Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 1000 (2019) in ostali starejši modeli


DAMI34

Priporočene objave

pred 1 uro, bajkr88 pravi:

brezvezn del.... to je novo...nimas kaj tikat.... pretiravanje

In ker bom  se bom potrudil v garancijskem roku prit na 24000 servis, bo takrat urejeno kar mora bit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, raza pravi:

Po izjavi mojega mehanika (Jerman s.p.) je tudi Iridium svečke potrebno odviti in očistiti začetek navoja, ki je najbolj obremenjen, ker v nasprotnem primeru se po večjemu številu prevoženih kilometrih zapečejo in kasneje pri odvijanju lahko poškodujejo navoj, ki je v Al glavi. Očiščene in pregledane Ir svečke se lahko uporabijo dalje do kilometrine, ki jih v specifikacijah poda proizvajalec.

jaz jih nekje letno ali na dve leti menjam, sta samo dve :) in če imam že vse doli, ni nek poseg

ja, sem že videl na YT, ne samo da se zepečejo svečice, celo vžigalne tuljave ne moreš ven potegnit oz z muko, guma zapika itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Ris pravi:

Pogled v notranjost.? kolegu so na 12000 menjali svečke, zavorno olje, zračni filter, olje in filter. Ok tud ketno namazali in nastavli. 

Aja na Dunaju nekje.

 

received_632930747415479.jpeg

received_741695346414772.jpeg

received_3314194378676912.jpeg

received_2669110419967313.jpeg

received_1231904020512541.jpeg

sveče na 12kkm? Pretirano prezgodaj, po navodilih je na 24kek, sam sem jih na 45, ko sem opravil kontrolo ventilov. Iridiumke zdržijo bp te kilometre.

Vendar je res v navodilih na 12 kek..sem šel prav preveriti.

pred 6 urami, Ris pravi:

Na mojem niti povohnili niso svečke. Ker jih bodo na 24000?

enako velja za zračni filter po navodilih.

pred 16 minutami, Snečer pravi:

jaz jih nekje letno ali na dve leti menjam, sta samo dve :) in če imam že vse doli, ni nek poseg

ja, sem že videl na YT, ne samo da se zepečejo svečice, celo vžigalne tuljave ne moreš ven potegnit oz z muko, guma zapika itd.

z ozirom da je versis1000 enak po agregatu SXom, je to na 12 kek veliko pretiravanje. Nepotrebno in drago. Na 12 jurjev se menja olje in filter. Mel / imam tretjega sxa, pa je veno enako

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, raza pravi:

Po izjavi mojega mehanika (Jerman s.p.) je tudi Iridium svečke potrebno odviti in očistiti začetek navoja, ki je najbolj obremenjen, ker v nasprotnem primeru se po večjemu številu prevoženih kilometrih zapečejo in kasneje pri odvijanju lahko poškodujejo navoj, ki je v Al glavi. Očiščene in pregledane Ir svečke se lahko uporabijo dalje do kilometrine, ki jih v specifikacijah poda proizvajalec.

Da, ta poseg, pa tudi dobro očiščenje kapic se priporoča in opravi, ampak šele takrat, ko je predipisano in to je na 24 kek, ne pa na 12, kot so opravili na Dunaju. Na mojih SXih sem itak šele na 45 jurjev to uredil, skupaj s kontrolo ventilov in sinhronizacijo.

Sem šel prav pogledat v vsa navodila in mojo knjižico, pa še vedno vztrajajo na 12 kek menjavo. (no pri meni tega ne bodo videli)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

sveče na 12kkm? Pretirano prezgodaj, po navodilih je na 24kek, sam sem jih na 45, ko sem opravil kontrolo ventilov. Iridiumke zdržijo bp te kilometre.

enako velja za zračni filter po navodilih.

z ozirom da je versis1000 enak po agregatu SXom, je to na 12 kek veliko pretiravanje. Nepotrebno in drago. Na 12 jurjev se menja olje in filter. Mel / ima tretjega sxa, pa je veno enako, mam tudi servisna navodila in uporabniški priročnik in vem kaj piše v njem.

 

 

"problem" je v tem, ker v knjigi piše, da se sveča menja na 12k in menjajo...ampak to je mišljeno za navadne, teh pa že dolgo ne dajejo not.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

"problem" je v tem, ker v knjigi piše, da se sveča menja na 12k in menjajo...ampak to je mišljeno za navadne, teh pa že dolgo ne dajejo not.

ne verjamem, naj Ris preveri. Za sxa ti dam takoj, pa sem 100% prepričan, da je enako za versis1000

 

Se opravičujem, za starejše modele je res na 12 kek.

Oziroma na drugi servis. Je pa res, da so z novimi modeli (vključno z mojim 2020 SXom) spremenili servisni interval namesto na 6 jurjev je na 12 jurjev.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, DAMI34 pravi:

ne verjamem, naj Ris preveri. Za sxa ti dam takoj, pa sem 100% prepričan, da je enako za versis1000

 

Se opravičujem, za starejše modele je res na 12 kek.

Oziroma na drugi servis. Je pa res, da so z novimi modeli (vključno z mojim 2020 SXom) spremenili servisni interval namesto na 6 jurjev je na 12 jurjev.

 

 

 

received_1244175955919992.jpeg

received_653781002233021.jpeg

received_353777992645019.jpeg

received_1019076341888991.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Ris pravi:

 

received_1244175955919992.jpeg

received_653781002233021.jpeg

received_353777992645019.jpeg

received_1019076341888991.jpeg

sej ne vem kje so swečen element :P

Sem pa gledal na mojem imajo tut na 12 menjavo predpisano, kar je res nepotrebno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

sej ne vem kje so swečen element :P

Sem pa gledal na mojem imajo tut na 12 menjavo predpisano, kar je res nepotrebno.

 

zundkerze na prvem listu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a to si tok založu, al si bil neroden na mestu, kot jaz običajno?

ps. dovolj velike nalepke rešijo problem :P

Zaščito rora, pa sam zbrusiš s 400 vodobrusnim in pihneš z mat črno, preverjeno drži

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

a to si tok založu, al si bil neroden na mestu, kot jaz običajno?

ps. dovolj velike nalepke rešijo problem :P

Zaščito rora, pa sam zbrusiš s 400 vodobrusnim in pihneš z mat črno, preverjeno drži

 

0km/h..... neroden pač?. Čez zimo bom že rešil. Pa ravno klun nima samoobnovitvene barve, da vidimo ali dela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Ris pravi:

0km/h..... neroden pač?. Čez zimo bom že rešil. Pa ravno klun nima samoobnovitvene barve, da vidimo ali dela?

ma jaz mislim, da ni računat na to. Sicer pa poliš običajno dela čudeže, če ni preveč udrto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manjka samo Versys 1000 H2

In potem bo konec sveta :) 

Ob 10. 10. 2020 ob 16:16, Ris pravi:

Ris nebi bil ris, če nebi mel ris????

20201010_161435.jpg

20201010_161443.jpg

na prvi fotki se bo "samoobnovili", na drugi pa se kar sama od sebe ponuja proložnost za kakšen karbonski dodatek in dimnik :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu res manjka VersisH2 z ozirom na konkurenco., ki ponuja s podobno opremo in semiaktivnim vzmetenjem nekje 140-160 konjev in 135-140 Nm.

H2Sx recimo vrže 200 konjev in 137Nm, zna pa bit problem cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S, kot vidim je malce bolj opremljena navadna verzija, skoraj vse razen semiaktivnega. Zelo bistvena bo cifra

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16,7 K je SE

oprema turer 952

             turer+ 1380€

             grand turer dva jurja

Pa rata skoraj 19kek

Dragi so ratali, dragi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!