Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 24 minutami, Alla pravi:

OK, zdaj pa dovolj žalitev.

Vse poste, ki bodo žalili in obkladali drugače misleče z ćaljivkami, bodo brez razlage pobrisani.

(Snečer bo brisal antiwakserje jaz pa cepljence :lol1::smoke: )

a jaz pa nej neuvrščene nardim ko TITO? :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, John2005 pravi:

Nimam nič proti dokumentarcu ...ampak kolikor sam poznam posel, izvedbo diktira tisti ki jo plača. Pomisli samo da pri nas v letu in pol nismo bili sposobni naredit okrogle mize s trokovnjaki ene in druge strani.

Mene zgolj zanimajo, ali so pričevanja resnična.

Če niso, potem imamo velik problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snečer pravi:

Mene zgolj zanimajo, ali so pričevanja resnična.

Če niso, potem imamo velik problem...

Zelo verjetno so resnična, ni pa bilo povedano, kako so se okužili in katere kronične bolezni imajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Scarabeo 500 pravi:

Če jih še nisi videl, ne pomeni, da jih ni. :lol1:

Gre za to, da bi že zdavnaj morali biti tu, pa nočejo (nezemljani in Planet X) sodeloviti v blodnjah Davida Icka.

pred 4 urami, Scarabeo 500 pravi:

Zaposleni iz Gorenja, jaz tam namreč ne delam. Torej z druge roke. A nisi ti iz Velenja?

Sem, pa prvič čujem za takšne blodnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Codeine pravi:

Gre za to, da bi že zdavnaj morali biti tu, pa nočejo (nezemljani in Planet X) sodeloviti v blodnjah Davida Icka.

Sem, pa prvič čujem za takšne blodnje.

Prisluhni in javi, če je res, da potrdiš, če je moja informacija pravilna ali je tvoje reagiranje nepotrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ftp pravi:

Iz te besede pa lahko izvlečeš vse resnice in laži.

menda sem sam pripisal, Damijeva someščanka je napisala "ta ženska je spomladi dobila tožbo proti uslužbenki na banki in dvema policajema"

...ženskam itak ne verjamem brez dokazov :)

Citiraj

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 9. 2021 ob 12:19, tomash pravi:

Lahko pa izdam recept. Šnopc pa pir.

za mano zamujaš s priporočilom skor tolk kolkr je slonica breja..

pred 21 urami, John2005 pravi:

Tvoj C kot očitno kaže deluje samo 60%. 

zaenkrat...

pred 21 urami, Snečer pravi:

kar tako pa spet ne fašeš... sicer bi že vsi

in od kod tebi uradni podatki , da se nismo že vsi okužili?

pred 20 urami, Snečer pravi:

Ne zaradi tistih, ki so cepljeni in niso zboleli.

še niso.. 

tako kot zdravi "še niso" ..

pred 19 urami, Snečer pravi:

Dejstvo je, da si se okužil in sedaj pametuješ :) in to celo avgusta ... že moralo biti neodgovorno vse skupaj.

avgusta 2020... ko si se ti na svežem zraku sprehajal po pohorju je on na arubi 6 dni žgal okuženo 23 letno mulatko..

pred 19 urami, John2005 pravi:

 in označevanje vseh ostalih za butle. 

eh on je tak..  zdaj je pa še bolj on ko je ceplen .. 

pred 17 urami, ukica pravi:

Pozabljate se eno stvar ki jo on tako rad poudarja.. preboleli ki niso v evidencah(naj bi jih bilo 3-4x vec kot je uradno potrjenih? Tako je nekdo trdil ne dolgo nazaj..). Kam pa te pasejo? :) 

IJS je trdil , da je v prvem valu vsaj 2x toliko okuženih , v drugem in tretjem valu pa celo več kot 5x toliko kot so pokazali uradni rezultati testov..

uradno se štejejo pod necepljene..

ko pa pomnožiš številke 2 in 3 vala z izjavami IJS in ostalih , prišteješ 280.000 otrok in cepljene dobiš skupno število prebivalcev nekje okoli 2,5 do 2,7 mio .. ( nekaj ne štima - ali uradni podatki ali uradne projekcije )

pred 17 urami, Snečer pravi:

veliko je takih, ki se večkrat okužijo

imaš uradne podatke ?

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

še 1x, tole je izjavil Fafangel

Živeti z virusom

A Mario Fafangel pojasnjuje, da cilj ukrepov ni izkoreninjenje virusa in tudi ne popolna omejitev njegovega širjenja

priporočil je vsesplošno zastonjsko dolgotrajno testiranje zaradi večje možnosti izločevanja okuženih ..

pred 4 urami, John2005 pravi:

 Še huje je, da bo moral najti packa, da ga okuži.

glede na pregovorno slovensko nevoščljivost bo izvisel ..

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Jaz mislim, da se je MF razjezil in ma počasi poln kufer "ukrepovanja"

tale izjava iz članka:

Nelogične poteze

Med najpogostejšimi vprašanji, ki se pojavljajo v zadnjem času, so vprašanja o tem, zakaj se cepljenim kljub dejstvu, da se lahko okužijo in da virus lahko prenašajo, ni treba testirati. Odgovor je preprost; če je oseba cepljena in kaže simptome okužbe z virusom SARS-CoV-2, se mora testirati kot vsi

Dejansko se nalašč pušča cepljene, da širijo virus. Tako je razbrati iz članka.

tkola mamo.  še mal pa bo ostal sam "T" .. edina dokaj realna slika števila okuženih.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, thumper pravi:

še mal pa bo ostal sam "T" .. edina dokaj realna slika števila okuženih.. 

ostal bo samo:

evo Q vsem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en pikec, pol smo pa varni :P

zdej pa zares, majkemi (no mogoče..nisem ziher, ma četrti bo pa zares prijel)

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/615198a70199b/nijz-tretji-odmerek-cepiva-preprecuje-prenasanje-virusa?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0qvHmddQO4F7yj2bl6U5553slfF4pOpuy82w80ryuPXPKd5JOTu4UkY4A#Echobox=1632739214

NIJZ: Tretji odmerek cepiva preprečuje prenašanje virusa

Še ena dobra novica glede cepljenja s tretjim odmerkom pa je ta, da se s tretjim cepljenjem doseže služnična imunost. To pomeni, da tretji odmerek ne ščiti samo pred boleznijo pač pa tudi pred prenašanjem okužbe na druge ljudi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se moram demantirat, dejansko če bereš DELO pa iste igralce nijzja, se že vidi luč na koncu tunela :P jest res upam, da nas še kaj ne preseneti

 

https://www.delo.si/novice/slovenija/z-dobro-precepljenostjo-se-blizamo-koncu-pandemije/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3FsXn5Ev9Y7tw98wulcJbDgGsERHtRFq51ELsrk4aDzBA69UW3ZycXsiU#Echobox=1632738935

»Če nas še kaj ne preseneti, se z dobro precepljenostjo bližamo koncu pandemije,« je spodbudno zaključila Košnikova.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ostal bo samo:

evo Q vsem :P

 

i tebi sine .. 

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

še en pikec, pol smo pa varni :P

zdej pa zares, majkemi (no mogoče..nisem ziher, ma četrti bo pa zares prijel)

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/615198a70199b/nijz-tretji-odmerek-cepiva-preprecuje-prenasanje-virusa?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0qvHmddQO4F7yj2bl6U5553slfF4pOpuy82w80ryuPXPKd5JOTu4UkY4A#Echobox=1632739214

NIJZ: Tretji odmerek cepiva preprečuje prenašanje virusa

Še ena dobra novica glede cepljenja s tretjim odmerkom pa je ta, da se s tretjim cepljenjem doseže služnična imunost. To pomeni, da tretji odmerek ne ščiti samo pred boleznijo pač pa tudi pred prenašanjem okužbe na druge ljudi.

 

naslednjih 14 pikcov je ključnih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naslednji članek bi morali prebrati ultra vaxeri in antivaxerji. Mislim, da dobro pojasni situacijo., Pa zagovarja cepljenje, na svobodni osnovi seveda, pa hkrati pove, koliko škode so naredili ukrepi, ter podobno. Tveganja, če se cepiš, tveganje če se ne cepiš. Zelo realno. 

Aja, svetovalec Hrvaškemu predsedniku je...mimgrede.

https://www.novilist.hr/novosti/hrvatska/lauc/?fbclid=IwAR3sm5IqNOF6N6Asnbe8NGAshMXLthIMSDkGTEZd7qj82fPSck0k2xURLA4

 

Što možemo učiniti?

– Ovaj virus je tu i svi ćemo se kad-tad zaraziti, nema načina da ga izbjegnemo, no možemo minimalizirati rizik od težeg oblika bolesti – misliti na osobno zdravlje – zdravo živjeti, smanjiti višak kilograma, ne biti pod stresom. Istaknuo je da je strah u ovoj pandemiji jedan od najgorih ubojica. I možemo se cijepiti, rekao je naglasivši da država tu više nema veliku ulogu.

 

Za cijepljenje je većeg broja ljudi starijih od 60 godina, jer se 93% smrtnih slučajeva odnosi na tu populaciju, a za mlađe od 60 godina smatra da mogu utjecati samo na 7% smrti.

 

– Cijepiti se je manji rizik nego preboljeti. Cijepljenje nosi gen za aktivni S-glikoprotein koji ima poznate i nepoznate funkcije i može imati poznate i nepoznate probleme, no virus nosi puno više tog proteina od cjepiva. Dakle, što je bolje – cjepivo s malo ili virus s puno tog proteina, upitao je.

Odgovornost koju preuzimamo

Prisiljavati nekoga na cijepljenje je pogrešno. Država nema pravo nikomu nametati cijepljenje, poručuje Lauc. Kaže da bilo tko tko drugoga prisili na cijepljenje preuzima na sebe odgovornost za nuspojave. One su manje nego kod zaraze, ali postoje.

 

Imao je težak oblik COVID-a prošlog ljeta. Nije imao respiratorne probleme, mislio je da ima upalu, a tek kada je napravio test, shvatio je da je to bio COVID. Uzeo je dozu cjepiva kako mu se to ne bi ponovilo, a drugu dozu, rekao je, samo zbog papira.

 

Prema statistici, oni koji su preboljeli su 98 %-99 % zaštićeni od hospitalizacije u više od godinu dana, što je puno veća zaštita od cijepljenja.

 

Smatra da je cijepljenje dobro za svakog pojedinca, jer je ono manji rizik od virusa, a svi ćemo se zaraziti, no neće nikoga nagovarati i uvjeravati. Ni Vlada nema pravo nagovarati, nego iznijeti informacije, a odluku o zdravlju moramo donijeti sami.

 

Borba protiv antivaksera

Protiv antivaksera bori se zadnjih 15 godina i ovo nije prva bolest ni jedino cjepivo koje imamo.

 

– Agresivna politika mnogih vlada je stvorila takav otpor prema cijepljenju da će ljudi početi izbjegavati i druga cjepiva, ističe. Zato smatra da je važno ne ići s pritiskom prema ljudima.

 

itd..

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v glavnem folku in SLO upravi ne potegne, da prisila rodi odpor. Več dobička bi bilo z jasnimi informacijami, kaj se gremo in zakaj se gremo, kje so prednosti cepljenja, kje so tveganja, kje so prednosti prebolevnosti in kje dobiček (če preživiš BP)

In sem pristaš cepljenja na svobodni osnovi itak..predvsem pa da folk naredi kalkulacijo, 40 ali 50+ letniki...taki morajo pomisliti, da se jim splača tvegati cepljenje, kjer je manjša "okužba", kot pa prebolevnost, kjer je mnogo mnogo večja.

Pa četudi se ne bodo cepili, ne bo konca sveta, pa niti korone, kot mnogi trdijo.

Čas bi že bil, da končamo paniko pa začnemo normalno živeti. Brez vseh floskul in kratic.

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, DAMI34 said:

v glavnem folku in SLO upravi ne potegne, da prisila rodi odpor. Več dobička bi bilo z jasnimi informacijami, kaj se gremo in zakaj se gremo

A ti misliš da smo na Švedskem?

Pri nas deluje samo kar je zaukazano in strogo kontrolirano. Vse ostalo se  "obvozi".

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

A ti misliš da smo na Švedskem?

Pri nas deluje samo kar je zaukazano in strogo kontrolirano. Vse ostalo se  "obvozi".

dokler bo taka miselnost bomo imeli ukrepe in način dela izpred 20ih ali 50ih let. Itak druge šole nimajo kot je ta iz Kumrovca. Še nekaj folka, ki jih podpira..pa saj na bolje sploh ne more it. Še dobro da se korona sama od sebe umakne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

dokler bo taka miselnost bomo imeli ukrepe in način dela izpred 20ih ali 50ih let. Itak druge šole nimajo kot je ta iz Kumrovca. Še nekaj folka, ki jih podpira..pa saj na bolje sploh ne more it. Še dobro da se korona sama od sebe umakne...

Ni vsa krivda na vodstvu (sicer smo si ga sami izbrali), ampak v miselnosti ljudi.

Primer. Nizozemska - Amsterdam, javni promet. Vsi ki vstopijo luknjajo oz. vplačajo karto, čeprav ni nikakršne kontrole vozovnic. A si predstavljaš kako bi to izgledalo pri nas?

Niso ena pravila enako "uporabna" povsod. Lokalne navade - pač. Tisto kar velja za sever in zahod, pri nas pač ni uporabno. Verjetno smo bolj pametni :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

Ni vsa krivda na vodstvu (sicer smo si ga sami izbrali), ampak v miselnosti ljudi.

Primer. Nizozemska - Amsterdam, javni promet. Vsi ki vstopijo luknjajo oz. vplačajo karto, čeprav ni nikakršne kontrole vozovnic. A si predstavljaš kako bi to izgledalo pri nas?

Niso ena pravila enako "uporabna" povsod. Lokalne navade - pač. Tisto kar velja za sever in zahod, pri nas pač ni uporabno. Verjetno smo bolj pametni :whistle:

ne mi pravit pravljic, res ne. Sem bil preveč po svetu. Kdo ne kupi vinjet za našo AC? Gladko vprašanje..sam ne mi omenjat nekih kao vzgojenih tujcev, ker te demantiram v enem stavku!!!

1en stavek...večina dobro stoječih in pridnih državic ma poln kurac gasterbajterjev z balkana...

NE no, ne se igrat z mojo inteligenco. Sem preveč po svetu, da bi mi vsak lolek zizke majal :P

še 1x za debile:

SLOVENCI SMO PREKLETO PONIŽEN,PRIDEN, UBOGLJIV IN HLAPČEVSKI NAROD, SAJ NAS JE ZGODOVINA PRISILIA DA SMO TAKI. Mnogokrat celo preveč!!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!