Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

Pravkar, maus pravi:

itak smo sami krivi ker to precenjeno robo kupujemo ... ampak ... taki smo :P

pijem pa ne :jezik: 

jst ne, predrag je :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ste pa tolk napisl,da sem se odlocu tud jest ga NOM kupu:fyou:.

Ce bo pa do februarja k bo moped doma kej drgac se pa se lohk premislm:ras:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdijo cene poblaznjene. Akrap za mal bol "pocen" motor pride, jebenti, kar ene 10% celga motorja? Vsec mi je da so sfurali znamko, da je to ekskluziven izdelk in da je trzno uspesen kljub temu da je sam sebi namen, kot vse prave prestizne zadeve. Cist bezvez, ampak ce ha hoces, mors odkartat ohoho. In vecinoma ga hoces. HeHe. Da mozje vedo kaj delajo ti postane jasno, ko ugotovis da imajo skor vsi razstavljalci na EICMA svoje top modele opremlene s krapi, in da jih vsi ponujajo kot dodatno opremo. Od Harleya do BMW, Ducatija in Japoncev. Noro. Da o sportnih zadevah nit ne debatiramo . 100 naslovov svetovnega prvaka, in verjetno se kak, ko so nihovi rori nosili druge nalepke. Corserjev v WSBK mi pride na pamet, pa verjamem da tud tud kak Rossijev na RC211V njihov. Vladarji scene. Zakaj so stvari v ZDA cenej pa mi nikoli ne bo jasno. 

 

Kar se "tovarniskih" trgovin tice...jebentis, to je drag nisni izdelek. To niso dilce pa cevli in puloverji.  Slovenija je tako majhna da ti ena taka botiga zdreka cel trg. Ce ze imajo neko strogo cenovno politiko, je prav da se je vsi drzijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Cartman said:

1. Zakaj so stvari v ZDA cenej pa mi nikoli ne bo jasno.

2. Kar se "tovarniskih" trgovin tice...

*Citiram te, ker si ravno zbral oboje, vem da se vlece te od prej.

1. cene v ZDA so vedno brez sales tax, tako da je primerjava cen iz ZDA cisto brez veze, sicer pa, vsak lahko naroci celo zadevo v Slovenijo, pa mu bo hitro jasno kje je s ceno

2. tovarniške trgovine nikoli niso najcenejše, tudi Dainese se ceneje dobili drugje kot v tovarniški trgovini (ce odstejes outlet).

To kar dobis na Aliexpressu v 99.99% ni identično originalnim izdelkom. Tu ne gre za za proizvajalce, ki bi preprodajali ostanke iz originalne proizvodnje ampak preprosto za slabe ponaredke, ki z originalnim nimajo nicesar skupnega. Na generične izdelke dajejo najrazličnejše nalepke.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, maus said:

Upal sem, da vam je kaj bolj jasno, pa vam očitno ni... no ja ... ne vsem ... tudi jaz se znam delat mau glupega :jezik: 

Mau posrfaj po Ameriki in po Evropi .. saj obstajajo uradni prodajalci .... ne bom ti linkov iskal ... sem pa gledal cene, ko sem ga za ninđo kupoval ... in to sm kr dva kupu ... pri nas je bil 750 € v Ameriki pa 450 $ (govorim za mojga slip on ... kok je zdaj, ne vem).

V današnji internetni dobi, je pa res čist preprosto, včasih so nas lahko nategovali ... zdaj je pa to malo težje

Davki niso tako gromozanski, da bi morali biti dražji .. pa še prevoza nima, ne špedicije in tralalatrala ... 

Pač ... ko se bodo fantje odločili, da ne bo več in ... kar že par let ni več .. in vse več je drugih proizvajalcev ... trg se malo obrača in ni nujno, da bo vedno v špici ... lahko se zgodi, da jih bo na tržnci prodajal ... edino kar je sigurno, da bomo živeli do smrti.

 

Če delaš primerjavo cen v ZDA, moraš za primerjavo s cenami v EU vzeti cene brez DDV. Vse cene v ZDA so objavljene brez njihovega prometnega davka (Sales Tax), ki varira od države do države in celo od mesta do mesta, kjer imajo še t.i. City Tax.  Potem razlika ne bo več tako velika. Mimogrede, uvožena oprema za motorje pri njih ni ocarinjena. Na en slip on jih transport najbrž ne stane več kot 2 €.

Sem siguren, da ti v tvoj trgovec da konkreten popust in tudi ti ne plačaš priporočene maloprodajne cene. Kakšno funkcijo ima cena katere pri nas ne plača prav nihče? Slovenci smo mahnjeni na popuste in zato morajo vsi izdelki biti dražji, da trgovec lahko preživi. Tu govorim o zadnjem v verigi, ne o proizvajalcu. On mora prodajalcu dati vsaj 40% rabata, če želi z njim delati. 

Poglejva torej ceno tvojega slip ona Sloveniji: 750€ - 20% (popust trgovca) = 600€. Odbij naš DDV in dobiš 491€. Razlika je zdaj zelo majhna. Cena na enoto je pri veleprodaji vedno pogojena s količino. Več kupiš, boljšo ceno dobiš. Zato Amerikanci plačajo malo manj kot mi. Kot so iz istega razloga manj obdavčeni in vse ostalo. 

P.S. Vidim, da je Nejc med mojim pisanjem že razložil.

Popravljeno . Popravil motolover
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Zivnorc said:

...ekola... naročeno...

:D

jaz osebno imam raje original izpuh, ali pa Čunga lunga izpuh kot pa fake akrapoviča.

ne pričakujem da boš to razumel, ker potem si tega ne bi nikoli naročil.
upam da si si naročil tudi FAKE rolex (tistega z batarijo) in ga veselo nosiš, medtem ko se ti vsak ki se 1% spozna na ure smeji, ker žal rolex z batarijo ne obstaja.

s tem ko si naročiš ponaredek določene znamke, poveš vsem da ti je edino pomembno to kar drugi mislijo o tebi. Želiš slediti eliti najboljšim, četudi si tega ne moreš privoščiti, in te znotraj tebe to zelo grize. Žal pa je resnica taka, da smešno izpadeš pred vsemi ki opazijo te fake izdelke. In tisti ki dejansko poznajo znamko vedo da je izdelek fake že od daleč.

12 minutes ago, motolover said:

Če delaš primerjavo cen v ZDA, moraš za primerjavo s cenami v EU vzeti cene brez DDV. Vse cene v ZDA so objavljene brez njihovega prometnega davka (Sales Tax), ki varira od države do države in celo od mesta do mesta, kjer imajo še t.i. City Tax.  Potem razlika ne bo več tako velika. Mimogrede, uvožena oprema za motorje pri njih ni ocarinjena. Na en slip on jih transport najbrž ne stane več kot 2 €.

Sem siguren, da ti v tvoj trgovec da konkreten popust in tudi ti ne plačaš priporočene maloprodajne cene. Kakšno funkcijo ima cena katere pri nas ne plača prav nihče? Slovenci smo mahnjeni na popuste in zato morajo vsi izdelki biti dražji, da trgovec lahko preživi. Tu govorim o zadnjem v verigi, ne o proizvajalcu. On mora prodajalcu dati vsaj 40% rabata, če želi z njim delati. 

Poglejva torej ceno tvojega slip ona Sloveniji: 750€ - 20% (popust trgovca) = 600€. Odbij naš DDV in dobiš 491€. Razlika je zdaj zelo majhna. Cena na enoto je pri veleprodaji vedno pogojena s količino. Več kupiš, boljšo ceno dobiš. Zato Amerikanci plačajo malo manj kot mi. Kot so iz istega razloga manj obdavčeni in vse ostalo. 

 

čeprav to eni razumemo, določeni nikoli ne bodo razumeli.
enako je pri vsem. zaloga, material, stroški dela, lepih salonov, razstavnih modelov itd...

ljudje bi pač imeli izdelek takoj, pa še razstavnega, pa še probali bi ga in seveda tudi imeli bi ga ceneje kot so ponaredek našli na kitajskem :)

 

Popravljeno . Popravil pubimu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, lahko nakladate kar hočete, slip on je okrasek, kot zlata verižica na Bosancu :ras: in prav nič drugega. Še zvoka ne spremeni več :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: a ste tole o sales taxes prepricani? In 100% drzi na cel  ameriski ebay? Ker jez sm 100% da sem za nikona placal oglasevano ceno. Nov komplet v trgovini. Dostavlen v washington in v kufru domow. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Cartman said:

:hmm: a ste tole o sales taxes prepricani? In 100% drzi na cel  ameriski ebay? Ker jez sm 100% da sem za nikona placal oglasevano ceno. Nov komplet v trgovini. Dostavlen v washington in v kufru domow. 

cartman da. ampak je razlika izvoz in kupljeno v državi. če si ti iz rusije ti pri nas lahko prodajo brez davka, tako ti tudi američani lahko prodajo brez davka.

če pa si ga ti naročil v US in so ga dostavli v US potem pa si tam plačal davek. Zadevo pa rešiš tako, da pogledaš na račun ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

akarapoti z eu ebaya: http://www.ebay.it/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=z1000sx+akrapovic&LH_PrefLoc=3&_sop=15

dobiš ga pa tudi na Kawasaki original servisu, saj spada med dodatno opremo cena cca 1300€

are you kidding me? :rolleyes:

tnx za info :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Fantje, lahko nakladate kar hočete, slip on je okrasek, kot zlata verižica na Bosancu :ras: in prav nič drugega. Še zvoka ne spremeni več :(

Sej nis proval, kaj na blef govoriš :P. Spremeni spremeni, za maks učinek morš pa katalizator vn zbit =). Tak sam škodi motorju =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, HyperJack pravi:

Sej nis proval, kaj na blef govoriš :P. Spremeni spremeni, za maks učinek morš pa katalizator vn zbit =). Tak sam škodi motorju =)

Spremeni moj k..... ne govori spet na pamet,pri KTM sem bil razočaran na kvadrat ,šele ko sem poštimal katalizator je mal bolj zaropotalo pa še to tam od 6k obratov naprej ,brezveze,ne kupim ga več ,na 1050 gre Leo ,to bo pokal .:P kot na 990ADV tam so se avti kar sami umikali ko sem prišel za njimi ,zelo prav je to prišlo na AC ,so debili po prehitevalnem sam še v ogledala gledal pa hitr umaknl ....:D

Res pa da je bil izpuh razvit v sodelovanju z KTM in pri namestitvi nisem potreboval homologacije ! Samo 900evrov za en izpuh pa še dimnik brez dizajna :nono: eh ,včasih kupim kaj na pamet ,tok kot Versysa ....

Sam sem ga dobil še pod tistimi pogoji ko so lahko zaposleni kupili 2 izpuha na leto 40% ceneje .....

Kar se pa tiče pametovanja raznih brihtolov tu gori ,Akrapovič je bil lažji že na GS 3.7kg od oriđiđi skropucala in tudi če si dal samo slip on se je to poznajo na hp ,nimam točnega podatka koliko jih je pridobil in v katerem območju ,ne da se mi pa drkat po netu da bom dokazoval z linki že dokazano itd 

Sploh pa če si že kupiš motor za 20k kupiš še tisti lonec če si ga želiš ,anede.......ali si tud na GS zaćel že varčevat :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

manj jej pa bodo 3 kilce šle dol pa se sploh ne bo poznalo na telescu

akrapo je za moje pojme mimosun, vizualno so rori in fedrce pod nivojem

še vedno se kupuje prvonz očmi

ženske tudi prvo ne poslušaš kak stoka in se zanjo odločiš, ampak jo morajo oči sprejet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

manj jej pa bodo 3 kilce šle dol pa se sploh ne bo poznalo na telescu

akrapo je za moje pojme mimosun, vizualno so rori in fedrce pod nivojem

še vedno se kupuje prvonz očmi

ženske tudi prvo ne poslušaš kak stoka in se zanjo odločiš, ampak jo morajo oči sprejet

 

12122441_1049030328462996_4032828541321520670_n.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Cartman said:

:hmm: a ste tole o sales taxes prepricani? In 100% drzi na cel  ameriski ebay? Ker jez sm 100% da sem za nikona placal oglasevano ceno. Nov komplet v trgovini. Dostavlen v washington in v kufru domow. 

Prepričan, če gre za nakup v trgovini in za nakup v isti državi. Če kupiš preko spleta iz druge države, davka ni. To bodo zdaj ukinili s tako imenovanim "Amazon law", ker so ugotovii, da je država prikrajšana za ogromne številke in še kupci bolj malo kupujejo v fizičnih trgovinah in zato le te propadajo. Izjema so samo države kot Kalifornija, kjer plačajo davek tudi v primeru nakupa preko spleta iz druge države.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, pubimu pravi:

jaz osebno imam raje original izpuh, ali pa Čunga lunga izpuh kot pa fake akrapoviča.

ne pričakujem da boš to razumel, ker potem si tega ne bi nikoli naročil.
upam da si si naročil tudi FAKE rolex (tistega z batarijo) in ga veselo nosiš, medtem ko se ti vsak ki se 1% spozna na ure smeji, ker žal rolex z batarijo ne obstaja.

s tem ko si naročiš ponaredek določene znamke, poveš vsem da ti je edino pomembno to kar drugi mislijo o tebi. Želiš slediti eliti najboljšim, četudi si tega ne moreš privoščiti, in te znotraj tebe to zelo grize. Žal pa je resnica taka, da smešno izpadeš pred vsemi ki opazijo te fake izdelke. In tisti ki dejansko poznajo znamko vedo da je izdelek fake že od daleč.

čeprav to eni razumemo, določeni nikoli ne bodo razumeli.
enako je pri vsem. zaloga, material, stroški dela, lepih salonov, razstavnih modelov itd...

ljudje bi pač imeli izdelek takoj, pa še razstavnega, pa še probali bi ga in seveda tudi imeli bi ga ceneje kot so ponaredek našli na kitajskem :)

 

...eheeejjjj... pubimu...

....se ti opravičujem, ker verjetno nisi razumel... vendar, tisti, ki smo bili prej vključeni v to debato, se med seboj poznamo in vedo, da sem se zajebaval glede tega, da sem naročil...  ;)

... tko da ne bom se vozil okoli s fake krapotom.... ;)

.... pa tudi ne vem , če bi ga kupil (original akrapoviča), ker nisem naredil praktično nič. velik je toliko kot oriđiđiđi.... glasen isto.... če češ kej ven iz njega, moraš dat stran katalizator, za to pa ne vem več, če ti naredijo homolomo kartonček z akrapovičem.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

...eheeejjjj... pubimu...

....se ti opravičujem, ker verjetno nisi razumel... vendar, tisti, ki smo bili prej vključeni v to debato, se med seboj poznamo in vedo, da sem se zajebaval glede tega, da sem naročil...  ;)

... tko da ne bom se vozil okoli s fake krapotom.... ;)

.... pa tudi ne vem , če bi ga kupil (original akrapoviča), ker nisem naredil praktično nič. velik je toliko kot oriđiđiđi.... glasen isto.... če češ kej ven iz njega, moraš dat stran katalizator, za to pa ne vem več, če ti naredijo homolomo kartonček z akrapovičem.....

Odvisno kje imaš katalizator B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Hytech pravi:

Pa men se zdi,da to vsi vemo, da niso original akrapo izdelki :D Homolomo ni sploh, razen če... pol je haha

Uglavnem za tok keša kot se tle gor najdejo "akrapoti" se men zdi, da je vreden nakupa... Vem za fanta, ki sta kupila pa že par deset tisoč km izpuh cel, še polnilo je ok,ker se ni nič kaj bolj začel dret izpuh kot ob nakupu...

Sam pol pa pogledaš 130€, pa homolomo ni, pa treba nekak to uredit če ne je šit,ko te borut ustav :D in pol pogledaš storm za 190€ al pa mivv za cca220€ pa homolomo ma, pa je spet mal za premislit... :)

Ma stock je zakon pa še noben ne ve kdaj greš pa prideš dam :P

 

 

 

..imam nagledanega tegale.... se mi zdi lep...majhen...homolomo...tutto alles completto z montažo in vpisom v homolomo......mislim da 470€

...se opravičujem, ker smetim s to sliko v Akrapović temi..... ampak, ko se že pogovarjamo o tem...  :D

http://www.massmoto.si/suzuki/category/384-letnik-09-11

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Zivnorc said:

...eheeejjjj... pubimu...

....se ti opravičujem, ker verjetno nisi razumel... vendar, tisti, ki smo bili prej vključeni v to debato, se med seboj poznamo in vedo, da sem se zajebaval glede tega, da sem naročil...  ;)

... tko da ne bom se vozil okoli s fake krapotom.... ;)

.... pa tudi ne vem , če bi ga kupil (original akrapoviča), ker nisem naredil praktično nič. velik je toliko kot oriđiđiđi.... glasen isto.... če češ kej ven iz njega, moraš dat stran katalizator, za to pa ne vem več, če ti naredijo homolomo kartonček z akrapovičem.....

no potem pa se ti moram opravičit, ampak vseeno je post na mestu za tiste k ibi kupili fake akrapoviča :)

glede krivin pa je tak... homologacija je samo na loncu, na krivinah je ni. torej če zamenjaš krivine se ne bo opazilo. edino nasrkaš ga lahko v avstriji, kjer ti pač policaji izmerijo glasnost :(

13 minutes ago, Zivnorc said:

..imam nagledanega tegale.... se mi zdi lep...majhen...homolomo...tutto alles completto z montažo in vpisom v homolomo......mislim da 470€

...se opravičujem, ker smetim s to sliko v Akrapović temi..... ampak, ko se že pogovarjamo o tem...  :D

http://www.massmoto.si/suzuki/category/384-letnik-09-11

 

gsx-r 1000 nima 2 izpuha? mass je speljan v 1?

drugače ta tamali še te je kolko tolko, moral bi ga videt v živo... 
ostali pa so za bruhat :).. ne vem zakaj ampak mass mi nasploh ni všeč.

 

Popravljeno . Popravil pubimu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kmet2 pravi:

Odvisno kje imaš katalizator B)

..pod mašino... pa  malo nazaj... :D

 

pred 9 urami, pubimu pravi:

no potem pa se ti moram opravičit, ampak vseeno je post na mestu za tiste k ibi kupili fake akrapoviča :)

glede krivin pa je tak... homologacija je samo na loncu, na krivinah je ni. torej če zamenjaš krivine se ne bo opazilo. edino nasrkaš ga lahko v avstriji, kjer ti pač policaji izmerijo glasnost :(

gsx-r 1000 nima 2 izpuha? mass je speljan v 1?

drugače ta tamali še te je kolko tolko, moral bi ga videt v živo... 
ostali pa so za bruhat :).. ne vem zakaj ampak mass mi nasploh ni všeč.

 

...ja ....namesto katalizatorja je treba dat krivino.

...pa glasnost znajo meriti tudi pri nas...   :D ...in to me malo skrbi, da zna biti preglasen tudi z dB killerjem.

..ja GSXR 09-11 letnik ima dva izpuha.... novejši pa enega. In ja... da se homologirat na enega. Mass ti naredi vse, kar češ... lahko ti da na katalizator dva rorčka.... ali pa naredi na en ror..

in ja... edini auspuh, da mi je všeč, je ta mass.... vsi ostali so za bruhat. Najgrše mi je tista dolga krivina...pol pa ror, ki se konča za zadnjim kolesom. Mi je potem bolj všeč original.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede krivin pa je tak... homologacija je samo na loncu, na krivinah je ni. torej če zamenjaš krivine se ne bo opazilo. edino nasrkaš ga lahko v avstriji, kjer ti pač policaji izmerijo glasnost :(

Žal živiš v globoki zmoti ( samo pozorno preberi kaj piše na : EC Type-approval Certificate ), katerega potrebuješ ob vpisu dimnika v homolomogacijski karton.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, motolover pravi:

......

Sem siguren, da ti v tvoj trgovec da konkreten popust in tudi ti ne plačaš priporočene maloprodajne cene. Kakšno funkcijo ima cena katere pri nas ne plača prav nihče? Slovenci smo mahnjeni na popuste in zato morajo vsi izdelki biti dražji, da trgovec lahko preživi. Tu govorim o zadnjem v verigi, ne o proizvajalcu. On mora prodajalcu dati vsaj 40% rabata, če želi z njim delati. 

Poglejva torej ceno tvojega slip ona Sloveniji: 750€ - 20% (popust trgovca) = 600€. Odbij naš DDV in dobiš 491€. Razlika je zdaj zelo majhna. Cena na enoto je pri veleprodaji vedno pogojena s količino. Več kupiš, boljšo ceno dobiš. Zato Amerikanci plačajo malo manj kot mi. Kot so iz istega razloga manj obdavčeni in vse ostalo. 

P.S. Vidim, da je Nejc med mojim pisanjem že razložil.

saj sem rekel, da ne gre zame ... js se že kr dobr zmenm .... :jezik:  ... garantiram da, če ne bi imel takih popustov pri nas, da bi ga že v Italiji dobil ceneje. Pa tukaj niso krivi podajalci, ampak politika prodaje pri Akrapotu.

ker sem že dolgo na teli sceni, pa lahko primerjam, kako je bilo včasih, ko za Akrapota še ni nihče slišal ... zdj je seveda vrhunsko ime in vrhunski materiali, ki so del izpuha .... 

ma sj je vseeno ... ampak še vedno sem mnenja, da bi za slovenski trg lahko imel pri tovarni eno štacunu in diskontne cene ... 

mogoče za primerjavo, če previsoko ciljaš ... pred mnogimi leti so marsikje odprli kakšen nočni lokal in od začetka samo izbrana družba, kravata, poznanstva ... čez nekaj časa, so pred vrati nagovarjali folk, da naj gredo notr ... 

:ninja: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, maus said:

saj sem rekel, da ne gre zame ... js se že kr dobr zmenm .... :jezik:  ... garantiram da, če ne bi imel takih popustov pri nas, da bi ga že v Italiji dobil ceneje. Pa tukaj niso krivi podajalci, ampak politika prodaje pri Akrapotu.

ker sem že dolgo na teli sceni, pa lahko primerjam, kako je bilo včasih, ko za Akrapota še ni nihče slišal ... zdj je seveda vrhunsko ime in vrhunski materiali, ki so del izpuha .... 

ma sj je vseeno ... ampak še vedno sem mnenja, da bi za slovenski trg lahko imel pri tovarni eno štacunu in diskontne cene ... 

mogoče za primerjavo, če previsoko ciljaš ... pred mnogimi leti so marsikje odprli kakšen nočni lokal in od začetka samo izbrana družba, kravata, poznanstva ... čez nekaj časa, so pred vrati nagovarjali folk, da naj gredo notr ... 

:ninja: 

prav tukaj se ne morem strinjat. akrapovič mora biti zgled ravno doma. in doma prodajo 1% vse prodaje. torej če sami niso izgled niso nič naredili.
zakaj je ta politika smiselna?
Akrapovič nikoli ne more biti najcenejši izdelek. Zaradi razvoja, lokacije proizvodnje in materialov. 
Lahko pa je najboljši (o tem se seveda da debatirat.. najbojši v čem itd..) v očeh kupca
kaj mora imeti najboljši izdelek. fiksno ceno (povsod), kvaliteto v očeh kupca, zanesljivo distribucijsko mrežo in znano ime.
akrapovič to ima. in prav je da se ga prodaja kot TOP izdelek.
za primer si poglejte apple iphone. skoraj nemogoče ga je dobiti ceneje, pa so med najbolje prodajanimi. pa vsi vemo da si lahko kupimo 1000 modelov cenejših. vedo da vsi ne bodo imeli iphone, ampak da tisti ki si ga želijo bodo pa plačali toliko več.

tako vsi ne moremo imeti akrapoviča, tisti ki pa si ga tako želijo pa si ga bodo kupili. in na dolgi rok je to uspeh podjetja. 

prodajalcem pa je to seveda všeč, saj se tako izognejo barantanju in lahko artikel prodajo po pravilni priporočeni ceni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, HyperJack pravi:

Sej nis proval, kaj na blef govoriš :P. Spremeni spremeni, za maks učinek morš pa katalizator vn zbit =). Tak sam škodi motorju =)

aha..pa sva pri izbijanju....nisem probal, sem pa poslušal marsikaterega, posluh pa imam. Slip on je isto kot bi dal kondom na qurac, bez da ti uđe :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je vseeno ali se strinjaš z menoj ali ne ... pa tudi nisem nikjer rekel, da mora biti cenejši od konkurence.

Predvsem sem mislil na to in se citiram "  ... ampak še vedno sem mnenja, da bi za slovenski trg lahko imel pri tovarni eno štacunu in diskontne cene ...  "

in pri tem mojem mnenju bo ostalo, pa lahko rečete karkoli

s to debato sem končal :ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!