Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Ti se mal hecaš. Pa sej v kripto ne greš zato, da bi imel millione. Če se da kej oplemenitit, al pa kak evro ujet, da si lažje kaj privoščiš je za poskusit.

A delaš v zdravstvu? Ker tam so dinozavri, ki imajo dost dnarja pa še vedno hodijo v službe. :)

Kokr jest vem so šli sodelouci sam zarat miljonou u kripto....sam se mi zdi da več majo bl so škrt....učas je kdo še za per dau, zdej pa sam hodm oz. z drugimi :naughty:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, VS800 pravi:

Kokr jest vem so šli sodelouci sam zarat miljonou u kripto....sam se mi zdi da več majo bl so škrt....učas je kdo še za per dau, zdej pa sam hodm oz. z drugimi :naughty:

 

Boš mogu z MS- kam na izlet, tam kripto misionarji dajemo za per. :D 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, VS800 said:

Bl k berem tole....škoda da človek živi samo tolko kokr živi.......

Sem že enkat pisou, da se v naši firmi večina ljudi ukvarja z kripto....menda ima sodelavec, ki je že skos v tem čez 7 mio.......in me pri njegovih letih čudi, da je še vedno kle u fermi zaposlen k en lolek......aja menda bo po smrti začeu šele tole zapraulat.....

Poznam podobno zgodbo. No, pred enim letom je končno dal odpoved. Veš, je treba znat bit miljonar. Ni tok u izi, če si cel življenje "skromno" živel in ti v resnic ni nič manjkal. Poleg tega je treba ipak neki migat, ne morš zdej zaključit in gledat vsak dan v luft. Pa miljon na računu niti ni velik dnarja, če greš v penzijo pri npr. 40 letih. Če je zdravje lahk računaš še na 35-40 let. Penzija je minimalna, če se predčasno upokojiš. Pa recimo ene 400 eur / mesec. 
40 let x 12 mesecev = 480 mesecev
Miljon / 480 = 2.083 eur + penzija 400 eur = 2.483 eur / mesec
Ni slabo ipak, ampak daleč od bogatije.

Seveda pa, če si dobil miljon iz kripta zdele in greš v penzijo se bo preostanek plemenitil dalje in bo izračun seveda konkretno drugačen.
Hočem sam izpostavt, da je miljon sicer veliko denarja, in po drugi strani niti ne, ko začneš dolgoročno kalkulirat.
 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se priporočam, če kdo zbira krptovaluto zarad hobija in veselja, če bo zgubil veselje, rade volje vzamem :huh: 

iz sočutja, da se ne bo obremenjeval kam z miljoni :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

Se priporočam, če kdo zbira krptovaluto zarad hobija in veselja, če bo zgubil veselje, rade volje vzamem :huh: 

iz sočutja, da se ne bo obremenjeval kam z miljoni :dry: 

Kva zdej,  kriptovalute al mljone...udloč se.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, da sem se z kriptom začel v začetku spogledovat iz pohlepa.... po 4-ih letih ga vidim bistveno drugače. Seveda ga vidim kot finančni instrument, vendar kot odlično naložbo zame in z malo finančne žilice tudi za moje potomce. Predvsem pa me je "očarala" tehnološka dovršenost in izjemnen tehnološki potencial.

Zdaj uživam v svoji naložbi in spremljam razvoj. Seveda računam tudi na izkupiček a se mi ne mudi tako zelo. O milijonih ne razmišljam...če pa mi uspe 5 let prej na ta račun v penzijo in si omogočim enako življenje kot do sedaj (nič več ne potrebujem)....bom več kot zadovoljen.

Dejstvo pa je sledeče.....bitcoin in kripto na splošno, je generacijska priložnost, ki se kmalu ne bo več ponovila....vsaj v takem obsegu ne kot tokrat. Kdor jo bo pograbil jo bo....večina je ne bo, ker je ne prepozna....bodo pa jamrali kako "niso prišli zraven", "niso vedeli", "nihče jim ni povedal"...itd.. ko je bila možnost.

Kot sem že napisal...99% slovencev bi za 15 jurjev danes takoj raje kupila novi avto, ki se bo postaral in ne bo vreden nič, kot pa da bi ta denar danes vložila v tehnološki potencial z veliko prihodnostjo...ker je taka miselnost bo 99% slovencev pač vse življenje stopicalo na mestu...in jamralo...in ob petkih kolesarilo...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, BIF said:

Kot sem že napisal...99% slovencev bi za 15 jurjev danes takoj raje kupila novi avto, ki se bo postaral in ne bo vreden nič, kot pa da bi ta denar danes vložila v tehnološki potencial z veliko prihodnostjo...ker je taka miselnost bo 99% slovencev pač vse življenje stopicalo na mestu...in jamralo...in ob petkih kolesarilo...

Menim da rahlo pretiravaš, niso več časi izpred 10-20 let. Smo misleno kr napredval, sploh mladina. Sem optimističen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Ti se mal hecaš. Pa sej v kripto ne greš zato, da bi imel millione. Če se da kej oplemenitit, al pa kak evro ujet, da si lažje kaj privoščiš je za poskusit.

A delaš v zdravstvu? Ker tam so dinozavri, ki imajo dost dnarja pa še vedno hodijo v službe. :)

moj šef ma-je mel dost dnarja...živi kot navečji revež, še obleke nosi od pokojnega očeta, kupuje najcenejše fieste...ne vem no..kam bo z vsem kešom, če si nič ne privošči.

Govorit, da maš miljone v kriptu ali kje drugače, zravn pa delat na liniji al pa v hali..ajd razumem, če ti je to življenski cilj, drgač pa je bolje spičkat denar in se zabavat. Neglede, kak si ga zaslužil, danes si, sutra te nema :P

Še vedno pri vseh zasluženih maljonih, lahko pustiš en kup zlate rezerve, pa sem aš fino, ni nujno, da je to pleh, potovanja, lubice, bajta z bazenom, ampak dvomim, res močno dvomim, da je potem še izziv delat v neki službi za nekoga.

 

pred 1 uro, Dimen pravi:

Poznam podobno zgodbo. No, pred enim letom je končno dal odpoved. Veš, je treba znat bit miljonar. Ni tok u izi, če si cel življenje "skromno" živel in ti v resnic ni nič manjkal. Poleg tega je treba ipak neki migat, ne morš zdej zaključit in gledat vsak dan v luft. Pa miljon na računu niti ni velik dnarja, če greš v penzijo pri npr. 40 letih. Če je zdravje lahk računaš še na 35-40 let. Penzija je minimalna, če se predčasno upokojiš. Pa recimo ene 400 eur / mesec. 
40 let x 12 mesecev = 480 mesecev
Miljon / 480 = 2.083 eur + penzija 400 eur = 2.483 eur / mesec
Ni slabo ipak, ampak daleč od bogatije.

Seveda pa, če si dobil miljon iz kripta zdele in greš v penzijo se bo preostanek plemenitil dalje in bo izračun seveda konkretno drugačen.
Hočem sam izpostavt, da je miljon sicer veliko denarja, in po drugi strani niti ne, ko začneš dolgoročno kalkulirat.
 

khm..2500 na mesec je cca 100% več od povprečne plače in 100% več kot denar s katerim zna folk dovolj dobro živet. Ob predpostavki da živin normalno in nabavlja mal s kalkulacijo zadeve, ki jih potrebuje. Ok ravno vile za 5 mil € ne bo kupoval, ampak a jo raabi? S tem denarjem lahko vsake 3 leta nabavi nov avto, nov moped in fino adaptira ter uredi bajto, pa še mu ostane.

Če BTC zabava, potem te itak BK, če je pravo hendalnje, potem pač tvegaš. V vsakem primeru pa fiktivna cifra na TRR (ja vem v drugi kasi :P ) še ne pomeni nič, če si od tega ničesar ne privoščiš, pa magar en potep letno po Sloveniji obiskat mišelinove zvezdice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, 'we are here for technology' ? Kaj točno spremljaš BIF? Me zanima kaj je novega v zadnjih štirih letih... Sem iz foha, pa še vedno ne vidim a bi lahko porabili blockchain kje as is. In regulacija more bit (upam sicer da čimkasneje). Kaj se sedaj zgodi če se transakcija ne izvrši, če zajebeš naslov? SWIFT npr. garantira ogromne denarje (sem pozabil točne številke, zato ne bom pisal), če slučajno transakcija spodleti, ... Kaj se zgodi če pošlješ 10000 BTCjev v wallet in nikoli ne prispejo? Zato so transakcije poceni... 

Ne vem no, med vsemi žetoni je 99% brezveznih, vse bi dali na blockchain, folk pali na to. Kot pred leti na cloud?. Nisem proti kriptu, prvi BTC sem kupil po 200$, vmes sem malo pozabil na to, imel že 80k plusa (s praktično nič vložka) pa sem večino spušil (moja krivda), sedaj grem spet počasi gor. In ja, ko bom na miljonu pošljem vse v k, ne rabim dosti da preživim, dolgčas mi pa tudi ne bo, imam dosti hobijev :)

In oprosti, sem ravno pred kratkim kupil avto za 15k :( jebiga, sem se probal vsest v ledger in delat 200km/dan pa ne gre :(

Popravljeno . Popravil BlackDoc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

S tem denarjem lahko vsake 3 leta nabavi nov avto, nov moped in fino adaptira ter uredi bajto, pa še mu ostane.

Soglašam, se super živi, ni pa to bogatija. A veš, barka v marini, vikend v Savudriji, dva solidna avta v garaži (valda se žena tut voz), bajta, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Dimen pravi:

Soglašam, se super živi, ni pa to bogatija. A veš, barka v marini, vikend v Savudriji, dva solidna avta v garaži (valda se žena tut voz), bajta, itd.

barka je sam strošek, bolje najet..je pa res da ni za take ki majo sam en maljon, morš met več.

Men že 50 jurčkov ogromno pomeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, BlackDoc pravi:

Z barko kar računaj 1k€ na mesec od oka vzdrževanje

Toj pa čist odvisn s kakšno barko................jest jo mam z minimalnimi stroški že 10 let....in to ne na duriš pred bajto, ampak v vodi....in zelo uživam tut če ni "peršing"

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, VS800 pravi:

Toj pa čist odvisn s kakšno barko................jest jo mam z minimalnimi stroški že 10 let....in to ne na duriš pred bajto, ampak v vodi....in zelo uživam tut če ni "peršing"

Je res, dejansko sem rekel cca. 20% preveč ampak vseeno, če sešteješ vseskup (brez uporabe) se kar nabere, vedno je kaj za popravit/nadgradit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, BlackDoc said:

In ja, ko bom na miljonu pošljem vse v k, ne rabim dosti da preživim, dolgčas mi pa tudi ne bo, imam dosti hobijev :)

Jasno, mislm da vsi tukaj tako razmišljmo. Zakaj??? Zato ker je psihologija uzadi in vzorci.
V resnic je večina odraščala v okolju, kjer sta mama in oče hodila v službo. Prejemala plače, da smo imeli ok otroštvo, šli na morje, imeli avto itd. In potem se zaposliš, furaš isto zgodbo 15 let, uleti BTC, splet okoliščin nanese da ga 2012 ali kasneje kupiš, poceni, sedaj imaš miljon, dva, tri, vzorci pa ostanejo. Zato sem napisal, da je treba znat bit bogat, miljonar! Zato me ne preseneča zgornji stavek, ki je bil večkrat zapisan v temi. Sam sem tudi tam tam v glavi. 

Če maš mulca iz bogate familije, k mu ni blo treba s prstom mignit cel lajf, je dobil vse kar si je želel, nikoli delal 8h šiht. Ta točno ve kaj bi naredu z miljoni. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, BlackDoc pravi:

Je res, dejansko sem rekel cca. 20% preveč ampak vseeno, če sešteješ vseskup (brez uporabe) se kar nabere, vedno je kaj za popravit/nadgradit...

U nautiki ti pa absolutno ni nikol douhcajt....:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Dimen pravi:

 

Če maš mulca iz bogate familije, k mu ni blo treba s prstom mignit cel lajf, je dobil vse kar si je želel, nikoli delal 8h šiht. Ta točno ve kaj bi naredu z miljoni. 

točno ta jih bo zagonil. :P

Človek, ki je cel lajf recmo cca 50 let normalno delal, garal, vzdignil familjo, no takemu se ne da več jebat z nakupi jaht in podobnega. Maš miljon viška, kul, odfuka službo, če ga pizdi, kupi nov moped, pa mogoč avto in normalno živi naprej, uživa v hobijih. Vsaj to bi jaz počel.

In recmo, da na BTC zaslužiš "maljon"

Super, pa sej ne rabiš vsega zagont, pustiš 20-30% in se igraš dalje..

In prav vsem, ki se jim da jebat s tem privoščim, da bi maljone zaslužili. Čist resno, bom vsaj kup kavic đabe pil :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

točno ta jih bo zagonil. :P

Človek, ki je cel lajf recmo cca 50 let normalno delal, garal, vzdignil familjo, no takemu se ne da več jebat z nakupi jaht in podobnega. Maš miljon viška, kul, odfuka službo, če ga pizdi, kupi nov moped, pa mogoč avto in normalno živi naprej, uživa v hobijih. Vsaj to bi jaz počel.

In recmo, da na BTC zaslužiš "maljon"

Super, pa sej ne rabiš vsega zagont, pustiš 20-30% in se igraš dalje..

In prav vsem, ki se jim da jebat s tem privoščim, da bi maljone zaslužili. Čist resno, bom vsaj kup kavic đabe pil :D

 

To je to! Meni bi to ratalo že z pol majlona....zato sem pa še posebaj optimističen....;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

To je to! Meni bi to ratalo že z pol majlona....zato sem pa še posebaj optimističen....;)

vse ma svojo ceno..

Za intermezzo, ko sem se razbil, ko sem preživel in ko sem vedel, kaj vse je potrebno da se rehabilitiraš, do neke skoraj normalne mere, sem tudi kalkuliral, ker velikokrat ob omembni nesreče najprej slišiš:

ma boš pa dobil fajn odškodnino :P

Đabe vsaka odškodnina ti povem, raj sm cel. In potem kalkulacija, za kok dnara se daš tako razbit in preživet vso agonijo?

Za miljon, da se zvlečem nekje do penzije in normalno živim in furam moped, dokler se bo dal, pol pa trajk nabavim. Za nič manj kot miljon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....no...meni se izzide z pol majlona gladko....saj "geldtošn" že zdaj ni prazen....ni pa še dovolj....;) Tako da jaz imam s kriptom dobre in realne možnosti....brez hajpanih napovedi o kripto-maljonarjih....

Samo to naj btc naredi, kar je naredil že 3x do sedaj, pa grem po novo Tenerejko pa v "penzion".... vse ostalo imam in nič ne rabim....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne rabim denarja...ok, za normalno preživetje in z normalno službo je ta potreba pokrita. Višek denarja je pa le breme oz., ne pripomore k sreči. Če bi bilo po moje, bi si večino stvari, ki jih posedujem, znebil...vse bi bilo veliko lažje in lepše. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, vandrovec pravi:

Če bi bilo po moje, bi si večino stvari, ki jih posedujem, znebil...vse bi bilo veliko lažje in lepše. :)

...to sem jaz že naredil. Ni težko...je pa fajn. Samo za take odločitve moraš imet glavo pospravljeno. Priporočam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!