta v napravi po izračunu sestavljena iz nepreglednega števila točk... Verjetno zaradi pomanjkljivega zemljevida.

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!