Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

No, morda pa sm sit postankov, iskanja telefona, in preverjanja na google maps/viamichelin. 

Pa sm mal posurfal, in pizda, s cenami garminov in tomtomov se nekak ne strinjam, ampak druge, cenejse,  alternative  pa dejansko ni, a ne? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kugelschreiber pravi:

No, morda pa sm sit postankov, iskanja telefona, in preverjanja na google maps/viamichelin. 

Pa sm mal posurfal, in pizda, s cenami garminov in tomtomov se nekak ne strinjam, ampak druge, cenejse,  alternative  pa dejansko ni, a ne? 

dragi so ja, ampak do 300 eur dobiš... 

a mobiteli ti pa niso predragi? razne japke, huawei, zamzungi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Kugelschreiber pravi:

No, morda pa sm sit postankov, iskanja telefona, in preverjanja na google maps/viamichelin. 

Pa sm mal posurfal, in pizda, s cenami garminov in tomtomov se nekak ne strinjam, ampak druge, cenejse,  alternative  pa dejansko ni, a ne? 

za 100€ dobiš TOMTOM vio. Deluje odlično, baterija zdrži 5 ur brez filanja (lahko pa tudi polniš med vožnjo, ampak potem ni več vodotesna), potom plavega zoba prikazuje sliko s telefona. Zemljevidi so cela EU, lahko pa posamezne države naložiš.

Ena od variant, če ne rabiš preveč navigacije. Foun se prazni zelo malo, ker je ugasnjen ekran.

Pravzaprav, za 50€ ti jaz prodam mojo, ker je ne uporabljam. Nova, rabljena 2x. Jaz je ne potrebujem, ker imam igo na founu.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

za 100€ dobiš TOMTOM vio. Deluje odlično, baterija zdrži 5 ur brez filanja (lahko pa tudi polniš med vožnjo, ampak potem ni več vodotesna), potom plavega zoba prikazuje sliko s telefona.

Ena od variant, če ne rabiš preveč navigacije. Foun se prazni zelo malo, ker je ugasnjen ekran.

Pravzaprav, za 50€ ti jaz prodam mojo, ker je ne uporabljam. Nova, rabljena 2x. Jaz je ne potrebujem, ker imam igo na founu.

 

 

 

 

Kaj je to? Remote desktop od telefona? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

 

Kaj je to? Remote desktop od telefona? 

ne, ima svoj gps. To je prav navigacija od tomotoma, ampak deluje pa res kot na principu remot ekrana. 

Vendar pozor, brez founa ne bo delalo, ker je v ceno všteta komplet kartografija in softwere. In obratno, da ti bo samo na funu delalo tudi odpiši. Aja pa kartografija ima liftime update.

več si lahko tule prebereš:

https://www.tomtom.com/en_gb/sat-nav/scooter-sat-nav/products/vio-black/

v bistvu je še dražje kot sem ti povedal.

pd. le hočeš ti jo posodim pa testiraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že deveto leto uporabljam navaden NUVI 765 v nepremočljivi torbici, res se na soncu ne vidi najbolje, me je pa vedno pripeljal na željeni cilj, tudi na zadnji furi...

Ob nakupu (2009) je bil 3x cenejši kot takratni top model Zumo550.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mina in snec, vaju cist razumem. Na enem stroju mam se win98, in ker svoje delo dobro opravlja, ne razmisljam o menjavi. Pri navigaciji pa ni cist tako. 

Nuvija imam za v avto,  grozno skomplicira poti. Rute nism znal uvozit....Dejansko ga uporabim samo za zadnjih 5-10km, pa za uro, da vidim kako mi gre pot.  Zdi se mi, da mape na telefonu vodijo bol smiselno, viamichelin se zelo fino ruta z vmesnimi tockami...in bi se mal posodobil. Najprej bom vidu tole damijevo cudo. Slisi se zanimivo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Snecer said:

lahko pa kupiš wayteq moto za dobrega stotaka

https://www.wayteq.si/trgovina/si/18-prodaja-navigacija-naprave-4-3

pa daš gor kaj hočeš

 

Kako to mislis? Je ko kruh? Gre z marmelado al pa s pasteto? :D

 

pri tisti tomtom fori mi je vsec, da mas app na telefonu. Mobiji imajo ze kar fine procesorje, in se z njimi marsikaj da delat,  posodobitve so enostavne, menjas ga vsake tolko. Sicer nism lih tipicn portrosnik. Od 2009 do danes sm mobija menjal samo 2x. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni za uporabnike, kateri nadrkavajo cesto med dvema vaškoma bufetoma.

Ima slabšo svetilnost ekrana od “zlatarjev” in z pravilno postavitvijo se tudi da to rešit v veliki meri. Marmelada je že tri leta na nonstop motorju-torej v stalnem delovanju. Prej dve leti na štirikolesniku na off road vožnjah. Nikoli ga ne snamem. Pašteta je le enkrat zatajila, zmrznila za pol ure. Prepotovala je kar nekaj krat balkan po lepem in slabem po,dolgem in počez v vseh vremenskih pogojih. Vedno, vedno me je pripeljala pravilno na cilj. Tudi prejšnji teden me je popolnoma pravilno vodila po romunskih vukojebinah v razdalje preko 300 km natančno po določeni poti.  Preko 3000 km iskanja panoramskih poti, lokalnih cest, jezer, lokalnih naravnih zanimivosti, po krajih, kjer so prvič videli motor. Konzerva ni tehnološki hit je pa dovolj zanesljiva in uporabna za navihacijo, če jo seveda znaš pravilno nastavit.

Le čevlje sodi naj Kopitar-je uveljavljen rek našega pesnika zato je včasih bolj modro držat jezik za zobmi, prste stran od tipkovnice, kot pa mlatit prazno slamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam v rezervi iGo na telefonu, zakaj? Na poti, ki je malo daljša od Balkana se nikoli ne zanašam samo na eno elektronsko napravo. Vedno je dobro imet nekakšno rezervo. Sicer pa tudi moja :inlove: na svojem "mopku prevaža" avtomobilski NUVI 2405.

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

 grozno skomplicira poti.

V vseh letih uporabe sem bil gospodar poti, ki sem jih kreiral, je pa res, da sva opazila, da se 765-ka in 2405-ka včasih ne stinjata katera pot je optimalna, kljub enakim nastavitvam vodenja. To se dogaja v kakšnih mestih, kjer je ponavadi vseeno po kateri ulici se pelješ. Važno je da prideš do cilja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

765 ima klasični način izračuna rute, 2405 pa novega kompliciranega :) ki je povzroča več težav

765 je bil eden boljših, samo sem ga zaradi neuporabe odsvojil na primorsko :)

ma mp3 player in dela z vsemi bt slušalkami

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, MiNa said:

Tudi sam imam v rezervi iGo na telefonu, zakaj? Na poti, ki je malo daljša od Balkana se nikoli ne zanašam samo na eno elektronsko napravo. Vedno je dobro imet nekakšno rezervo. Sicer pa tudi moja :inlove: na svojem "mopku prevaža" avtomobilski NUVI 2405.

V vseh letih uporabe sem bil gospodar poti, ki sem jih kreiral, je pa res, da sva opazila, da se 765-ka in 2405-ka včasih ne stinjata katera pot je optimalna, kljub enakim nastavitvam vodenja. To se dogaja v kakšnih mestih, kjer je ponavadi vseeno po kateri ulici se pelješ. Važno je da prideš do cilja.

Mojga, 670? nism znal prepricat, de me ne pelje po 2sec “krajsi” preko blokovskega parkplaca. Ene parkat sm iskal novo lokacijo, s kombijem....nocm nit pomislit kje me je hudic gonu.....pol sm nastelal de sem avtobus, zbira bol smiselno cesto, pa sm spet na mino stopu, je bil na optimalni poti podvoz pod zeleznico, bus ni sel skoz, in  me je pelalo 30km okrog.....pol sm to skor nehal uporablat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vem, da je huda vročina, a vseeno malce bontona ne škodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pozdravljeni !

imel bi vprašanje: na spletu ena A sem našel navigacijo  GPS navigacija MIO SPIRIT 5400 LM Evropa, kjer je naložena mapa za 44 držav iz posodabljanjem.  Navigacija je avtomobilska. Tudi sedaj imam avtomobilsko, vendar naložene brezplačne mape, ki jih ne moreš update.Zanima me, ali je kdo že imel izkušnje s tem modelom.

Rabim samo da pridem iz lokacije A do lokacije B.

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, bankir pravi:

pa se to še da dobiti v harvey-u?

to bodo pa najbolje vedeli..? :) 

drugače pa ja, tale Drive 51 je soliden in izjemno ugoden nakup, ki v navezi z mobilnikom, ponuja marsikaj, tudi live sledenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 6. 8. 2018 ob 17:43, MiNa pravi:

Že deveto leto uporabljam navaden NUVI 765 v nepremočljivi torbici, res se na soncu ne vidi najbolje, me je pa vedno pripeljal na željeni cilj, tudi na zadnji furi...

Ob nakupu (2009) je bil 3x cenejši kot takratni top model Zumo550.

 

Ob 10. 8. 2018 ob 10:59, MiNa pravi:

Ostajam na avtonavigaciji seveda tudi na motorju...

@MiNa Lahko prosim razložiš kako si rešil glede napajanja? Če uporabljaš nepremočljivo torbico, pomeni, da se voziš s prižgano navigacijo tudi po dežju? Takrat najbrž ni priklopljena na napajanje? Se v torbici ne začne ustvarjati vlaga?

Se ti je USB vhod že kdaj poškodoval zaradi vibracij?

Ne predstavljam si ravno kako izgleda upravljanje avto navigacije na motorju... Ko ti javi nizek nivo bencina in moraš stisniti OK, se moraš najbrž ustaviti in dati rokavice dol? Enako za nizek nivo sprejema signala, ko dobiš klic, sms,... Ali je to na novejših napravah boljše rešeno in se obvestilo avtomatsko minimizira?

@Snecer Če naprava podpira Traffic preko aplikacije na telefonu, razen prenosa podatkov nimam nobenih dodatnih stroškov (potrebujem samo prikaz prometnih zastojev)? Predvidevam, da omenjena funkcija samo prikazuje zastoje in navigacija ne ponudi obvoza, ali pač?

Ali razumem prav, da model Drive 51LMT nima BT in omogoča prometne informacije samo z dokupom sprejemnika in naročnine? Je naročnina obvezna v primeru sprejemnika?

Še to, razumem prav, da imajo avto navigacije vgrajen enostavni BT, ki se lahko poveže samo z eno napravo, Zumo pa lahko povežeš z več njih?

:stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!