Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

a mi lahko kdo mogoče svetuje kako dušilce not zmontirat v slip on ... ker se bojim da mi bo tisti vijak v izpuh padel .... mi ni glih lonca za dol dobivat ... ker je zelo nepraktično narejeno za dušilce montirat :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo mogoče svetuje kako dušilce not zmontirat v slip on ... ker se bojim da mi bo tisti vijak v izpuh padel .... mi ni glih lonca za dol dobivat ... ker je zelo nepraktično narejeno za dušilce montirat :S

Zalepi čez luknjo en kos selotejpa ali noter zatlači en kos cunje, dokler šraufaš.

Pa s kakšnim magnetom si pomagaj,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zalepi čez luknjo en kos selotejpa ali noter zatlači en kos cunje, dokler šraufaš.

Pa s kakšnim magnetom si pomagaj,...

....magnet ne pomaga pri Rostfrai vijakih :)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....magnet ne pomaga pri Rostfrai vijakih :)

Nikoli se nisem v to kaj poglabljal, vendar (iz izkušenj) opažam, da ni vsak rostfrai nemagneten...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam Akrapovič homologiran za yamaho r-1 2004-2006 slip on karbon, več na pm

Prodam Akrapovič homologiran za yamaho r-1 2004-2006 slip on karbon, več na pm

post-13787-0-26341300-1336538434_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli se nisem v to kaj poglabljal, vendar (iz izkušenj) opažam, da ni vsak rostfrai nemagneten...

...preveč izkušenj imaš potem z kitajskim rostfrajem, ki je vse prej kot rostfrai :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je...za oba...Inox oz. rostfrai je lahko FERITEN (kar pomeni, da se na njega magnet prime) in AVSTENITEN (kar pomeni, da se na njega magnet ne prime).

In še enkrat rek, ki mi je tako všeč: Le čevlje sodi naj kopitar!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No za vse tiste ki sanjate o nekih potrdilih o vgradnji in ostalih bučah nehite strašit :)! Ker sem tud sam ful dolg oklevu zarad tega potrdila o vgradnji, včeraj pa sem se zapeljal z motorjem do LPPja z temle obrazcem v roki http://www.jh-lj.si/..._odobr.dela.pdf in prijazno gospo na okencu za homologacije povprašal o potrdilu o strokovni vgradnji in SC,SB,SA potrdilih in se je samo nasmejala in rekla da to ni pravi obrazec in mi dala drugega. Potem sem jo povprašal kaj potrebujem za vpis, mi je lepo povedala da izpoljnen obrazec ki mi ga je dala TUV in homologacijski kartonček, ker sem imel zadeve pri sebi sem izpolnil gospa je sfotokopirala zadeve mi originale vrnila razen homologacijskega kartončka. Plačal sem 31 €.Lahko pripnem račun

Zapeljal motor v garažo kjer je poba poslikal motor preveril številke in dejal da kartonček dobim v roku 5 dni na dom!

In jaz sem toliko časa okleval in se skrival pred policaji.

:OK:

Popravljeno . Popravil alex86
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alex lej to je lahko na lpp, meni v šempetru pri gorici brez potrdila ne bi nrdili pa pika . zato je očitno najbolj pametno da se človek najprej pozanima tam kjer bo homologacijo delal kaj oni zahtevajo in kaj ne.

npr to piše pri avto krka in če tega nimaš ne naredijo, zgleda je pa lpp zgodba zase

Odobritve predelanih vozil:

Izvajanje postopkov posamične odobritve predelanih

vozil kategorije M1, predelave na vozilih.

Predelana vozila so vsa vozila, ki so že registrirana v

Republiki Sloveniji in se jim je naknadno s predelavo

spremenila njihova namembnost, tehnične lastnosti ali

oblika. Med predelave spadajo vgradnja vlečne naprave,

zamenjava platišč ali pnevmatik, vgradnja vzmeti,

vgradnja izpušnega sistema, zatemnitev stekel,

zamenjava svetlobnih teles, vgradnja cevne zaščite,

spojlerji… .). Za izvedbo postopka posamične odobritve

predelanega vozila lastnik vozila vloži vlogo (obrazec –

vloga za predelave). Vloga se glasi na lastnika vozila, ki

mora vlogo tudi podpisati.

Vlogi je potrebno priložiti:

  • Potrdilo o skladnosti vozila ali Izjavo o ustreznosti vozila ali registracijski dokument ( prometno dovoljenje)
  • Potrdilo o homologaciji vgrajenih delov pri predelavi ali poročilo o odobritvi (npr. TUV) ali potrdilo o odobritvi proizvajalca vozila
  • Tehnično poročilo predelave vozila o vgradnji odobrenih delov
  • Prometno dovoljenje oziroma dokazilo o lastništvu vozila

Tolko o bučah in podobnih zadevah. :dry:

Popravljeno . Popravil cikadina
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še lpp, kateri kao ne zahteva potrdila o vgradnji.

K vlogi je potrebno priložiti naslednje priloge:

  • originalno »Potrdilo o skladnosti vozila« ali »Izjavo o ustreznosti vozila« (v kolikor je bila izjava o ustreznosti vozila izgubljena, zadošča tudi izpis podatkov o izdani izjavi, ki ga vložnik pridobi pri izdajatelju izjave)‏
  • kopijo prometnega dovoljenja (če je bilo vozilo že registrirano)‏
  • potrdilo o vgradnji homologiranega oz. odobrenega dela na vozilo (za vsak del posebej - obvezno morajo biti navedeni ZNAMKA, TIP in HOMOLOGACIJSKA OZNAKA, kot so označeni na delu)‏
  • certifikat o homologaciji oz. odobritvi dela za tip oz. izvedenko vozila (homologacijski certifikat, poročilo tehnične službe o odobritvi - npr. TÜV)

Na vlogi naj bo naveden popoln naslov (priimek in ime, ulica, hišna številka, pošta, kraj) na katerega se pošlje Potrdilo o skladnosti po vpisu spremembe.

Strošek evidentiranja vgradnje odobrenega dela plača vložnik na blagajni na sedežu podjetja ali z nakazilom na transakcijski račun. V primeru nakazila na transakcijski račun je potrebno k vlogi obvezno priložiti tudi potrdilo o izvršitvi nakazila.

in obrazec potrdila o vgradnji

tko da očitno bi morali zahtevat tako kot to zahtevajo drugje. zakaj se pa ne držijo tega postopka pa verjetno vejo sami.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in obrazec potrdila o vgradnji

Nobeden od obrazcev, ki je na internetu ni tak kot sem ga jaz včerja izpolnil tudi gospa na okencu mi je to dala vedeti.

Zdej če mi vrjameš mi če pa mi ne mi pa čist dol visi, važno da imam končno izpuhe vpisane v kartonček ko ga dobim drug teden z veseljem prilepim sliko. :K

Popravljeno . Popravil alex86
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejte, brezveze govort ker kokr ste opazil delajo tko kot vejo. Če prideš na takšnega, ki ve kaj mora vse bit zraven pač MORAŠ imeti potrdilo o vgradnji če pa imaš srečo pa pač ne. Ti alex86 si imel zgolj srečo da gospa za šalterjem tega ni vedla, vendar verjami, da nas je kar nekaj takih, ki smo morali prinesti izpolnjeno potrdilo oz. račun o vgradnji.

Tako, da očitno tam zaposleni ne vedo, kaj je rabiš oz. ne rabiš imeti pri določeni vgradnji oz. nadgradnji.

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobeden od obrazcev, ki je na internetu ni tak kot sem ga jaz včerja izpolnil tudi gospa na okencu mi je to dala vedeti.

Zdej če mi vrjameš mi če pa mi ne mi pa čist dol visi, važno da imam končno izpuhe vpisane v kartonček ko ga dobim drug teden z veseljem prilepim sliko. :K

alex meni tudi prou dol vidi a si ti rabu 5let al pa 5dni da si vpisal, jst mam vpisano in me prou briga če drugi se 5 let v strahu vozijo :004

mogoče bo pa komu prav prišlo.

Popravljeno . Popravil cikadina
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obrazec v spodnjem linku je pravi ... namreč sem prejšen torek šel homologirat akrapote in sem dobil identičen list pri njih, katerega sem potem nesel na servis, da so mi ga podpisali in poštempljali. Še dan danes nisem dobil homologacijskega kartončka :jezen tam na homologaciji mi je dejal, da bom kakšen teden čakal, češ da je odvisno od gužve ... če do torka ne bo jih bom vse :bum:

kako je kaj v avstriji z potrdilom, ki dokazuje da se še čaka na homologacijski kartonček??

Mojster tvoj link je pravi in na tej strani je obrazec kakršnega sem sam nesel na servis.

http://www.jh-lj.si/upload/lpp/tehnicni/Potrdilo_o_vgradnji_homologiranega_dela.pdf

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No eni ste res pametni še za nas ostale :grim ...mimo grede tud jaz sem potreboval potrdilo o vgradnji od poblaščenega serviserja,motor kupljen v A-Cosmos par metrov stran od LPP,pa se vsi poznajo pa ni šlo brez tega...in če je to za koga strašenje pa tud prav,povedali smo svojo izkušnjo in nekateri so opisali pa svojo,ki se je razlikovala od prejšnje...itd....

Jaz sem homologiral 26.1.2012 in ta izpuh so vgradili že v Nemčiji v tovarni,ker je bil motor naročen po mojih zahtevah,pa smo vseeno potrebovali potrdilo o vgradnji in odkar sem jaz opisal na prejšnjih straneh postopek oz proces,ki sem ga jaz moral dat čez,da sem dobil homologacijo je za isto stvar,vas nekaj imelo vsak drugačen ali malo različen postopek pridobitve homologacije..

In potem se ljudje čudijo,kam gre ta slovenija....sej ni čudn,da bo vse vrag vzel.....zamislite si šele da ste kapitalist iz neke urejene države(beri-nezbiokratizirane)ki misli pri nas kej zgraditi,odpreti tovarno ali kaj podobnega,sej ni čudno,da se nas na polno izogibajo......kaj si morajo pa mislit ko ga pošiljajo za isto stvar od vrat do vrat,pa mu vsak pove drugače kaj potrebuje za pridobitev potrebne dokumentacije :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ali je nujno potrebno, da ti slip-on vgradijo v neki delavnici ter da imaš za to račun?

ker en imbus na nosilcu in objemko v spoju lonec-cev znam sam zagotovo privijačiti z dosti večjo mero ljubezni do stroja in odgovornosti do sebe kot voznika, kot bi to storil marsikateri servis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je nujno potrebno, da ti slip-on vgradijo v neki delavnici ter da imaš za to račun?

ker en imbus na nosilcu in objemko v spoju lonec-cev znam sam zagotovo privijačiti z dosti večjo mero ljubezni do stroja in odgovornosti do sebe kot voznika, kot bi to storil marsikateri servis...

Če si kaj prebral temo o homolagaciji, so poročali, da na LPP (vedno) ne zahtevajo potrdila o vgradnji.

Vgradi sam, če ne bo šlo skozi, pelji na servis in naj ponovijo strokovno vgradnjo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo so pa res cvetke naši zakonodajalci. V ZDA lahko uveljavljaš celo garancijo v določenem roku tudi če sam servisiraš svoj motor, pod pogojem da imaš nekaj tehničnega znanja in pa pravilno orodje.

Škoda, da ne zahtevajo podobnih zadev v moji branži, bi za postavitev ptičje hišice potreboval gradbeno dovoljenje in pa vsaj elaborat o učinkoviti rabi energije v stavbah če ne kar presojo vplivov na okolje..

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si kaj prebral temo o homolagaciji, so poročali, da na LPP (vedno) ne zahtevajo potrdila o vgradnji.

Vgradi sam, če ne bo šlo skozi, pelji na servis in naj ponovijo strokovno vgradnjo.

lp

... jest sem se zajebu, ko sem ponesreč porinu ta obrazec pred nos uni teti na šaltarju... pa je rekla... aja.. pa tole bi tut rabla.... pa nisem imel izpolnjenega in sem se zmenil, da ga prinesem naslednji dan. Ona mi je vseeno dala potrdilo....

..naslenji dan ga prinesem... pa najprej ni vedla kaj nej z njim.. pa ga odloži na rob mize... nisem pa hotu čakat, da bi vidu, al je romal naprej v koš.. ;)

.. je pa pomojem imela že čisto na jeziku, da bi rekla.. " pa pejdi kele v delavnico, pa dej fantom za kavo... pa bi zihr dobu tisto štampiljko.... ... samo prijazen moraš bit s tisto teto ( pa še dobro rit je mela...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupujem akrapoviča za suzuki gsxr 600 k9,mogoče kakšne info. kje najugodneje nabavit?:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!