Skoči na vsebino

KTM servisi/prodaja/poprodajna podpora/splošno


matooooo

Priporočene objave

pred 50 minutami, Ragezor pravi:

ja saj to so mi tudi zadnjic, ko sem bil tam rekli, ce mi ni dovolj, da se gor usedem

 

ne, ni dovolj. treba je sprobat kako se pocutis med voznjo, kako se agregat obnasa, kako menjalnik skrta, kako mocno veter zvizga okrog uses ipd

 

sej ok. ce bodo meli bodo meli, ce ne pa v avstrijo testirat. 

 

pol pa spet sem pisat kako selesa prepricat v popust :)

Za nek vtis dobit je mogoče testna vožnja dovolj. Za mal več, rabiš pa kar nekaj kilometrine naredit. dejstva so taka, da jih ni. Če te pa resno zanima, se znajdeš na kak drug način. Mogoče ga ma frend, pa ti ga da za testirat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam, da je najboljse, ce naredis nekaj kilometrine, drugace se ti lahko zgodi, da kupis dva enaka motorja :D

 

pa brez zamere :)

 

idealno bi bilo odfurat kaksen 600 kilometrski izlet za test ampak to pac ni realno, ce nisi glih tester za revije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nobene zamere, husa in 790 sta precej različna :P če si name mislil. A si vprašal, če majo kdaj kakega testnega? Občasno se tudi to zgodi. 901 se je dobilo pri motoxih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

Za nek vtis dobit je mogoče testna vožnja dovolj. Za mal več, rabiš pa kar nekaj kilometrine naredit. dejstva so taka, da jih ni. Če te pa resno zanima, se znajdeš na kak drug način. Mogoče ga ma frend, pa ti ga da za testirat.

Zame je testna vožnja minimum. Razumljivo, da za vse modele ne more imeti registriranega demota in da testne vožnje niso zastonj.

Dvakrat sem bil pripravljen kupit KTM, ki ga je imel na zalogi, lahko bi se zapeljal tudi v Avstrijo ali drugam probat. Pa me je vsakič prepričeval, da se KTM ne testira, da se kar kupi, ker itak ne more biti nič narobe in sva s prodajalcem bučk zaključila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, GregorM pravi:

Zame je testna vožnja minimum. Razumljivo, da za vse modele ne more imeti registriranega demota in da testne vožnje niso zastonj.

Dvakrat sem bil pripravljen kupit KTM, ki ga je imel na zalogi, lahko bi se zapeljal tudi v Avstrijo ali drugam probat. Pa me je vsakič prepričeval, da se KTM ne testira, da se kar kupi, ker itak ne more biti nič narobe in sva s prodajalcem bučk zaključila.

ne zagovarjam prodajalca. Tako je žal. Tudi kawasakija ne dobiš na test, da ne govorim, kok komplicira dks ob reklamacijah. (k sreči jih skoraj ni)

 

samo dve možnosti so:

 

1. greš drugam in kupiš drugo blagovno znamko, pa očitno se ne sekirajo, če gredo kupci drugam

2. si želiš KTM in ga kupiš. Če je šansa ujagaš nekoga, ki ti ga posodi.

 

Še sam sem dal svojega marsikomu za peljat. Tudi ko sem SDGT prodajal, sem rekel @Nightmarepridi do mene, pa se gremo peljat in se odloči. Enako sem dal za peljat skoraj novo ninđoSX ženski, ki sem jo prvič videl. Je prišla s testne vožnje in odštela denar. Tako pač je, ker sem imel interes prodat.

 

Zanimivo, jaz nisem nikoli z nobenim modelom motorja, ki sem si ga kasneje lastil, opravil testne vožnje. Vse sem kar kupil :D Sem pa testiral druge, ki jih nisem nikoli kupil. Ker je pač bila šansa.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Ragezor pravi:

pol pa spet sem pisat kako selesa prepricat v popust :)

Kakor imaš srečo in kakšne volje je (pa verjetno kako gre trenutno posel) . Jaz kaj večjega nisem kupoval. Popust pa je variral od 0 do 35% pa še majčko za povrhu. Pa enkrat je pozabil dati nosilček (1€) na račun in ker se mu očitno ni dalo popravljati računa, ga je enostavno dal. Pri "osebju" (zaposlenih) pa kaj več kot (običajnih) 10% nisem nikoli iztržil.

Jaz slabih izkušenj (zaenkrat) nimam.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem moped naročil preko maila, dostavili so mi ga na dom. Naknadno naročal gretje ročk, to so mi tudi poslali na dom, glede tega vse OK. Če se ne motim, so imeli neko opcijo tudi prevoza na/iz servisa, ampak izven sezone?

Pri servisu na 15k je nekje šlo nekaj narobe, sem se iz MB v dežju peljal v Grosuplje in na servisu me niso našli, da bi naj bil planiran za ta dan. Malo mi je slabo postalo, ker sva bla tik pred načrtovano potjo, ampak so potem organizirali zadeve in poštimali še isto dopoldne.

Je pa res malo tako, od ostalih sem nekako vajen, da pripeljem moped na servis, mi vmes dajo kakšnega nadomestnega/testnega in pridem potem nazaj po mojega. To tu ne gre oziroma ni šlo, sva potem pri Logotu posedela in par kavic ruknila ..

Sicer za vzhodni del ni ravno praktično, kar se servisa tiče, da porabiš dan dopusta. Je potem Zagreb verjetno boljša opcija .. no, sedaj po € po vsej verjetnosti več niti ne tolko ..

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz cca polovico motorjev ki sem jih kupil nisem imel prilike testirati, lahko pa rečem da sem pred vsakim nakupom prebral veliko forumov, člankov etc, z nobenim motorjem se nisem nasral v smislu zgrešenih pričakovanj v vožnji.

Delni čar novega motorja je tudi v tem ko ga ob prvi vožnji dejansko začneš spoznavati in sklepati kompromise, nekatere pomankljivosti, specifike pač vzameš v zakup kot del karakterja motorja s katerim se spoznavaš skozi kilometre :D

Vezano na KTM, te le ti dejansko ne pustijo ravnodušnega če res nisi falil med modelom in konceptom načina vožnje. 

Seleš ti po mojih izkušnjah ob servisiranju motorja ponudi "službeni skuter" da se odpelješ vsaj na kavo oz malico v Grosuplje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem lani dobil preblisk, da bi si kupil GasGas 700ES. Dobesedno sem šel tja z namenom, da ga kar kupim.

Nič ne pretiravam če rečem, da se ga prodajalcu ni ljubilo prodati. In ga pač nisem kupil. Danes sem mu za to sicer hvaležen... :lol1:

So pa fantje na rezervnih delih v redu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem šel kupit Kawo H2sx (brez SE oznake) (so oglaševali 2 leti stare modele kot nove oziroma so bili novi, pa ful dobra cena), seveda jih ni bilo in domov sem prišel s KTM790adv :P

In sicer od žalosti, ko ni bilo SXov, sem šel mal firbcat do Selesa in se zgolj slučajno usedel na zadnjega 790 v akciji. Naslednji dan sem ga že vplačal. Pa ni bila ljubezen na prvi pogled, drža je bila dobra, sedež trd ko kamen..

 

Servis: Kadar sem imel kak problem ali reklamacijo so zadevo uredili. Tudi skuter sem dobil, za domov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko sem se končno odločil "prijaviti" in uveljavljati garancijo za rahlo tresenje sprednjih diskov ob zmernem zaviranju na mojem 1090 adv, kar je splošno znana napaka večjih adv Kateemov, me je seleš hotel prepričati, da ktm nima garancije na zavorne diske, poleg tega pa omenjal verjetnost, da sem napačno (beri presunkovito in dolgotrajno ob vožnji navzdol 🤣🤣) zaviral, ter posledično preobremenil in pregrel diske. Kako naj takega prodajalca-serviserja dojemam za verodostojnega?!?! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, siks pravi:

...ko sem se končno odločil "prijaviti" in uveljavljati garancijo za rahlo tresenje sprednjih diskov ob zmernem zaviranju na mojem 1090 adv, kar je splošno znana napaka večjih adv Kateemov, me je seleš hotel prepričati, da ktm nima garancije na zavorne diske, poleg tega pa omenjal verjetnost, da sem napačno (beri presunkovito in dolgotrajno ob vožnji navzdol 🤣🤣) zaviral, ter posledično preobremenil in pregrel diske. Kako naj takega prodajalca-serviserja dojemam za verodostojnega?!?! 

Enako izkušnjo je imel prijatelj na 890 Duku. Začelo pa se je že pred 1000km. Med vtekanjem.

Najprej mu je celo dopovedoval, da nič ne trese, a tresel se je "ko pes na kuzli". Sem poskusil...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diski začno tresti pri mali hitrosti in zelo blagem zaviranju zavno zaradi (vedno) preblagega zaviranja.

...vsaj pri mojem motorju. Pa sem zamenjal diske z novimi...po 2000km isti problem. 

...na "rejs mašini" za na pisto ne trese nič...pa so diski modre barve ko se ohladijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Zivnorc pravi:

Diski začno tresti pri mali hitrosti in zelo blagem zaviranju zavno zaradi (vedno) preblagega zaviranja.

...vsaj pri mojem motorju. Pa sem zamenjal diske z novimi...po 2000km isti problem. 

...na "rejs mašini" za na pisto ne trese nič...pa so diski modre barve ko se ohladijo...

verjetno govoriš o pumpanju? (bolj prime, manj prime pri isti sili na ročko, kot bi spreminjal pritisk in to pri počasni vožnji ter nežnem stisku) to se meni na skoraj vseh motorjih dogaja nekje ko so ploščice obrabljene na pol. Ko dam nove je sveti mir.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

347560398_1739137443185681_3931087134325646599_n.jpg

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

a bo kdo msjevcev tam?

jz bom jz bom :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 5. 2023 ob 8:56, Joker pravi:

Enako izkušnjo je imel prijatelj na 890 Duku. Začelo pa se je že pred 1000km. Med vtekanjem.

Najprej mu je celo dopovedoval, da nič ne trese, a tresel se je "ko pes na kuzli". Sem poskusil...

 

Kaj si poskusil? 😲

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Frenk 67 pravi:

Kaj si poskusil? 😲

Kaj neki. Prosil me je naj se zapeljem in povem, če je enako kot pri mojih motorjih. Glede na to, da so pri Selesu trdili, da je to normalno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Joker pravi:

Kaj neki. Prosil me je naj se zapeljem in povem, če je enako kot pri mojih motorjih. Glede na to, da so pri Selesu trdili, da je to normalno...

Aja, sori. Sem mislil, da tisto s psi. 😂😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20230618_085919_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ne vem kateri vrag me je oni dan zopet nesel v Seles (Pravzaprav vem. Precej ugodno so ponujali SA pa sem prišel na idejo...), in lej ga zlomka, ga ni bilo junaka, ki bi me vprašal, če mi lahko kako pomaga. Pravzaprav sploh ni bilo nikjer nikogar. Po cca 10 minutah hoje mimo vhoda in posledično piskanja zvonca, ki opozarja na prihod kupca, sem obupal in ves razočaran šel k sosedom v Avtoval...

Saj verjetno jim bom, tako kot v nekaj postov višje opisanem primeru GasGas 700, kasneje hvaležen. Pa vendar, res nenavaden način poslovanja imajo.

 

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!