Skoči na vsebino

Elektronski pripomočki: potuha ali ne? (abs, tc, in vse ostale kratice)


ligenjček
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

1. Ali elektronska pomagala omogočajo potuho pri vožnji, ali so pomemben dodatek?

2. Ali se brez teh pomagal da voziti motor in ali je res da je zaradi njih lahko že vsak motorist?

3. tehnikalije, razprava o določenih pomagalih, delovanju, prednostih, slabostih itd...

Priporočene objave

Pravkar, jskrablin pravi:

Pri čemer se je pol skor že malo smiselno vprašat zakaj plačevat 170 konjev in lučke poleg da lahko odpiraš na polno. Pri čemer je tisto odpiranje na polno kontrolirano preko ride by wire sistema in je na polno sam na ročki za gas. Od ECU-ja naprej pa nikakor ni na polno, ker če bi bilo na polno bi bil tud highsider garantirano ?‍♂️

Kr nekaj filozofskih bi lahko rekli na to temo. Sam res ne vem če se hočem v to spuščat :whistle: Se pomojem kr ne bom.

seveda, zakaj?

Ker ni nujno da imaš zadeve vedno na "full previdno" nastavljene. 95% vozim čisto normalno z vsem kar imam in kakor je nekje sprogramirano, občasno celo v Sport modu, ampak občasno (serpentine, spolzko, mokro, pošodrano gozd, slabi pogoji) pa prav paše omejiti moč motorja na 100 konjičev (jaz bi še več če bi se dalo) imeti ugodno mapo motorja in vse asistenčne sisteme vklopljene do konca na "previdno". Zakaj, ker se pelješ bolj v izi, bolj mehko, pa še če kaj fališ, bodo zadeve reagirale.

Če jih ni (kratic ), boš ti / jaz ožemal gasek na moč previdno in simuliral vse asistenčne sisteme, pazil da ne zdrsne zadnje kolo. nežno odpiral gas itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, DAMI34 pravi:

seveda, zakaj?

Ker ni nujno da imaš zadeve vedno na "full previdno" nastavljene. 95% vozim čisto normalno z vsem kar imam in kakor je nekje sprogramirano, občasno celo v Sport modu, ampak občasno (serpentine, spolzko, mokro, pošodrano gozd, slabi pogoji) pa prav paše omejiti moč motorja na 100 konjičev (jaz bi še več če bi se dalo) imeti ugodno mapo motorja in vse asistenčne sisteme vklopljene do konca na "previdno". Zakaj, ker se pelješ bolj v izi, bolj mehko, pa še če kaj fališ, bodo zadeve reagirale.

Če jih ni (kratic ), boš ti / jaz ožemal gasek na moč previdno in simuliral vse asistenčne sisteme, pazil da ne zdrsne zadnje kolo. nežno odpiral gas itd..

Obstaja tudi sklopka. Pri tehniki vožnje je že bila omenjena in sicer, kdaj, kako in zakaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motozajebant pravi:

se bolj nagibam k letniku 2010 z ABS. 

Glede na obrestne mere bi se lahko nagibal k letniku 2020.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Obstaja tudi sklopka. Pri tehniki vožnje je že bila omenjena in sicer, kdaj, kako in zakaj.

kje je bila ta tehnika omenjena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

kje je bila ta tehnika omenjena?

pa kr neki je napisal. Jaz se pogovarjam z nekom čisto nekaj drugega, pa potem on pribije, da obstaja tut sklopka. Saj luč tut obstaja, pa sedež tudi, nosilec za garmin..

če z nekom debatiram o možnostih uporabe elektronskih pomagal in možnosti širše prilagoditve motorja, od konjev, do oprijema in raznih drugih parametrov, pač tu sklopka nima kaj iskat. Ni elektronsko pomagalo, spada pa med tehnike vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

pa kr neki je napisal. Jaz se pogovarjam z nekom čisto nekaj drugega, pa potem on pribije, da obstaja tut sklopka. Saj luč tut obstaja, pa sedež tudi, nosilec za garmin..

če z nekom debatiram o možnostih uporabe elektronskih pomagal in možnosti širše prilagoditve motorja, od konjev, do oprijema in raznih drugih parametrov, pač tu sklopka nima kaj iskat. Ni elektronsko pomagalo, spada pa med tehnike vožnje.

Vidiš, ko ne prebereš pravilno in potem kr neki pišeš. 

Omenil si, če ni pomagal, da moraš previdno odpirati gas. S sklopko se rešuje takšne zadeve. Zdaj pa nabijaj dalje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Vidiš, ko ne prebereš pravilno in potem kr neki pišeš. 

Omenil si, če ni pomagal, da moraš previdno odpirati gas. S sklopko se rešuje takšne zadeve. Zdaj pa nabijaj dalje. 

ti prebereš površno, s sklopko ali brez boš še vedno "po pameti" ožemal ročico plina. Sklopka ne nadomešča TCja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

ti prebereš površno, s sklopko ali brez boš še vedno "po pameti" ožemal ročico plina. Sklopka ne nadomešča TCja.

Res ti ne gre, kajne. Sklopka je tista, ki da komando naprej in, ki odmerja moč na kolo. Če jo uporabljaš, seveda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Glede na obrestne mere bi se lahko nagibal k letniku 2020.

Zdaj bi ti lahko rekel, da se ne vmesavaj v sluzbe, o katerih nic ne ves :P  no, malo heca... 

Sicer motorja ne bom kupil na kredit, ampak s prišparanim denarjem in tako lahko gledam do 2010, no, tudi 2012 bi šel... ampak, ni potrebe po temu, vazno da je motor dober...

Kar se pa OM tiče, počakaj še kakšno leto ali dve... pa bis videl, kaksne bojo takrat ;) ps. Euribor bo vsaj do 2025 negativen..   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Točno tako :lol1:

@Borutt za @Kmet2-a sem vedel, da je bolj bukov in ne razume osnovnih stvari.... sam ti? :lol1:

ps. Kmet, sej veš, da te mam rad... ti pa priporočam, da kupuješ motorje s čim več teh kratic, ker nisi pravi biker in se ne boš mogel vozit drugače :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, motozajebant pravi:

@Borutt za @Kmet2-a sem vedel, da je bolj bukov in ne razume osnovnih stvari.... sam ti? :lol1:

ps. Kmet, sej veš, da te mam rad... ti pa priporočam, da kupuješ motorje s čim več teh kratic, ker nisi pravi biker in se ne boš mogel vozit drugače :whistle:

Skupaj drživa :ras:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

trenutni povzetek, ...kdor kupuje motorje, katerih ne obvlada, rabi pomočnike v obliki kratic :)

Kratice ing., mag., dipl., ...? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, vandrovec pravi:

trenutni povzetek, ...kdor kupuje motorje, katerih ne obvlada, rabi pomočnike v obliki kratic :)

Res je, sam delajo pa dobru, sploh po mokrem, pravkar stestirano. Se opica bi zmogla.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje!

Elektronika-pripomočki so zato, da te v sili obvarujejo. Njihov namen ni, da bi hitreje ter bolj objestno vozil, čeprav se mi zdi, da folk kupi moped z vso abecedo in nato vozi kot MM ker se zanaša na čudo elektronike. Fukne pa na parkplacu ?️

Ravno danes sta me prehitela dva pacijenta, da sem prvo pomislil, da stojim in čez nekaj km smo v istem lokalu kofetkali in sta nato pobirala en motor, kateri je šel po tleh. Osnovna napaka. Speljal na polno v nagib in moral ustavit zaradi omice na parkplacu. Ego je pa trpel, to pa! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, The Lakl pravi:

Moje skromno mnenje!

Elektronika-pripomočki so zato, da te v sili obvarujejo. Njihov namen ni, da bi hitreje ter bolj objestno vozil, čeprav se mi zdi, da folk kupi moped z vso abecedo in nato vozi kot MM ker se zanaša na čudo elektronike. Fukne pa na parkplacu ?️

Ravno danes sta me prehitela dva pacijenta, da sem prvo pomislil, da stojim in čez nekaj km smo v istem lokalu kofetkali in sta nato pobirala en motor, kateri je šel po tleh. Osnovna napaka. Speljal na polno v nagib in moral ustavit zaradi omice na parkplacu. Ego je pa trpel, to pa! ;)

kaj sta pa vozila? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro je da so, ampak ne, da se zlorabljajo!

@The Lakl, meni se tudi večkrat to zgodi. Na lepi odprti cesti peljem nad omejitvijo, pa ne preveč .... mimo mene pa projektili ... zvis-zvis, potem pa se vprašam, ali sem jaz tako počasen ali so oni tako hitri. :ras:
Ko ga pa vidiš daleč naprej, ko se približa ovinku, pa ne hudemu, pa si želi bremze skurit. Na ravnini so pa vsi MM.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snečer pravi:

kaj sta pa vozila? 

Oba na plopelerjih XR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kričač pravi:

Dobro je da so, ampak ne, da se zlorabljajo!

@The Lakl, meni se tudi večkrat to zgodi. Na lepi odprti cesti peljem nad omejitvijo, pa ne preveč .... mimo mene pa projektili ... zvis-zvis, potem pa se vprašam, ali sem jaz tako počasen ali so oni tako hitri. :ras:
Ko ga pa vidiš daleč naprej, ko se približa ovinku, pa ne hudemu, pa si želi bremze skurit. Na ravnini so pa vsi MM.

Takšnim se reče kralji ravnin. Menda bi še opica zmogla takšno vožnjo z vsemi temi pripomočki. 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!