Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

Pozdravljeni. 

 

Mene pa neki zanima. Sam sem namreč kupil novega Akrapoviča za Hondo Hornet cb600f letnik 2008. Carbon slip on. In me je zmotil to ker ta izpuh sploh nima db killerja (dušilca).... zakaj pa ne? 

Res da izpuh ni glasen, ker je katalizator se na kolektorju, ampak če se odločim predelat ali zamenjat kolektor in bo takrat izpuh zelo glasen, mene bo pa kdaj bolela glava, kako zadušit pol to zadevo? 

Sem kar malo razočaran, prvič vidim Akrapoviča brez dušilca, oh ja...

Gre se pa za tale produkt: https://www.akrapovic.com/#!/motorcycle/product/road/418?brandId=30&modelId=148&yearId=674

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, street legal, pa brez dušilca, očitno tak kot je ne presega dovoljene glasnosti..

nima niti možnosti vstavitve db killerja?

zakaj bi potem odstranjeval katalizator, če praviš da nočeš glasnejšega motorja..?nekih kw odstranitev ne bo prinesla.., "legalen" pa po odstranitvi tako ali tako nisi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ne presega dovoljene glasnosti. Vstavitev db killerja, bi pomojem mnenju bila mogoca od katerega drugega izpuha ki je iste oblike. Ce so seveda tudi po meri enaki. Samo se luknco bi rabil zvrtat za vijak. 

Jaz bi glasnejsi motor, ampak vcasih pa tudi ne. Za kaksno daljso turo, pa tujino pa tako. In takrt bi rabil db killer.

Odstranitev katalizatorja pa bi bila zdaj edina resitev, ja nisem legalen, ampak nimam druge ideje... sem napisal tukaj to zato, če je mogoce kdo tukaj, ki ga je to tudi zmotilo in je mogoce razmislav v isto smer kot jaz. :)

 

Ps. Na hitr sem nasel db killer za tako obliko izpuha. Ocitno imajo vsi enako obliko in velikost luknje. 

https://shop.partsworldshop.com/en/eur/A~AKV-TUV052/0~0~Marke/Akrapovic-dB-Killer-Hexagonal-right-side-Outer-65x46-Inner-32-Long-90-V4A

Verjetno se bom kar zapeljal npr. do Elise pa probal kaksnega. 

Popravljeno . Popravil simonh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slip-on brez dušilca je za motorje z tem pol kubika katalizatorjem

  • če hočeš menjat katalizator oz odstranit in dat direkt krivine potem je tudi lonec drug in ne pride v upoštev ta ki je brez db kilerja in tudi dalši ter večji je

exhaust_yoshimura_r77_slip_on_carbon_fiber_bmw_s1000rr_3.jpg

akrapovic_racing_exhaust_system_bmwk1300_rk1300_s20092015_carbon_fiber_carbon_fiber_zoom.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/28/2016 at 4:58 PM, simonh said:

Pozdravljeni. 

 

Mene pa neki zanima. Sam sem namreč kupil novega Akrapoviča za Hondo Hornet cb600f letnik 2008. Carbon slip on. In me je zmotil to ker ta izpuh sploh nima db killerja (dušilca).... zakaj pa ne? 

Res da izpuh ni glasen, ker je katalizator se na kolektorju, ampak če se odločim predelat ali zamenjat kolektor in bo takrat izpuh zelo glasen, mene bo pa kdaj bolela glava, kako zadušit pol to zadevo? 

Sem kar malo razočaran, prvič vidim Akrapoviča brez dušilca, oh ja...

Gre se pa za tale produkt: https://www.akrapovic.com/#!/motorcycle/product/road/418?brandId=30&modelId=148&yearId=674

Pa si vprašal tam kjer si izpuh kupil? Homologacijske kartončke si dobil zraven? Katalizatorja in kolektorjev jaz ne bi predeloval, ker se ti lahko zgodi, da te bo stalo kazni in izključitve iz prometa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem se vračal nazaj na prodajalca, ker tudi na akrapovič spletni strani je razvidno (po izbiri izpuhov, po shematskih listih), da ne obstaja ta model izpuha z db killerjem. Homologacijski kartonček sem seveda dobil zraven.

Sem pa včeraj poklepetal v Elisi glede tega problema, bo poklicala v Akrapovič če obstaja ta model z dušilcem. Če pa obstaja ta možnost, sem pa naredil "nakup leta" :dry: (le kako pa bi lahko jaz to vedel??)

Da, bi pa bil legalen je edina možnost menjava kolektorja z enim, ki ga je možno homologirati. No, pa pustimo zdaj kolektor. 

Zdaj moram rešit problem z dušilcem, ali sama rešitev tega lonca, ali nakup katere druge znamke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolektorjev ne boš mogel homologirat posebaj.. sicer pa če imaš lonec vpisan, dvomim da se bo kdo v kolektorje vpikoval ?

v bistvu sploh ne vem kje je težava, izpuh je pač dovolj tih že brez dbkillerjev. če smo pikolovski po odstranitvi katalizatorjev itak ne bi bil v nobenem primeru legalen.. če pa boš naknadno kupil dušilec, preveri prej dimenzije ; )

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi videl kako bos razlozil policaju da tocno ta izpuh nima dB killerja :) 

 

zadnje case opazam da so policaji kar alergicni na ta dB killer..sem ga se sam dal nazaj notri.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ukica pravi:

Rad bi videl kako bos razlozil policaju da tocno ta izpuh nima dB killerja :) 

 

zadnje case opazam da so policaji kar alergicni na ta dB killer..sem ga se sam dal nazaj notri.

Imaš legalne Akrapovič izpuhe brez DB kilerja ki se tudi tako homologo :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, carmagedon pravi:

kolektorjev ne boš mogel homologirat posebaj.. sicer pa če imaš lonec vpisan, dvomim da se bo kdo v kolektorje vpikoval ?

v bistvu sploh ne vem kje je težava, izpuh je pač dovolj tih že brez dbkillerjev. če smo pikolovski po odstranitvi katalizatorjev itak ne bi bil v nobenem primeru legalen.. če pa boš naknadno kupil dušilec, preveri prej dimenzije ; )

Noben se nebi vtikal v kolektor, ampak bi po odstranitvi katalizatorja bil zelo preglasen. Verjetno pa da taksne dimenzije ki jo bom jaz potreboval sploh nebom našel.

pred 40 minutami, ukica pravi:

Rad bi videl kako bos razlozil policaju da tocno ta izpuh nima dB killerja :) 

 

zadnje case opazam da so policaji kar alergicni na ta dB killer..sem ga se sam dal nazaj notri.

Trenutno mu nerabim razlagat, z original kolektorjem in tem loncem nisem glasen. Glas je kot original(mogoče malo bolj globok). Pa se homologacija je opravljena, tko da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, simonh pravi:

Aha....sam akrapovic za mojo hornetko ponuja samo tega. Katerga pa naj bi potem zbral? In kako potem za homologacijo? 

...a pa nujno rabiš glih Akrapovića?

... jest sem z MASS super zadovoljen. Mnogo cenejši.... kvaliteta .  :hmm: ..hja... ka pa vem, kako se meri kvaliteta izpuhov...

.... sem strojnik in glede kvalitete izdelave ne vidim kake razlike....

Za štos poglej tule

http://www.massmoto.si/modeli

...pa kontaktiraj Igorja. Poskusi... probati ni greh.. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Zivnorc pravi:

...a pa nujno rabiš glih Akrapovića?

... jest sem z MASS super zadovoljen. Mnogo cenejši.... kvaliteta .  :hmm: ..hja... ka pa vem, kako se meri kvaliteta izpuhov...

.... sem strojnik in glede kvalitete izdelave ne vidim kake razlike....

Za štos poglej tule

http://www.massmoto.si/modeli

...pa kontaktiraj Igorja. Poskusi... probati ni greh.. :P

... pa odličen zvok ima ta tvoj MASS !

Mnogo dobrih izpuhov lahko najdeš za polovično ceno Akrapota :blush:

Če on ni toliko lokal patriota, da bi imel v SLO kaj nižje cene, tudi jaz nisem toliko, da bi kupoval slovensko dražje - zakaj že ????

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, HD-Dyna said:

Če on ni toliko lokal patriota, da bi imel v SLO kaj nižje cene, tudi jaz nisem toliko, da bi kupoval slovensko dražje - zakaj že ????

Če drugega ne, ko kupiš dražji izdelek, plačaš več davka v proračun. Kje je zdaj lokal patriotstvo s tvoje strani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm. Zakaj Akrapovič? Men osebno je najlepši, pa nekak sm...ja...patriotski. Če je naše, pa podprimo z nakupom :)

Zdej je tko, da ga že mam. In me je razočaral to, ker je dobesedno za velik denarja premal muske....hahaha...

Tko da bi rad rešu ta problem in obenem obdržov ta lonc. Drgač pa verjetno papa Akrapovič v prodajo pa kupm neki druzga, k ma db killer.

In kupm Akrapoviča v nasledni vojni, k bom zamenjov motor za kej bolj resnega..haha :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ga ne vrneš in razložiš kaj si pričakoval? Resna podjetja brez težav upoštevajo reklamacije.

Kar se tiče DB Killerja: jaz ga začetek sezone dam ven, čez par tisoč km se naveličam hrupa in morebitnih težav in ga dam notri in do konca sezone je tam. Užitek pri vožnji ni nič večji, če se motor dere. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je kupljen biv lani poleti. Naredil cca 2000km in pospravil motor. O glasnosti pa zacel razmislat letos ko sem motor spet dav na cesto :D

Verjamem da nebo nic vecji uzitek...ampak za ta dnar sm prcakvov neki druzga....ni blo pa mal dnarja 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, simonh pravi:

Hmmmm. Zakaj Akrapovič? Men osebno je najlepši, pa nekak sm...ja...patriotski. Če je naše, pa podprimo z nakupom :)

Zdej je tko, da ga že mam. In me je razočaral to, ker je dobesedno za velik denarja premal muske....hahaha...

Tko da bi rad rešu ta problem in obenem obdržov ta lonc. Drgač pa verjetno papa Akrapovič v prodajo pa kupm neki druzga, k ma db killer.

In kupm Akrapoviča v nasledni vojni, k bom zamenjov motor za kej bolj resnega..haha :)

...ma neeeeeeee...   :eek:

... pa ...a to si moral sam pogruntat??.... nismo že dovolj pisali o tem?  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah to ropotanje ti gre na ziuce po 100,200km! 

Verjemi meni, poslusati to nabijanje totalno bv. Jaz sem nazaj dal dB killerje in motor pri 4k obratih dela na 96dB, in tako je se najbolje.. Pa tudi za sosede :) 

p.s - oa se policji so alergicni na ta db killer..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Zivnorc pravi:

...ma neeeeeeee...   :eek:

... pa ...a to si moral sam pogruntat??.... nismo že dovolj pisali o tem?  :P

 

Če pa nisem nič bral te teme :D

Zdej bom ze sam sebe prepricou, da nej tko pustim pa nej bo 50ccm skuter glasnejsi od mene...hahahhaha :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, motolover pravi:

Če drugega ne, ko kupiš dražji izdelek, plačaš več davka v proračun. Kje je zdaj lokal patriotstvo s tvoje strani?

Sej sem ti napisal, da v meni ni lokal patriotizma ! Kaj bi še rad slišal od mene.

Kupujem dobro in ceneje ! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!