Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 1 uro, jskrablin pravi:

 

Lahko malo več napišeš?

Največja težava pri seriji 39X je rešitev napajanja na moto nosilcu in sam napajalnik. Posledično vse težave izvirajo iz napajanja. Od prenehanja odzivanja, resetiranja, okvar elektronike na polnilnem delu vgrajene baterije, deformacija naležnih pinov na priključnem kablu nosilca pa še kaj se bi našlo. Težava je tudi, če napajalnik priklopiš direkt na akumulator, ker ti ga sprazni. Priklop obvezno čez kontakt rele.s-l1601.thumb.jpg.ecb1a21435a23005e2387c497a23b2a0.jpgs-l1600.thumb.jpg.e5fb6f2e57addccb1841bf70b63abbaf.jpg

Ps: Slike so z neta, da ne bo kdo mislil, da sem sam tak grobjan.

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, motolover pravi:

Imata tak priključek.

Ne. Tole. Power cable konektor se vtakne odzadaj v nosilec in zatakne. Bolj bogo. 590 je veliko bolje rešeno. Se pa kabel zamenja seveda z napajalnikom vred.

zumo.jpg.b036015d75f32897fae593fa419d9e5b.jpg

pred 2 urami, raza pravi:

Največja težava pri seriji 39X je rešitev napajanja na moto nosilcu in sam napajalnik. Posledično vse težave izvirajo iz napajanja. Od prenehanja odzivanja, resetiranja, okvar elektronike na polnilnem delu vgrajene baterije, deformacija naležnih pinov na priključnem kablu nosilca pa še kaj se bi našlo. Težava je tudi, če napajalnik priklopiš direkt na akumulator, ker ti ga sprazni. Priklop obvezno čez kontakt rele.

Tole vse drži. Imam priklopljenega preko original dovoda. Kupiš tole https://www.nippynormans.com/f650gs-08-on/lead-for-connecting-any-garmin-or-tomtom-gps-into-the-bmw-harness mislim da se dobi tudi na BMW servisih 15€ nekje in povežeš z napajalnim kablom.

Sem zadovoljen, ker očitno nisem prezahteven. Ekran je folijski in posledično manj odziven na premikanje s prstom.

Route delujejo toliko dobro kot jih izrišem, sama navigacija pa kot vse ostale nič posebnega. Če imaš pravilno nastavljeno deluje dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, motolover pravi:

S 39x misliš na 390 in 395?

Imata tak priključek. 590lm sem imel na dveh motorjih, nikjer težav. 

 

59X je kar se napajalnika in nosilca tiče druga zgodba, saj so uporabili preizkušeno verzijo kontaktov iz predhodne serije 550 in 660.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem se ga napaja preko mini USB kabelčka?

Nisem videl, da je zgoraj še en odgovor..

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

A potem se ga napaja preko mini USB kabelčka?

 

Serija 39X ima tudi opcijo, da se napaja tudi preko USB kabla, saj ima instalacija za v avto USB napajalnik in nosilec prilagojen, da je USB vhod  dostopen s kablom.

cf-lg.jpg.59059c20c58230550979066afcde03dc.jpgcf-lg1.jpg.1969d5f93b3e84fed18882c9ffd28557.jpg

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da kako priklopiti Garmin Drive 51Evrope LMT-S priklopiti na motor z USB kablom na USB vtičnico in ne na “cigareetno vtičnico” !  Če uporabim usb kabel se vedno preklopi na delovanje z računalnikom. Star Waytek mi deluje z uporabo Usb kabla!

 

image.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, The Lakl pravi:

Ali se da kako priklopiti Garmin Drive 51Evrope LMT-S priklopiti na motor z USB kablom na USB vtičnico in ne na “cigareetno vtičnico” !  Če uporabim usb kabel se vedno preklopi na delovanje z računalnikom. Star Waytek mi deluje z uporabo Usb kabla!

 

image.jpg

se da, s pravim usb kablom oz predelanim

http://pinoutguide.com/GPS/garmin_nuvi_power_pinout.shtml

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, The Lakl pravi:

Garmin Drive 51Evrope LMT-S priklopiti na motor z USB kablom

Uporabljam enako napravico na motorju, kabel pa DIY dodan upor na micro USB konektor, da naprava ne preklopi v "povezavo" z PC-jem.

Sem preizkusil z navadnim usb kablom in 1A vmesnikom 12V/5V Nuvi 760, Nuvi765, Nuvi 2405 in GD51LMT-S

-760 ostane v modu priklopa na računalnik.

-765 počakaš cca 50-60 sekund preklopi v navigacijski način in polni baterijo.

2405 gre takoj v navigacijski mode in polni baterijo enako velja tudi za Garmin Drive 51 LMT-s

GD51LMT-S.thumb.jpg.2d763e469cc32bd4813102f97c7989e8.jpg

GD51LMT-S

NUVI2405.thumb.jpg.cef805de590c2b3a5ee5b0d8c0681afa.jpg

NUVI2405 Ne kaže ikonice za polnjenje ampak polni

NUVI765.thumb.jpg.f4636304ca57eca0d477af009cc7c72e.jpg

NUVI765

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

se da, s pravim usb kablom oz predelanim

Tako sem predelal kabel (dodal upor) in dela cca 9 let z NUVI765, isti kabel dela tudi na novem GD51.

USBKabel.JPG.cbecf412a8755086037f236377550d33.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TNX!  

Če preberete v Slovenskih novicah, da je v okolici Mariborja do tal  pogorela bajta vedite, da je Lakl predeloval el.inštalacijo na svojem Garminu ?

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden sem z mojimi debelimi prsti začel razdirat kablovje za Garmina sem malo posurfal naokrog in štos je, da nimam pojma o elektroniki. Zato sem pred posegom iz preventivnih razogov najprej preveril vso kablovje, katero se valja po škatlah doma. Svoje čase so bili na enak port tudi mobiteli.

In glej hudiča! Najdem dva kabla na katera deluje Garmin. Očitno niso vsi kabli z enakim portom isti. Od katere naprave sta ta dva kabla nimam pojma-ampak sem vesel, ko radio, da delujeta ?

image.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično, sem pozabil napisat, da poglej še kakšen kitajski kabl če je kje pri roki.

Malo edino "testiral", če je dovolj napajanja pri navigaciji, torej in za polnjenje in za navigiranje, ker sicer dosti nisi naredil :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima 1A USB napajanje je dovolj.

Tudi original "cigaretni" napajalnik je samo 1A.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, raza pravi:

Če ima 1A USB napajanje je dovolj.

Tudi original "cigaretni" napajalnik je samo 1A.

Iz previdnosti omenjam, če slučajno ni 1A, ampak kaj manj oziroma če USB vtičnica ne bo dovolj dajala.

Le uporaba bo pokazala brez meritve, sem imel eno navigacijo (ne garmin), kjer je kazalo, da se polni med navigiranjem, ampak po dveh urah navigiranja se je zadeva preprosto ugasnila...premalo toka očitno.

Garmin Smartdrive 61 (ki jo imam) je npr. zelo potratna naprava, že če s pravim kablom priklopiš npr. na notebook javi, da ni na voljo dovolj toka za napajanje. 51ka je podobna, le z manjšim ekranom, drugo vse enako.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekran in njegova osvetlitev je glavni porabnik energije in vsak cm diagonale šteje pri porabi!

Pa še eno opozorilo. Z uporabo napajanja preko USB kabla (brez "cigaret" enote) zgubi podatke o cestnih prometnih informacijah, kajti sprejemnik za Trafic je v napajalni enoti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, raza pravi:

Ekran in njegova osvetlitev je glavni porabnik energije in vsak cm diagonale šteje pri porabi!

Pa še eno opozorilo. Z uporabo napajanja preko USB kabla (brez "cigaret" enote) zgubi podatke o cestnih prometnih informacijah, kajti sprejemnik za Trafic je v napajalni enoti!

Nimam pri roki cigaretnega od garmin drivesmart 61, morda je celo 2A output zaradi lakote, mogoče če @The Lakl pogledaš, kaj piše na cigartnem za 51ko.

Za prometne info pa niti ni panike pri diversmart (in EU), ker če je sparjen z mobijem pobere promet in vreme, tak da ni panike oziroma 51/61 nimata sprejemnika prometnih informacij (dodatna oprema), zaradi povezljivosti s telefonom.

Poleg je "obični" cigaretni kabl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snecer pravi:

Nimam pri roki cigaretnega od garmin drivesmart 61, morda je celo 2A output zaradi lakote ...

Tako je, Output na 61tki piše: 4.75 - 5.25V - 2A  (2A/250VAC)
Imam isto avto navi.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima modri zob? Imam en nuvi 5 LMT Limit Edition  in nima BT povezave, ima pa Trafic informacije preko napajalnika.

 

Na spletu zasledim dvoje različnih tehničnih informacij za isto napravo. Eni navajajo BT, drugi ne.

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, raza pravi:

Ali ima modri zob? Imam en nuvi 5 LMT Limit Edition  in nima BT povezave, ima pa Trafic informacije preko napajalnika.

 

Na spletu zasledim dvoje različnih tehničnih informacij za isto napravo. Eni navajajo BT, drugi ne.

 

ja preko modrega zoba se poveže s telefonom preko aplikacije garmin smartphone link

https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/111441

sem šel pogledat moj polnilec (dodatna oprema, ker oregon nima za avto) in je tudi:

TA20 model polnilca garmin

4,75-5,25V in 2A izhod, tak da

pred 7 minutami, Kričač pravi:

Tako je, Output na 61tki piše: 4.75 - 5.25V - 2A  (2A/250VAC)
Imam isto avto navi.

jap, hudo lačna naprava :) predvsem zaradi ekrana kot je že raza omenil

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, raza pravi:

Potem pametni telefon in SmartphoneLink

51ka je bila zelo ugodna, okol 100eur, bestbuy, jaz sem vzel 61 za avtodom ker ima 7" ekran, za 135 dobil :) in mislim da bi se dala flešat s sw id dezla ta avtodom, ker je "ista", samo ne upam, ker je brez računa...

fw sem pa patchal in špila, čeprav ni potrebe... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!