Skoči na vsebino

Yamaha XJ6 / N / S / F Diversion


Atron

Priporočene objave

A sam ?!?!?!

Ne štekam, kaj je tu ponosnega: a plačilo s kartico, gotovino, gotovina + popust ..... :whistle:

LP

Morš razumet, da bo zdej lahko na vsakem semaforju nabijal gas do rdečega polja, da bodo ženske gledale hehe, hec :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe pomotoma Quotu star poost. To se ti pa zgodi če igraš poker in brskaš po forumu naenkat. WTB multitaskig :yea1:

DAMI kako si zadovoljen z Yamahco kej?

LP :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe pomotoma Quotu star poost. To se ti pa zgodi če igraš poker in brskaš po forumu naenkat. WTB multitaskig trance_43_wavetowel2.gif

DAMI kako si zadovoljen z Yamahco kej?

LP tongue.gif

Ona poje. do zdaj 2000km, bp. Pa tudi ta stara, ki sedi zadej neč ne teži, se pravi da je zadovoljna. Kar igriv motorček. Sm par dni nazaj vozu ninjo 6 , ma to ni zame, se na diveržonki počutim precej bolje. Opremu sem jo več al manj dovolj, tako da čakamo samo še prijetno vreme, da začnemo mal daljša potovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, le prikotali se kaj mim, gremo na kak kafe biggrin.gif.

Če bo vreme šlo tako naprej, bom moral dati zimske gume na mašino, de bom lahku pršu u vaše konce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo vreme šlo tako naprej, bom moral dati zimske gume na mašino, de bom lahku pršu u vaše konce.

Hahaha, ježevke daj gor :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno prispel blatnik od Ermaxa. Ju3 grem iskat, pa pol ga poslikamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eko: update nr.1 ermax blatnik

post-18923-127031574388_thumb.jpg

post-18923-127031587547_thumb.jpg

post-18923-127031607829_thumb.jpg

post-18923-127031614858_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še en detajl sedežne prevleke, da se bolje vidi kombinacija materialov

post-18923-127031651865_thumb.jpg

post-18923-127031658578_thumb.jpg

post-18923-127031669481_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, pa nalepkice XJ6 biggrin.gif

to so prav črke, vse skupi par evrov, jih ima velo, vendar bi moral napisati xj6s, ampak bi prišel s na prelom zadnje vilice, pa mi nekako ni ustrezalo. Torej, zdaj ko je opremljena, vidim da nekako manjka še metalik modri bug spoiler. Hudiča žena me bo ubila, če še to kupim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so prav črke, vse skupi par evrov, jih ima velo, vendar bi moral napisati xj6s, ampak bi prišel s na prelom zadnje vilice, pa mi nekako ni ustrezalo. Torej, zdaj ko je opremljena, vidim da nekako manjka še metalik modri bug spoiler. Hudiča žena me bo ubila, če še to kupim.

Pa reč, da je s kamiona padlo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so prav črke, vse skupi par evrov, jih ima velo, vendar bi moral napisati xj6s, ampak bi prišel s na prelom zadnje vilice, pa mi nekako ni ustrezalo. Torej, zdaj ko je opremljena, vidim da nekako manjka še metalik modri bug spoiler. Hudiča žena me bo ubila, če še to kupim.

Kaj je zdaj s tem spojlerjem? Je že kak kamion mimo peljal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je zdaj s tem spojlerjem? Je že kak kamion mimo peljal?

Slabo slabo, zgleda, da je neka zapora zaradi burje al ne vem kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagradno vprašanje: Kaj naj naredim in koliko škode mislite, da mi je s tem povzročil. Sicer je motor suh, nič ni videti, da je kaj narobe.

Na srečo nič. Če bi ti pa stroj odvečno olje vn zmetal kje in bi ti padel, bi blo pa drgač.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastniki xj6, zbudite se. Že dolgo ni nihče nič novega napisal. Ker ne morem dolgo molčati postavljam eno vprašanje:

Že nekaj časa (pravzaprav od začetka) mi gre na živce zvok ob menjavi brzine. Je tak neki čuden plehnat clack. Sicer menjalnik dela krasno, tudi na mestu se lahko zamenja brzino, vendar kot sem omenil je tak nežlahten zvok. Najprej sem mislil, da se bo udelal (tudi stišal), po nekaj km, vendar imam že 3k km, pe je še vedno isto. Še najbolj se sliši pri niskih vrtljajih, pri recimo temu počasni vožnji. Ali ima kdo od vas podobna opažanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastniki xj6, zbudite se. Že dolgo ni nihče nič novega napisal. Ker ne morem dolgo molčati postavljam eno vprašanje:

Že nekaj časa (pravzaprav od začetka) mi gre na živce zvok ob menjavi brzine. Je tak neki čuden plehnat clack. Sicer menjalnik dela krasno, tudi na mestu se lahko zamenja brzino, vendar kot sem omenil je tak nežlahten zvok. Najprej sem mislil, da se bo udelal (tudi stišal), po nekaj km, vendar imam že 3k km, pe je še vedno isto. Še najbolj se sliši pri niskih vrtljajih, pri recimo temu počasni vožnji. Ali ima kdo od vas podobna opažanja?

Nekje sem zasledil, da je to zvok Yamahinih menjalnikov :rolleyes:. Izenači vrtljaje motorja z vrtljaji na menjalniku, pa bo lepo skočil noter v brzino, brez "pleh clack-a". Malo rabiš trenirat občutek v zapestju - ko šaltaš gor, ga malo pod prejšnje vtljaje spraviš in spustiš sklopko, ko šaltaš dol, narediš t.i. blip (v angleščini, ne vem kako se reče v slovenščini). Preberi v knjigi "Twist of the wrist" ali pa v "Performance riding techniques".

Drugače pa je clack čisto normalen zvok, je pač sekvenčen menjalnik.

Opozorilo

Lahko, da bluzim, moja Yamaha ima šele 6000 km.

Popravljeno . Popravil m147
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu maš par linkov na prej omenjeno - ni ravno za XJ6 temo, ampak, ko smo že ravno pri menjanju:

http://www.sportbikeworld.com/forums/showthread.php?p=245770

http://www.sportrider.com/ride/rss/146_0402_shift_blip_throttle/index.html

Pa še malo posladka:

http://www.sportrider.com/ride/146_0704_clutchless_upshifting/index.html

Pa da ne boš menjalnika uničil :evilgrin:. Eh, pa tud če ga, saj motor je namenjen zabavi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj te stvari so mi znane in pri agresivni vožnji in višjih obratih ni več tega zvoka.

blip-Medgas smo rekli včasih pri kamionih, vmesno dodajanje plina. Mogoče sem samo preveč občutljiv.

Linki so pa super, ne škodi če se človek kaj novega nauči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj te stvari so mi znane in pri agresivni vožnji in višjih obratih ni več tega zvoka.

blip-Medgas smo rekli včasih pri kamionih, vmesno dodajanje plina. Mogoče sem samo preveč občutljiv.

Linki so pa super, ne škodi če se človek kaj novega nauči.

Ja, pa res, sem čisto pozabil na predgas - evo, to je to. Hehe, so nas sinhronski menjalniki čisto razvadli :). A ni tud fičo mel prvo nesinhronizirano :??

Drgač pa - tud knjige so dobra zadeva, meni so precej pomagale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že kej razmišlju o menjavi izpuha?

Na internetu je par proizvajalcev, ki ponujajo omenjene zadeve, od ''slip on'' ali pa celoten sistem.

Sam sem mnenja da je slip on brezveze, 180€ za podalšek dat je nesmisel...

po drugi strani je pa celoten sistem kar malo drag (okoli 800€)...

aja pa moja ma tud že 3k km :D

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že kej razmišlju o menjavi izpuha?

Na internetu je par proizvajalcev, ki ponujajo omenjene zadeve, od ''slip on'' ali pa celoten sistem.

Sam sem mnenja da je slip on brezveze, 180€ za podalšek dat je nesmisel...

po drugi strani je pa celoten sistem kar malo drag (okoli 800€)...

aja pa moja ma tud že 3k km :D

Lp

Ne, mi je original izpuh pravzaprav zelo všeč ...

Maš pa lepo barvo motorja :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že kej razmišlju o menjavi izpuha?

Na internetu je par proizvajalcev, ki ponujajo omenjene zadeve, od ''slip on'' ali pa celoten sistem.

Sam sem mnenja da je slip on brezveze, 180€ za podalšek dat je nesmisel...

po drugi strani je pa celoten sistem kar malo drag (okoli 800€)...

aja pa moja ma tud že 3k km biggrin.gif

Lp

Razmišljal razmišljal, ma je tako kot si rekel, slip on ne spremeni zvoka, če kupiš celga pa je drag, pa še homologacijo moraš naredit. Od leovince mi ni všeč, še najlepši so mi tisti kratki, do zadnje tačke. Recimo od Two bros..Rad bi ga menjal samo zaradi zvoka, da dobi mašina malce bolj basovski nizek zvok. Ampak po mojem ne bo nič, ker imajo američani slabo zastopstvo za evropo, v ameriko pa se mi ne da naročat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zgleda da bo ixil dal na trg, vsaj tako piše:

ixil dual hyperlow (slip on), zadeva zgleda v redu. Zna biti, da se odločim. evo slikce

post-18923-127446442157_thumb.jpg

takole pa zgleda na konkurenci:

post-18923-127446448302_thumb.jpg

In ravno ko smo pri tej temi(auspuhi), sem se malce igral z rori, ki jih imam doma, ter prišel do spoznanja:

zvoka ne spremeniš ravno kaj veliko, če ne menjaš celotnega sistema, se pa z dolžino cevi in obliko pridobi malce na nižjih tonih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva pa vem, te slip oni mi niso glih všeč, rad bi se znebil tistega lonca pod motorjem... pa tud zvok ni dost bol drugačen s temi slip oni...

zgleda bo res treba komplet kupt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!