Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Res je in to je v bistvu trenuten problem vsega. Banke se otepjo kripta kot hudič križa....na vse mogoče načine želijo preprčiti implementacijo...s pritiski na vladne regulatorje...ta jim je najljubša. Ob enem pa...iz zelo zanesljivih virov...kar pa sploh ni več skrivnost....se pospešeno pripravljajo na implementacijo kripta v svoj poslovni sistem. Je pa tudi res, da bo 50% folka izgubilo službe na bankah...ker boš sam svoj bankir in za to ne boš plačeval nobenih (ali pa zanemarljivo majhne) stroškov. V Vegasu recimo že uradno sprejemajo BTC, ETH, LTC in TRX kot plačilno valuto....in seveda še v miljon čisto vsakodnevnih nakupih, čisto običajnih dobrin po svetu (avtomobili, oblačila, elektronika itd, itd).

Ampak to je še v tako minornih količinah, da večina tega sploh ne zazna...dodaj še totalno nezanimanje, nevednost, sistem, ki te šopa z vsakodnevnimi tegobami in ti ne pusti, da dihaš, kaj šele razmišljaš o kriptu....vsake toliko še plasirajo kakšno fud negativno novico po nalogu finančnikov....in potem imaš zgodbe o balonih, piramidnih igrah in podobno.

Kripto je trenutno to kar je bil Steve Jobs, ko je še v garaži lotal prvi svoj zmazek...kje je danes produkt njegove vizije in dela ni potrebno razlagat. Če bi takrat rekel..."stari...daj mi 10 jurjev...ti dam 1% moje bodoče firme", bi verjetno večina padal dol od smeha....danes bi se bolj kislo držali, od tistega smeha. Enako bo z kriptom....s tem, da je kripto dimenzija še nekajkrat večja in bo veliko hitrejša...s tem pa bo tudi kislih nasmeškov več.

Mah...take it easy....vsak po svoje...

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ProdriveR pravi:

 

Sem pa tudi jaz se spravu v to ob nepravem času. Kupil res par stvari po zelo nepotrebnem (s tremi sem več kot 70% v minusu :( ). Ampak vsaka šola neki stane. Sem pa optimist in stavim na svoje konje, da bojo vlekli tko k moja aprilija :D  Je pa to investicija na dolgi rok in pod ceno ne mislim ničesar prodajat. Bom pa sigurno še kakšno stvar kupil/dokupil. 

 

Jest sm pa vstopu v pravem času, pa sem v štartu naredu krepki minus, ker sem nakupe delal na podlagi FOMO, ter čustvenih odločitev. Po enem mesecu sem imel skupno 40% minus. Potem sem se malo izobrazil, kaj prebral, se mal zabremzal, sam sebe. Zdej malo trgujem z delčkom celotne investicije, večina pa HODŁ. Neki sem si že nazaj nakazal, da je filing boljši, sem pa trnutno na 500% donosu, če vse prodam v tem trenutku, za čas 7 mesecev lep donos. 

Na dolgi rok sem pa itak najbolj prepričan od vseh, da bodo moji otroci spraševal, čez 10-15 let, "zakaj ste pa vi z unmi papirji po trgovinah plačeval, pa dnar na bankah mel, k dons vse nardiš z smart phounam"?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj osebno stavim na NEO, ker na njemu ne bo shit coinov: jezus tokenov in fuck token-ov, ter ostalih prevar.

Resni projekti se bodo odvijali na tej platformi. Ter pravijo da sodelujejo z kitajskimi regulatorji, ter upoštevajo nihova navodila, če se obnese, ter je vse to res, mamo nov BTC.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če ima Kmet kurca...imam jaz jajca...

Tega sicer nikoli ne počnem...ampak danes mi je Bytecoin v dobrih dveh urah kupil novo AT....ni slabo.

Zdaj pa že na varnem v TRX-u...čakajoč na novi val....

Aleluja kripto....:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka ti čast.  Meni je BTC le pol tvoje AT navrgel. Pa sem le nekaj malega prodal.  :)

Očitno sem slabše naložil! 

Ampak je pa veselje, ko greš po novega motorina  :)

20180508_143951.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, BIF pravi:

No če ima Kmet kurca...imam jaz jajca...

Tega sicer nikoli ne počnem...ampak danes mi je Bytecoin v dobrih dveh urah kupil novo AT....ni slabo.

Zdaj pa že na varnem v TRX-u...čakajoč na novi val....

Aleluja kripto....:grupni:

kakšno barvo si uzeu  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej nakonc se nas bo pa nabral za en pevsko društvo. :D

Bravo vsem k smo zasluzil...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidm da se greste vičinoma HODL-anje in upate na povprečno rast kovanca.

Pa se gre kdo day trading v smislu "position/base trading-a" ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/7/2018 at 8:41 PM, BIF said:

 V Vegasu recimo že uradno sprejemajo BTC, ETH, LTC in TRX kot plačilno valuto....in seveda še v miljon čisto vsakodnevnih nakupih,

Kako majo pa izdelki čisto navadnih dobrin navedeno ceno. V kriptovaluti?
Mislm, tečaj se na pol ure lahk komot spremeni za +- 5% in je potrebna korekcija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene so v domači valuti, ampak je možnost plačila v kripto. Isto ima hotel union in še kar nekaj lokalov in trgovin pri nas. Določi se vrednost  na stanje na trgu v trenutku plačila. 

 

Popravljeno . Popravil sergini
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Davek tudi odvedejo v kriptovaluti? :)

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, VS800 pravi:

kakšno barvo si uzeu  :P

Nobene. Navrgel mi je ceno nove AT....trenutmo me to zanima.

pred 4 urami, Dimen pravi:

Kako majo pa izdelki čisto navadnih dobrin navedeno ceno. V kriptovaluti?
Mislm, tečaj se na pol ure lahk komot spremeni za +- 5% in je potrebna korekcija.

Isto kot v Bosni ko imaš ceno v BAM plačaš pa z evri...pač pretvorijo po trenutnem tečaju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Dimen pravi:

Vidm da se greste vičinoma HODL-anje in upate na povprečno rast kovanca.

Pa se gre kdo day trading v smislu "position/base trading-a" ?

 

Jaz se tega načeloma ne grem več. Samo tokrat sem vskočil.....in se mi je pač obrestovalo. Drugače pa day tredanje ne zanima preveč. Če nalożiš dolgoročno v projekt v katerega pač verjameš in ima neko ozadje je meni najljubši HODL...vmes pa normalno funkcioniraš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Dimen pravi:

Kako majo pa izdelki čisto navadnih dobrin navedeno ceno. V kriptovaluti?
Mislm, tečaj se na pol ure lahk komot spremeni za +- 5% in je potrebna korekcija.

Trenutno so krypto kot delnice, zlato...

Čeprav se da kaj plačati z njimi, so bolj za to, da recimo nekaj zaslužiš. Dolga je še pot preden bodo zamenjale fiat valute, ampak nekega dne bodo. Definitivno. Ampak tiste še niso na trgu! Mogoče edin BTC.

Tudi ko se je začel internet, moji starši niso videli nobene koristi v njemu, polno enega nerganja je blo, ko sem ure prebil na netu in igral igrice, MNS... Danes, danes brez interneta življena, kot ga poznamo, ni več. Brez Gmaila si kot z motorjem brez feltn.

Tud z zlatom ne moreš nič plačat, še manj kot z krypto, lahko samo ribežen nosiš s sabo pa prašaš za šalterjem "kokkrat potegnem?"

A z delnicam lohk kej plačaš?

Od zdej naprej pa nasvete računam! Za vsakga 0.01 Monero! :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se tudi ne grem več dnevnih tradingov odkar sem "zgubil" 18k, ker pol nisem 14dni spal, da sem nazaj pridelal z raznoraznimi nakupi in prodajami in bekslanjem iz ene v drugo valuto.... Pa še zdaj bi mogu odpret s.p., pa davek in dohodek prijavit na dnevne zaslužke :lol1:

Tko sem se odloču kot davnega 2011. Naložu sem si na paperwallet in čakam, da se mi utrne spet kakšna želja :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, skalar36 pravi:

Trenutno so krypto kot delnice, zlato...

Čeprav se da kaj plačati z njimi, so bolj za to, da recimo nekaj zaslužiš. Dolga je še pot preden bodo zamenjale fiat valute, ampak nekega dne bodo. Definitivno. Ampak tiste še niso na trgu! Mogoče edin BTC.

Tudi ko se je začel internet, moji starši niso videli nobene koristi v njemu, polno enega nerganja je blo, ko sem ure prebil na netu in igral igrice, MNS... Danes, danes brez interneta življena, kot ga poznamo, ni več. Brez Gmaila si kot z motorjem brez feltn.

Tud z zlatom ne moreš nič plačat, še manj kot z krypto, lahko samo ribežen nosiš s sabo pa prašaš za šalterjem "kokkrat potegnem?"

A z delnicam lohk kej plačaš?

Od zdej naprej pa nasvete računam! Za vsakga 0.01 Monero! :D 

ravno to razmišljam, v trgovinah bi morale biti ceno na elektronski etiketi, ker se vrednost nenehno spreminja

kriptovaluto moraš kupiti z državnimi valutami :) ali npr. porudariti, vendar opremo za rudarjenje moraš tudi kupiti z državnimi valutami

ta denar pa "pocukajo" največji imetniki kriptovalut

malo smrdi ta zadeva

nekomu moraš vzeti, da drug ima

--------------

zadeva brez državnih valut ne bi funkcionirala, ker sicer nima nobene orientacije o vrednosti

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snecer pravi:

 

nekomu moraš vzeti, da drug ima

--------------

 

Tako pa laufa celotna zadeva na tem planetu. Če narediš en proizvod, oziroma nekaj imaš, kar drug nima ga moraš z nekom zamenjat za tisto, kar sam nimaš\ nisi sposoben naredit in rabiš. Menjava, le da smo stvari poenostavili z papirnatimi listki, katerim je Nixon odvzel peavo veljavo v zlatu.

Sej zato tud kupiš zato, da ga potem čez čas nekomu prodaš po višji ceni, delnice isto. Še celo motorji na SLO sceni so neka naložba.

Zdej se vsi oklepamo teh zelenih\rjavih\violčnih papirjev, čeprav vsi vemo, da letno zgubiš vsaj 3% zaradi inflacije. V kripto je trenutno 9 let, kjer so bili donosi na letni ravni, neč, poglejte si sami:

https://www.worldcoinindex.com/trending/overview

Kdo bo nakazu monero? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, skalar36 pravi:

 

Tudi ko se je začel internet, moji starši niso videli nobene koristi v njemu, polno enega nerganja je blo, ko sem ure prebil na netu in igral igrice, MNS...

K me dons prašajo ; "od kje ti tok znanja in obvladanja angleščine"?

Moj odgovr je vedno: Iz cerkve ziher NE!

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo da jajce stane en bitcoin :)

normalno je, da bi cena jajcu rastla zaradi ponudbe in povpraševanja po jajcu

tu pa se trguje z "valuto" in na podlagi tega cena jajcu pada in raste...

skratka nekako ni primerno plačilno sredstvo, trenutno pa to špila, ker se preračunava glede na prave valute

problem je, ker je potrebno te kriptovalute z nečim ovrednotit in to so državne fiat valute, zlato in še kaj...

brez tega bi zadeva potrebovala nek dogovor = vrednotenje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snecer pravi:

ravno to razmišljam, v trgovinah bi morale biti ceno na elektronski etiketi, ker se vrednost nenehno spreminja

kriptovaluto moraš kupiti z državnimi valutami :) ali npr. porudariti, vendar opremo za rudarjenje moraš tudi kupiti z državnimi valutami

ta denar pa "pocukajo" največji imetniki kriptovalut

malo smrdi ta zadeva

nekomu moraš vzeti, da drug ima

--------------

zadeva brez državnih valut ne bi funkcionirala, ker sicer nima nobene orientacije o vrednosti

 

 

 

Nekomu moraš vzet da drugi ima....donrodošel v resničnem svetu. 

To mi vsi počnemo vsak dan....enkrat vzameš ti drugič jaz....tako se svet vrti.

Drżavne valute so pač orientir za neko vrednost....same imajo pa orientilr recimo v zlatu, nafti itd....

Pa ne se preveč s tem ubadat...ko bo čas vam bodo że razlożili zakaj namesto EUR pač pred številko na plačilni listi piše nekaj drugega....saj se spomniš...pisalo je że dinar, pa tolar, zdaj euro....

In ko smo dinarje pretvarjali v marke so eni izgubljali drugi dobivali....takrat sem bil jaz na strani tistih ki smo izgubljali....no zdaj pa sem se pač odločil drugače....in mnogi drugi tudi....spet drugi pač ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snecer pravi:

recimo da jajce stane en bitcoin :)

normalno je, da bi cena jajcu rastla zaradi ponudbe in povpraševanja po jajcu

tu pa se trguje z "valuto" in na podlagi tega cena jajcu pada in raste...

skratka nekako ni primerno plačilno sredstvo, trenutno pa to špila, ker se preračunava glede na prave valute

problem je, ker je potrebno te kriptovalute z nečim ovrednotit in to so državne fiat valute, zlato in še kaj...

brez tega bi zadeva potrebovala nek dogovor = vrednotenje

 

Ni res. Ti gledaš to iz napačne strani. Če se midva med sabo dogovoriva da klobasa stane 1 btc, bo vedno tok. Ti se pa potem naprej dogovoris z nekom da tvoja ura stane 0.5 btc bo vedno tok. Ne smes potem vmes mešat fiata. Pa primerjat. Pocas na tak nacin zjebes vmesna dva igralca, banko in drzavo, ki ju ne rabis, imata pa najvec koristi od naju ki sva vse ustvarla in se dogovorila. Pocasi se na tak nacin lahko zamenja sistem ki je trenutno zeloooo slab. Mors pa vsem projektom dat cas pa nadgradnjo. Sej motorji izpred 50 let, al pa danasnji...

 

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kaj se orientira? Na kupce in prodajalce, nič drugega. Samo in čisto na to. No, pa vzemiva tvoje jajce. Ti imaš dva, BIF dva, jst dva. Vsi pravimo, da je eno vredno 10eur. In pride Luciferka in hoče met eno jajce. In se ti odločiš, da ji ga boš dal za 9eur. In ker si jih dobil za 0,01eur, se odločiš, da boš kupil rajš eno slastno frišno žemljo za 15eur. Pa ji prodaš še drugo jajce za 9eur, ker jih itak ne rabiš, imel bi pa žemljo in še nekaj ti ostane. Ampak potem ugotoviš, da žemlja ni tok kul. In bi rad spet kupu jajce. Toda ker jih je samo 10 na svetu, rečemo mi trije, da je pa sedaj eno jajce vredno 150eur in potem se ti levo desno pod nosom z žemljico in 4eur, ker ostali štirje jajci so pa od nekoga na aljaski, pa njega že dolgo niso videli.

 

:lol1:

Bravo Skalar. Redki razumejo to. Meni je največji nateg, da je kos papirja v velikosti skret papirja in je na modro poštrihan vreden 20eur, ker je en rokefeler reku tko...

Popravljeno . Popravil sergini
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!