Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

Pravkar, Darko3g pravi:

Še dobro, če bodo nastala tri nova mesta za parkiranje enoslednikov. Sicer pa ima župan svoje službeno parkirišče, ki je verjetno na drugi strani zgradbe (na dvorišču) in ne vem, zakaj ga ni pustil tam.

Problem je v tem ker za parkiranje enoslednikov ne potrebujemo treh novih mest, ampak vsaj trideset. In ne samo tam kjer se vozi g. Arsenović, ampak tudi kje drugje... :)   Sam ga v Mariboru zelo redko parkiram na namensko mesto, ker jih pač ni dovolj.

Na Lentu recimo, je na motorističnih parkiriščih 90% časa parkiran nek poltovornjak, občasno pa še kak drug kurac. Jaz parkiram nasproti Mačke (kot večina drugih, kolikor vidim), za tistimi stebrički. Pri poštni ulici, ki je v večernih urah zelo verjetno najbolj prometna ulica v Mariboru, so 3 parkirišča za enosledna vozila.. Ki jih prav tako ponavadi prekriva kak majmun z avtom. Takrat parkiram na glavnem trgu, ob parkirišču za kolesa. Še vsaj 20 takih lokacij bi lahko naštel, kjer bi parkirišča potrebovali, pa jih ni, oziroma so stalno zaparkirana. 

Veš kaj je pa najbolj žalostno? Da v svoji karieri nisem videl še niti enega avtomobilista parkiranega na parkiriščih za enosledna vozila z obvestilom redarstva. Pa sem tako parkiranih videl že vsaj 100.... ;) 

 

Lp,

Bg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, verjetno jih skrbi smotrnost takih (za mopede) parkirnih mest v zimskem obdobju. Nekako bi morali konvertirati oziroma prilagajati sezoni .. ali pa da se jih nardi tam, kjer za avte tako ali tako ni dovolj placa ..

Samo to je tak, tu bi pol spet morali nekoga zaposlit, ki bi kaj razmišljal oziroma najet zunanjega izvajalca (razpis, aneksi, afere, ..) ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Tex pravi:

Hja, verjetno jih skrbi smotrnost takih (za mopede) parkirnih mest v zimskem obdobju. Nekako bi morali konvertirati oziroma prilagajati sezoni .. ali pa da se jih nardi tam, kjer za avte tako ali tako ni dovolj placa ..

Samo to je tak, tu bi pol spet morali nekoga zaposlit, ki bi kaj razmišljal oziroma najet zunanjega izvajalca (razpis, aneksi, afere, ..) ..

Saj zato, se mi zdi dosti lažje in bolj smiselno, pač "po domače"... Kar je sicer težko izvedljivo, in na koncu dneva vedno nekdo ni zadovoljen, ampak je še najbolj smiselno.... Preprosto ignoriraš motorje oz. mopede, mimo katerih se z lahkoto pride, zaradi katerih ne rabi pešec skreniti iz svoje poti, ki ne blokirajo dovoznih poti, ipd... Parkirna kazen za enosledno vozilo je po mojem mnenju smiselno samo takrat, ko je to parkirano na res ozkem pločniku, da mimo vozila pešci težko hodijo, ali pa celo morajo mimo iti po cesti, ali pa ko je parkirano na kolesarski stezi / dovozni poti.

Če nekdo motor parkira ob gostilni sredi odprtega trga, se mi to ne zdi problematično.

 

Lp,

Bg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Bg pravi:

Mešava hruške in jabolke - se ti ne zdi?  Za motor se parkirnina NE plačuje.

 

Poleg tega, osebni avtomobil ki je parkiran in nima plačane parkirnina OVIRA ostale osebne avtomobile ki bi radi tam parkirali in parkirnino plačali.

 

Me zanima koliko evričev lažji bi bil tvoj račun, če bi vsakič ko si motor pustil na mestu, ki ni namensko parkirišče za motorna kolesa, dobil 20€ kazni.... Par jurčkov verjetno, se strinjava?

Mislim da ne, ampak OK. Če ne plačam parkirnine ne oviram nikogar, kvečjemu oškodujem upravljalca oz. lastnika parkirišča. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Primosio pravi:

Mislim da ne, ampak OK. Če ne plačam parkirnine ne oviram nikogar, kvečjemu oškodujem upravljalca oz. lastnika parkirišča. 

Oškoduješ upravljalca oz. lastnika parkirišča z oviranjem parkirišča (saj le-to zaradi tebe več ni na voljo).

 

 

 

ovíra -e ž (ȋ) 
1. predmet, naprava, ki otežuje ali preprečuje gibanje, premikanje: skala, ki je padla s pobočja na cesto, je bila voznikom ovira; odstranjevati, postavljati ovire; naravne, umetne ovire; prenosna ovira; ovira iz betona 
// v zvezi žična ovira ogrodje, navadno leseno, prepleteno z bodečo žico: na cestah so postavili žične ovire / taborišče je obdajala žična ovira ograja
2. kar povzroča, da se kako delo težje, počasneje opravlja: biti ovira komu; delati, premagati, premostiti ovire; naleteti, zadeti na ovire; hude, velike ovire; moralne, objektivne, subjektivne ovire; ekspr. kljub vsem oviram je uspel / palica mu je bila pri hoji navzdol v oviro v napoto / publ. tehnične ovire manj pomembne nevšečnosti, težave
♦ pravn. dilatorne ovire ki povzročajo časovno odložitev česa; šport. tek z ovirami tek s preskakovanjem za to postavljenih ovir

 

 

 

Zamisli si scenarij, da se v gostilno ki ima le še eno mizo prazno, nekdo vsede, pa ne bo nič naročil - samo malo bo posedel. Nato pride družina ki želi v to gostilno it na kosilo, pa ne more. To je oviranje. Podobno je lahko z avtomobili.

 

Se zavedaš tega da večina manjših mest, ali pa celo vasi nima niti enega parkirišča namenjenega enoslednim vozilom? Kaj, boš motor pustil v Mariboru pa šel na Ptuj peš?

 

Ne verjamem nobenemu ki mi bo nabijal da motor vedno parkira na mestih namenjenih enoslednim vozilom, in izključno tam, za nič na svetu. Ker teh mest enostavno ni dovolj, in ne pokrivajo dovolj velikega območja. Razen če delate 20km letno.

 

Res je da verjetno s parkiranjem nobenega ne ovirate, in da na to pazite - ne pa mi srat da parkirate na parkiriščih za motorje no.

 

 

Lp,

Bg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tex pravi:

Vsekakor bravo. Upam, da da ga nekaj časa ne bo nazaj .. da se ne bo kje kaj "zakompliciralo" ..

Prejšni petek sem ob 11h zvečer slišal enga konkretno pičit mimo po cesti, gledam skozi okno, po občutku bi rekel vsaj kakšnih 100km/h, po ulici v MB. 2 sekundi za njim pa pulicajčki z lučkami. Upam, da so tistega tudi dohiteli in spostopkali kot se spodobi ..

V Mariboru, mimo Qlandije, skoraj vsak večer, mat sive barve lamborghini z nemškimi tablicami, okrog 22h se preganja, leti tudi 200km/h. Samo čakam da bo nekega dne poletel. Policija 500m stran, a zgleda da se jim ne da. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Primosio pravi:

Predvsem je v celotni zgodbi z županom in njegovim mopijem za izpostaviti in pohvaliti redarja, ki se ni uklonil poizkusu pritiskov na njegovo odločitev in je ostal neomajen in je stal za svojo odločitvijo. Takšnih redarjev, pa tudi policistov ni veliko.

Zavajaš z neomajanostjo, ker ne redar ne policist nimata nobenega vpliva več na obvestilo ali na plačilni nalog, ampak to ureja prekrškovni organ z izdajo odločbe ali sklepa. Torej je tvoja izpostavitev in hvaljenje redarja za njegovo neuklonljivost čisto zavajanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, J.a.m.e.s pravi:

V Mariboru, mimo Qlandije, skoraj vsak večer, mat sive barve lamborghini z nemškimi tablicami, okrog 22h se preganja, leti tudi 200km/h. Samo čakam da bo nekega dne poletel. Policija 500m stran, a zgleda da se jim ne da. 

Na koncu bo ta vsak večer enkrat na teden ali še bolj poredko in teh 200 bo veliko manj, ampak zaradi hrupa veliko več oziroma tvojih 200, policija oziroma, kaj naj bi po tvoje to bilo policijska postaja, policijska uprava ali policijska patrulja, pa nekje daleč proč in seveda v pripravljenosti čakati nekoga, ki se menda vsake toliko pojavi. 

Raje jih obvesti o dogajanju, katero lahko tudi posnameš, če je res takšno, pa potem pljuvaj, da jih boli q... Pa ne pozabi, da, če so na intervenciji, bodo bolj težko v istem času na dveh krajih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi, delajo in garajo na polno, sem jih v sredo spet videl na znani lokaciji na izvozu iz avtoceste (Ptujska MB).. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

Zavajaš z neomajanostjo, ker ne redar ne policist nimata nobenega vpliva več na obvestilo ali na plačilni nalog, ampak to ureja prekrškovni organ z izdajo odločbe ali sklepa. Torej je tvoja izpostavitev in hvaljenje redarja za njegovo neuklonljivost čisto zavajanje. 

Pa kje imaš ti problem? A se še ne misliš ustaviti? Mi boš spustil še kakšno žaljivko?

Seveda je jasno, da postopek vodi prekrškovni organ. Ravno zato je klicanje redarja na kraj zloraba. Nič nisem zavajal, samo pohvalil sem redarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.24ur.com/novice/svet/preobleceni-v-policiste-ukradli-700-kilogramov-zlata.html

Quote

Tolpi kriminalcev, ki so se v policijskih uniformah izdajali za policiste, je uspelo z letališča Sao Paulo v Braziliji odnesti več kot 700 kilogramov zlata, vrednega okoli 29 milijonov evrov. Akcija je bila filmska: izjemno hitra, stekla je brez streljanja. Roparji so se do informacij o zlatu dokopali s pomočjo talcev.

Ko bom velik, bom tudi jaz izgledal kot pulcaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Primosio pravi:

Pa kje imaš ti problem? A se še ne misliš ustaviti? Mi boš spustil še kakšno žaljivko?

Seveda je jasno, da postopek vodi prekrškovni organ. Ravno zato je klicanje redarja na kraj zloraba. Nič nisem zavajal, samo pohvalil sem redarja.

Kje imaš ti problem, da vidiš kakšno žaljivko? 

Bravo redar, da je napisal, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Tex pravi:

Brez skrbi, delajo in garajo na polno, sem jih v sredo spet videl na znani lokaciji na izvozu iz avtoceste (Ptujska MB).. :)

Končno pohvala. In delajo kljub vročinskemu valu. To je dvojna pohvala. 

Sedaj pa moje mnenje; lahko bi jih vprašal, po čigavem navodilu so tam, kjer je po tvoje samo nabiranje, da se vidi ali je res karkoli problematičnega tam ali je to navodilo nadrejenega za nabiranje ali samovolja patrulje, kar pomeni lezenje nekam z nabiranjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Borutt pravi:

Na koncu bo ta vsak večer enkrat na teden ali še bolj poredko in teh 200 bo veliko manj, ampak zaradi hrupa veliko več oziroma tvojih 200, policija oziroma, kaj naj bi po tvoje to bilo policijska postaja, policijska uprava ali policijska patrulja, pa nekje daleč proč in seveda v pripravljenosti čakati nekoga, ki se menda vsake toliko pojavi. 

Raje jih obvesti o dogajanju, katero lahko tudi posnameš, če je res takšno, pa potem pljuvaj, da jih boli q... Pa ne pozabi, da, če so na intervenciji, bodo bolj težko v istem času na dveh krajih. 

Zanimivo, ponavadi ti napadaš druge, da ne znajo brati. Da si razlagajo po svoje. Preberi si še enkrat, če sem napisal vsak večer. Napisal sem skoraj vsak večer. V šoli so me učili, da je med tema dvema stavkoma, razlika. Cesto poznam, ker stanujem blizu, se dostikrat tudi sprehajam poleg in omenjenega divjaka na lastne oči vidim. In prepoznam, če ga kdo stisne 200km/h.. In ne boš verjel, Lamborghini ne rabi veliko, da ga do tja spravi. Se najdejo tudi patroni s cestaki, ki bi radi na isti lokaciji prebijali zvočni zid. Jaz bom dajal prijavo? Čakal v zasedi, da ga bom posnel? Hahaha. Najboljše, da si še avto prelepim in si dam lučke na streho. Za pas pendrik in broško na prsa. Se imam preveč rad, da bi se policaja igral. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Borutt said:

Končno pohvala. In delajo kljub vročinskemu valu. To je dvojna pohvala. 

Sedaj pa moje mnenje; lahko bi jih vprašal, po čigavem navodilu so tam, kjer je po tvoje samo nabiranje, da se vidi ali je res karkoli problematičnega tam ali je to navodilo nadrejenega za nabiranje ali samovolja patrulje, kar pomeni lezenje nekam z nabiranjem. 

? Na prejšnji strani sem 2x pohvalil vrle policaje - enkrat ko sem videl da lovijo divjaka po MB in drugič za onega v Zidanem Mostu, ko je 150vozil v naselju. Borut, vse prebiraj, ne samo tisto, kjer potem izluščiš napad nase/na institucijo ..

Koga vprašat? A njih? Ne bo šlo, stojijo na izvozu, torej bi moral zapeljat na avtocesto, nekje obrnit in potem na ta izvoz. Niti nimam kje ustavit ob njih, razen če mi z loparčkom maha. Torej moram zavestno kršit omejitev, da me pol ustavi, samo za to, da jih lahko vprašam. Mislim, da nebo šlo .. :)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor v izogib srčnim zastojem, povišanemu tlaku in jezi, predlagam, da se tole temo bere malce v stilu:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Darko3g pravi:

Še dobro, če bodo nastala tri nova mesta za parkiranje enoslednikov. Sicer pa ima župan svoje službeno parkirišče, ki je verjetno na drugi strani zgradbe (na dvorišču) in ne vem, zakaj ga ni pustil tam.

peš bi lahko hodil, par 100m od doma ima službo, zdravo, ekološko, pa še videl bi nemarne ulice, npr. Aškerčeva pri šoli, to so takšne "jame", da je res nevarno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Kje imaš ti problem, da vidiš kakšno žaljivko? 

Bravo redar, da je napisal, kajne. 

Tukaj ne, v pretellosti jih je bilo pa kar nekaj, kajne?

 

Tako je, bravo bredar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

https://www.vecer.com/odziv-zupan-arsenovic-kaj-sem-naredil-narobe-10043586

takole:

o_6584471_1024.jpg.6c47128b36250e00b8e172ce242b1586.jpg

kazen je že plačal, kar pomeni da se strinja z njo.

image.thumb.png.933675c5466f192e976804781888cc0e.png

za boljšo predstavo

v stavbi ni samo MOM, v pritličju je Upravne enota Maribor

čudno da ga ni kar sparkiral na hodnik

parkirišče za uslužbence je le par metrov naprej, rampa

image.thumb.png.933fdc72150f5c64699b78c8c44ea54f.png

do službe ima od doma 699m po cesti

ker je manj kot 2km, ne dobiva potnih stroškov :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, J.a.m.e.s pravi:

Zanimivo, ponavadi ti napadaš druge, da ne znajo brati. Da si razlagajo po svoje. Preberi si še enkrat, če sem napisal vsak večer. Napisal sem skoraj vsak večer. V šoli so me učili, da je med tema dvema stavkoma, razlika. Cesto poznam, ker stanujem blizu, se dostikrat tudi sprehajam poleg in omenjenega divjaka na lastne oči vidim. In prepoznam, če ga kdo stisne 200km/h.. In ne boš verjel, Lamborghini ne rabi veliko, da ga do tja spravi. Se najdejo tudi patroni s cestaki, ki bi radi na isti lokaciji prebijali zvočni zid. Jaz bom dajal prijavo? Čakal v zasedi, da ga bom posnel? Hahaha. Najboljše, da si še avto prelepim in si dam lučke na streho. Za pas pendrik in broško na prsa. Se imam preveč rad, da bi se policaja igral. 

Nekaj te moti oziroma nekdo menda s svojo vožnjo celo ogroža vse okoli sebe in ne ukreneš nič. Potem lahko pljuvaš po sebi, ker si ravnodušen do divjakov in jih ne prijaviš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tex pravi:

? Na prejšnji strani sem 2x pohvalil vrle policaje - enkrat ko sem videl da lovijo divjaka po MB in drugič za onega v Zidanem Mostu, ko je 150vozil v naselju. Borut, vse prebiraj, ne samo tisto, kjer potem izluščiš napad nase/na institucijo ..

Koga vprašat? A njih? Ne bo šlo, stojijo na izvozu, torej bi moral zapeljat na avtocesto, nekje obrnit in potem na ta izvoz. Niti nimam kje ustavit ob njih, razen če mi z loparčkom maha. Torej moram zavestno kršit omejitev, da me pol ustavi, samo za to, da jih lahko vprašam. Mislim, da nebo šlo .. :)

Nekam občutljiv si. Vročina? Hec je bil. 

Verjetno obstaja kakšen drugi boljši način, da zveš, kaj tam počnejo oziroma zakaj tam počnejo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snečer said:

peš bi lahko hodil, par 100m od doma ima službo, zdravo, ekološko, pa še videl bi nemarne ulice, npr. Aškerčeva pri šoli, to so takšne "jame", da je res nevarno

Naslednjic ko ga bos volil, na volilni listic dopisi tole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!