Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

lmt-d pomeni po domače da ima naprava še dodatno rds anteno za promet

lmt-s pa da podatke o prometu lahko pridobiva preko mobilnika, program smartlink, ja bremeni te samo prenos mobilnih podatkov

mislim da ponudi obvoz, nisem testiral

oba imata BT samo ne za moto čelade, ampak da se povežeta na mobilnik

ne rabiš dokupit rds antene,če boš uporabljal mobilnik, izven eu roaminga pa je morda smiselna pod pogojem da sploh imajo prometne informacije :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, 3nity pravi:

Lahko prosim razložiš kako si rešil glede napajanja? Če uporabljaš nepremočljivo torbico, pomeni, da se voziš s prižgano navigacijo tudi po dežju? Takrat najbrž ni priklopljena na napajanje? Se v torbici ne začne ustvarjati vlaga?

Se ti je USB vhod že kdaj poškodoval zaradi vibracij?

Ne predstavljam si ravno kako izgleda upravljanje avto navigacije na motorju... Ko ti javi nizek nivo bencina in moraš stisniti OK, se moraš najbrž ustaviti in dati rokavice dol? Enako za nizek nivo sprejema signala, ko dobiš klic, sms,... Ali je to na novejših napravah boljše rešeno in se obvestilo avtomatsko minimizira?

Napajanje preko priklopa (original vtičnica na motorju) navigacija je vedno prižgana in na napajanju tudi v dežju. V devetih letih z vlago ni bilo problema.

USB priključka na "starem" NUVI765T nisem nikoli poškodoval.

Navigacijo uporabljam izključno kot navigacijo, tako da nikakršno potrjevanje ni potrebno.  Razen izbira naslednje shranjene točke poti. Deluje BP z rokavico tudi na "avto" navigaciji.

Nivo goriva, tlak v gumah, nastavitev vzmetenja... mi kaže na originalnem prikazovalniku motorja in ne rabim dvojnega prikazovanja. Prav tako se nikoli ne javljam na telefon med vožnjo, to postorim ob kavici, ko se zaustavim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 9. 2018 ob 8:54, Snecer pravi:

lmt-d pomeni po domače da ima naprava še dodatno rds anteno za promet

lmt-s pa da podatke o prometu lahko pridobiva preko mobilnika, program smartlink, ja bremeni te samo prenos mobilnih podatkov

mislim da ponudi obvoz, nisem testiral

oba imata BT samo ne za moto čelade, ampak da se povežeta na mobilnik

ne rabiš dokupit rds antene,če boš uporabljal mobilnik, izven eu roaminga pa je morda smiselna pod pogojem da sploh imajo prometne informacije :)

Aha, torej sem si napačno razlagala D in S. Šele sedaj sem opazila, da je razloženo na garmin.com/sl-SI/traffic/

Hvala za informacije!

Antena torej odpade zaradi pokritosti signala in zaradi tega, ker jo je potrebno napeljati čim bolj razvejano. Na Zumotu celo ne deluje sočasno z napajanjem :doze:

Ob 9. 9. 2018 ob 9:09, MiNa pravi:

Napajanje preko priklopa (original vtičnica na motorju) navigacija je vedno prižgana in na napajanju tudi v dežju. V devetih letih z vlago ni bilo problema.

USB priključka na "starem" NUVI765T nisem nikoli poškodoval.

Navigacijo uporabljam izključno kot navigacijo, tako da nikakršno potrjevanje ni potrebno.  Razen izbira naslednje shranjene točke poti. Deluje BP z rokavico tudi na "avto" navigaciji.

Nivo goriva, tlak v gumah, nastavitev vzmetenja... mi kaže na originalnem prikazovalniku motorja in ne rabim dvojnega prikazovanja. Prav tako se nikoli ne javljam na telefon med vožnjo, to postorim ob kavici, ko se zaustavim.

Tudi tebi hvala za razlago! A lahko prosim poveš še kakšno torbico uporabljaš?

Nosiš običajne rokavice ali kaj tanjšega? Misliš, da bi delovalo tudi z zimskimi rokavicami, ki so debelejše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazadnje sem imel FM anteno prav na modelu 765, ki ga ima Mina in je delovalo ok.

Seveda pa so podatki preko mobilne naprave boljši, signal vsepovsod, količina podatkov itd.

Kaj dosti med vožnjo itak ne prcaš po navigaciji, sploh če si ruto pripraviš doma.

Pa tudi sicer prometne informacije za motorista nekako niso huda nuja, ker se lahko izogneš pa praviloma se vozimo po bolj neprometnih cestah.

Tale model, ki ga ima Mina je za to ceno zagotovo bestbuy.

In se ne da primerjat s kitajskimi ponaredki, kvaliteta zaslona in ohišja je 1A.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, 3nity pravi:

A lahko prosim poveš še kakšno torbico uporabljaš?

Takšno...

DSC08203.thumb.JPG.d47727e96a6ba23067775aff2a5c5c18.JPG

DSC08230.thumb.JPG.20a1017b1721519df09321fb93cc7eea.JPG

V bistvu je namenjena za 5,5" telefon. Pogled na števce mi ne pokriva (slikal sem z levo roko).

Rokavica pa ni problem tanka poletna (usnjena) ali normalna motoristična (usnjena). Debelih zimskih ne uporabljam, ker potem ogrevanje ročk ne pride do izraza.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Še vedno je BB (Best Buy) tole...

Cela evropa LT...

Za informacije o prometu pa SmatLink...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je izkušnja z tem Garminom glede vibracij motorja. Imam enovaljnika, ki producira kar lepo število mikrovibracij na krmilu...bi znal to bit problem?

In v linku piše v dežju, snegu in soncu....to sicer verjetno ne pomnei, da je vodoodporen....pač fora verjetno, če ga uporabljaš v avtu pa je itak vseeno kakšno je zunaj. Lahko bi dodali še meglo, kure, srnjad, kamenje in še kaj....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vibracije lahko škodujejo le vtičnici, kontaktu, ki je usb, drugo ga ne bo "ubilo" :) se zrahlja sčasoma

razen če imaš v torbici, potem bo bolje

ni pa vodoodporen itd. a v normalnih pogojih se da navigirat oziroma v torbico in je mir

al pa 6x več odšteješ za moto izvedbo :) (nateg)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži kar si napisal...kot veš imam Zumota...saj dela...ampak je dejansko preplačan nateg.

BTW...@Snecer...verjetno uporablja enako kartografijo kot preplačani Zumo?

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja vse karte delujejo, od komercialnih do osm itd

jaz sem nabavil 61 model za vozilo, bp roba, dobrega stotaka iz avstrije, 7" zaslon

kvaliteten izdelek

zumoti niso posrečeni

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem 9 (devet) let uporabljal NUVI 765 na motorju (skupaj preko 200Kkm) sedaj sem kupil tistega v HN. V primeru, da zdrži le polovico časa kot je 765-ka, ki je še vedno povsem v "formi".

Zamenjal sem zaradi večjega in svetlejšega ekrana. Kaj čemo tehnologija je v 10 letih le naredila korak naprej (oči pa nazaj). Sicer je NUVI 765 bil v tistem času "top" avtomobilski model.  Sem ga dobil 4x ceneje kot je bil tedaj ZUMO 550.

765 še vedno lepo deluje. Ima FM oddajnik, BT povezavo za telefon ali slušalke, predvajalnik audio datotek... Seveda imam naloženo tudi najnovejšo NT 2019.10 karto.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, MiNa pravi:

Jaz sem 9 (devet) let uporabljal NUVI 765 na motorju (skupaj preko 200Kkm) sedaj sem kupil tistega v HN. V primeru, da zdrži le polovico časa kot je 765-ka, ki je še vedno povsem v "formi".

Zamenjal sem zaradi večjega in svetlejšega ekrana. Kaj čemo tehnologija je v 10 letih le naredila korak naprej (oči pa nazaj). Sicer je NUVI 765 bil v tistem času "top" avtomobilski model.  Sem ga dobil 4x ceneje kot je bil tedaj ZUMO 550.

765 še vedno lepo deluje. Ima FM oddajnik, BT povezavo za telefon ali slušalke, predvajalnik audio datotek... Seveda imam naloženo tudi najnovejšo NT 2019.10 karto.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista exDamijeva zadevsna, tomtom vio, dela kr lustno. Ima svoje slabe, ampak men bo ok. Zaslon je ok. Kolkor sm testiral lepo oznacuje krizisca, fino in pravocasno pozumira, in ce mas android telefon pa se ruto komot stimas. Ni perfect, se mobi ti pali baterijo, ampak meni je ok, ker mam vedno powerbank u tanktorbi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eno vprašanje....mogoče butasto, pa vseeno. Ali obstaja navigacija, ki uporablja google mapse?

Ne napisat prosim, naj uporabljam navaden telefon, ker to že vem. Sprašujem za navigacijo.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred eno uro, Bmflar pravi:

Ali kdo ve kakšne so razlike med BMW motorrad Navigator 5 in 6 ?

TNX !

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!