Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

aha..pa sva pri izbijanju....nisem probal, sem pa poslušal marsikaterega, posluh pa imam. Slip on je isto kot bi dal kondom na qurac, bez da ti uđe :P

Ni isto če poslušaš, ga morš s svojim dnarjem kupit...najlažje je s tujim kurcem po koprivah tolčt :D, valda ma moj Z z GP PRO.jem najlepši zvok od vseh GP PRO.jev :P, zakaj? zato ker je moj :D...haha

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem sem mislil na to in se citiram "  ... ampak še vedno sem mnenja, da bi za slovenski trg lahko imel pri tovarni eno štacunu in diskontne cene ...  "

Zakaj že ?????, da bi morda ti kupil in naprej prodal po priporočeni ceni ??  in kaj bi si mislil  o taki trgovini uradni prodajalec iz Domžal ( v Italiji,Avstriji,....... ), ko bi tebi ponudil običajen popust in bi mu gladko zabrusil, da v fabrški trgovini dobiš ceneje ???

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HyperJack pravi:

Ni isto če poslušaš, ga morš s svojim dnarjem kupit...najlažje je s tujim kurcem po koprivah tolčt :D, valda ma moj Z z GP PRO.jem najlepši zvok od vseh GP PRO.jev :P, zakaj? zato ker je moj :D...haha

Ja, to bo pa držalo, če sem dal jurčka za ror, majkemi, da ma najlepši glas. :D sicer ne tuli in ni skor nobene razlike z originalom, ampak za 1000€ je pa kr sladka muzika :P

p.s. kar se glasu tiče itak velja za vse rore, če hočeš še imet pravi zvok, je potrebno se znebit katalizatorja, kot smo že zdavnaj ugotovili.

pred 4 minutami, Vezalka pravi:

Predvsem sem mislil na to in se citiram "  ... ampak še vedno sem mnenja, da bi za slovenski trg lahko imel pri tovarni eno štacunu in diskontne cene ...  "

Zakaj že ?????, da bi morda ti kupil in naprej prodal po priporočeni ceni ??  in kaj bi si mislil  o taki trgovini uradni prodajalec iz Domžal ( v Italiji,Avstriji,....... ), ko bi tebi ponudil običajen popust in bi mu gladko zabrusil, da v fabrški trgovini dobiš ceneje ???

 

Vse se da če se hoče in če je interes. Priznaj da je Akrapo prevelik in Slovenija premali trg in z vidika tega nezanimiva. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Vezalka nerabi imet fabrške trgovine. 1x letno, ko večina prodajalcev daje popuste za nakup opreme, bi lahko tudi akrapovič rekel, pa dajte tudi na moje :)  ampak ja, zakaj bi :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Vezalka pravi:

Predvsem sem mislil na to in se citiram "  ... ampak še vedno sem mnenja, da bi za slovenski trg lahko imel pri tovarni eno štacunu in diskontne cene ...  "

Zakaj že ?????, da bi morda ti kupil in naprej prodal po priporočeni ceni ??  in kaj bi si mislil  o taki trgovini uradni prodajalec iz Domžal ( v Italiji,Avstriji,....... ), ko bi tebi ponudil običajen popust in bi mu gladko zabrusil, da v fabrški trgovini dobiš ceneje ???

 

ZAKAJ PA NE ... jaz sem še vedno takega mnenja, pa če se ti strinjaš ali pa ne ...

Zakaj bi jaz kupoval in prodajal naprej auspuhe .. pa glih da se mi s tem ukvarjat ...

Kaj si pa zdaj mislim, ko greš k enemu uradnemu prodajalcu in te vpraša kok ti je pa drugi uradni prodajalec ponudil popusta in pol greš k tretjemu in rečeš una dva uradna prodajalca sta mi dala tok popusta (seveda različno) kok mi daš ti .. in ti da malo več popusta ... tudi to sem že slišal ... pa ne gre tukaj samo za Akrapota tudi za pnevmatike ... itd itd ... edino, če edino jaz to poznam, kako si sami cene zbijajo do podna ... samo da prodajo ... 

Pri naslednjem novem motorju verjetno ne bo več Akrapovič ... in to je tudi moje mnenje .... 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, mladench said:

@Vezalka nerabi imet fabrške trgovine. 1x letno, ko večina prodajalcev daje popuste za nakup opreme, bi lahko tudi akrapovič rekel, pa dajte tudi na moje :)  ampak ja, zakaj bi :) 

Akrapovič nima maloprodaje, je proizvajalec in ga ne smemo primerjati z maloprodajalci.  Po vaše bi moral dodati maloprodajo, odpreti trgovino, zaposliti trgovce, poslovodjo, dodati še marsikaj kar to potegne za seboj in vse to samo zato, da bi prodajal s popustom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, maus said:

ZAKAJ PA NE ... jaz sem še vedno takega mnenja, pa če se ti strinjaš ali pa ne ...

Zakaj bi jaz kupoval in prodajal naprej auspuhe .. pa glih da se mi s tem ukvarjat ...

Kaj si pa zdaj mislim, ko greš k enemu uradnemu prodajalcu in te vpraša kok ti je pa drugi uradni prodajalec ponudil popusta in pol greš k tretjemu in rečeš una dva uradna prodajalca sta mi dala tok popusta (seveda različno) kok mi daš ti .. in ti da malo več popusta ... tudi to sem že slišal ... pa ne gre tukaj samo za Akrapota tudi za pnevmatike ... itd itd ... edino, če edino jaz to poznam, kako si sami cene zbijajo do podna ... samo da prodajo ... 

Pri naslednjem novem motorju verjetno ne bo več Akrapovič ... in to je tudi moje mnenje .... 

 

to žal ne gre tak.
predstavljaj si da imaš ti trgovino in prodajaš izpuhe. ti si vložil v to denar, svoje delo in ne vem kaj vse.. ko ti ga je proizvajalec prodal ti je rekel: ta izpuh stane 1000, ti ga dobiš za 800 €. vredu ga kupiš začneš prodajat. 100km stran pa imaš factory store kjer jih prodajajo za 840 €. ali se dejansko splača delat za 5% marže? ne. vsi pa vemo kaki so slovenci. odpeljejo se na drug konec slovenije za 10€ cenejšo gumo, četudi je to pomenilo 40€ bencina.
 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men tale vaša ekonomska analiza ne bo prinesla izpuha nič ceneje :P . 

Treba še malo prespat vso zadevo..kupit katero drugo znamko, pa met plačan še lep tedenski dopust, al kupim akrapoviča, pa ga gledam v garaži :P

terminale-akrapovic-slip.jpg

b016lhxa.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...oba imata čisto res..  :D

... dejstvo pa je, da je v obeh primerih čisto predrago..  :D

... tut to je res, da je vse tole povezano z motorizmom čisti luksuz... ampak, kdor bo hotel Akrapota... ga bo tudi imel.

... je pa čisto neprimerno primerjat vso to tehniko, združeno v 200-kilsko celoto... pol pa ene par koščkov rostfraja zrolanga... pa malo vate not...., ki je praktično vreden 1/10 cene motorja..   :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, pubimu pravi:

to žal ne gre tak.
predstavljaj si da imaš ti trgovino in prodajaš izpuhe. ti si vložil v to denar, svoje delo in ne vem kaj vse.. ko ti ga je proizvajalec prodal ti je rekel: ta izpuh stane 1000, ti ga dobiš za 800 €. vredu ga kupiš začneš prodajat. 100km stran pa imaš factory store kjer jih prodajajo za 840 €. ali se dejansko splača delat za 5% marže? ne. vsi pa vemo kaki so slovenci. odpeljejo se na drug konec slovenije za 10€ cenejšo gumo, četudi je to pomenilo 40€ bencina.
 

res mi ni jasno kaj mi hočeš povedati ...

ne bom si predstavljal, da imam trgovino ... lažje bi si predstavljal, da imam miljon milijard evrov .. ne govort kaj naj si jaz predstavljam ... jaz sem kupec pri teh artiklih in pika.

uradni prodajalci imajo priporočene cene, ki pa dajejo različne popuste na priporočene cene ... kaj zdaj ni jasno .. edino če sm js kj posebnega ... no ja sj sm ... mau sm čudn :P 

men itak ni do popustov, ker se hočm hvalt kok sm drago kupu .... pa itak ne morm vsega zapraut

:jezik: 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, pubimu said:

to žal ne gre tak.
predstavljaj si da imaš ti trgovino in prodajaš izpuhe. ti si vložil v to denar, svoje delo in ne vem kaj vse.. ko ti ga je proizvajalec prodal ti je rekel: ta izpuh stane 1000, ti ga dobiš za 800 €. vredu ga kupiš začneš prodajat. 100km stran pa imaš factory store kjer jih prodajajo za 840 €. ali se dejansko splača delat za 5% marže? ne. vsi pa vemo kaki so slovenci. odpeljejo se na drug konec slovenije za 10€ cenejšo gumo, četudi je to pomenilo 40€ bencina.
 

No tale primerjava glede gum je zelo neprimerna. 

Če vulkanizer prodaja moto gume, je zaslužka ZELO MALO(jp verjetno lih ene par %), zasluži se na montaži.

Set Contija SA2 pride vulkanizerja cca 250€ on ga pa prodaja naprej za MAXIMALNO 260-265(če želiš biti konkurenčen seveda). In seveda je treba imeti tudi zalogo..torej če imaš 10 setov Contija SA te pride 2500€, zaslužiš pa nakonc cca 150€? A to je pa vredno? 
Isto je pa pri večjih avto dimenzijah. 
Zakaj more pa nekdo v trgovini prodajati z 30,40% maržo? In ne govort, da nimajo takih marž ker imajo še večje drugače si TC,BS teh zimskih 30% popustov nebi mogle prvoščit! 

Ceno seta sem si izmislil, da nebo kdo dlakocepil glede tega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, ukica said:

No tale primerjava glede gum je zelo neprimerna. 

Če vulkanizer prodaja moto gume, je zaslužka ZELO MALO(jp verjetno lih ene par %), zasluži se na montaži.

Set Contija SA2 pride vulkanizerja cca 250€ on ga pa prodaja naprej za MAXIMALNO 260-265(če želiš biti konkurenčen seveda). In seveda je treba imeti tudi zalogo..torej če imaš 10 setov Contija SA te pride 2500€, zaslužiš pa nakonc cca 150€? A to je pa vredno? 
Isto je pa pri večjih avto dimenzijah. 
Zakaj more pa nekdo v trgovini prodajati z 30,40% maržo? In ne govort, da nimajo takih marž ker imajo še večje drugače si TC,BS teh zimskih 30% popustov nebi mogle prvoščit! 

Ceno seta sem si izmislil, da nebo kdo dlakocepil glede tega..

primer TC-ja je ta, da uvažajo znamko in jo v štartu postavijo dražje (primer TAICHI znamko naredijo ceno podobno kot DAINESE ali ALPINESTARS), potem pa ti dajo fini popust gor :) in kupec je srečen, ker misli kak je fino poceni dobil, čeprav je plačal normalno ceno, le predstavljeno je imel drugače.

Pri oblačilih in določenih stvareh to gre in tam določena podjetja služijo.

zakaj morajo prodajat s 30% maržo? če trgovina proda za 150.000 € robe s 30% maržo ostane 45.000 €. nikoli ne proda vse robe, strošek najemnine bo verjetno 10-15k na leto, in stroški za zaposlenega tudi okoli 13.000 letno (načeloma težko 1 sam dela cele dneve) in pa lastnik če je s.p. še ima dajatve za sebe, + stroške za vodenje s.p., blagajna, etikete, varovanje, zavarovanja, ...... itd itd... torej je za takšno prodajo minimum za preživetje 30%. verjetno sem ne vem kolko stvari pozabil amapk tak je na stvari ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zanimivo je to Slovensko trgovanje, tudi tale s TCjem. AMPAK...v mojem primeru opažam, da se dandanes ljudje kar dobro pozanimajo in preiščejo internet, preden se odločijo za nakup izdelka. Tako, da...tako trgovanje mislim da ne pelje daleč. Danes je pač tako, da se moreš za stranko res maksimalno potrudit in ji nudit vse, drugače si ga dolgoročno najebal. Imel sem primer, ko mi je stranka "zabrusila" da sem predrag, da je na tuji strani dobila napravo 15€ ceneje. Tu pa pride potem tista druga stran vsega skupaj, ko takemu človeku pač ne moreš dopovedat da je moja naprava opremljena z univerzalnim kitom (2 oz. 3 mikrofoni 15-30€), da ima brezplačno poštnino(v tujini 15-20€) ter brezplačno montažo. Bistvo: Smo pač Zlovenceljni, tako prodajalci kot kupci :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Ferrarist said:

Ja, zanimivo je to Slovensko trgovanje, tudi tale s TCjem. AMPAK...v mojem primeru opažam, da se dandanes ljudje kar dobro pozanimajo in preiščejo internet, preden se odločijo za nakup izdelka. Tako, da...tako trgovanje mislim da ne pelje daleč. Danes je pač tako, da se moreš za stranko res maksimalno potrudit in ji nudit vse, drugače si ga dolgoročno najebal. Imel sem primer, ko mi je stranka "zabrusila" da sem predrag, da je na tuji strani dobila napravo 15€ ceneje. Tu pa pride potem tista druga stran vsega skupaj, ko takemu človeku pač ne moreš dopovedat da je moja naprava opremljena z univerzalnim kitom (2 oz. 3 mikrofoni 15-30€), da ima brezplačno poštnino(v tujini 15-20€) ter brezplačno montažo. Bistvo: Smo pač Zlovenceljni, tako prodajalci kot kupci :jezik:

se strinjam. in glih v temi glede intercoma sem opazil komentarje... ja saj če nekaj pride 40€ lahko probaš in če ni ok pač vržeš stran....
poceni in neuporabno je ok izgubit 40€, če pa je kvalitetno in v tujini 10% ceneje pa ne moremo plačati 20€ več, ker vgradnja, takojšnja dobava in garancija doma nič ne pomeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da obrnemo temo nazaj na izpuhe,... Če se komu kje praši kakšen rabljen Akrapovič izpuh za CB1000R, kupim! 

   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, XTR pravi:

Da obrnemo temo nazaj na izpuhe,... Če se komu kje praši kakšen rabljen Akrapovič izpuh za CB1000R, kupim! 

   

Evo ga na, po vsem, kar so ti strokovnjaki razložil, bi ti še vedno Krapota, čeprav iz prebranega sledi, da je Masus "najjači" in najcenejši !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Kakorkoli od mene več Krap ne dobi centa ,velik problem je tudi odnos do strank ki smo kupile ta izdelek ,za poškodbe in pomoči pri popravilu so praktično gluhi in nemi,nefleksibilni itd.....poleg tega pa naročim izpuh pa mi ga pošljejo iz Avstrije,sej je prav je velik je močen je najboljši ,mene ne gane in sem eden tistih ,ki si ga lahko privoščim pa si ga ne bom ,raje kupim 2 Leota različnih barv in jih menjam po razpoloženju :P ......tudi veliki padejo in se nehajo obnašat vzvišeno ,začel je z nami ,malimi potrošniki ,ki jih seveda zdaj ko je miljarder ne povoha več ,a vsi bi se morali spomniti korenin iz kje izhajamo .....eh brezveze ,kakor kdo če,jaz sem povedal kako bom B)

A si le pršou do tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sayo pravi:

A si le pršou do tega

Jz morem vse na svoji koži probat ,včasih je to boleče :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Kakorkoli od mene več Krap ne dobi centa ,velik problem je tudi odnos do strank ki smo kupile ta izdelek ,za poškodbe in pomoči pri popravilu so praktično gluhi in nemi,nefleksibilni itd.....poleg tega pa naročim izpuh pa mi ga pošljejo iz Avstrije,sej je prav je velik je močen je najboljši ,mene ne gane in sem eden tistih ,ki si ga lahko privoščim pa si ga ne bom ,raje kupim 2 Leota različnih barv in jih menjam po razpoloženju :P ......tudi veliki padejo in se nehajo obnašat vzvišeno ,začel je z nami ,malimi potrošniki ,ki jih seveda zdaj ko je miljarder ne povoha več ,a vsi bi se morali spomniti korenin iz kje izhajamo .....eh brezveze ,kakor kdo če,jaz sem povedal kako bom B)

Z vsem dolžnim spoštovanjem, ampak zaradi neobveščenosti zlivaš gnojnico po napačnem, akrap je res dobavitelj power parts za KTM, vendar si je le ta izposloval eskluzivo na prodajo in distribucijo, zato, ko naročiš  izpuh pri našem prodajalcu KTM-a, ta naroči le tega v KTM-u in ne pri Akrapoviču ( noben zastopnik Akrapoviča bilo kje na svetu, ne more dobavit izpuha za KTM ), zato prihajao dimniki iz Avstrije, iz napisanega tudi sledi, da je za servisiranje in ostalo, kar si omenil zgoraj odgovoren KTM, posledično pa njegovi distributerji v SLO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Vezalka said:

Evo ga na, po vsem, kar so ti strokovnjaki razložil, bi ti še vedno Krapota, čeprav iz prebranega sledi, da je Masus "najjači" in najcenejši !

Delno imajo celo prav. Glede na konkurenco je nov nekoliko drag. Je pa hudič, ker je ravno to kar želim. Konkreten ror, ne pa tiste male trobentice z rezkim zvokom. Kateri je "najjači" se pa itak ve.:D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Vezalka pravi:

Evo ga na, po vsem, kar so ti strokovnjaki razložil, bi ti še vedno Krapota, čeprav iz prebranega sledi, da je Masus "najjači" in najcenejši !

res ne vem kaj si hotel s tem stavkom povedat ... za masusa še nisem slišu .. verjetn si se zatipku in mislil na massa ... ali se pa hotu norca delat iz mojega nadimka :? . Ne spomnim se, da sem v teli temi omenjal kakšno znamko, razen Akrapota, poimensko.

Vse kar sem napisal (če povzamem bistvo), da bi imel lahko tovarniško trgovino in diskontne cene ... med drugim sem tudi dodal, da je njegova stvar, če to ne naredi ... in mi je vseeno kar bo naredil ... za svoj denar si lahko kupim katerega koli hočem ... kmet2 je s svojim postom povedal skoraj vse ... vem pa nekaj ... posodil sem jim že dva motorja ... bile so zastojn usluge  ... nikoli več ... razen če bo plačal ... toliko od mene ... rekel bom tudi, da je to zaradi nekoga, ki ima psevdonim Vezalka ... in to je to.

Toliko  :jezik:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Vezalka pravi:

Z vsem dolžnim spoštovanjem, ampak zaradi neobveščenosti zlivaš gnojnico po napačnem, akrap je res dobavitelj power parts za KTM, vendar si je le ta izposloval eskluzivo na prodajo in distribucijo, zato, ko naročiš  izpuh pri našem prodajalcu KTM-a, ta naroči le tega v KTM-u in ne pri Akrapoviču ( noben zastopnik Akrapoviča bilo kje na svetu, ne more dobavit izpuha za KTM ), zato prihajao dimniki iz Avstrije, iz napisanega tudi sledi, da je za servisiranje in ostalo, kar si omenil zgoraj odgovoren KTM, posledično pa njegovi distributerji v SLO.

Mimogrede to vem! Prav zaradi te exkluzive ni treba homologirat izpuha na mojem KTM ! Neobveščenost ,ne bi rekel ,mi je to Jamnik pojasnil že davnega leta 2013 veliko pred tvojim postom ! Kar se pa tiče servisiranja pa to nima zveze z mojimi KTM ,saj so motorji nepoškodovani ,prav tako izpuhi ,se pa nanaša na druge znamke  motorjev,ki so kupovali pri njem in potrebovali pomoč pri delih in popravilih !

Te pa razumem si posledično v tej zgodbi in moraš stopit v bran svojemu delodajalcu ali pač kakorkoli se temu vašemu razmerju reče ,sploh ker je to javen forum in boh ne daj da se reče kaj čez velikega Krapa....

Imam svoje mnenje ki sem si ga ustvaril z leti in motorji katere sem opremil z njegovimi izpuhi in ne gostilniškimi obrekovanji ,da se razumeva ......100ljudi 100čudi in 100 različnih mnenj ,ni ti pa treba bit zaradi tega podcenjujoč ,prej jaz tebi lahko rečem da si neobveščen ,saj ne poznaš moje zgodovine !

Pa ne bit občutljiv ....:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 12. 2015 at 18:44, DAMI34 pravi:

Fantje, lahko nakladate kar hočete, slip on je okrasek, kot zlata verižica na Bosancu :ras: in prav nič drugega. Še zvoka ne spremeni več :(

...razlika je edino ta, da ketna bosanca obteži, slipon pa moped olajša za par gramov...:-)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, siks pravi:

...razlika je edino ta, da ketna bosanca obteži, slipon pa moped olajša za par gramov...:-)

in doda 2-3hp:) brez kolektorjev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!