Skoči na vsebino

Yamaha XJ6 / N / S / F Diversion


Atron

Priporočene objave

dobila informacije od letečmana kako je s tem...Nič ni narobe če imaš motor ki ima v originalu 57kw, ti pa ga imaš blokiranega na 25kw, pa čeprav presega enkratno moč motorja. Dokler ga imaš imaš blokiranega pod 35 kw in sam motor ni močnejši od 70 kw, ti ne bodo morili ;) tudi mene je to zelo skrbelo, ker mam enako situacijo, ampak me je policaj lepo potolažil da ni panike :P

mam pa še eno vprašanje, že dolgo časa namreč iščem na internetu kakšno stran, kjer bi lahko naročila originalno plastiko ki pride ob straneh, samo sploh še nisem zasledila da bi se sploh kje prodajala :huh: našla sem svašta teh bodykit stvari, ampak direkt teh ne, ki pridejo pod/ob tanku :wacko: mogoče kdo ve kje to iskat? :)

jaz iščem na ebayu: klikni me, tu je pa tudi ena direktna: klikni me 2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pregledala oboje, našla nič :cry: al sm pa očitno sam tok čorova al neki da ne vidm :lol:

Še vedno se lahko na yamaho obrneš pa vprašaš whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se pridno bližam 6k km. Me zanima koliko nekje naj pripravim za servis? In kakšno olje naj dam noter. Pelal ga bom na poblaščeni servis da mi še malo poštempla servisno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se pridno bližam 6k km. Me zanima koliko nekje naj pripravim za servis? In kakšno olje naj dam noter. Pelal ga bom na poblaščeni servis da mi še malo poštempla servisno.

servis je na 10000km. cifra tam okrog 120€, odvisno kaj menjaš in kaj ti dajo polsintetiko ali sintetiko.

p.s. v knjigici od nageca je alpsus pri prevodu, saj je mišljeno 6000milj.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

servis je na 10000km. cifra tam okrog 120€, odvisno kaj menjaš in kaj ti dajo polsintetiko ali sintetiko.

p.s. v knjigici od nageca je alpsus pri prevodu, saj je mišljeno 6000milj.

Lepo si me razveselil :) Čeprav vseeno razmišljam v smeri menave olja saj je bilo nazadnje menjano 24.6 2009. Na motonautici v mariborju mi je rekel 80€ za pol sintetiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno se lahko na yamaho obrneš pa vprašaš whistle.gif

vprašala že po mailu, še kr nism dobila odgovora...bom še ta teden poklicala da vidm kakšna je ta situacija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pred kratkim se mi je na motorju prižgala rdeča lučka na armaturki. Ko motor ugasnem in ponovno prižgem negori več ? Je že imel kdo iste probleme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Spet jaz :) Ker je sezone konec in se nimam kam dat :) Padajo raznorazne ideje kaj spremenit do druge sezone :)

1. Kako zategnit zadnji amortizer na večjo stopnjo. Se sploh da doma? al mi morajo na servisu?

2. Zanima me če res paše krivina od r6 letnik 2003 na xj6. In če kdo ve za kakšno se priporočam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim se mi je na motorju prižgala rdeča lučka na armaturki. Ko motor ugasnem in ponovno prižgem negori več ? Je že imel kdo iste probleme?

Si tu našel vzrok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet jaz :) Ker je sezone konec in se nimam kam dat :) Padajo raznorazne ideje kaj spremenit do druge sezone :)

1. Kako zategnit zadnji amortizer na večjo stopnjo. Se sploh da doma? al mi morajo na servisu?

2. Zanima me če res paše krivina od r6 letnik 2003 na xj6. In če kdo ve za kakšno se priporočam :)

Amortizer zategneš s ključem, ki si ga dobil zraven, samo obrneš v eno ali drugo stran in potem se zaskoči samo. V začetku gre mogoče na trdo, pa malce pošpricaj z wd40. Jaz ko sem bil sam sem ga imel zategnjenega eno stopnjo več od tovarniške nastavitve, s tem je bil motor bolj miren in manj sem brusil tačke, za vožnjo v dvoje pa sem ga vedno zategnil do konca.

p.s. vse okrog amortizerja je lepo napisano v knjigici navodila za uporabo

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amortizer zategneš s ključem, ki si ga dobil zraven, samo obrneš v eno ali drugo stran in potem se zaskoči samo. V začetku gre mogoče na trdo, pa malce pošpricaj z wd40. Jaz ko sem bil sam sem ga imel zategnjenega eno stopnjo več od tovarniške nastavitve, s tem je bil motor bolj miren in manj sem brusil tačke, za vožnjo v dvoje pa sem ga vedno zategnil do konca.

p.s. vse okrog amortizerja je lepo napisano v knjigici navodila za uporabo

Kupil sem rabljen motor in nisem dobil tega ključa zraven :( Ma saj po koncu zime gre na servis in bom rekel naj zategnejo za 2 stopnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem rabljen motor in nisem dobil tega ključa zraven :( Ma saj po koncu zime gre na servis in bom rekel naj zategnejo za 2 stopnji.

po mojem si ga celo lahko sam narediš, ker je zelo enostaven. Ključ je dobro imeti, ker kot sem omenil, rabiš večkrat spremeniti razmerje, sploh za vožnjo v dvoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je bilo, če ni skrivnost?

Olje je odslužlo svoje in ga je malo popapalo. Sem dolil 2 dc tolko da ga bom lahko čez zimo kaj zakurblal v garaži. Po zimi pa sledi menjava olja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje je odslužlo svoje in ga je malo popapalo. Sem dolil 2 dc tolko da ga bom lahko čez zimo kaj zakurblal v garaži. Po zimi pa sledi menjava olja.

Sem mislil, da je bilo kaj hujšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Fantje, mene zanima kaj pomeni 15000km pri takem motorju, če je bil redno segrevan pred vožnjo potem pa mislim da ga lastnik ni preveč "šparal" na gasu. Servisi so bili opravljeni redno, ploščice so videti še ok... Zdej me zanima kdaj pride kakšen večji servis, menjava ketne, zobikov itd...

Lp Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri teh km, če ni bil na hladno forsiran je to nov motor. nimaš kaj skrbeti. Verige nardijo od 20-40kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri teh km, če ni bil na hladno forsiran je to nov motor. nimaš kaj skrbeti. Verige nardijo od 20-40kkm.

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo fantje postal sem lastnik bele Yamahce XJ6, naked verzija:D :OK: . Motorček je res lep in okreten, kaj več pa nisem uspel probati zaradi slabega vremena :BUA: . Zdej me pa zanima če imate kakšne izkušnje a motor kej "papca" olje, da nebo kakšno presenečenje :D. Koliko vas je lastnikov še tukaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo fantje postal sem lastnik bele Yamahce XJ6, naked verzija:D :OK: . Motorček je res lep in okreten, kaj več pa nisem uspel probati zaradi slabega vremena :BUA: . Zdej me pa zanima če imate kakšne izkušnje a motor kej "papca" olje, da nebo kakšno presenečenje :D. Koliko vas je lastnikov še tukaj :)

Moj ga je popapcal, ampak krivim za to obrabljeno olje in nežno roko :D

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj ga je popapcal, ampak krivim za to obrabljeno olje in nežno roko :D

Na kolk ga pa je papcal :D A nimaš več motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kolk ga pa je papcal :D A nimaš več motorja?

lučka je začela utripat in sem dolil 2dc in je na šipki do maximuma. Drugače pa v začetku sezone pride noter novo malo boljše kot orginal in takrat ga nesme več požret.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lučka je začela utripat in sem dolil 2dc in je na šipki do maximuma. Drugače pa v začetku sezone pride noter novo malo boljše kot orginal in takrat ga nesme več požret.

Aha, no jaz sem tudi danes pospravil svoj motor na toplo, dal sem ga na stojala, ga lepo spucal, namazal ketno in ga pokril :D. Po potrebi bom vzel ven še akomulator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!