Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 13 urami, Snečer pravi:

treba pa ni, a bus ima kar nekaj ton... 

Od tu naprej je vsa nadaljnja filozofija odveč. Do sedaj je še vsak, ki je na dotik tekmoval s trolo pogruntal da se to ne splača. Pa bus ima poleg tonaže tudi nekaj metrov v dolžino... tako da se ni lih praktično preveč silit mimo, sploh ob gostem prometu ko ne vidiš kaj je spredaj.

Seveda to nekaterim ne pomeni ovire... in pol sledijo prehitevanja po odstavnih pasovih v kontra smer, v totalno nepregledne situacije. Sam kaj čmo. Eni so pomembni in se jim vedno nekam mudi.

Situacija, ki jo je predstavil @Primosio je vsaj zame jasna. Bus odpelje naravnost iz označenega postajališča in ni dolžan odstopiti prednosti onemu, ki hoče zaviti na isti kos asfalta. Seveda se lahko najde kak pomembnež na pomembni poti... sam nenačrtovan postanek zaradi nenačrtovanega dotika z busom pot do cilja podaljša za vsaj nekaj ur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, jskrablin said:

Od tu naprej je vsa nadaljnja filozofija odveč. Do sedaj je še vsak, ki je na dotik tekmoval s trolo pogruntal da se to ne splača. Pa bus ima poleg tonaže tudi nekaj metrov v dolžino... tako da se ni lih praktično preveč silit mimo, sploh ob gostem prometu ko ne vidiš kaj je spredaj.

Seveda to nekaterim ne pomeni ovire... in pol sledijo prehitevanja po odstavnih pasovih v kontra smer, v totalno nepregledne situacije. Sam kaj čmo. Eni so pomembni in se jim vedno nekam mudi.

Situacija, ki jo je predstavil @Primosio je vsaj zame jasna. Bus odpelje naravnost iz označenega postajališča in ni dolžan odstopiti prednosti onemu, ki hoče zaviti na isti kos asfalta. Seveda se lahko najde kak pomembnež na pomembni poti... sam nenačrtovan postanek zaradi nenačrtovanega dotika z busom pot do cilja podaljša za vsaj nekaj ur.

Tisto sploh ni postajalisce, ampak konec dela ceste, ki je rezerviran samo za linijski promet. Zaključek je isti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, maus pravi:

pešci nimajo rumene ... zakaj ne ... kako naj prečka vozišče, če se sredi pasu prižge direkt rdeča .. naj tam obstane... naj se vrne... naj preskakuje vozeča vozila .. levji skok naprej... levji skok nazaj :huh:

policaji so že kaznovali rumene luči, ko se je pri 50 kn/h 2 metra pred semaforjem prižgala rumena luč ... "zakaj pa niste predvideli, da se bo prižgala rumena luč", je izustil vrli organ :huh: 

Ne mešaj pešce in vozila, še posebej avtobus. 
 

2m pred semaforjem se je prižgala rumena in je nekdo dobil kazen?Saj veš, da je ta zgodbica dobra za ob kafetu, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Ne mešaj pešce in vozila, še posebej avtobus. 
 

2m pred semaforjem se je prižgala rumena in je nekdo dobil kazen?Saj veš, da je ta zgodbica dobra za ob kafetu, kajne. 

Tudi, da kriminalisti dilajo drogo na obali je vrjetno zgodbica za ob kafetu;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, jskrablin pravi:

Od tu naprej je vsa nadaljnja filozofija odveč. Do sedaj je še vsak, ki je na dotik tekmoval s trolo pogruntal da se to ne splača. Pa bus ima poleg tonaže tudi nekaj metrov v dolžino... tako da se ni lih praktično preveč silit mimo, sploh ob gostem prometu ko ne vidiš kaj je spredaj.

Seveda to nekaterim ne pomeni ovire... in pol sledijo prehitevanja po odstavnih pasovih v kontra smer, v totalno nepregledne situacije. Sam kaj čmo. Eni so pomembni in se jim vedno nekam mudi.

Situacija, ki jo je predstavil @Primosio je vsaj zame jasna. Bus odpelje naravnost iz označenega postajališča in ni dolžan odstopiti prednosti onemu, ki hoče zaviti na isti kos asfalta. Seveda se lahko najde kak pomembnež na pomembni poti... sam nenačrtovan postanek zaradi nenačrtovanega dotika z busom pot do cilja podaljša za vsaj nekaj ur.

Primosio je predstavil zadevo s prometnega pasu in ne iz postajališča, kot ti sedaj napačno razlagaš. 

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Tudi, da kriminalisti dilajo drogo na obali je vrjetno zgodbica za ob kafetu;)

Ne skrbi, ti jo bo že kdo drugi priskrbel. 

pred 27 minutami, nejc74 pravi:

Tisto sploh ni postajalisce, ampak konec dela ceste, ki je rezerviran samo za linijski promet. Zaključek je isti.

Lahko avtobus zapelje v levo na drugi prometni pas? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ne mešaj pešce in vozila, še posebej avtobus. 
 

2m pred semaforjem se je prižgala rumena in je nekdo dobil kazen?Saj veš, da je ta zgodbica dobra za ob kafetu, kajne. 

mešam vse udeležence v prometu :jezik:

dejansko je bilo 2 m, dva organa pravita 10 m ... saj veš kako je to dokazovanje .. s kamero edino ;) ... ponavadi se ob kufetu pogovarjam, ker alkohola skoraj da ne konzumiram :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Primosio je predstavil zadevo s prometnega pasu in ne iz postajališča, kot ti sedaj napačno razlagaš. 

Ne skrbi, ti jo bo že kdo drugi priskrbel. 

Ma ta je imel res kvalitetno :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Primosio je predstavil zadevo s prometnega pasu in ne iz postajališča, kot ti sedaj napačno razlagaš. 

Ne skrbi, ti jo bo že kdo drugi priskrbel. 

Lahko avtobus zapelje v levo na drugi prometni pas? 

vprašanje je bilo drugačno in sicer ali lahko avto zapelje na desni prometni pas za rumeno črto oziroma ali ima avtobus prednost ko se konča rumena črta

sedaj "smo" ugotovili, da ima avtobus prednost, da se ne ustavlja pred poševno prečno rumeno črto, da je ta črta le oznaka za konec "rezerviranega prometnega pasu" za buse in taxije

dajmo to prvo obdelati, da bo @Primosio dobil odgovor

argumenti zaenkrat nakazujejo na to, da bus samo nadaljuje vožnjo...

potem se pa lahko lotiva drugih vprašanj, ki si mi jih postavil namesto odgovora

al pa ti odgovorim

ko vozim 50 pred/skozi križišče in se prižge iz zelene rumena, peljem skozi, celo nelegalno še pospešim

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

vprašanje je bilo drugačno in sicer ali lahko avto zapelje na desni prometni pas za rumeno črto oziroma ali ima avtobus prednost ko se konča rumena črta

sedaj "smo" ugotovili, da ima avtobus prednost, da se ne ustavlja pred poševno prečno rumeno črto, da je ta črta le oznaka za konec "rezerviranega prometnega pasu" za buse in taxije

dajmo to prvo obdelati, da bo @Primosio dobil odgovor

argumenti zaenkrat nakazujejo na to, da bus samo nadaljuje vožnjo...

potem se pa lahko lotiva drugih vprašanj, ki si mi jih postavil namesto odgovora

al pa ti odgovorim

ko vozim 50 pred/skozi križišče in se prižge iz zelene rumena, peljem skozi, celo nelegalno še pospešim

 

tko je .. gremo točko po točko .. tko pa mešate avtobus in pešce :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Borutt pravi:

Primosio je predstavil zadevo s prometnega pasu in ne iz postajališča, kot ti sedaj napačno razlagaš. 

Ne skrbi, ti jo bo že kdo drugi priskrbel. 

Lahko avtobus zapelje v levo na drugi prometni pas? 

seveda lahko zapelje na levi prometni pas, saj ni prepovedano!

kako pa izvede ta manever pa je tudi jasno, mora se prepričati, da je prosto, da to lahko stori varno in pred tem spremembo nakaže s smerokazom

Pravkar, maus pravi:

tko je .. gremo točko po točko .. tko pa mešate avtobus in pešce :P 

se strinjam, dajmo razrešit vprašanje, ki načelo to tematiko...

bus.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

se strinjam, dajmo razrešit vprašanje, ki načelo to tematiko...

lajkam te :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Borutt pravi:


 

2m pred semaforjem se je prižgala rumena in je nekdo dobil kazen?Saj veš, da je ta zgodbica dobra za ob kafetu, kajne. 

ni ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

z zadnjimi tremi posti je malo padla kvaliteta debate, dajta se spet zbrat

briši jih .. s temle vred ;) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

briši jih .. s temle vred ;) 

 

je še v okviru teme, ker je dovoljeno nabijanje, zdravljenje frustracije, jaz sem samo poskušal z usmeritvijo, podobno kot prometna signalizacija

bus.jpg

@Borutt

Kako je sedaj s tem?

Ali mora voznik avtobusa ustaviti pred prečno rumeno črto? kot da bi bil znak stop? ali vozi dalje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Snečer pravi:

vprašanje je bilo drugačno in sicer ali lahko avto zapelje na desni prometni pas za rumeno črto oziroma ali ima avtobus prednost ko se konča rumena črta

sedaj "smo" ugotovili, da ima avtobus prednost, da se ne ustavlja pred poševno prečno rumeno črto, da je ta črta le oznaka za konec "rezerviranega prometnega pasu" za buse in taxije

dajmo to prvo obdelati, da bo @Primosio dobil odgovor

argumenti zaenkrat nakazujejo na to, da bus samo nadaljuje vožnjo...

potem se pa lahko lotiva drugih vprašanj, ki si mi jih postavil namesto odgovora

al pa ti odgovorim

ko vozim 50 pred/skozi križišče in se prižge iz zelene rumena, peljem skozi, celo nelegalno še pospešim

 

Še vedno nisi odgovoril, če lahko avtobus zapelje v levo na drugi prometni pas. 

pred 27 minutami, Snečer pravi:

seveda lahko zapelje na levi prometni pas, saj ni prepovedano!

kako pa izvede ta manever pa je tudi jasno, mora se prepričati, da je prosto, da to lahko stori varno in pred tem spremembo nakaže s smerokazom

se strinjam, dajmo razrešit vprašanje, ki načelo to tematiko...

bus.jpg

Preko polne črte? Od kdaj? Je to nekaj novega? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

ni ni

Se ni prižgala dva metra prej in ni za ob kafetu? 

pred 10 minutami, Snečer pravi:

je še v okviru teme, ker je dovoljeno nabijanje, zdravljenje frustracije, jaz sem samo poskušal z usmeritvijo, podobno kot prometna signalizacija

bus.jpg

@Borutt

Kako je sedaj s tem?

Ali mora voznik avtobusa ustaviti pred prečno rumeno črto? kot da bi bil znak stop? ali vozi dalje...

Je ta črta polna črta? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Še vedno nisi odgovoril, če lahko avtobus zapelje v levo na drugi prometni pas. 

sem ti odgovoril zgoraj, lej

akano.thumb.jpg.9fe43b3edfb828ae1dab089b3a66ea17.jpg

ti še meni nisi odgovoril...

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Se ni prižgala dva metra prej in ni za ob kafetu? 

Je ta črta polna črta? 

Črta je polna, vendar ne pomeni, da se moraš pred njo ustaviti, saj označuje le konec bus/taxi linije in je celo rumena, da ne bi kdo zamešal

skliceval sem se na pravilnik, kjer je to urejeno

Ti imaš kakšen drug predpis, s katerim lahko ovržeš ugotovitve?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Se ni prižgala dva metra prej in ni za ob kafetu? 

 

še kasnej se ni, pa sem bil ob 250kafet :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snečer pravi:

sem ti odgovoril zgoraj, lej

akano.thumb.jpg.9fe43b3edfb828ae1dab089b3a66ea17.jpg

ti še meni nisi odgovoril...

Črta je polna, vendar ne pomeni, da se moraš pred njo ustaviti, saj označuje le konec bus/taxi linije in je celo rumena, da ne bi kdo zamešal

skliceval sem se na pravilnik, kjer je to urejeno

Ti imaš kakšen drug predpis, s katerim lahko ovržeš ugotovitve?

 

Sem ti odgovoril zgoraj. Poglej. 
 

A2ED811E-10C1-4D3B-9186-42A59AF792FF.thumb.png.a65c162958e1d7a00ad72a0a2eab95df.png

Imaš mogoče ti drugačne podatke, da je polna črta polna samo v določenih primerih? Ker v tem pravilniku, ki ga omenjaš, piše, da je vožnja po ali preko polne črte prepovedana. 

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

še kasnej se ni, pa sem bil ob 250kafet :P

 

Res je, imaš prav. V tvojem primeru ni bila rumena, temveč rdeča. Zato tudi 250€ in tri pike in ne 160€ za rumeno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

2m pred semaforjem se je prižgala rumena in je nekdo dobil kazen?Saj veš, da je ta zgodbica dobra za ob kafetu, kajne. 

Ja tako kot, ko policaj napiše, da je bilo vozilo v trenutku, ko se je prižgala rumena luč, oddaljeno približno 100 metrov od semaforja. To , da bi se to vozilo (ki je nekoč davno, v idealnih razmerah, doseglo 170 km/h) moralo premikati s povprečno hitrostjo "približno" 180 km/h pa potem ne zna noben izračunati in gre ta pravljica potem "skozi" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, franc pravi:

Ja tako kot, ko policaj napiše, da je bilo vozilo v trenutku, ko se je prižgala rumena luč, oddaljeno približno 100 metrov od semaforja. To , da bi se to vozilo (ki je nekoč davno, v idealnih razmerah, doseglo 170 km/h) moralo premikati s povprečno hitrostjo "približno" 180 km/h pa potem ne zna noben izračunati in gre ta pravljica potem "skozi" .

lp

Enostavna zadeva. Pokaži napisano, da lahko vsi vidimo. 

Kje je šlo skozi? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

še vedno mi nisi z lastnimi besedami tole pojasnil :P 

Jaz sem, pa nisi bil zadovoljen 

sem napisal takole: "Udeleženci v prometu morajo ravnati skladno s predpisi in to tudi takrat, ko je to v nasprotju s predpisi"  :huh:

in se mi zdi logično :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!