Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 43 minutami, maus pravi:

pr ns sm najbolj pametni ... v tujini je prepoznava tablic običajna stvar, vsaj v večini EU

https://www.24ur.com/novice/slovenija/zakaj-20-drzav-avtomatsko-prepoznava-registrske-tablice-slovenija-pa-ne.html

Res je....dozivel frend,ki dela v tujini...tocno vse vedli in mu to tudi pojasnili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

pr ns sm najbolj pametni ... v tujini je prepoznava tablic običajna stvar, vsaj v večini EU

https://www.24ur.com/novice/slovenija/zakaj-20-drzav-avtomatsko-prepoznava-registrske-tablice-slovenija-pa-ne.html

Ni problem v prepoznavi, problem je v hranjenju in obdelavi na tak način pridobljenih podatkov. Sprememba zakona, pa je problem rešen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

pr ns sm najbolj pametni ... v tujini je prepoznava tablic običajna stvar, vsaj v večini EU

https://www.24ur.com/novice/slovenija/zakaj-20-drzav-avtomatsko-prepoznava-registrske-tablice-slovenija-pa-ne.html

Točno tako. Si mogoče ugotovil, kaj jih moti pri tem sistemu? Samo tisto, kar si lahko prebral, kajne. Menda je bilo dogovorjeno, da bo sistem deloval brez shranjevanja podatkov. Pa je nekdo nekaj po svoje lobiral in shranjeval podatke, kar naj bi sedaj pripeljalo do tega, kar bereš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Primosio pravi:

Ni problem v prepoznavi, problem je v hranjenju in obdelavi na tak način pridobljenih podatkov. Sprememba zakona, pa je problem rešen.

Me čudi, da to niso preden so zakon dali v obravnavo, tudi to upoštevali ;)

 

Pravkar, Borutt pravi:

Točno tako. Si mogoče ugotovil, kaj jih moti pri tem sistemu? Samo tisto, kar si lahko prebral, kajne. Menda je bilo dogovorjeno, da bo sistem deloval brez shranjevanja podatkov. Pa je nekdo nekaj po svoje lobiral in shranjeval podatke, kar naj bi sedaj pripeljalo do tega, kar bereš.

vem več, kot je bilo napisano ;) ... enak problem je bil v merjenju v tunelih ... pa tudi pri elektronskem cestninskem sistemu .. mi smo morali dobiti dovoljenje marsikatere ustanov .. med drugim tudi pooblaščenke :P 

Pa še MNZ je biu full pameten :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

Me čudi, da to niso preden so zakon dali v obravnavo, tudi to upoštevali ;)

Mene pa sploh ne, ker vem, kakšni "strokovnjaki" iz javnega sektorja ponavadi pripravljajo predpise.

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Točno tako. Si mogoče ugotovil, kaj jih moti pri tem sistemu? Samo tisto, kar si lahko prebral, kajne. Menda je bilo dogovorjeno, da bo sistem deloval brez shranjevanja podatkov. Pa je nekdo nekaj po svoje lobiral in shranjeval podatke, kar naj bi sedaj pripeljalo do tega, kar bereš.

Točno tako, naša država je postala ujetnik birokratov, ki delujejo v interesu določenih skupin.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

pr ns sm najbolj pametni ... v tujini je prepoznava tablic običajna stvar, vsaj v večini EU

https://www.24ur.com/novice/slovenija/zakaj-20-drzav-avtomatsko-prepoznava-registrske-tablice-slovenija-pa-ne.html

i love Slovenija :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Primosio pravi:

Mene pa sploh ne, ker vem, kakšni "strokovnjaki" iz javnega sektorja ponavadi pripravljajo predpise.

Točno tako, naša država je postala ujetnik birokratov, ki delujejo v interesu določenih skupin.

Res je. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

pr ns sm najbolj pametni ... v tujini je prepoznava tablic običajna stvar, vsaj v večini EU

https://www.24ur.com/novice/slovenija/zakaj-20-drzav-avtomatsko-prepoznava-registrske-tablice-slovenija-pa-ne.html

Te peče aneda k ni šlo čez.....:P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me pa res v zvezi z avtomatsko prepoznavo tablic zanima, ker v članku piše tudi naslednje:

Dodala je, da je policija v testnem obdobju preizkušala različne možnosti nastavitev tehnične opreme ANPR. "Postopki izvedeni na podlagi indica (začetne zaznave) o različnih kršitvah (npr. neregistrirano vozilo, vožnja brezvozniškega dovoljenja, vožnja v času začasnega odvzema vozniškega dovoljenja, ipd.) zaznanega z ANPR, so bili na podlagi veljavne zakonodaje izvedeni," je zapisala in dodala: "Z uveljavitvijo delne odločbe Ustavnega sodišča pa je policija prenehala z uporabo sistemov ANPR".

Policija bi lahko s sistemom ANPR preverjala, ali je vozilo ukradeno, ali so na vozilo nameščene ukradene registrske tablice, ali je zoper voznika razpisan ukrep odvzema prostosti, morebiten obstoj razlogov za sum storitve kaznivega dejanja, ali je vozilo registrirano, ali ima veljavno prometno dovoljenje, ali je vozilo ustrezno zavarovano in ali voznik poseduje veljavno vozniško dovoljenje.

 

Tukaj mi nekaj ne štima, ANPR potemtakem bere tudi obraze, da prepozna voznika? Ker kar vem, lahko še vedno več različnih oseb vozi vozilo in ni nujno, da je v vozilu lastnik. Kaj pa službena vozila, kjer je tak al tak lahko več različnih voznikov?...hm..po mojem bo vedno lahko tip, ki je brez vozniške in kriminalec spizdil registrirano vozilo in se z njim odpeljal neznano kam, če bo s tablico vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

Tukaj mi nekaj ne štima, ANPR potemtakem bere tudi obraze, da prepozna voznika? Ker kar vem, lahko še vedno več različnih oseb vozi vozilo in ni nujno, da je v vozilu lastnik. Kaj pa službena vozila, kjer je tak al tak lahko več različnih voznikov?...hm..

V tujini ne!Se je pa na sliki vidlo moskega voznika... Poloznica prisla po mesecu dni lastnici vozila...sicer pa kam bi naj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

V tujini ne!Se je pa na sliki vidlo moskega voznika... Poloznica prisla po mesecu dni lastnici vozila...sicer pa kam bi naj?

sj vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Tukaj mi nekaj ne štima, ANPR potemtakem bere tudi obraze, da prepozna voznika? Ker kar vem, lahko še vedno več različnih oseb vozi vozilo in ni nujno, da je v vozilu lastnik. Kaj pa službena vozila, kjer je tak al tak lahko več različnih voznikov?...hm..po mojem bo vedno lahko tip, ki je brez vozniške in kriminalec spizdil registrirano vozilo in se z njim odpeljal neznano kam, če bo s tablico vse ok.

...kaj veš, lahko prebere tudi EMŠO iz osebne...ali telefonsko od mobija :hmm:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

...kaj veš, lahko prebere tudi EMŠO iz osebne...ali telefonsko od mobija :hmm:

pa FB profil, ti pregleda in polajka če je vse ok :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

nekaj me pa res v zvezi z avtomatsko prepoznavo tablic zanima, ker v članku piše tudi naslednje:

Dodala je, da je policija v testnem obdobju preizkušala različne možnosti nastavitev tehnične opreme ANPR. "Postopki izvedeni na podlagi indica (začetne zaznave) o različnih kršitvah (npr. neregistrirano vozilo, vožnja brezvozniškega dovoljenja, vožnja v času začasnega odvzema vozniškega dovoljenja, ipd.) zaznanega z ANPR, so bili na podlagi veljavne zakonodaje izvedeni," je zapisala in dodala: "Z uveljavitvijo delne odločbe Ustavnega sodišča pa je policija prenehala z uporabo sistemov ANPR".

Policija bi lahko s sistemom ANPR preverjala, ali je vozilo ukradeno, ali so na vozilo nameščene ukradene registrske tablice, ali je zoper voznika razpisan ukrep odvzema prostosti, morebiten obstoj razlogov za sum storitve kaznivega dejanja, ali je vozilo registrirano, ali ima veljavno prometno dovoljenje, ali je vozilo ustrezno zavarovano in ali voznik poseduje veljavno vozniško dovoljenje.

 

Tukaj mi nekaj ne štima, ANPR potemtakem bere tudi obraze, da prepozna voznika? Ker kar vem, lahko še vedno več različnih oseb vozi vozilo in ni nujno, da je v vozilu lastnik. Kaj pa službena vozila, kjer je tak al tak lahko več različnih voznikov?...hm..po mojem bo vedno lahko tip, ki je brez vozniške in kriminalec spizdil registrirano vozilo in se z njim odpeljal neznano kam, če bo s tablico vse ok.

Tablice bere. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Tablice bere. 

sj vem, pa novi Hrvaški radarji tudi, tisti na štangah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

sj vem, pa novi Hrvaški radarji tudi, tisti na štangah

Če bi vedel, ne bi pisal o prepoznavni obrazov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kmet2 pravi:

Te peče aneda k ni šlo čez.....:P

ne me ne :ras:

sam primerjavo sem potegnil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

pa FB profil, ti pregleda in polajka če je vse ok :P

Vse to in še več je zmogel že KITT (halo Kumpel) leta 1982 z Davidom Hasselhofom. Prebra jel tablico, prepoznal voznika, ugotovil, če je zločinec in mu blokiral zavore, da se ni mogel odpeljati. Ta ANPR je le slaba kopija holivudske domišljije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, maus said:

strinjamo se med sabo  :eek:

neki ne bo v redu :huh: 

Tudi jaz naredil sem selfi pod to objavo.. že da se dva tulele na forumu strinjata, je čudež .. pa četudi debata teče o tem, da bi spili še enega .. strinjanje je no-go .. očitno antivirus ne deluje ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Če bi vedel, ne bi pisal o prepoznavni obrazov. 

oh..ja...

mogoče, če bi ti razumel napisano in citiran članek, bi iz tega izluščil mogoče tudi kaj vem in zakaj se potem o tem sprašujem, ampak nočem te motiti, da bi preveč naprezal možgane, zato se kr strinjam s tabo. Včasih je bolje nič vedeti. Hvala za pojasnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

oh..ja...

mogoče, če bi ti razumel napisano in citiran članek, bi iz tega izluščil mogoče tudi kaj vem in zakaj se potem o tem sprašujem, ampak nočem te motiti, da bi preveč naprezal možgane, zato se kr strinjam s tabo. Včasih je bolje nič vedeti. Hvala za pojasnilo.

Ti si iz članka izluščil, da naprava ugotovi voznika. Naprava prebere tablico, veljavnost prometnega dovoljenja, lastnika in veljavnost vozniškega dovoljenja. Če bi ti malo bolj naprezal možgane, bi iz mojih zapisov in iz članka lahko ugotovil, da naprava bere tablice in ne prepoznava obraze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Naprava prebere tablico, veljavnost prometnega dovoljenja, lastnika in veljavnost vozniškega dovoljenja. 

...ter verjetno opozori ob neveljavni postavki? To se mi zdi super, za pozdravit, s temi stvarmi nisem bil nikoli v konfliktu...:OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!