Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 4 minutami, BIF pravi:

Kaj nimajo Hrvati tudi omejitev gibanja na opčine?

Da 428 občin imajo in omejitev je kot pri nas na občine, ne na županije, pokrajine, ki jih pri nas formalno ni

Lepo si pošolal :) 

1024px-Municipalities_of_Croatia.svg.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dati vse v karanteno - to je bilo izi. Zdaj pa gre zares; biti uspešen kot družba ob čimvečji normalizaciji v pogojih virusa. Fantje; sodišča ne delajo, upravne službe ne delajo, vsi kravatarji so doma... gradbeni delavci pa lahko delajo nemoteno..., če še bo to trajalo mesec do dva, ma tega gospodarstvo ne bo zdržalo. To bo p.....a. 

Popravljeno . Popravil Loba
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Loba pravi:

 če še bo to trajalo mesec do dva, ma tega gospodarstvo ne bo zdržalo. To bo p.....a. 

sedaj se bodo izluščile dobre firme slamnate in nategunske pa odpadle.. saj vsi pravite selekcija pa to..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

Da 428 občin imajo in omejitev je kot pri nas na občine, ne na županije, pokrajine, ki jih pri nas formalno ni

Lepo si pošolal :) 

1024px-Municipalities_of_Croatia.svg.png

Torej je gornji barvni graf zavajanje!....tako to pač gre...vidiš tisto kar želiš...po potrebi...

pred 2 urami, Loba pravi:

Omejitev gibanja SLOVENIIJA: 

Omejitev gibanja HRVAŠKA: 

26A7B84A-D6FF-4F81-AF68-E36F79A51D48.jpeg

4FBD605E-A517-4E8B-B730-C2C2B16137A3.jpeg

Tega sem mislil....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj bi se morali tako kot smo se hitro odzvali na pandemijo, znati tudi hitro prilagoditi novemu načinu življenja.  Virus ne more uničiti gospodarstva tako kot v vojni, ampak bo ustavili način dosedanjega življenja in gospodarstva. BIstvo je, da je zagotovo veliko ljudi po svetu, ki si sploh ne želijo več vrniti v preteklost in bodo svojo novo prihodnost iskali na ulici. Smatram, da bomo žal vsi nosili večje posledice, kot si sploh lahko zamišljamo, čeprav seveda tega zdaj ne verjamemo saj si enostavno zatiskamo oči. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Loba pravi:

Zdaj bi se morali tako kot smo se hitro odzvali na pandemijo, znati tudi hitro prilagoditi novemu načinu življenja.  Virus ne more uničiti gospodarstva tako kot v vojni, ampak bo ustavili način dosedanjega življenja in gospodarstva. BIstvo je, da je zagotovo veliko ljudi po svetu, ki si sploh ne želijo več vrniti v preteklost in bodo svojo novo prihodnost iskali na ulici. Smatram, da bomo žal vsi nosili večje posledice, kot si sploh lahko zamišljamo, čeprav seveda tega zdaj ne verjamemo saj si enostavno zatiskamo oči. 

no temu se pa reče pesimizem .. ja mal drugače bo .. ampak saj poznaš tisto - večji si bolj ob tla udariš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, vandrovec pravi:

Država trenutno še nima oblasti nad življenjem in smrtjo.

Zdravstvo ne bi smelo biti odvisno od oblasti ?

 

Pri tem se loči med demokracijo in avtokracijo oz., totalitarizmom

 

Zamenjava oblasti zaradi napak pri nabav zaščitne opreme...

Mene res zanima zakaj ni blo takih izpadov pa gonje proti vladi ob neštetih mahinacij prejšnjih vlad.
Miljarde šle za TEŠ6, vsi tiho.
Miljarda šla za drugi tir, vsi tiho.
DDV še vedno na 22%, čeprav je bil to protikrizni ukrep več kot 10 let nazaj, vsi tiho.
Dvigovanje DDPO, vsi tiho.
Višanje obveznega zdravstvenega zavarovanje, čeprav od tega nimaš nič, če nimaš še dopolnilnega, vsi tiho.
Miljoni zliti v Gorenje, čeprav so že 10 let totalno nekonkurenčni in z nikakvo dodano vrednostjo, vsi tiho. Zdej je pa Kitajc naredil čistko, po tem ko so KUPILI podjetje in je le-to v privat lasti in vsi v zrak skačejo.
Maketa za 100k, vas nism nikjer slišal.
Menjava logotipa sodišča, 60k (najdražji od ponudb v razpisu), nikjer govora o tem.
Poslanska stanovanja za manj kot 100 eur najema, medtem, ko folk nima za najemnino, spet vsi tiho.
Stožice še zmeraj nedokončane, vrsta podjetnikov je propadla zarad Jankovičevih igric, pa še zmeri je župan, pa še zmeri ga volite.
Ilegalne migrante že 5 let futramo iz proračuna, namesto da bi jih poslal nazaj. A vi, ko greste v drugo državo pa ste brez dokumentov, tud ilegalno rinete čez mejo? Ne, ker točno veste da nimaš kej delat tam, če nimaš dokumentov. In tud točno veste, da te bojo deportiral.
Po drugi strani so pa upokojenci z 200 eur pokojnine, k lahko kr crknejo, če nimajo svojcev.
Da ne govorim o raznih lenuhih, k se svalkajo po zavodu že par let pa sisajo socialno. Pa familije k majo 10 otrok, pa nobenih prihodkov pa sam cepajo otroški dodatki. Za vas nevem, ampak halo, če nimaš zase za preživet, valda ne greš na****t še 5 otrok pa pol jokaš kok ti je hudo. Pol so pa po tv-ju, pa ga vidš iz enega kilometra da se mu neda delat pa sam čaka kje ob kej dubu. Folk se ubija cele dneve za kurčevga minimalca, zato da te lenuhi lahko sedijo doma pa se čohajo po jajcih. A te naše prejšnje vlade so še večale transferje, pa spet usi tiho.

Mislm a to pa ni za na cesto it? Koji K, so te dvojni standardi?

Podpiram protest, ker je to kriminal kar se je zgodil. Sam ne se delat, da prejšnje vlade niso mele prstov vmes. Če bi normalno skrbeli za rezerve mask in zaščitnih oblek, nebi blo sploh teh problemov ampak bi bili prpravljeni.

Dejmo mal kritičnega mišljenja, pa mal objektivnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Loba pravi:

Dati vse v karanteno - to je bilo izi. Zdaj pa gre zares; biti uspešen kot družba ob čimvečji normalizaciji v pogojih virusa. Fantje; sodišča ne delajo, upravne službe ne delajo, vsi kravatarji so doma... gradbeni delavci pa lahko delajo nemoteno..., če še bo to trajalo mesec do dva, ma tega gospodarstvo ne bo zdržalo. To bo p.....a. 

ampak virus ne napada:

politikov, ker se sprehajajo komot ob Kolpi :P ,

vojakov,

policajev,

trgovcev v šoping centrih,

trgovcev na petrolih,

delavcev v lekarnah,

delavcev na pošti,

vseh, ki dostavljajo,

mularije na ulici,

vseh ki lazijo po trgovinah,

itd, itd.

Mogoče pa mal pretiravamo s to karanteno. Sampovem :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk prevec gleda iz perspektive levih pa desnih, mojih pa tvojih. Ker ce nas krade, je ok, ker sem ga volil in je nas, ce pa kolegov krade, ki ga nisem volil je pa treba z vsemi topovi. Debilno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako takšne blodnje s protesti potekajo trenutno v Nemčiji... 

Dozens of anti-lockdown protesters arrested in Berlin

German police arrested dozens of protesters in Berlin on Saturday for flouting the coronavirus lockdown measures they were demonstrating against.

http://www.msn.com/en-xl/europe/europe-top-stories/dozens-of-anti-lockdown-protesters-arrested-in-berlin/ar-BB13d5Zu?MSCC=1587892228&ocid=spartandhp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

The far-right Alternative for Germany (AfD) party accuses the government of exaggerating the risk posed by the virus and has called for the immediate reopening of all businesses.

 

Hehe, isto kt pri nas. Samo, da pri nas levi obtožujejo desne, pri njih pa desni obtožujejo leve :)  Mogoče si pa le nismo tolk različni. 

Ampak gre se za ljudi, sploh se ne gre tuki za njih(stranke) oziroma oblast.  

Mene so nategnil leta 2013, ko smo protestirali za spremembe, proti elitam. Sem mislu, da se bo končno kaj spremenilo, pa sem dobu prst v rit :( Šele sedaj ,ko pogledam nazaj, vidim da se je šlo bolj kot ne samo za strmoglavljenje JJ, ok pa Kanglerja :)  Ostali pa harajo naprej, pa očitno to nobenega ne moti. Vsaj ne do sedaj, ko je spet JJ na vladi, zdej je pa spet vse narobe...

 

Popravljeno . Popravil ProdriveR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, The67Rock said:

Mene res zanima zakaj ni blo takih izpadov pa gonje proti vladi ob neštetih mahinacij prejšnjih vlad.
Miljarde šle za TEŠ6, vsi tiho.
Miljarda šla za drugi tir, vsi tiho.
DDV še vedno na 22%, čeprav je bil to protikrizni ukrep več kot 10 let nazaj, vsi tiho.
Dvigovanje DDPO, vsi tiho.
Višanje obveznega zdravstvenega zavarovanje, čeprav od tega nimaš nič, če nimaš še dopolnilnega, vsi tiho.
Miljoni zliti v Gorenje, čeprav so že 10 let totalno nekonkurenčni in z nikakvo dodano vrednostjo, vsi tiho. Zdej je pa Kitajc naredil čistko, po tem ko so KUPILI podjetje in je le-to v privat lasti in vsi v zrak skačejo.
Maketa za 100k, vas nism nikjer slišal.
Menjava logotipa sodišča, 60k (najdražji od ponudb v razpisu), nikjer govora o tem.
Poslanska stanovanja za manj kot 100 eur najema, medtem, ko folk nima za najemnino, spet vsi tiho.
Stožice še zmeraj nedokončane, vrsta podjetnikov je propadla zarad Jankovičevih igric, pa še zmeri je župan, pa še zmeri ga volite.
Ilegalne migrante že 5 let futramo iz proračuna, namesto da bi jih poslal nazaj. A vi, ko greste v drugo državo pa ste brez dokumentov, tud ilegalno rinete čez mejo? Ne, ker točno veste da nimaš kej delat tam, če nimaš dokumentov. In tud točno veste, da te bojo deportiral.
Po drugi strani so pa upokojenci z 200 eur pokojnine, k lahko kr crknejo, če nimajo svojcev.
Da ne govorim o raznih lenuhih, k se svalkajo po zavodu že par let pa sisajo socialno. Pa familije k majo 10 otrok, pa nobenih prihodkov pa sam cepajo otroški dodatki. Za vas nevem, ampak halo, če nimaš zase za preživet, valda ne greš na****t še 5 otrok pa pol jokaš kok ti je hudo. Pol so pa po tv-ju, pa ga vidš iz enega kilometra da se mu neda delat pa sam čaka kje ob kej dubu. Folk se ubija cele dneve za kurčevga minimalca, zato da te lenuhi lahko sedijo doma pa se čohajo po jajcih. A te naše prejšnje vlade so še večale transferje, pa spet usi tiho.

Mislm a to pa ni za na cesto it? Koji K, so te dvojni standardi?

Podpiram protest, ker je to kriminal kar se je zgodil. Sam ne se delat, da prejšnje vlade niso mele prstov vmes. Če bi normalno skrbeli za rezerve mask in zaščitnih oblek, nebi blo sploh teh problemov ampak bi bili prpravljeni.

Dejmo mal kritičnega mišljenja, pa mal objektivnosti.

 Marsikoga sem slisal o teh projektih. Sicer ne v korona, kvackanje,  delo in dom,  mitas in tako naprej temah... am'pak so bili komentarji in razkritja ipd..  Reci naj se resujejo kjer se, ne servisiramo motorjev v pekarnah, itd...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motozajebant pravi:

malo grafov... predikcije....

 

https://ddi.sutd.edu.sg/

predikcija za kitajsko je tukaj na tem linku : 100%  09.042020 .. danes smo 28.04.2020 pa imajo nove primere- 17-ga 325 .. to pomeni , da se vse skupaj takoj zategne za vsaj 2 meseca do konca če se občasno pojavijo novi.. jeba..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte.. kradl se je, in se bo. Teh 10-15mio k so si nakradl je samo kaplja v jezero ki se bo zgodila/se je, ob tesu, stozicah, karavankah, tir2 etc.

Gre se zato da s tujim kurcom je lahk po koprivah opletat.. tko delajo oni z nasim dnarjem.

Kar se tice pa korone in vsega pa tako.. pogresam medij k bo podatke predstavil objektivno. 
Kar se tice pa odloka pa prepovedi gibanja med obcinam, je pa najvecja bedarija. Seveda si mislim da je bedarija, zavestno ga pa nebom sel krsit ker imam rad svojih 420e.. pa zarad mene ce mi sam Matoz pove da je odlok neustaven.. nakonc bom se zmeraj jaz placal odvetika/kazen..

Mislim da zadnji vikend, dva sta lep odraz tega da se vecina z mano strinja.. namrec toliko ljudi kot je sedaj zacelo kolesarit in hodit po PSTju jih ze dolgo casa nisem videl.. enako z avtomobili po cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, thumper pravi:

predikcija za kitajsko je tukaj na tem linku : 100%  09.042020 .. danes smo 28.04.2020 pa imajo nove primere- 17-ga 325 .. to pomeni , da se vse skupaj takoj zategne za vsaj 2 meseca do konca če se občasno pojavijo novi.. jeba..

saj veš, da se jih tam dnevno rodi po malo morje... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.primorske.si/svet/avstrija-odpravlja-omejitev-gibanja-ohranja-varnos

Avstrija namerava ob izboljšanju razmer v krizi novega koronavirusa po skoraj sedmih tednih odpraviti omejitev gibanja na prostem. Od 1. maja bodo morali državljani upoštevati le meter varnostne razdalje do oseb, ki niso iz njihovega gospodinjstva, je danes napovedal avstrijski minister za zdravje Rudolf Anschober.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Avstrija namerava ob izboljšanju razmer v krizi novega koronavirusa po skoraj sedmih tednih odpraviti omejitev gibanja na prostem. Od 1. maja bodo morali državljani upoštevati le meter varnostne razdalje do oseb, ki niso iz njihovega gospodinjstva, je danes napovedal avstrijski minister za zdravje Rudolf Anschober.

Pa saj to mi prakticiramo že ves čas po trgovinah :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Codeine pravi:

Pa saj to mi prakticiramo že ves čas po trgovinah :D :D :D :D :D

še manj kot meter :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/sest-novih-okuzb-z-novim-koronavirusom-umrli-trije-bolniki/522084

Citiraj

V domu starejših v Črnem Vrhu nad Idrijo so konec tedna potrdili prvi primer okužbe s koronavirusom. Gre za stanovalko, ki je prišla iz bolnišnice, je poročal Radio Slovenija.

Od prihoda v dom je bila izolirana v svoji sobi, tako da nihče od drugih oskrbovancev ni bil v stiku z njo, zaposleni pa so uporabljali vso predpisano zaščitno opremo.

Po potrditvi okužbe so stanovalko znova premestili v bolnišnico, zaposlene, ki so bili v stiku z njo, pa testirali. Vsi brisi so bili negativni.

bolnišnice so tudi sicer pravo leglo okužb 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

 Marsikoga sem slisal o teh projektih. Sicer ne v korona, kvackanje,  delo in dom,  mitas in tako naprej temah... am'pak so bili komentarji in razkritja ipd..  Reci naj se resujejo kjer se, ne servisiramo motorjev v pekarnah, itd...

Repliciral sem kot je tekla debata, če pa imaš mene v zobeh kaj se kje piše pa malo pobrskaj po temah, boš videl marsikaj od pekarne do Mitas.

Tu se je swašta napisalo, kar nima veze z korono.....zakaj nisi repliciral dotičnim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk je pa sitnoba narasla.. ne vse osebno jemat .. pa ne posploševat.. tale karantena je ubijalska..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ukica pravi:

Glejte.. kradl se je, in se bo. Teh 10-15mio k so si nakradl je samo kaplja v jezero ki se bo zgodila/se je, ob tesu, stozicah, karavankah, tir2 etc.

Gre se zato da s tujim kurcom je lahk po koprivah opletat.. tko delajo oni z nasim dnarjem.

Kar se tice pa korone in vsega pa tako.. pogresam medij k bo podatke predstavil objektivno. 
Kar se tice pa odloka pa prepovedi gibanja med obcinam, je pa najvecja bedarija. Seveda si mislim da je bedarija, zavestno ga pa nebom sel krsit ker imam rad svojih 420e.. pa zarad mene ce mi sam Matoz pove da je odlok neustaven.. nakonc bom se zmeraj jaz placal odvetika/kazen..

Mislim da zadnji vikend, dva sta lep odraz tega da se vecina z mano strinja.. namrec toliko ljudi kot je sedaj zacelo kolesarit in hodit po PSTju jih ze dolgo casa nisem videl.. enako z avtomobili po cestah.

No vidiš akcija Vsi na kolo za zdravo telo je uspela :lol1:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!