Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 38 minutami, smasher pravi:

Ok, ulam da imaš prav, sicer nisem mislil da dobi ojtrok direktno virus, ampak vplivi na zarodek če ima nosečnica vročino, vnetje pljič antibjotiki... 

Vir: žena ginekolog, tako da upam da imam prav ? se pa popolnoma stinjam s tabo glede vročine in zdravil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebiveterstvo, hkrati se pa duvat po internetu, da je folk neumn, ker kvazi panicari.... A te isti hodjo domov z virusom. Kdo je potlej neumen? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, BlackDoc said:

Vir: žena ginekolog, tako da upam da imam prav ? se pa popolnoma stinjam s tabo glede vročine in zdravil...

Hja, ker SARS ima precej negativnih učinkov, in kot sem jaz bral članke je samo za prehlad potrjeno da ni nekih vplivov. In tudi za cepivi od corone so rekli da prvo rundo ne boji cepili nosečih, šele potem ko pretehtajo možne vplive cepiva. Tako ali tako pa se ogromno zdravil odsvetuje nosečnicam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Bmflar pravi:

Rezervirano imamo potovanje v Italijo - v žarišče Corone.

Na NIJZ sem poslal mail, če odsvetujejo oziroma prepovedujejo potovanje ? Odgovor je bil, da je vse OK, samo naj se držimo bolj za sebe.....

Potovalne agencije to izkoriščajo, saj jim ni treba vračati denarja, valjda ne bomo šli in denar ostane njim....

Koronavirus - kdaj lahko potrošnik odpove potovanje?

https://www.zps.si/index.php/potovanja-in-prevozi/turizem/10174-koronavirus-pravice-potnikov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, BIF pravi:

Mogoče bi bilo bolje malce pogledat dogajanja v ozadju...ta nas bodo namreč velikooo bolj zadela kot korona virus.

Jap, sesute dobaviteljske verige bojo še resen problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

Navodila "strokovnjakov"...zdravstvenega osebja...

 

ahaha, ma ni rekla jezik. Po mojem ga lahko :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, smasher pravi:

Hja, ker SARS ima precej negativnih učinkov, in kot sem jaz bral članke je samo za prehlad potrjeno da ni nekih vplivov. In tudi za cepivi od corone so rekli da prvo rundo ne boji cepili nosečih, šele potem ko pretehtajo možne vplive cepiva. Tako ali tako pa se ogromno zdravil odsvetuje nosečnicam. 

Veš kako je, težko je stvari testirat na nosečnicah, noben noče da je z otrokom kaj narobe, dokler ne probaš pa veš samo v teoriji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Na pultu imam že teden dni postavljeno škatlo z razkužilom, ki dokazano deluje na skupino koronavirusov. Ena vrečka (ki stane drobiž) zadostuje za pripravo 5L razkužila. Res je, da je razkužilo namenjeno za razkuževanje površin, kljuk itd, lahko se tudi dodaja recimo v pralni stroj in se opere perilo.

A lahko šeraš kaj več info? Kaj točno je ta reč, kako se zmixa skup in tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je kadilcev med nami?

 "Vsako leto zaradi bolezni povzročenih s kajenjem umre skoraj 3.600 prebivalcev Slovenije ali skoraj 10 vsak dan, od teh jih četrtina umre že pred 60. letom starosti."

https://www.nijz.si/sl/podrocja-dela/moj-zivljenjski-slog/kajenje

Umrli zaradi alkoholu neposredno pripisljivih vzrokov: Vsaj 2 osebi na dan.

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/publikacije/letopisi/2017/3.4_alkohol_2017.pdf

A je potem rešitev uvesti trošarino na korona virus, pa ne bo več panike?

Resnica pa je taka, da je večja svinjarija to kar vnesemo prostovoljno v telo kot pa korona virus. Tle štejem razne hrenovke, paštete, poli salame itd...itd. Samo to nas ubija počasi, pa noben ne vidi in ne paničari.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preprosto. Imenuje se Ecocid S...dobi se načeloma tudi v vsaki lekarni. Stane cca 2EUR (50g. vrečka). Zmeša se z 5L vode (ali pač ustrezno manj), da dobimo 1% raztopino. natočiš v recimo klasično litersko ali pol litersko plastenko z špricalko. To potem uporabiš za razkuževanje površin, miza, kuhinjski pult, ploščice, kljuke itd. Ni pa namenjeno temu, da bi recimo notri pomakal roke in podobno.

https://www.krka.biz/sl/zdravila-in-izdelki/veterinarski-izdelki/ecocids/1609/

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, skalar36 pravi:

Samo to nas ubija počasi, pa noben ne vidi in ne paničari.

Sam prepočas pa tut ne sme....ke spa že vidu kakšnga čez 200......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O lej, počasi prihajajo k pameti:

https://siol.net/novice/slovenija/predlagajo-popolno-prepoved-obiskov-v-domovih-za-starejse-520208

 

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Resnica pa je taka, da je večja svinjarija to kar vnesemo prostovoljno v telo kot pa korona virus. Tle štejem razne hrenovke, paštete, poli salame itd...itd. Samo to nas ubija počasi, pa noben ne vidi in ne paničari.

Ciroza jeter ni nalezljiva. Rak na pljučih tudi ne. To so zelo lokalizirana tveganja (če za trenutek odmislimo nekatere vplive na okolico). Še enkrat - tale virusna reč ima potencial postati zelo grda. Ne toliko zaradi neposrednega ogrožanja življenja (čeprav je računica za starejše in bolnike z nekaterimi kroničnimi obolenji kr slaba), ampak ker ima dober potencial popolnoma zafilati že itak švoh kapacitete zdravstvenega sistema. In pol se ti bo zgodilo, da ob nekem popolnoma nepovezanem problemu ne boš dobil pravočasne oskrbe, ker ne bo osebja dovolj. Ali materiala. Ali obojega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

@BIF lahko zaključimo, da je virus zaenkrat zarazil samo BMWjaše? :) 

hehehe...malo humorja ne škodi. Se pa bojim, da niso samo BMWjaši na udaru...so pa seveda rizična skupina....?...ampak to so postali itak takoj, ko so nabavili to znamko...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med drugim tudi tako, da je zmanjkalo osnovne zaščitne opreme za težje kronične bolnike (maske). Smo jih pa mio+ iz solidarnosti poslali na Kitajsko. Yay.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ecocid S imajo lekarne, veterine, Mr.pet in še kakšna druga trgovina za živali. To sem uporabljala za pranje hrčjih, kunčjih kletk občasno (defenitivno pa po vsaki smrti živalce, pred naselitvijo nove). 

Ja, je žalostno, tragično, da ljudje umirajo zaradi nezdravih navad (kajenje, alkohol, ostale droge), sladkorne, raka, lakote....

Ampak, kaj ko ne bi vlekli vzporednic z nalezljivimi boleznimi? Pa tale virus je nov, še ni pokazal vsega, ne vemo še vsega in nekaj več previdnosti ni narobe....oleg tega pa a ni zadosti da obstaja že gripa A in B oblike, pa prehlad, RSV virus (smrtno nevaren za dojenčke), zopet so ošpice okoli....Rabimo RES še en virus več, ki bo krožil med nami in nas polagal v postelje, druge pa na ventilator in krsto? 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 41 minutami, jskrablin pravi:

Ciroza jeter ni nalezljiva. Rak na pljučih tudi ne. To so zelo lokalizirana tveganja (če za trenutek odmislimo nekatere vplive na okolico). Še enkrat - tale virusna reč ima potencial postati zelo grda. Ne toliko zaradi neposrednega ogrožanja življenja (čeprav je računica za starejše in bolnike z nekaterimi kroničnimi obolenji kr slaba), ampak ker ima dober potencial popolnoma zafilati že itak švoh kapacitete zdravstvenega sistema. In pol se ti bo zgodilo, da ob nekem popolnoma nepovezanem problemu ne boš dobil pravočasne oskrbe, ker ne bo osebja dovolj. Ali materiala.Ali obojega.

Panika pa je nalezljiva in nardi ogromno škode.

Za svoje zdravje lahko največ narediš sam. Zakaj imajo ljudje slab imunski sistem? Verjetno ne od zdravega načina življenja. Mene ne skrbi korona virus.

Do pojava masovnega zdravsta je blo tle na zemlji "survival of the fitest".

Ni dohtar kriv če zboliš pa umreš, pa tudi ni Pahor kriv če je maske poslal v tujino. 

Ja, je jeba, k starejši pa slabotnejši umirajo. Pa nobenmu ne privoščim. Sam tako je na tem planetu. Salbotnejši in Stari umirajo. Pa tudi zdravi umrejo. Krivit zdravstvo in ljudi je bedarija. 

 

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Prvi primer koronavirusa v Mariboru je bil zabeležen včeraj popoldne. Po naših informacijah gre za 32-let starega moškega, ki prišel na vstopno točko kmalu za tem, ko je bila ta odprta. A gre za zaposlenega v UKC, so potrdili v ustanovi, kjer so zaradi situacije sprejeli vrsto ukrepov. Kako bo potekalo delo v UKC, bodo javili na novinarski konferenci v Ljubljani danes ob 14. uri. Bolnik je v izolaciji v UKC Maribor. Neuradno smo izvedeli, da so ukrepe sprejeli na oddelku za intenzivno nego in kirurgijo, testirajo tudi bolnike in zaposlene, pa tudi soprogo okuženega, ki naj bi bila prav tako zaposlena v UKC. Okuženi je namreč zaposlen na enoti intenzivne terapije, ki sodi pod oddelek za anestezijo in je bil v času od prihoda v Slovenijo na delovnem mestu. "Informacijo o okuženem smo dali v javnost takoj, ko smo bili o okužbi obveščeni. Okuženi je klinični farmakolog. Okužil se je na smučanju v severni Italiji. Novinarska konferenca je na zahtevo ministrstva za zdravje v Ljubljani ob 14. uri, preventivni ukrepi tečejo. Urgenca deluje nemoteno!" sporočajo iz UKC Maribor.

Kar Murko scene so to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, skalar36 pravi:

Ja, je jeba, k starejši pa slabotnejši umirajo. Pa nobenmu ne privoščim. Sam tako je na tem planetu. Salbotnejši in Stari umirajo. Pa tudi zdravi umrejo. Krivit zdravstvo in ljudi je bedarija. 

Se pravi da si najbolj pristaš komedijantovega Na dolgi rok smo itak vsi mrtvi.

Zakaj pol sploh zapravljat denar za zdravstvo? Malo migaš, malo lavfaš pa boš živel dolgo in zdravo življenje. Razen tisti, ki ne. Je enostavno, ane? Razen takrat, ko bo tvoja rit na liniji. Pol boš pa prekleto drugače razmišljal. Sam dokler si (relativno) mlad in zdrav, ti pa pač ne nese mimo svojega, relativno udobnega položaja v svetu. Brez skrbi, to se bo spremenilo. Mlad in zdrav je samo začasno stanje.

 

pred 12 minutami, skalar36 pravi:

Za svoje zdravje lahko največ narediš sam. Zakaj imajo ljudje slab imunski sistem? Verjetno ne od zdravega načina življenja. Mene ne skrbi korona virus.

Povej to onim, ki zbolijo za rakom ne glede na zdrav življenjski slog. Al pa oni, ki zaradi kake dedne bolezni oslabljen imunski sistem. Al pa onim otrokom, ki bi rabili maske, pa jih nimajo zaradi nesposobnosti državnih uradnikov. In njihovim staršem. So premalo migali pa je deca raka fasala. Sami so si krivi, verjetno.

 

pred 10 minutami, skalar36 pravi:

Panika pa je nalezljiva in nardi ogromno škode.

A zganjam kako paniko? Samo malo sem razložil, kako se lahko stvari odvrtijo. Če se ne bojo, super. Če se bojo... pa jebiga. Na dolgi rok smo itak vsi mrtvi, ane.

 

Ovi čiča na video je kr simpatičen. Sam v resnici je eno solidno pljučnico stran od groba, če odštejemo zdravstveni sistem in antibiotike. Brez teh dveh nas danes lep % ne bi bil več med živimi. Vem, ker sem med drugim prebolel čisto pravi meningitis. Menda zato, ker se pri enih treh letih nisem dosti s fitnesom ukvarjal ?‍♂️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

Okuženi je namreč zaposlen na enoti intenzivne terapije, ki sodi pod oddelek za anestezijo in je bil v času od prihoda v Slovenijo na delovnem mestu. 

Ko da vržeš lačno mačko v ptičje gnezdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Vatikan: Soba za nujne primer ostaja odprta

Kliniko v Vatikanu, kjer so odkrili bolnika, ki je bil na testu v četrtek pozitiven, so danes začasno zaprli in jo bodo razkužili, soba za nujne primere pa bo ostala odprta, je izjavil tiskovni predstavnik Vatikana Matteo Bruni. V Vatikanu sicer razmišljajo o spremembi urnika papeža Frančiška, da bi se "izognili širjenju" novega koronavirusa.

Tam je korona zadnji problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!