Skoči na vsebino

Yamaha XJ6 / N / S / F Diversion


Atron

Priporočene objave

Sam na suhi cesti abs nima sans

Zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem pred mnogimi leti prvič videl tastaro rdečo 600 diversion na grškem otoku (pešak z velikim ruzakom) sem se odločil da grem na nasleden dopust z motorjem .... in to drži še danes . :)   Inspiracija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti priporočam, da če menjaš menji oba, ker če je en šel, bo kmalu tudi drugi. Za MB nevem, je pa mene prišla menjava 100€ z njegovim materialom, s tem da sem mehaniku odnesel vilice.

Drgač se pa priporoča, da se med zimo parkrat sprednje vilice stisnejo, sam nimam pojma zakaj.

Sama sem ne dolgo nazaj slišala, da se mora dati motor ''praviloma'' kar naj bi bilo najbol zdravo kao za motor, na štender oz stojalo ki pride spodaj zataknjen na križ (tam je tudi spodaj takšna luknja namenoma narejena, prekrita s pokrovčkom) ker je fino da so vilce ''sproščene'' al kako bi rekla, da ni pritiska tega skos konstantnega. Baje. :)

Ker če jih imaš samo tako na stojalu ki pride spodaj na vilce, je isto kot da bi bil motor na tleh, samo za gumo je boljše potem pač. Je pa druga varjanta, ko sem jo pa tud žedolgdolg nazaj slišala, da naj bi bilo pa ravno obratno, da je fajn če je spreden kolo na tleh, oz, da visi pač tko motor :?  tako da nevem, različna mnenja jst slišim glede tega :)

Popravljeno . Popravil SarahMonroe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probi prakticno in bos videl

vilice, ce so obremenjene je pritisk

mislim, da sm ABS v praksi že prekletokrat probal in do sedaj, same pohvale. Med drugim sem sprobal tudi zaviranje po kanalu poraščenem s travo in je deloval fenomenalno, tako da ni bilo padca, poleg tega pa lahko vedno uporabljaš še zadnjo zavoro, brez nevarnosti za zdrs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: spet bomo toplo vodo odkrivali a ne :slap: to je ista zgodba kot, da je vplinjač boljši od vbrizga, pa bla bla bla, avto pa če nima abs, esp, xyžnj pa ni niti vozn a ne? sicer pa ne vem zakaj nabijate o abs-u v temi o xj6?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probi prakticno in bos videl

vilice, ce so obremenjene je pritisk

 Ni ga junaka, da imaš krajšo zavorno pot, kot jo ima enak moped z ABS. Pa naj bo to na suhi ali mokri podlagi. 

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Ni ga junaka, da imaš krajšo zavorno pot, kot jo ima enak moped z ABS. Pa naj bo to na suhi ali mokri podlagi. 

L.p.

Seveda je.

The Experts

You can improve your braking performance slightly beyond the ABS braking maximum by manully adjusting the brake control pressure, and Lee Parks insists that when he was testing bikes for Motorcycle Consumer News that he could consistently outperform the Promocycle braking performance, with or without ABS. No doubt, but Lee Parks is a brilliant, highly competitive track rider and the average leisure biker has no hope of attaining his level of virtuosity. The bike brake testing was performed in perfect conditions, which rarely occur on real roads, the rider can do some practice runs, and he knows in advance where he should start braking.

Res je, da so okoliščine popolne, ampak trditev da ni junaka, ki bi brez abs-a imel krajšo zavorno razdaljo kot z ABS-om ne drži.

Sorry za off topic, ampak se nisem mogel zadržat :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima na kok km oz. še bolše kdaj se menja zavorne ploščice? Dele sm gledo spredaj majo še cca. 3-4mm mesa, kaj pravte ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: spet bomo toplo vodo odkrivali a ne :slap: to je ista zgodba kot, da je vplinjač boljši od vbrizga, pa bla bla bla, avto pa če nima abs, esp, xyžnj pa ni niti vozn a ne? sicer pa ne vem zakaj nabijate o abs-u v temi o xj6?

 

Moraš razumet, da xj6 je tko napreden, računalniški sistem, da se tko al tko kej druzga kakor o elektroniki ne moreš pogovarjat. :grim  Da sploh ne začnemo o WARP pogonu in sistemu teleportiranja  :grrr 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš razumet, da xj6 je tko napreden, računalniški sistem, da se tko al tko kej druzga kakor o elektroniki ne moreš pogovarjat. :grim  Da sploh ne začnemo o WARP pogonu in sistemu teleportiranja  :grrr 

:P he he jst sm pa pogruntala da imam tudi secondary air intake in sm vsa srecna :D, pa senzorckov tudi malo morje, tko da zgleda masinca res pridno preracunava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

 

Pred kratkim sem kupil XJ6 N, z ABSom letnik 09. Ima prevoženih dobrih 5tisoč km, kar je za tak letnik kot novo  :grim

Pa vendar, zadnji servis je bil opravljen pri cca 1000 km, potem pa nič... cela 4 leta nič... Torej, kaj predlagate, kaj bi bilo potrebno menjati?

Olje in filter bom v vsakem primeru zamenjal.... Gume so še prve gor, še polno profila, vendar se bojim da več niso za varno vožnjo, al se motim??

 

Hvala že vnaprej za nasvete 

 

Lp

Dean

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menjati? Olje, filter, gume (Michelin Pilot road 3, Dunlop road smart II, ) ... po servisnih navodilih verjetno tudi zavorno olje. In to je to. Ja in seveda registracija, pa vinjeta in na koncu lepo in toplo vreme (ko bo) in gaasssss (po pameti seveda) .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menjati? Olje, filter, gume (Michelin Pilot road 3, Dunlop road smart II, ) ... po servisnih navodilih verjetno tudi zavorno olje. In to je to. Ja in seveda registracija, pa vinjeta in na koncu lepo in toplo vreme (ko bo) in gaasssss (po pameti seveda) .

 

Se mi je zdelo ja da je gume potrebno menjati. Michelin kar hvalijo...

Prvo morem na tehničnega, sicer mam samo 1,5 km do tja, pa vendar nemrem v totem deži nikam  :BUA:  Pa še amater sem, si bon kar zadnje 4 brzine vun vzel  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo ja da je gume potrebno menjati. Michelin kar hvalijo...

Prvo morem na tehničnega, sicer mam samo 1,5 km do tja, pa vendar nemrem v totem deži nikam  :BUA:  Pa še amater sem, si bon kar zadnje 4 brzine vun vzel  :OK:

 

Če je motor dolgo časa stal bi blo mogoče dobro še tank in akumulator pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Pred kratkim sem kupil XJ6 N, z ABSom letnik 09. Ima prevoženih dobrih 5tisoč km, kar je za tak letnik kot novo  :grim

Pa vendar, zadnji servis je bil opravljen pri cca 1000 km, potem pa nič... cela 4 leta nič... Torej, kaj predlagate, kaj bi bilo potrebno menjati?

Olje in filter bom v vsakem primeru zamenjal.... Gume so še prve gor, še polno profila, vendar se bojim da več niso za varno vožnjo, al se motim??

 

Hvala že vnaprej za nasvete 

 

Lp

Dean

Definitivno zamenjaj gume, moje so bile pred 2 letoma že nevarne na cesti(Tudi prva vgradnja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kolko pride servis na pooblaščenem servisu za XJ6? -olje,filtri,zavorna tekočina...

 

lp

 

Oljni Filter 10€

zračni filter 40€

podložka čepa 0,80€

olje 3,5L 45€

2ure dela 60€

 

p.s. tko od oka, možna so manjša odstopanja.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2uri dela za tole? :mellow: To še pol ure ne traja :closedeyes:

 

odvisno pri komu delaš...jaz vem, da je pol ure, če se ti doma kosilo hladi...realno je nekje 1h, če res počakaš, da se fino olje izcedi in da zavorno tekočino menjaš v laganem tempu....za zračni filter, je treba še rezervoar dvignit, če ne kar odstranit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno pri komu delaš...jaz vem, da je pol ure, če se ti doma kosilo hladi...realno je nekje 1h, če res počakaš, da se fino olje izcedi in da zavorno tekočino menjaš v laganem tempu....za zračni filter, je treba še rezervoar dvignit, če ne kar odstranit...

 Na prejšnjem seznamo, ki si ga objavil s časom ni nikjer omenjena zavorna tekočina temveč le menjava olja in filtrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Na prejšnjem seznamo, ki si ga objavil s časom ni nikjer omenjena zavorna tekočina temveč le menjava olja in filtrov.

 

Ja ko pa pišem pa zdraven razmišljam še od 10drugih stvareh... uglavnem, da še dopolnim listo, manjka zavorna tekočina DOT4 cirka 8€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!