Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

@nejc74, malo sem preletel temo in spet vidim, da vsiljuješ in pametuješ (isto kot v temi o Koronavirusu). Če ne razumeš, kaj ljudje želijo povedat, potem se izogni komentiranju,  ne pa, da obtožuješ in ponižuješ po nepotrebnem vse povprek. Ne vem v čem je fora tega početja.

POPRAVEK:
Policisti na posnetku, pa jih ne zagovarjam, opravljajo vestno svoje delo, kot je treba.
Dvomim, da kdo od vas oporeka svojemu šefu in dela po svoje in zabušava.


 

Popravljeno . Popravil Kričač
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Lepo prosim, da mi predstaviš to "izmišljeno zgodbo" o kateri sem lagal na forumu in nikogar ni brigala....

Tam v Kopru je veliko priseljencev pa rdečih...skratka nevarnih državljanov, katere je potrebno malo disciplinirat  :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

Tam v Kopru je veliko priseljencev pa rdečih...skratka nevarnih državljanov, katere je potrebno malo disciplinirat  :naughty:

To jaz ne vem....in nenazadnje mi je vseeno...priseljenci, rdeči, beli, roza...ni pomembno. Kdorkoli je...njegova in naloga nas vseh je, da se v skupno korist ravnamo po pravilih, ki preprečujejo kaos in anarhijo. Če je treba zato koga "disciplinirat"....naj se ga disciplinira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, BIF pravi:

Gor si dal posnetek iztrgan iz konteksta, ki ga je priredil kak "pravičnik"....saj ne veš kaj se je dogajalo prej.... 

Mene ni strah, da mi me mahali s pendrekom....verjetno pa marsikoga je. Dokumente imam vedno s seboj in jih na zahtevo uradne osebe lahko pokažem kadarkoli (kolikor vem je to dolžan naredit vsak izmed nas). Se pa jasno vidi, da se tip na peciklu pederiše...brez dokumenta, pa še jezik suče nazaj.  
Tiste, ki imamo mirno vest red ne moti....meni je pravzprav všeč, ker me varuje pred anarhijo. 
Še en krat...policist je tukaj res debil, ker je dovolil tepcu, da z njim tako dolgo razpravlja....

Tudi Jankovičev Damjan se včasih nč ne spomni. In imaš odgovor za petelinjenje policaja. In to mirne vesti.

 

Naloga policije je bila razgnat protestnike. Kar je zlo hitro uspelo, vse ostalo je kurčenje in napihovanje. Konkretno piciklist je bil itak nekje v vogalu in celo klepetal z nekom, se odpeljal, nato si je pa en zmislu...dej ga, dej. Bolano še 1x

Isto kot je bolano, ko me šmrkla v uniformi na meji vpraša, kaj grem delat v Slovenijo? Ja ribe lovit..madona.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, BIF pravi:

.....tudi tebe je...pradvidevam. Tak je biološki proces...ne izključujem pa izjem...

Ti si bil tam in veš, da obstaja samo to , kar je vidno na posnetku....prej ni bilo nobenega dogajanja..... tista skupina je bila čisto slučajno tam v nekem trenutku....in glej ga zlomka...čisto slučajno se je tam pojavila tudi večja količina policistov...ker je znano, da se policisti vozijo maokrog v večjih skupinah....

.....ni se potrebno nekomu podpisovat na podplate....

in čisto slučajno spet mal folk mučit... :P a v baru sedi folk in kramlja na pol metra. Mah brezveze. Eni bi res radi mel policijsko državo.

3515059.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3515058.jpg

6 organov na 4 "turiste". Dobro nam gre. Upam, da ni iztrgano iz konteksta. Ko bo pa potrebno kak ukraden moped dobit, pa kak avto, pa kakega pravega "tajkuna" s prsti v marmeladi, takrat bodo pa šefi rekli ne, ni prioriteta.

Prioriteta je koliko inkasa bo konec meseca. Ja vem, ni res, baje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej lahko razpredaš in poizkušaš plasirat svoj pogled na zadevo...to je legitimno in ne oporekam.

Komentiral sem postopek. Če je policist zahteval dokumente oz. osebne podatke, mu jih je bil dotični dolžan posredovat. Brez mangupiranja in pametovanja....konec zgodbe. Prej, kasneje, rdeči, zeleni...to me ne zanima, tudi me ne zanimajo vzroki za postopek. Upravičeno, neupravičeno...za to drugi postopki in institucije, ki jih imasta oba na razpolago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, BIF pravi:

Glej lahko razpredaš in poizkušaš plasirat svoj pogled na zadevo...to je legitimno in ne oporekam.

Komentiral sem postopek. Če je policist zahteval dokumente oz. osebne podatke, mu jih je bil dotični dolžan posredovat. Brez mangupiranja in pametovanja....konec zgodbe. Prej, kasneje, rdeči, zeleni...to me ne zanima, tudi me ne zanimajo vzroki za postopek. Upravičeno, neupravičeno...za to drugi postopki in institucije, ki jih imasta oba na razpolago.

Lahko jih pa pozabi, kot Jankovič, mar ne. Ampak sem vesel, ker tok zaupaš v našo državo in organe prisile.

Kako je že rekel Hojs ob sprehodu ob Kolpi? Mal jih je zaneslo, svež zrak pa to...ampak slika ni bila podobna zgornjim, ki jih je tudi mal zaneslo na plažo. Razn če gre v zgornjem primeru za "hudodelsko združbo" ki se sonči :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, BIF pravi:

 tudi me ne zanimajo vzroki za postopek.

"Hudič" je v podrobnostih...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Lahko jih pa pozabi, kot Jankovič, mar ne. Ampak sem vesel, ker tok zaupaš v našo državo in organe prisile.

Kako je že rekel Hojs ob sprehodu ob Kolpi? Mal jih je zaneslo, svež zrak pa to...ampak slika ni bila podobna zgornjim, ki jih je tudi mal zaneslo na plažo. Razn če gre v zgornjem primeru za "hudodelsko združbo" ki se sonči :P

 

Sem že napisal, da me ne zanimajo rdeči, zeleni in ostali...tudi Jankovič ne. Za tebe so to organi prisile...za mene (in večino) so organi reda.

Slikic na plaži nisem komentiral, zato jih ni potrebno mešati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

Sem že napisal, da me ne zanimajo rdeči, zeleni in ostali...tudi Jankovič ne. Za tebe so to organi prisile...za mene (in večino) so organi reda.

Slikic na plaži nisem komentiral, zato jih ni potrebno mešati.

aha..potem samo mulca na biciklu, k mal južnaško tolče? :P

Red in zakonitost, ki ga tako zagovarjaš omogoča, da se nič ne spomniš, tut imena in priimka ne. Čisti black out. To sem pa jaz komentiral.

pred 15 minutami, vandrovec pravi:

Vsi ti posnetki so iz obale, kar lahko pomeni, da letos tja ne bo za hodit...nevarno območje. ?

ob Kolpi je lepše :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

aha..potem samo mulca na biciklu, k mal južnaško tolče? :P

Red in zakonitost, ki ga tako zagovarjaš omogoča, da se nič ne spomniš, tut imena in priimka ne. Čisti black out. To sem pa jaz komentiral.

ob Kolpi je lepše :P

 

...nisem opazil, da tolče južnjaško...me ne moti in nima veze s postopkom.

Tudi dopuščam "da se nič ne spomniš, tut imena in priimka ne"...(čeprav verjamem, da se ga je kako dobro spomnil)...Vendar mu je tudi v primeru "black out-a" policist povedal, kakšen je nadaljni postopek....

Razpleta sicer nismo videli, se pa je dotičnemu verjetno na koncu "vrnil spomin" in je posredoval svoje podatke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, BIF pravi:

...nisem opazil, da tolče južnjaško...me ne moti in nima veze s postopkom.

Tudi dopuščam "da se nič ne spomniš, tut imena in priimka ne"...(čeprav verjamem, da se ga je kako dobro spomnil)...Vendar mu je tudi v primeru "black out-a" policist povedal, kakšen je nadaljni postopek....

Razpleta sicer nismo videli, se pa je dotičnemu verjetno na koncu "vrnil spomin" in je posredoval svoje podatke.

al pa si jih je zmislil. Mlatenje prazne slame, ugajanje šefu. Da sem jaz policaj, bi se tam samo zabaval in zajebaval..no itak dolgo ne bi bil policaj, ker šefom gobca ne bi šparal :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

Ni več pomembno. Naj bo tvoja zadnja. Kdor je dojel bistvo je dojel...

sam zdj je tvoja zadnja, no zdej je moja :P

Bistvo je očem skrito.

lp

Mali princ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da te policaj lahko legitimira glih kadarkoli hoče. TO nam je lahko všeč ali ne. Kot je @BIFnapisal, daš osebne podatke in mirna bosna.  Osebno s tem nimam težav, naj ima če želi. 

Zdej, a je to prav da so se na tega kolesarja spravili ali ne... ne bom pisal... kaj točno je v ozadju te zgodbe, nihče od nas ne more točno vedeti, razen udeležencv. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, motozajebant said:

Dejstvo je, da te policaj lahko legitimira glih kadarkoli hoče. TO nam je lahko všeč ali ne. Kot je @BIFnapisal, daš osebne podatke in mirna bosna.  Osebno s tem nimam težav, naj ima če želi. 

Zdej, a je to prav da so se na tega kolesarja spravili ali ne... ne bom pisal... kaj točno je v ozadju te zgodbe, nihče od nas ne more točno vedeti, razen udeležencv. 

Jaz tole razumem kot zlorabo policijskih pooblastil. Policajev preko davkov ne plačujemo zato, da nas legitimirajo kadarkoli hočejo, ampak da zagotavljajo varnost državljanov in premoženja. Tam pa dostikrat izvedba šepa.

Seveda je možno, da je gospod na plaži ravnokar oropal banko in da je kolesar podstavil bombo, glede na kontekst pa obstaja precej večja verjetnost da policaj slepo sledi navodilom politično postavljenega šefa in ni niti toliko pameten, da bi ocenil smiselnost svojega pregona.

 

 

Popravljeno . Popravil GregorM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer ne vem kakšne izkušnje imate...ampak jaz v življenju še nisem videl policaja, ki bi hodil naokrog, kar v tri dni in legitimiral ljudi. Ali je dobil navodila ali ne, je v tem primeru irelelvantno. Izvajal je postopek pravilno. Pa tudi hirearhija je jasna...vsekakor pa policist ni tam zato, da bi ocenjeval smiselnost svojega pregona...vsaj na tej stopnji ne....

Drugače pa so vsi prekrškarji in obsojenci vedno "nedolžni"....splošno znano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.24ur.com/novice/slovenija/motoristi.html

Citiraj

Policisti ugotavljajo, da se po naših cestah vozi veliko 'predelanih' mopedov, zaskrbljujoče pa je tudi število pijanih mopedistov in motoristov. V poostrenem nadzoru so tako v le enem dnevu samo na območju Kopra odkrili veliko kršiteljev, ki so vozili ali brez izpita ali z neregistriranim mopedom, tudi brez veljavnega prometnega dovoljenja ali pijani. Eden je celo bežal z ukradenim mopedom, kršitve pri voznikih enoslednih vozil pa naj bi bile na območju Kopra že nekaj časa pogoste.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, BIF said:

Jaz sicer ne vem kakšne izkušnje imate...ampak jaz v življenju še nisem videl policaja, ki bi hodil naokrog, kar v tri dni in legitimiral ljudi. Ali je dobil navodila ali ne, je v tem primeru irelelvantno. Izvajal je postopek pravilno. Pa tudi hirearhija je jasna...vsekakor pa policist ni tam zato, da bi ocenjeval smiselnost svojega pregona...vsaj na tej stopnji ne....

Drugače pa so vsi prekrškarji in obsojenci vedno "nedolžni"....splošno znano...

Joj, prav moram ti opisat moj dogodek.

se z bivso punco sprehajava po Slovenski c., pod hotelom Slon. In kje je vhod v hotel, bivsa sreca eno kolegico....in punce, kot punce “bla, bla bla bla”....jaz in predvidevam, da partner od tiste kolegice, stopiva kaksna 2m stran.

nakar od nikoder prideta 2 kavbojca (beri: milicnika).....in zahtevata dokumente....legitimacija. Vsi 4 jih izrocimo in adijo.....

cez cca. Mesec dni, dobim modro kuverto na dom.....kaljenje javnega reda in miru.....ker sem mocno vinjen prepeval in zvizgal slovenske pesmi, skakal po plocniku, da so se gostje hotela Slon zgrazali nad mojim pocetjem.....

seveda, pritozba in zahteva za soocenje z milicnikoma.....no, do tega ni prislo in tudi kazen se je cudezno zbrisala.....

imam se ene 2,3 prigode.....za katere mi enkrat en clan MS ocital, da so neresnicne....ampak jeb**ga, so se kako resnicne.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Snečer said:

Ma, kaj pa vedo, kaj je predelan in kaj ne......! Se na tehnicnih v NM nimajo pojma.....se naredi tehnicnega brez homologacije....jaz pa, ko grem (v LJ) malo, da nimam se vseh vijakov (kar jih je na Ducatiju se ostalo) vpisanih......

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, GregorM pravi:

Jaz tole razumem kot zlorabo policijskih pooblastil. Policajev preko davkov ne plačujemo zato, da nas legitimirajo kadarkoli hočejo, ampak da zagotavljajo varnost državljanov in premoženja. Tam pa dostikrat izvedba šepa.

Seveda je možno, da je gospod na plaži ravnokar oropal banko in da je kolesar podstavil bombo, glede na kontekst pa obstaja precej večja verjetnost da policaj slepo sledi navodilom politično postavljenega šefa in ni niti toliko pameten, da bi ocenil smiselnost svojega pregona.

 

 

da se razumeva, tudi meni je odlok o prepovedanem zbiranju, in te norije mimo. A tako je določeno. Policaj opravlja svoje delo. Tako je in nimaš kaj.

Ker potem, bi se lahko o zgoraj oboldanem vprašal tudi med recimo merjenjem hitrosti, varnostnemu pasu, ipd.? Se ti ne zdi? 

 

EDIT: 

(1) Policisti smejo ugotavljati identiteto osebe, ki:
-        jo je treba privesti ali pridržati;
-        vstopa v območje, kraj, prostor, objekt ali okoliš, na katerem je prepovedano ali omejeno gibanje, ali se tam nahaja;
-        je na območju, v kraju ali objektu, v katerem se izvajajo ukrepi za iskanje ali izsleditev storilca kaznivega dejanja ali prekrška ali predmetov in sledi, ki so pomembni za kazenski postopek ali postopek o prekršku;
-        z obnašanjem, ravnanjem ali zadrževanjem na določenem kraju ali ob določenem času vzbuja sum, da bo storila, izvršuje ali je storila kaznivo dejanje ali prekršek;
-        je po opisu podobna iskani osebi;
-        z obnašanjem, ravnanjem ali zadrževanjem na določenem kraju ali v določenem času vzbuja sum, da je otrok ali mladoletnik na begu od doma ali iz vzgojnega zavoda, socialnovarstvenega zavoda, prevzgojnega doma ali zdravstvene ustanove ali se je izgubil;
-        je očitno nebogljena in je ugotavljanje identitete nujno za zagotovitev pomoči;
-        bi lahko dala koristne podatke za opravljanje policijskih nalog.
(2) Za zadrževanje na določenem kraju ali v določenem času se šteje zlasti navzočnost na javnih krajih, kjer je gibanje dovoljeno pod določenimi pogoji, v okolišu varovanih objektov, objektov posebnega pomena ali na drugih krajih, zlasti kjer je večja dnevna, občasna ali trenutna migracija ljudi oziroma na javnem prevoznem sredstvu, če gre za varnostno tvegana območja.

pred 8 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Joj, prav moram ti opisat moj dogodek.

se z bivso punco sprehajava po Slovenski c., pod hotelom Slon. In kje je vhod v hotel, bivsa sreca eno kolegico....in punce, kot punce “bla, bla bla bla”....jaz in predvidevam, da partner od tiste kolegice, stopiva kaksna 2m stran.

nakar od nikoder prideta 2 kavbojca (beri: milicnika).....in zahtevata dokumente....legitimacija. Vsi 4 jih izrocimo in adijo.....

cez cca. Mesec dni, dobim modro kuverto na dom.....kaljenje javnega reda in miru.....ker sem mocno vinjen prepeval in zvizgal slovenske pesmi, skakal po plocniku, da so se gostje hotela Slon zgrazali nad mojim pocetjem.....

seveda, pritozba in zahteva za soocenje z milicnikoma.....no, do tega ni prislo in tudi kazen se je cudezno zbrisala.....

imam se ene 2,3 prigode.....za katere mi enkrat en clan MS ocital, da so neresnicne....ampak jeb**ga, so se kako resnicne.....

TI si bil v prekršku že, ker si se z bivšo šetal :lol1:

Popravljeno . Popravil motozajebant
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, BIF pravi:

Jaz sicer ne vem kakšne izkušnje imate...ampak jaz v življenju še nisem videl policaja, ki bi hodil naokrog, kar v tri dni in legitimiral ljudi. Ali je dobil navodila ali ne, je v tem primeru irelelvantno. Izvajal je postopek pravilno. Pa tudi hirearhija je jasna...vsekakor pa policist ni tam zato, da bi ocenjeval smiselnost svojega pregona...vsaj na tej stopnji ne....

Drugače pa so vsi prekrškarji in obsojenci vedno "nedolžni"....splošno znano...

Boljš da ti ne povem. Vse živo sem videl in marsikaj doživel. Enako kot povsod. So dobri, so pametni in glupi u p.m.

V tretji osebi o prekrškarjih boš govoril, dokler tebi kdo krivice ne bo naredil. Saj se še spomniš enega našega člana, ki je zagovarjal podobno tezo o "svetniškosti" pravil in službe.

Točno ta (ljudje seveda) so ga potunkali. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!