Skoči na vsebino

KTM servisi/prodaja/poprodajna podpora/splošno


matooooo

Priporočene objave

... se pridružujem mnenju @franc   ..

..plexi je povsem neodporen na praske.... boš obrisal s krpo, pa bodo že risi....

Staro steklo daš na fotokopirni stroj, ali pa slikaš s fotoaparatom malo bolj od daleč in pozumiraš (da slika ni popačena), to sliko potem vneseš v acad, narišeš čez konturo stekla, določiš originalno velikost stekla, daš odrezat na laser, vodo, karkoli že delajo steklarji ali tisti, ki imajo laser, vodni curek ( nisem ziher, če se da steklo oz. transparentne materiale rezati z laserjem...preveri! )....

če delaš sam iz lexana doma, nalepiš na lexan fotokopijo starega stekla,  pa odrežeš z navadno modelarsko žagico, ali pa na dekupirni žagici, ki jo ima doma kak modelar...

steklo je sicer trdo, pa hitro poči, lexan pa je mnogo trpežnejši od plexija po praskah...in ne poči kot steklo.

 

baj'd wej....

a se sploh da odstraniti steklo, ne da kaj drugega poškoduješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

če se da steklo oz. transparentne materiale rezati z laserjem...preveri! )....

Se da, samo mora pazit na "moč" , da ne zažge.

lp

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj to je tudi ena od opcij, da bi kar sam odrezal. Model stekla mi ni problem naredit tko, da ja, najverjetneje res najbolj enostavno kupit material pa nekaj dobre volje in sem zmagal. Upam edino, da ni kakšna nestandardna debelina.

@Zivnorc , okvir dobiš nov, celo v dveh delih je ampak se bojm, da je brez stekla. Torej narejeno je, da lahko razstaviš oz. zamenjaš. Ne vem pa kako bo šlo staro dol sploh ker je nekaj malega že sedaj poškodovano ker je ob polnem zavoju v levo cev od bremz pritiskala nanj.

image_2022-04-08_131339903.thumb.png.038520e35982941e13a56625f839b468.png

Lp, Samo

Popravljeno . Popravil Nightmare
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se verjetno ne da razstaviti. Logično je, da mora biti vodotesno, kar običajno pomeni, da je zalepljeno, če ne celo "zvarjeno" skupaj.

690 je imel probleme s števcem in so jih menjali v garanciji, "zamudniki" so se lotili DIY popravil, ampak je večina samo za "neobčutljive" , ker so v večini precej "robate" zadeve (funkcija pred videzom) .

Če se boš lotil, verjetno veš, da rabiš lepilo/tesnilno maso, ki ne "topi" "stekelca" , kar pa po drugi strani spet pomeni, da kaj dobro ne drži...

Če ni res "oreng" počeno (da ne pušča vode) se jaz ne bi dotikal.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 690 sem ga sam razstavil brez kakšnega večjega problema saj ni zalepljen temveč le staknjen en in drug del skupaj. Tudi tukaj ko poiskusim z nohtom okoli roba deluje kot, da zadeva diha. Saj ne odpreš dejanskega števca ampak samo tisti okrasni sivi del. Po slikah, ki jih najdem na netu ima ima okvir zobke. 

No kaj in kako bo v resnici pa ko odstranim števec in zadeve pogledam po bližje z vseh strani. Problem je ker nastajajo "snežinke" že tudi drugje po steklcu in bo očitno samo še slabše.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bi moral videti v živo, kako to izgleda...

...če pa govorim malo na pamet:

steklo bi načeloma lahko odrezal z žico... tako kot avtosteklarji odrežejo ven avtostekla....

...potem pa z namenskim elastičnim lepilom "vaserdiht" zalepiti.

....jaz za take stvari uporabljam Pattex Extreme Repair lepilo.... je trajno elastično in zelo močno...in vsestransko uporabno.

https://www.pattex.si/naredi-sam-s-pomocjo-pattex-a-lepila-izdelki-novice/izdelki/repair/repair-extreme.html

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.pos-plastika.si/polikarbonat_deb-2mm

Dobiš v vseh debelinah. Vzameš celo plato in sam razrežeš ali naročiš, da ti oni grobo izrežejo. Prvo moraš vedeti debelino stekla. Če sam obdeluješ zaščitiš steklo ter izrežeš z kotno brusilko. Rezalna plošča 1mm in nato na fino pobrusiš v prave dimenzije. Robovi bodo beli, katere pa z starim likalnikom zgladiš. Priporočam, da si vzameš rezervo ali nekaj dodatka na katerem se lahko naučiš obdelave. Dobri živci, mirna roka in nekaj orodja pa se da narediti. 
Sam sem že naredil kar nekaj vetrobranov na ta način-uspešno, saj so bili kot iz fabrike! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes sem odstranil siv okvir na števcu in je samo okras. Prilepljen na penico. Ker je bil že od prej rahlo počen sem ga lepo zalimal, prebrusil in pobarval. Bo malo bol fansy. 

Na FBju sem našel to sliko in se cakam lastnika, če mi odgovori kako točno je vse skupaj fiksirano in kam je fiksirano samo steklo. 

FB_IMG_1649778450058.thumb.jpg.9a4609a1608e061c3723f0b51d58fdf3.jpg

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hja...

... zdej, če se postopiš tole delat, lahko vse skup zje*eš...    :hmm: 

 

... načeloma lahko pogreješ s fenom ( še bolje kak manjši precizen fen od kakih spajkalnih postaj.).... pa odstraniš steklo, kot recimo pri mobitelih.....seveda pod pogojem, da je zlepljeno s podobnim lepilom, kot so zlepljeni mobiteli..... ampak boš steklo sigurno uničil. Potem povratka ni..... boš moral res odrezati nekaj na novo.....

....pa profesionalno se lotit zadeve, da ne bo potem še bolj šlampasto izgledalo, kot samo s počenim steklom.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res mi je hecno, da lahko ta okvir kupiš posebaj zraven pa naj ne bi prišlo stekla. Še bolj je hecno ker je zadeva zlimana pa vseeno prodajajo ločen kos. Ja, dokler ne dobim kakršnekoli info kako točno je zadeva skompletirana ne bom razdiral dalje. Se pa vidi, da je okvir nalepljen le na 3, 4ih mestih. Tudi diha praktično okoli in okoli ko ga želiš potegnit stran.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno imajo različne izvedbe različne okvirje, pa je zato možnost "menjave" . Sam števec pa je "komplet" in je možna samo menjava celega. To je logično, ker je drugače skoraj nemogoče zagotoviti vodotesnost, pa še "konkretno" ceno lahko postavijo.

Hudo dvomim, da se da steklo odstraniti "zlepa" . Pri sili pa nikoli ne veš kaj se bo zgodilo.

Kakor koli, želim ti uspešno rešitev problema.

Sam se takšnih "podvigov" lotevam samo takrat, ko ni izbire, ko je zadeva neuporabna in je potrebno kupiti drugo, pa če "rata rata" drugače pa je strošek tako ali tako.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Različen je samo srebrn okvir. v odtenkih. Ampak v kompletu dobiš pa tudi črni del kateri prekriva cel števec in je na sam števec zaliman. Pač točno to kar manjka na sliki katero sme prilepil se da kupit. 

Avtor slike, da je steklo iz enega kosa za celoten števec in je menda prilimano na sam okvir.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... samo naglas razmišljam.....

...kaj pa kak carglass varianta? 

...sicer je carglass najdražji, imaš mnogo manjših in cenejših privatnikov, ki popravljajo stekla kje na tvojem koncu....

....pa da ti kapne v pokico tisto magično lepilo ...in pokice verjetno ne bo več videti...potem pa čez za vsak slučaj (če bo potrebno) nalepiš kako lexan folijo , ki jo verjetno prodajajo kot dodatno opremo....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"carglass" ne bo funkcioniral, ker je namenjen popravilu večplastnih stekel.

Tole z "zaščitno folijo" mi je boljša ideja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja vem, ker ima spodnje steklo za "šolungo", pa lepilo lepo zalije....

.... vprašal bi pa vseeno, ker ta lepila so zelo tekoča, in bi verjetno lepo "zateklo" špranjo...potem pa kot drugi sloj ta zaščita ala "panzerglass", če sevede obstaja....

...ali pa v obratnem vrstnem redu, najprej panzerglass čez...pa potem kapilarno zateče lepilo.... ne vem... samo naglas razmišljam ... bi verjetno kak avtosteklar bolje vedel....

..al pa odrezati pa čez nalepiti navadno steklo.... pa kapilarno zaliti razpoko....več varjant mi roji po glavi... :D 

 

... sej se razumeva, kaj čem povedati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravilo stekla ni tako nevidno (imam popravljeno steklo, ker nisem hotel, da mi ga menjajo) . Tako, da dvomim, da je pri večjih razpokah to učinkovito, pa material je popolnoma drug. Lepljenje plastike (prozorne) je kar "znanost" . Sem to večkrat preizkušal ampak, da bi dobil "neviden" spoj, mi ni nikoli uspelo. Uspeh je že, da ponovno ne poči.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najverjetneje bom tudi sam do nadaljnjega opustil ta projekt. Sicer me moti ampak, da zajebem in bo nakoncu še slabše me bo motilo pa še toliko bolj. Če že odstranim okvir potem ni hudič, da ne bi odstranil tudi samega stekla in ga pač zamenjal. Ampak za 1x mi ni do tega, da dajem 100+€ v primeru, da gre kaj narobe. Bomo videli stanje ko me prvič dobi dž, če števec pušča ali ne pa potem dalje.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil števec 100€ se jaz ne bi kaj dosti obremenjeval. Samo je že za 690 (pa je bolj preprost) 400+€ . (700€ pravi google)

Jaz bi na tvojem mestu kupil (dovolj veliko) zaščitno folijo za telefon/tablico in jo obrezal na velikost...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, malo drag špas je tole. 

Sem pa danes že naročil namenske folije za ta števec. Sem jih že takoj ob nakupu motorja pa me je Wish nategnil in sem dobil samo 2 za manjši ekran. Upam, da je amazon kaj bolj siguren. 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Š čim čistite in mažete oljne filtre, pravzaprav me konkretno zanima za Twinair predfilter?

20220514_133650_HDR.thumb.jpg.69982b51f2deb10101761af9a89cd19a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Š čim čistite in mažete oljne filtre

Našpricam z Megliom (odlično opere in razmasti) posušim, kar se pa olja tiče pa ni ravno neke frke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!