Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 12 urami, ftp pravi:

Gorenje veliko večino izdelkov izvozi. Trenutno je skoraj celi svet zaprt. Lahko bi samo delali na zalogo in kakšen dan kasneje zaprli.

gorenje kot Gorenje je bilo samo primer, več al manj sem razglabljal o posledicah nedela 2 meseca.

Umreti na enkrat ali umirati na obroke...razlika je minimalna.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, ta Covid-19 je bil oziroma je še, dober pokazatelj, kako je narod razvajen in neučakan. Žalostno! Nisem pričakoval takšno obnašanje od sodržavljanov (protesti ... itd).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res...razvajeni, na primerni razdalji.

Hvala budalam, ker tok podpirajo razvoj turizma. Še en njok naj mi napiše, na katero obalo naj grem...boga mati.

image

image

in preden se kdo vžge, čigav medij je DELO...mene gladko boli čigav, slike so pa jasne

https://www.delo.si/novice/slovenija/nova-ponudba-portoroskega-turizma-305053.html?fbclid=IwAR2ofx9tDBw4-k9F63rbIFkeFrWHoxHrig2AhL0LIlCQY0ZYdp83BiXMymo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

sam res...razvajeni, na primerni razdalji.

 


Zakaj bi bili policisti razvajeni? :)
Predvidevam, da je tvoj post letel na mene in moram reči, da nisem bral članka, dokler nisi dal linka.
Kaj kdo počne mi je vseeno, vsak pač naj poskrbi za varnost drugega, če že za sebe noče.

Pravim, da malček prehitevamo situacijo in to zaravno pritiska ljudi, ki še danes trdijo, da je to en majhen "prehladek" .
Naenkrat 0 okuženih na 500 pregledanih. Ti podatki o število brisov in število okuženih na dnevni ravni so itak laž ... zakaj?

NIJZ je ven poslal 3000 vabil za odvzem brisa, od tega se je javilo SAMO 1300 ljudi, a oni na dnevni ravni naredijo 600 do 1400 brisov!! Hja od kod oni dnevno dobijo 1000 ljudi za odvzem brisa?? Tako, da to je laž. Ko se peljem mimo vstopne točke za Covid (P.Brigad), nikoli tam ni nikogar, zato menim, da so ti dnevni podatki samo laž in metanje peska oči državljanom.

Dejstvo pa je, da je turistična sezona pred vrati in morajo zavajat, isto kot šahisti.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kričač pravi:


Zakaj bi bili policisti razvajeni? :)
Predvidevam, da je tvoj post letel na mene in moram reči, da nisem bral članka, dokler nisi dal linka.
Kaj kdo počne mi je vseeno, vsak pač naj poskrbi za varnost drugega, če že za sebe noče.

Pravim, da malček prehitevamo situacijo in to zaravno pritiska ljudi, ki še danes trdijo, da je to en majhen "prehladek" .
Naenkrat 0 okuženih na 500 pregledanih. Ti podatki o število brisov in število okuženih na dnevni ravni so itak laž ... zakaj?

NIJZ je ven poslal 3000 vabil za odvzem brisa, od tega se je javilo SAMO 1300 ljudi, a oni na dnevni ravni naredijo 600 do 1400 brisov!! Hja od kod oni dnevno dobijo 1000 ljudi za odvzem brisa?? Tako, da to je laž. Ko se peljem mimo vstopne točke za Covid (P.Brigad), nikoli tam ni nikogar, zato menim, da so ti dnevni podatki samo laž in metanje peska oči državljanom.

Dejstvo pa je, da je turistična sezona pred vrati in morajo zavajat, isto kot šahisti.

turisti razvajeni na plaži :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Kričač said:

NIJZ je ven poslal 3000 vabil za odvzem brisa, od tega se je javilo SAMO 1300 ljudi, a oni na dnevni ravni naredijo 600 do 1400 brisov!! Hja od kod oni dnevno dobijo 1000 ljudi za odvzem brisa?? Tako, da to je laž. Ko se peljem mimo vstopne točke za Covid (P.Brigad), nikoli tam ni nikogar, zato menim, da so ti dnevni podatki samo laž in metanje peska oči državljanom.

1.300 od 3.000 ljudi se je javilo na poziv na Nacionalno raziskavo, 600 - 1.400 brisov naj bi bilo na splošno. Raziskavo lahko razumes kot kontrolno zadevo s katero preverjajo stanje v populaciji. Dnevne teste pa izvajajo na ljudjeh, ki pridejo s sumom okuzbe  v bolnico, na tistih ki so poklicno ogrozeni, etc.

Btw. meni se zdi koristno brati različne poglede in mnenja, praktično edini način da ustvarimo solidno lastno mnenje. Samo te je tezko resno jemat, ce svoja sklepanja izvajas na podatkih ki jih očitno ne razumes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pogledamo volilne rezultate se jih je javilo približno toliko , kot je imel jj na volitvah + nsi .. 1/3.. pa mogoče še kak penzioner..

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, nejc74 pravi:

1.300 od 3.000 ljudi se je javilo na poziv na Nacionalno raziskavo, 600 - 1.400 brisov naj bi bilo na splošno. Raziskavo lahko razumes kot kontrolno zadevo s katero preverjajo stanje v populaciji. Dnevne teste pa izvajajo na ljudjeh, ki pridejo s sumom okuzbe  v bolnico, na tistih ki so poklicno ogrozeni, etc.

 

Ni mi potrebe razlagat, kako stvari stojijo, sem v svojem postu lepo napisal, kako stvari delujejo, ti si pač malo dodal, premešal besede in izpadlo je isto. Mislil sem točno tako, kot sem napisal, da ne verjamem v te številke od vzetih dnevnih brisih, ti lahko.

No, da ti še mimogrede napišem tole: NIJZ je celo posvaril ljudi, da naj ne hodijo takoj "na vrat na nos" na vstopne točke za odvzem brisa, ko par krat zakašljajo ali imajo povečano temperaturo, tako, da te številke dnevnih brisov, mi samo potrjujejo moje sume o zavajanju.

Sedaj, ko so sprostili veliko stvari, tudi tiste, ki niso življenskega pomena (gostilne, kozmetični saloni ..), zdaj pa je začuda naenkrat 0 (nič) okuženih od 500 odvzetih brisov. Hahaha ... tragi komedija.
 

pred 6 urami, nejc74 pravi:

Btw. meni se zdi koristno brati različne poglede in mnenja, praktično edini način da ustvarimo solidno lastno mnenje. Samo te je tezko resno jemat, ce svoja sklepanja izvajas na podatkih ki jih očitno ne razumes.


Vsekakor, tudi jaz iz skupa mnenj si naredim svojo sliko in svojega mnenja ne vsiljujem nikomur. Napišem samo moj pogled na stvar.
In, ne rabiš biti iz zdravstvene stroke, da bi te stvari razumel. Stvar je jasna, kot beli dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Kričač pravi:

Vsekakor, tudi jaz iz skupa mnenj si naredim svojo sliko in svojega mnenja ne vsiljujem nikomur. Napišem samo moj pogled na stvar.
In, ne rabiš biti iz zdravstvene stroke, da bi te stvari razumel. Stvar je jasna, kot beli dan.

dejansko ni nikomur nič jasno glede virusa..so indici , so strokovna predvidevanja, en strokovnjak misli tako , drug drugače .. dejansko pa nihče nima pojma - ne strokovnjak ne laik.. zaenkrat je to edino preverjeno resnično dejstvo .. pa zarad mene lahko napiše kdorkoli - od trumpija do unga švedskega mikro bi jo loga  - kar hoče.. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tem cifram jaz isto ne verjamem.

Osebno sem bil v direktnem stiku/pogovoru z nekom ki je bil identificiran kot pozitiven. 
No nisem se smel iti testirat ker nisem imel simptomov :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Kričač said:

Ni mi potrebe razlagat, kako stvari stojijo, sem v svojem postu lepo napisal, kako stvari delujejo, ti si pač malo dodal, premešal besede in izpadlo je isto. Mislil sem točno tako, kot sem napisal, da ne verjamem v te številke od vzetih dnevnih brisih, ti lahko.
No, da ti še mimogrede napišem tole: NIJZ je celo posvaril ljudi, da naj ne hodijo takoj "na vrat na nos" na vstopne točke za odvzem brisa, ko par krat zakašljajo ali imajo povečano temperaturo, tako, da te številke dnevnih brisov, mi samo potrjujejo moje sume o zavajanju.

Se enkrat, 1.300 ljudi nima nobene veze z dnevnimi brisi. Ce ze mečes brezvezne stevilke, glej:

- V letu 2018 je bilo v Sloveniji zaklanih približno 116.000 glav goved, 325.000 prašičev, 101.000 ovc, 26.000 koz in 38.506.000 kljunov perutnine.

- povprečna poraba najbolj prodajanega motocikla je 5.5l/100km

kaj imajo brezvezne cifre z Corona virusim in s tem v kaj ti "veruješ" je jasno samo tebi. Če druge obtožuješ laganja, je fino da daš ven nekaj kar ravno tako ni izmišljotina. Če pa nekaj dokazuješ s številkami, ki jih niti ne razumes, se pa ostali lahko samo prizanesljivo hahljamo. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 5. 2020 ob 17:20, DAMI34 pravi:

nekaj mam, ampak verjetno te ne zanima summa summarum...2 so odpustil samo pri nas..rabiš več podatkov?

Da preskočiva na naše starše....nared anketo na ms..zna bit merodajna in sicer vprašaj, komu je korona pokončala stare ali prastare starše. Niti ne zahtevam predpogoja, da so bili prej zdravi.

 

Ob 3. 5. 2020 ob 17:36, DAMI34 pravi:

če anketa o mrtvih ni merodajna na MS, maš FB..recimo motoristi..baje 50% slo populacije

men nč ne pomaga, ko ne bo plače. Da so "gnili kapitalisti" zafukal podjetje že pred tem mi ne govort. Ni vlaganja v razvoj, ni vlaganja v logistiko, ni vlaganja v informatiko, je pa vlaganje v nepremičnine in kanaliziranje denarja. Vse to vem. Sem pomagal zgraditi podjetje, kjer se drugi okoriščajo z dobičkom. ampak pismu, za koji kurac nisem raj v družbenem podjetju. Vse bi bilo isto, le pare bi prišle in nihče se neb vprašal od kje, pa četudi jih tebi poberejo.

Men je najbolj žalostno, da podjetje ki obstaja na trgu že xyz časa, nima za preživeti brez 2 mesecev dohodka. Tu ni kriva država, tu so krivi pohlepni lastniki, ki ne znajo razporejat dobička. Ne ciljam na vaše podjetje, govorim nasplošno. 

Zanimivo recimo, imam kolega, ki imajo doma podjetje že 25 let, malo družinsko podjetje, 6 redno zaposlenih. Promet aprila 2020 na promet aprila 2019, jim je upadel za malo več kot 50%. Tudi enega niso odpustili, naspotno, še povišali so jim urno postavko od 1.4. dalje.... Znajo pa ustvarjeni dobiček pravilno shranit, nekaj izplačat. Sem prepričan, da lahko vseh 6 komadov še nadaljnje leto obdržijo, brez da dobijo en priliv na TRR... hecno ane? :) 

Na drugi strani, imam "znanko", ki je zelo ponosna na svoj sp, že 20 let dela vrhunsko (po njenih besedah), a zdaj ko je prišla korona in upad prometa, pa joka in stoka da nima za preživeti. Res pa je da so prej živeli na visoki nogi in niso razmišljali za naprej, kaj pa ČE, .....   Zdaj pa bogi bogi.... 

Zatorej, rek ki se ga je zelo dobro držati: Varčujte ko imate in ne ko nimate :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, motozajebant pravi:

 

Zatorej, rek ki se ga je zelo dobro držati: Varčujte ko imate in ne ko nimate :) 

to delajo pametni. Drugi pa denar vlagajo v lastne bajte, vile, bazene, avte, namesto v razvoj podjetja..in ja se strinjam s tabo.

Je pa takole, ne da nima za preživet 2 meseca, mi naredimo samo 20% že tretji mesec. Kar pomeni, da bo toliko denarja prišlo čez 60 dni nazaj, al pa še manj.

In tudi to se strinjam s prejšnjim pisanjem, da je korona fin izgovor za odpuščanja. Zato nas bo korona še drago stala tudi v prihodnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

to delajo pametni. Drugi pa denar vlagajo v lastne bajte, vile, bazene, avte, namesto v razvoj podjetja..in ja se strinjam s tabo.

Je pa takole, ne da nima za preživet 2 meseca, mi naredimo samo 20% že tretji mesec. Kar pomeni, da bo toliko denarja prišlo čez 60 dni nazaj, al pa še manj.

In tudi to se strinjam s prejšnjim pisanjem, da je korona fin izgovor za odpuščanja. Zato nas bo korona še drago stala tudi v prihodnosti.

Samo, potem morajo verjetno pridt tudi računi, ki so bili izdani v januarju, februarju...? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, motozajebant pravi:

Samo, potem morajo verjetno pridt tudi računi, ki so bili izdani v januarju, februarju...? 

seveda morajo pridet, ampak če živiš iz rok v usta?..

Bom moj sektor opisal. Slaščičarji, gostinci in podobno.

Največ sladoleda se proda (odvisno od vremena) marca aprila in maja. Nekateri v tem času realizirajo več kot 30% prometa. Pozimi je obala bolj tak tak. Največ porok, krstov, birm je točno v času, ko je bilo vse zaprto. Spet en hud izpad. Spomladanski meseci so bistveno bolj dobičkonosni, kot nekateri drugi deli leta.

Sicer sedaj je kar je, bari že laufajo, kavo že lahko naročiš, jaz bi pohitel s sproščanjem tudi ostalih ukrepov. (loh so pa sam testirat nehal pa mamo super nulo)

 

dnevno_7.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, DAMI34 said:

Največ porok, krstov, birm je točno v času, ko je bilo vse zaprto. Spet en hud izpad.

Kdor se je imel namen poročit, se bo, malo z zamudo, ma bo. Prav tako birmanci. Vse to bodo nadoknadili.

Gre za virus in načeloma ne moreš nobenega krivit.

V zadnji JJ vladi, je cvet SDS managementa uničil (beri pokradel) obalno gospodarstvo. Tudi jaz sem bil med tistimi, ki smo izgubili službo (prihodke). Dve leti bil doma. In??? Nič, JJ je še vedno za veliko ljudi rešitelj (ne vem česa) in na volitvah vedno pri vrhu.

Potem pa, da se na napakah učimo - Ha, ha, ha,..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, ftp pravi:

Kdor se je imel namen poročit, se bo, malo z zamudo, ma bo. Prav tako birmanci. Vse to bodo nadoknadili.

Gre za virus in načeloma ne moreš nobenega krivit.

V zadnji JJ vladi, je cvet SDS managementa uničil (beri pokradel) obalno gospodarstvo. Tudi jaz sem bil med tistimi, ki smo izgubili službo (prihodke). Dve leti bil doma. In??? Nič, JJ je še vedno za veliko ljudi rešitelj (ne vem česa) in na volitvah vedno pri vrhu.

Potem pa, da se na napakah učimo - Ha, ha, ha,..

torej, posledice so bile in bodo. Nalašč nisem omenjal oblasti (vsaka zase , določen % praset itak sam rotira) ki se bo vedno okoristila neglede na položaj v katerem se nahajamo-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, nejc74 pravi:

Se enkrat, 1.300 ljudi nima nobene veze z dnevnimi brisi. Ce ze mečes brezvezne stevilke, glej:

 

Res se lahko smehljamo, ko pišeš nekaj, kar nima smisla. Upam, da boš razumel, bom počasneje tipkal... 

Nikjer nisem enačil 1300 prostovoljcev z dnevnim odvzemom brisa, to je prvo. Drugo, nikjer nisem nikomur vsilil svojega mnenja in pogled na številke, tako, da ne obračaj besed. Moje osebno mnenje je takšno kot je in konec. Če te to moti je pa tvoj problem. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, ukica pravi:

Tem cifram jaz isto ne verjamem.

Osebno sem bil v direktnem stiku/pogovoru z nekom ki je bil identificiran kot pozitiven. 
No nisem se smel iti testirat ker nisem imel simptomov :) 

Hvala, ravno to sem hotel povedat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kričač pravi:

Hvala, ravno to sem hotel povedat. 

ni simptomov, ni okužbe, ni drame...zakaj tok kompliciramo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kričač pravi:

Nikjer nisem enačil 1300 prostovoljcev z dnevnim odvzemom brisa, to je prvo.

 

Ob 4. 5. 2020 ob 9:49, Kričač pravi:

NIJZ je ven poslal 3000 vabil za odvzem brisa, od tega se je javilo SAMO 1300 ljudi, a oni na dnevni ravni naredijo 600 do 1400 brisov!! Hja od kod oni dnevno dobijo 1000 ljudi za odvzem brisa??

V cem je smisel tvojega netočnega navajanja, ce so tvoji sestavki dostopni dva klika narazen. Naredil si tocno to kar pises da nisi ? primerjal si 1.300 prostovoljcev z z dnevnim odvzemom brisa. ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 5. 2020 ob 22:20, ukica pravi:

Korona je dober izgovor da se znebis delovca ki se ga prej nisi mogu. Pa nebom reku da so vsi taki.. nekaj jih pa sigurno je.

Na žalost poznam tudi take primere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!