Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

... čisto resno... :P 

koliko recimo pridobiš, če odstraniš katalizator in daš gor samo nov lonec... (vem, da je katalizator največja dušilka motorja) ... verjetno mnogo več, kot če bi dal na orig. katalizator samo slip-on.

...in koliko prinesejo še nove krivine ...oz. komplet izpušni sistem s krivinami? . .... sej sem gledal na Akrapović strani nekaj... pa vidim, da pridobiš cca 10kW (15KM) na litrskih sportivah ... ...ali imajo krivine velik vpliv na povečanje moči ( po moje, da imajo dolžine tam-tam... ker jih preračunajo že v firmi proizvajalki motorja)

 ...saj pravim..... zanima me, kaj prinese, če odstraniš kat. in daš samo nov izpuh. ...in ali je efekt isti (o.k. ...minimalni % odstopanja med različnimi znamkami loncev) če dam gor kak drug lonec namesto krapota...

... ne da bi imel potrebo po večji moči... sprašujem zgolj iz firbca....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On ‎8‎.‎12‎.‎2015 at 4:49 PM, Vezalka said:

Evo ga na, po vsem, kar so ti strokovnjaki razložil, bi ti še vedno Krapota, čeprav iz prebranega sledi, da je Masus "najjači" in najcenejši !

Tale je še jači, bodo punce zadi kr lepo pihale...
hehe
 

Trobenta.mp4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Zivnorc pravi:

... čisto resno... :P 

koliko recimo pridobiš, če odstraniš katalizator in daš gor samo nov lonec... (vem, da je katalizator največja dušilka motorja) ... verjetno mnogo več, kot če bi dal na orig. katalizator samo slip-on.

...in koliko prinesejo še nove krivine ...oz. komplet izpušni sistem s krivinami? . .... sej sem gledal na Akrapović strani nekaj... pa vidim, da pridobiš cca 10kW (15KM) na litrskih sportivah ... ...ali imajo krivine velik vpliv na povečanje moči ( po moje, da imajo dolžine tam-tam... ker jih preračunajo že v firmi proizvajalki motorja)

 ...saj pravim..... zanima me, kaj prinese, če odstraniš kat. in daš samo nov izpuh. ...in ali je efekt isti (o.k. ...minimalni % odstopanja med različnimi znamkami loncev) če dam gor kak drug lonec namesto krapota...

... ne da bi imel potrebo po večji moči... sprašujem zgolj iz firbca....

po mojem skormnem mnenju največ prineseš v proračun RS ... štekaš :kva2:

jaz imam slip on in katalizator ... pa mislim, da sem pridobil 1,7 konjujedan  ... mislim, da se na 200 konjujedan kr pozna :jezik: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se to ne nanšana neposredn na akrapovičeve dimnike, toda ker se je to dogajala približno pred 35 leti, ko sem se še šolal v Ljubljani, tega še nsem pozabil, ker se je takrat o temu kar precej govorilo, zato sem s pomočjo vpisa v Google: Akrapovič Ljublanski grad, dobil prav to, kar sem želel ... :worship:

Fotografija je iz časov, ko so bili težki motorji še redki, posnetek pa je iz maja 1979. Motoristi na posnetku so se na večjem ovinku na cesti na ljubljanski grad, njihovem neuradnem poligonu, radi zbirali in se tu učili vožnje čez ovinek – vožnje s kolenom do tal ali »polaganja« ovinka. Na ograji na koncu ovinka je visela kanta s črno barvo in motorist, ki je na ovinku padel, je pri svojem imenu na tabli naredil križ. Tisti, ki je imel križev več, je bil večji frajer. Drugi motorist, ki sedi z desne, je danes zelo znani in uspešni podjetnik Igor Akrapovič, ki je bil tedaj strasten motorist in preizkuševalec svojih izdelkov, tudi izpuhov, ki pa jih je kupoval pri znanih proizvajalcih, a ker se niso dobro izkazali, jih je pričel izdelovati sam.

 

mc790501_39.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Zivnorc pravi:

... čisto resno... :P 

koliko recimo pridobiš, če odstraniš katalizator in daš gor samo nov lonec... (vem, da je katalizator največja dušilka motorja) ... verjetno mnogo več, kot če bi dal na orig. katalizator samo slip-on.

...in koliko prinesejo še nove krivine ...oz. komplet izpušni sistem s krivinami? . .... sej sem gledal na Akrapović strani nekaj... pa vidim, da pridobiš cca 10kW (15KM) na litrskih sportivah ... ...ali imajo krivine velik vpliv na povečanje moči ( po moje, da imajo dolžine tam-tam... ker jih preračunajo že v firmi proizvajalki motorja)

 ...saj pravim..... zanima me, kaj prinese, če odstraniš kat. in daš samo nov izpuh. ...in ali je efekt isti (o.k. ...minimalni % odstopanja med različnimi znamkami loncev) če dam gor kak drug lonec namesto krapota...

... ne da bi imel potrebo po večji moči... sprašujem zgolj iz firbca....

Čist resno:winkiss:

GSA samo lonc 2.7hp ,komplet s krivinami ,slabih 7hp....katalizatorja nisem ven jemal.....

KTM ....po podatkih 3 pa še mal hp  brez kolektorjev,med vožnjo mi je odpadel tudi katalizator ,kolk to prinese nimam pojma...

čist resno ....

Za japonce pa nimam pojma sem jih nehal uporabljat za tazaresne fure že davnno tega...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše za pridobit power bo zamenjat vse (kolektor z decatom in lonec), IN obvezno naredit elektroniko tako kot se spodobi na valjih, ampak izpuh bo potem "kričač", sploh s kakšnim massom... 

No pa vprašanje če zivnorc res tak norc,da on to sploh raba za na cesto, pa še stroškovno je kar umor za tošl :)

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

a ni boljš kupt motor, ki ima več konjeu :?

 

maš prav, pa pol takoj še lonc s krivinami in tule napisat, kok več dobi :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

itak .. sj H2 tut ne gre dost, je treba izpušni sistem predrekat :ras: 

Ja ta je sploh mal podhranjen :P

pred 26 minutami, sayo pravi:

Neki mopedi majo z Akrapoti manj konjev kot z orginalom, pa vi vse papirjem verjamete, to golfajo kot pri avtih o porabi benza

 

Ja pr Varadero bo to :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Ja ta je sploh mal podhranjen :P

v bistvu je tok zamorjen, da ga ZX nese, šele ko menjajo, oziroma odprejo ror, je konkurenčen

tako, da smo ugotovili, več ko ma konjev moped, prej je treba lonc zamenat :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

itak .. sj H2 tut ne gre dost, je treba izpušni sistem predrekat :ras: 

H2 je kar en velik mimosun.

H2R pa je prava zadeva, tam je tudi izpuh lepši, pa še skoraj dovolj močan je za MS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

H2 je kar en velik mimosun.

H2R pa je prava zadeva, tam je tudi izpuh lepši, pa še skoraj dovolj močan je za MS

kokr sm prevozu H2 povem(cca500 km)bi rabu še ene 50 konjeu ... tok da se mau hvalš, kok jih je ... potegne pa k metek :D

 

ampak auspuh od akrapoviča, kokr je zanimiu, je doug k dva pondelka skupaj ... ni mi všeč ... na ZX-ju je pa kratek in debu :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snecer pravi:

H2 je kar en velik mimosun.

H2R pa je prava zadeva, tam je tudi izpuh lepši, pa še skoraj dovolj močan je za MS

Se ne strinjam, H2 ni nič drugega kot H2R za cesto, se pravi zamorjen, zaprt in ekološko primeren. Zato namesto 300konjev samo :D 200

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

Se ne strinjam, H2 ni nič drugega kot H2R za cesto, se pravi zamorjen, zaprt in ekološko primeren. Zato namesto 300konjev samo :D 200

na kolesu jih ima samo 210 konjeu ... brezveze :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, maus said:

na kolesu jih ima samo 210 konjeu ... brezveze :dry: 

Kojnou maus, kojnou. kateri ima samo 210 na kolesotu, civil, al R?

 

pa ko se pogovarja o teh dodatnih kW, mi vedno pride na misel žal pokojni Brumer/Bremzer in njegova opazka +11ps Akrapovič :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Cartman pravi:

Kojnou maus, kojnou. kateri ima samo 210 na kolesotu, civil, al R?

 

pa ko se pogovarja o teh dodatnih kW, mi vedno pride na misel žal pokojni Brumer/Bremzer in njegova opazka +11ps Akrapovič :) 

civilni ... kokr mi je znano je bil merjen tam k moj .. moj je pokazu skor 180 na zadnem ... h2 pa 210 ... nimam papirja, da bi pokazu :jezik:  ... no ja .. za mojga mam ... skor 185 na zadnjem kolesu, če je komplet Krapo ...  sj mislim, da je bilo v eni nemški reviji ... moj motor in grafi ... pa ne lažm :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DinDiin pravi:

Js sm nalepke dol dal, na kok sm pol? .:lol1:

-2 hp x količina odstranjenih nalepk, a si pr matematiki na ušesih sedel? :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DinDiin pravi:

Ma ne, sam sm jo mel pa lih 2! :lol1:Tuki je se factor X, k ne vem kok jih gor dobim? :D Ma na uc sm nekje na 100, zihr!

sj ni bistvo kok maš kojnu, važn je filing, k daš gor drug ror, da jih prec dobiš več :D (brezdušilcapašemalveč)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!