Skoči na vsebino

Husqvarna Norden 901 2021


HyperJack
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Povezave: Spletna stran NORDEN 901 klik Uporabniški priročnik: klik  FB grupa Norden901 klik

0Q0A2728.thumb.jpg.27cb49dfee9c339123ac835beb520591.jpg

 

Priporočene objave

Saj jaz sem pošteno povedal, da ne morem ocenit stock fedri vs 4-5jurjev evričkov dražje vzmetenje. Ne čutim razlike/ ne vidim, ne zaznam.  

1. stock je mehko in pri moji razuzdanosti gre lepo tudi po terenu, skokov itak ne delam. Za cesto ga otrdim in je mirna limarca, kolikor dopuščajo gume. Najbrž se tudi Hyperpro fedrčkov ne bi ustrašil po asfaltu in jim bi gladko pariral, bi prej guma spustila kot manjko v vzmetenju

Ampak, sem tudi v tej temi prilepil, recimo fantje pri MadTv so konkretno in natančno pojasnili razlike (ki zame niso tok bistvene, ker nisem dovolj dober na terenu. ) Pa ma možak okrog 50 let, 53 minut razpredanja (part 2 pa celo uro). Ampak razumljivo. In verjamem, da njemu pomembno.

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno sem se znebil okroglih pošasti od špegla 🤣

Sicer na novih piše:

Objects in the mirror are closer then they appear...sam bi bilo bolje če bi napisali: objekti v špeglu izginjajo 😁

20220905_134338_HDR.jpg

20220905_134415_HDR.jpg

20220905_135233_HDR.jpg

20220905_135245_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vceraj sem v Skofji Loki srecal enga na nordenu  v komplet usnju za na cestaka,zdej pa ne vem a je bil norden kaksna posebna edicija superbike al je bil pa mozakar narobe oblecen.  🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, luxsa pravi:

Vceraj sem v Skofji Loki srecal enga na nordenu  v komplet usnju za na cestaka,zdej pa ne vem a je bil norden kaksna posebna edicija superbike al je bil pa mozakar narobe oblecen.  🤣

čisto nić narobe ni bil oblečen, le motor je mel nastavljen za road racing :P, js bi tudi, sam se mi je kombinezon skrčil. :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/2/2022 at 3:29 PM, DAMI34 said:

Saj jaz sem pošteno povedal, da ne morem ocenit stock fedri vs 4-5jurjev evričkov dražje vzmetenje. Ne čutim razlike/ ne vidim, ne zaznam.  

1. stock je mehko in pri moji razuzdanosti gre lepo tudi po terenu, skokov itak ne delam. Za cesto ga otrdim in je mirna limarca, kolikor dopuščajo gume. Najbrž se tudi Hyperpro fedrčkov ne bi ustrašil po asfaltu in jim bi gladko pariral, bi prej guma spustila kot manjko v vzmetenju

Ampak, sem tudi v tej temi prilepil, recimo fantje pri MadTv so konkretno in natančno pojasnili razlike (ki zame niso tok bistvene, ker nisem dovolj dober na terenu. ) Pa ma možak okrog 50 let, 53 minut razpredanja (part 2 pa celo uro). Ampak razumljivo. In verjamem, da njemu pomembno.

Vzmet nima nobene veze. Edina funkcija vzmeti je da absorbira silo. Izbrana mora biti glede na tezo voznika, da se lahko nastavi sag.

Rumena vzmet ne more biti boljsa od rdece, modre, crne ali sive. 

N/mm je edino kar je vazno pri vzmeti. 

Je tudi najcenejsi del vzmetenja. 

 

Nasprotno pa je blazilec zelo pomemben. 

Razliko med guncanjem in blazenjem pa ja locis. 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, krucymucy pravi:

Vzmet nima nobene veze. Edina funkcija vzmeti je da absorbira silo. Izbrana mora biti glede na tezo voznika, da se lahko nastavi sag.

Rumena vzmet ne more biti boljsa od rdece, modre, crne ali sive. 

N/mm je edino kar je vazno pri vzmeti. 

Je tudi najcenejsi del vzmetenja. 

 

Nasprotno pa je blazilec zelo pomemben. 

Razliko med guncanjem in blazenjem pa ja locis. 

ni bilo govora o prednapetosti (oziroma sagu in sami fedri/vzmeti). spredaj je polno nastavljivo vzmetenje (posed in povrat), zadaj pa samo rebound. Stock verzija. Za dodatne 4 jurje pa veš kaj dobiš :D lahko je tudi sama vzmet za večjo težo narejena, nisem preverjal.

Torej beseda federček je mišljen cel komplet, ne pa tista jeklena vijačna zadeva rdeče, rumene, bele ali celo zlate barve :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jrbeš električarje :P

309969451_8469783826372588_5720024473683575630_n.thumb.jpg.575a3a7065d0d1fcd9ff5cbdcffa9558.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prva napaka. Števec se je ustavil pri 9999.9 KM. Sicer sem samo nekih 2 km čez, ker mi je skoraj pred bajto nehal prištevat.

Drgač pa vse BP. Nasmešek pod čelado vsakič ko se vsedem na njega. 

Drug tedn se zmenim za servis, guma zadnja je skoraj preč, pol pa na zimovanje. Fertik za letos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj še ni na 9999 🤣pa še dela 😁1665150454752.thumb.jpg.22566644b0e3575e12f9c3323dadc1f6.jpg

Verjetno gledaš dnevni števec. Resetiraj ga. ODO kmje vidiš samo v menuju. Bike info al neki takega. Pa ne da se ga postavit med priljubljene, da bi ga stalno videl na prvi strani.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, skalar36 pravi:

Aaaa, pol je pa verjetno to. 

 

Tkole zgleda pri meni

Tule je dnevni števec med priljubljenimi

20221008_172804_HDR.thumb.jpg.8799b2b87a2ebfebdb0e49c2ef3b4512.jpg

Tule greš pa v meni v bike info odometer in stanje kilometrov

20221008_172814_HDR.thumb.jpg.5f1748e39de7bd118b26d3756eb46f67.jpg

20221008_172823_HDR.thumb.jpg.1ee06c3543a6ac139d92f76c88189e07.jpg

Če pa greš na trip info in izbereš trip pa ga resetiraš na nulo ( puščica dol in nato set, ko izbereš ena ali dva trip

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj cmjev cca 6 a l7 nižja šipca, pa da vidimo kako bo s turbulenco in zračenjem poleti

20221013_114736_HDR.jpg

20221013_114035_HDR.jpg

20221013_114021_HDR.jpg

20221013_113942_HDR.jpg

20221013_113904_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro narejen video, pa užitek je gledat, kako ga nažiga :D

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en lušen primer kaj kuzla da od sebe (in vse v tem druge blagovne znamke rangu) in zakaj je zabavna. nič več in nič manj :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eno vprašanje; ali ima kdo vacuum v kestlu, ko odpre pokrovček za bencin? 

Meni se to stalno dogaja in me skrbi da bo bencinska črpalka počasi izdihnila, ker je po mojem preobremenjena. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, pjotr pravi:

Eno vprašanje; ali ima kdo vacuum v kestlu, ko odpre pokrovček za bencin? 

Meni se to stalno dogaja in me skrbi da bo bencinska črpalka počasi izdihnila, ker je po mojem preobremenjena. 

da naredi wušš je normalno, ko odpreš pokrovček. Če je pa preveč, je lahko tudi cevka/oddušnik kje pretisnjena. A so še kaki drugi siptomi? Sicer pa:

garancijo imaš, tovarna plača prevoz na servis, pa naj se igrajo. Jaz sem tako 2x poslal mojega, zaradi puščanja hladilne tekočine. Zdej bom pa počasi zatežil za feltno, ker opleta. Je reku "principal", da bomo zadevo reševali ko bo konec sezone.

ps. cevko lahko sam preveriš, odmakni gumico pri pokrovčku in izvleci eno in drugo cevko. Če se lepo premikajo niso problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, pjotr pravi:

Eno vprašanje; ali ima kdo vacuum v kestlu, ko odpre pokrovček za bencin? 

Meni se to stalno dogaja in me skrbi da bo bencinska črpalka počasi izdihnila, ker je po mojem preobremenjena. 

Jest ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

da naredi wušš je normalno, ko odpreš pokrovček. Če je pa preveč, je lahko tudi cevka/oddušnik kje pretisnjena. A so še kaki drugi siptomi? Sicer pa:

garancijo imaš, tovarna plača prevoz na servis, pa naj se igrajo. Jaz sem tako 2x poslal mojega, zaradi puščanja hladilne tekočine. Zdej bom pa počasi zatežil za feltno, ker opleta. Je reku "principal", da bomo zadevo reševali ko bo konec sezone.

ps. cevko lahko sam preveriš, odmakni gumico pri pokrovčku in izvleci eno in drugo cevko. Če se lepo premikajo niso problem.

To se mi dosedaj ni dogajalo še pri nobenem motorju in mi ni všeč. Se bom lotil pregleda čepa..... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, pjotr pravi:

To se mi dosedaj ni dogajalo še pri nobenem motorju in mi ni všeč. Se bom lotil pregleda čepa..... 

 

ja to je najbolje, kar lahko sam narediš, za ostalo je potem garancija. Nekoliko podtlaka pride vedno v rezervarju. Včasih celo nadtlak, ko sonce obsije črn kanister od goriva. SX je prav cvilil na soncu :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, DAMI34 said:

ja to je najbolje, kar lahko sam narediš, za ostalo je potem garancija. Nekoliko podtlaka pride vedno v rezervarju. Včasih celo nadtlak, ko sonce obsije črn kanister od goriva. SX je prav cvilil na soncu :P

 

 

Ne bi smelo biti. Zato pa sluzi oddusek, da izravnava tlak v rezervoarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, krucymucy pravi:

Ne bi smelo biti. Zato pa sluzi oddusek, da izravnava tlak v rezervoarju.

ja ja..ma tut zaradi pumpe potem ni mar ne..včasih so cevke mal zapetljane..

no da bom pošten in ne zavajal, včasih pihne, ko ga odprem (rezervar) včasih pa nič. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!