Skoči na vsebino

Husqvarna Norden 901 2021


HyperJack
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Povezave: Spletna stran NORDEN 901 klik Uporabniški priročnik: klik  FB grupa Norden901 klik

0Q0A2728.thumb.jpg.27cb49dfee9c339123ac835beb520591.jpg

 

Priporočene objave

pred 47 minutami, krucymucy pravi:

Mogoce je pa postar. 🤔

papežka kapa namest čelade al je pa kak francoski chef...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sem original šajbo zjebal, (neka svinjarija je padla vanjo, oziroma na notranjo stran, pa so nastale neke lise, pojma nimam od kje) in jaz sem veleumno uporabil odstranjevalec smole :P

Ja..ne bom razlagal, kaj je nastalo potem..

Kakorkol, sem jo prefarbal na črno, ma bom nabavil novo. Staro bom pa poskusil zvit, modificirat, nekaj se igrat, da vidim kako se spremeni tok zraka, da bo manj bobnenja.

Pa ogledala bom tudi menjal, sem že naročil, da vidimo tudi v tem primeru koliko vplivajo, sicer pa mi okrogla niso bila nikoli preveč všeč.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj prilepi sliko šajbe, kako si jo demoliral.

Določene lise lahko popraviš z segrevanjem z pištolo na vroč zrak. Prvo od daleč in počasi segrevaj, da je ne prežgeš in pazi, da ne izgubi oblike. Če jo boš pa preoblikoval si pa naredi šablono, da boš vedel kam in kako zvijati dobro segreto. Lahko jo pa tudi prebarvaš z Plastidip sprejem-guma. Vendar preko nanesi še navaden črn lak zaradi pranja. Dovolj slojev pomeni, da lahko potem tudi enostavno odstraniš barvo kot foljo. Pol čez šipo ne boš več gledal.😜

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tale motor TOP. Res je neki posebnega. Peljem ženo, nastavim vzmetenje kot da je ni gor. Tud živahen je daj je veselje. Glede bobnenja... Slabse je bilo na TRA 9. Ce mam Nexen celado res bobni, ce pa dam gor Airoh je pa bolje. Jest ga vecinoma uporabljam za po asfaltu. Ce me pa zanese v kaksen slabsi makedam, je pa tud sposoben precej vec kot jaz. Vem da obstajajo precej boljsi stroji. A za ta denar, kot sem ga kupil jaz novega... Dobis rabljeno tracer GT. Zato pa price/performance pri tem motorju zmaga. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Zdej sem original šajbo zjebal, (neka svinjarija je padla vanjo, oziroma na notranjo stran, pa so nastale neke lise, pojma nimam od kje) in jaz sem veleumno uporabil odstranjevalec smole :P

Ja..ne bom razlagal, kaj je nastalo potem..

Kakorkol, sem jo prefarbal na črno, ma bom nabavil novo. Staro bom pa poskusil zvit, modificirat, nekaj se igrat, da vidim kako se spremeni tok zraka, da bo manj bobnenja.

Pa ogledala bom tudi menjal, sem že naročil, da vidimo tudi v tem primeru koliko vplivajo, sicer pa mi okrogla niso bila nikoli preveč všeč.

 

Pri tankanju ti je ali "špricnilo" ali pa si ročko prehitro zasukal da ti je bencin "špricnil" na šajbo, tudi meni to uspelo, pa si z ničemer ni pomagati, poskusil takoj popivnat pa se še papir prilepil, ajoj!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Daj prilepi sliko šajbe, kako si jo demoliral.

Določene lise lahko popraviš z segrevanjem z pištolo na vroč zrak. Prvo od daleč in počasi segrevaj, da je ne prežgeš in pazi, da ne izgubi oblike. Če jo boš pa preoblikoval si pa naredi šablono, da boš vedel kam in kako zvijati dobro segreto. Lahko jo pa tudi prebarvaš z Plastidip sprejem-guma. Vendar preko nanesi še navaden črn lak zaradi pranja. Dovolj slojev pomeni, da lahko potem tudi enostavno odstraniš barvo kot foljo. Pol čez šipo ne boš več gledal.😜

Ni poskodovano. Lisa je, očitno v šajbi. Lahko je tudi original pa nisem opazil. Z notranje strani sem rešil. Pobarval v črno. Torej škodo ki sem jo na površini naredil...mat praske.

Ja ko se bom igral bom verjetno dodal na vrhu zavihek.

pred 9 urami, kaizer pravi:

Pri tankanju ti je ali "špricnilo" ali pa si ročko prehitro zasukal da ti je bencin "špricnil" na šajbo, tudi meni to uspelo, pa si z ničemer ni pomagati, poskusil takoj popivnat pa se še papir prilepil, ajoj!!

Možno..neb vedel..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, DAMI34 said:

Zdej sem original šajbo zjebal, (neka svinjarija je padla vanjo, oziroma na notranjo stran, pa so nastale neke lise, pojma nimam od kje) in jaz sem veleumno uporabil odstranjevalec smole :P

Ja..ne bom razlagal, kaj je nastalo potem..

Kakorkol, sem jo prefarbal na črno, ma bom nabavil novo. Staro bom pa poskusil zvit, modificirat, nekaj se igrat, da vidim kako se spremeni tok zraka, da bo manj bobnenja.

Pa ogledala bom tudi menjal, sem že naročil, da vidimo tudi v tem primeru koliko vplivajo, sicer pa mi okrogla niso bila nikoli preveč všeč.

 

Hja glej na to iz druge strani. 

Vsaj potopil je se nisi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, krucymucy pravi:

Hja glej na to iz druge strani. 

Vsaj potopil je se nisi.

:P

ej sem pogledu z druge strani, pa mi nič več ni jasno...upam, da fotka pokaže packo...kot kaže je na zunanji strani (notranjost je prebarvana v črno) a pod nohtom nič ne čutim

 

20220830_123215_HDR.jpg

20220830_123151_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, krucymucy pravi:

Se zunaj prebarvaj. 

Katero si narocil sedaj? OEM ali kaksno aftermarket? 

nč še, ker se ne dobi nič, no mogoče una zgoraj od poštarja. Naročil bi rad tole:

299827016_767074357739012_9026920464590183901_n.jpg.94b02097649ac757555135f10dba3197.thumb.jpg.ad65b576dc285656ad8676934cf5a99d.jpg

pa čakam kdaj bo kdo kaj povedal. Baje so umaknil dostavo, ker pokajo (tut moja je počla spodaj okrog luči). V glavnem non stop preverjam, kdaj bo kdo kaj izzumil, pa ni nič. Samo tiste spojlerje gor tlačijo.

Original je dobrih 100€, tako da bomo videli. Na moji bom pa dal zavihek po vzoru zgornje slike. Ampak pozimi ko bo čas za se igrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj člouk ne more bit pameten

OEM Windshield Update: Alright well after riding with this screen mounted for a few weeks, it will now stay on until a better unit is released. It is better at wind deflection over the helmet than the standard,, kicks the air about an inch over my head, no helmet buffeting. I did experience some vibrations wearing a carbon helmet, although no issues when wearing an XD. Shoulder deflection is about the same. Painted the inside, looks much better IMO.
Am I the only one that received their’s??
298407572_772661243846990_2905767745560005257_n.thumb.jpg.1f70d04c88aab01e14bda198948a89af.jpg301405972_772661253846989_9035638136566222680_n.thumb.jpg.228060b446384e1c97ab8d49c1532a6e.jpg

image.thumb.png.7f2b6a1f74f72236eb5369e3b2c15c35.png

image.thumb.png.f748595eef3ee6a7b3d2229a322fac9f.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si se probal peljati brez? Na mtski mi je klasična in touring povišana tako čudno vrtinčila zrak, da je bilo še najbolje brez in sem si nabavil mali carbon screen. Tudi na tenerejki obolevam in bom rezal al pa neko minimalno nabavil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, mladench pravi:

Si se probal peljati brez? Na mtski mi je klasična in touring povišana tako čudno vrtinčila zrak, da je bilo še najbolje brez in sem si nabavil mali carbon screen. Tudi na tenerejki obolevam in bom rezal al pa neko minimalno nabavil. 

brez je zihr drugače. Fantje v fb grupi poročajo tudi o demontaži ogledal, pa o demontaži zaščite rok..sam to me ne zanima. Ker če bi me bi kupil drug motor.

Sej v osnovi nimam hudega problema. Je pa za odtenek slabše kot na 790 (brez spodnjih defletorjev, ker z njimi je bla pa groza). torej jakost bučanja v spodnjem delu čelade pod useši je malce moteča. Pa čepkov ne uporabljam. Se pa zlahka odpeljem 700km na dan.

Si pa želim in slej ko prej bom, malce omiliti to zadevo.

V igri je višina voznika, pozicija ogledal, način odrivanja vetra s screenom, ter zaščita ročk.

Dve zadevi od zgoraj opisanih bom mal spremenil. Že na SXu sem videl hudo razliko pri ST vizirju napram stock verziji. Kaj pomeni samo 5cm zavihek.

Žalostno ali smešno je to, da matična tovarna v roku enega leta ni sposobna ponudit dveh variant, kjub oglaševanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

2 hours ago, DAMI34 said:

 

 
301405972_772661253846989_9035638136566222680_n.thumb.jpg.228060b446384e1c97ab8d49c1532a6e.jpg
 

Ce bi bila ta sipca malo sirsa bi to zgledalo kot electra glide.

electraglide.thumb.JPG.b9481aeee18992492bdcf61749aa7c37.JPG

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, krucymucy pravi:

 

Ce bi bila ta sipca malo sirsa bi to zgledalo kot electra glide.

electraglide.thumb.JPG.b9481aeee18992492bdcf61749aa7c37.JPG

mogoče celo paše od glide.a :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

brez je zihr drugače. Fantje v fb grupi poročajo tudi o demontaži ogledal, pa o demontaži zaščite rok..sam to me ne zanima. Ker če bi me bi kupil drug motor.

Sej v osnovi nimam hudega problema. Je pa za odtenek slabše kot na 790 (brez spodnjih defletorjev, ker z njimi je bla pa groza). torej jakost bučanja v spodnjem delu čelade pod useši je malce moteča. Pa čepkov ne uporabljam. Se pa zlahka odpeljem 700km na dan.

Si pa želim in slej ko prej bom, malce omiliti to zadevo.

V igri je višina voznika, pozicija ogledal, način odrivanja vetra s screenom, ter zaščita ročk.

Dve zadevi od zgoraj opisanih bom mal spremenil. Že na SXu sem videl hudo razliko pri ST vizirju napram stock verziji. Kaj pomeni samo 5cm zavihek.

Žalostno ali smešno je to, da matična tovarna v roku enega leta ni sposobna ponudit dveh variant, kjub oglaševanju.

Hotel sem ti povedati, da mogoče namesto, da razmišljaš o višini, širini in zaobljenosti... razmisliš o krajši in pustiš večji pretok zraka 🤷🏻‍♂️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na GSu imam ze cel cajt rally sipo ki je pol manjsa od standard in mi je uredu,ne piha prevec in tudi ropota v mejah normale,nekateri se zmeraj ne verjamejo da je vcasih manj bolje kot vec,ce bi radi kadili za sipo potem naj se z avtom peljejo ne z mopedom. 😁

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, mladench pravi:

Si se probal peljati brez? Na mtski mi je klasična in touring povišana tako čudno vrtinčila zrak, da je bilo še najbolje brez in sem si nabavil mali carbon screen. Tudi na tenerejki obolevam in bom rezal al pa neko minimalno nabavil. 

Razumem kaj si mislim, zaenkrat ni lepo oblikovanega in nizjega izdelka. Ko se bom igral se bom itak z več opcijami. Na 790 mam turing šajbo in odstranjene deflektorje spodaj pa špila u nulo. Za poleti mam malo šipo od R modela ter nosilec za naklon, torej kup opcij in sem si uredil da mi ustreza.

Seveda se vse posuje samo če stol dvignem za 2 cm.

Se pa strinjam..najlepše je če je normalen pretok zraka. Nizka šajba. Ni pa za pozimi. Bom že nekaj ščaral.

 

pred 6 urami, luxsa pravi:

Ta moped pa ma karakter,da vas tko jebe.🤣

Res je. Skrpucalo mamo. Jaz resno razmišljam o menjavi za gs. S točno tako šipo kot jo maš ti 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebe se Poskittu :P

304420402_625061672314084_7063968191438893218_n.thumb.jpg.6c33b495bf20f9bd7fab116788394730.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej je povedal, drugo vzmetenje, večino zadev si je pa sam predelal.

Testna, ki jo ima Motox... in jo je vozil @HyperJack,je tudi letela precej po luftu, je tule posnetek priliman , pa ko sem jo vozil se mi ni zdela "razpadla in zjebana". Mogoče bo kaj več HJ zapisal, ko bo mel čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ja sej je povedal, drugo vzmetenje, večino zadev si je pa sam predelal.

Testna, ki jo ima Motox... in jo je vozil @HyperJack,je tudi letela precej po luftu, je tule posnetek priliman , pa ko sem jo vozil se mi ni zdela "razpadla in zjebana". Mogoče bo kaj več HJ zapisal, ko bo mel čas.

Ja testni je bil super za na cesto, 140 v ovinek brez problema...sam pol se pa vprašam, zakaj bi se s tem motorjem vozil 140 v ovinek??

Stari ta moped je direkt za makedam, za razfukane ceste, ampak zato ne rabi ne vem kakšnega vzmetenja. Original je dovolj. 

25 m skoki odpadejo. Pač gledate marketing, tko kot ga dela Pol Tares s Tenere. Ampak halo...Pol Tares je en in edini, vsi ostali se mu približamo na ene 10 %

Isto je z Lyndonom. 

Vredno je samo tisto, kar doživiš pod ritjo, nekje v vukojebini. K se zaplezaš v neke kamne, korenine, masten hrib, takrat se pokaže...pokaže šofer. 

GS850, T7, 790, 890, Norden, te tri motorje se kupuje z očmi, vsi bodo opravljali svojo funkcijo. Nekateri bolj, nekateri manj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!