Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 minutami, Bmflar pravi:

YP, pa gey objemanja bo še zmeri dost, da lahko eni pridejo na svoj račun :naughty:

pri odbojki je tega precej, po vsaki točki se trpeljajo po tazadnjih :)

no, mogoče pa bodo dobili pri fuzbalu nagobčnike, ker nekateri so že znali ugriznit

dajmo se presenetit

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Kričač pravi:

Zdaj ne vem, komu točno zastavljaš ta vprašanja, ampak lahko povem svoje mnenje in moj pogled na stvar:

1. Zdaj če ima Hrvaška več virusa, kot Slovenija ne vem, morda da lahko, da ima več, ampak so odgovorni podatke (morda)zamolčali, kot so jih od začetka tudi pri nas, ko sem spremljal tiskovke, kjer je bil Šarec, odgovorna iz NIJZ in minister Šabeder.
Predvidevam, da jih imajo dosti, saj je Hrvaška kot država večja, bolj frekventna država z večimi vstopnimi točkami, tukaj mislim na mednarodna letališča (Zg - Splkit - Dubrovnik) in ostalih malo manjših (Reka, Pulj ... )

Njim se gre še bolj za odprtje vsega, saj jim turizem prinese enormne količine denarja, tudi svetovne filmske produkcije fajn plačujejo za najem določenih otokov, krajev ... in njim se gre, da denar priteka, pa če tudi bodo "žrtve" .

2. Sončenje ni zdravo za kožo. Lahko fašeš kožnega raka!

3. Mwahahahaha ...

4. Česa ni, virusa? Kaj človek je že stopil na luno?

5. Trgovine po statistiki sedaj, ko se morajo ljudje razkuževat in nosit maske, so prostor, ko se človek lahko najmanj okuži. Se pa strinjam, ko bodo ukinili maske, potem pa zna to bit problem, kot si rekel ... ljudje vse pošlatajo, kašljajo brez da bi dali roko pred gobec ...
Hvala bogu nisem nikoli rad hodil po trgovinah, tako, da s tem nimam problemov.

6. Virusu se jebe za mejo se strinjam s teboj, zato pa je iz Wuhana v štirih mesecih in pol okužil 4Mio in pol ljudi.

 

1. tako Hrvati, kot naši lažejo. Še 1x naj te spomnim, dnevno prehajam mejo z Italijo, včasih tudi 2x dnevno in nisem v nobeni izolaciji. Da interes po odprtju in interes po sproščanju turizma vpliva na nesmiselnost določenih ukrepov, tako pri njih kot pri nas

2. boga mati...na to ti ne morem dati odgovora, ampak lahko pravzaprav. Ležiš pod borovcem in se senčiš, ter paziš da kaka korona ne skače okrog

3. nisi nič zapisal

4. človek je stopil na luno, kljub "teorijam zarote". Če virus ni fizično prisoten se ne moreš okužiti. To je znanje osovnošolske fizike. Virus tudi nima lastne pameti, da bi kr skakal iz človeka na človeka, je dovolj dokazov. V prvi vrsti pa:

virus mora najprej biti prisoten, torej ga mora prinesti okužena oseba, zadnje raziskave kažejo, da mora celo kazati znake obolelosti, saj ga v nasprotnem ne prenaša okrog oziroma širi. Da se boš okužil (osnovnošolska fizika spet) je potrebno:

a) stik z virusom in vnos v telo

lahko je preko:

-vdihovanja (spet rabiš okuženega ko vate diha ali kašlja)

-ali stika z okuženo površino. Vendar morajo tu biti izpolnjeni določeni pogoji, ker virus kljub vsem pravljicam na površinah hitro umre. In še to moraš vnesti v telo preko sluznic. Kajti preko kože se ne vnese v telo. Torej, se lahko valjaš po okuženi površini, nato se dobro razkužiš ali oprhaš z milom, ki razgradi maščobo in si ziher. Preberi si znanstevene raziskave o ovojnici Covid19.

5. problema ne bo, ker virusa ne bo. Če gledaš samo nase, ko si zaprt u kjudru si zihr. Večina "želv" 65 let in plus veselo nakupuje od 8-10, pa so ok.

6. koliko jih je okužil mi je čisto vseeno, koliko jih umre in zakaj, mi pa ni

7. branje teorij zarote, paranoično verjetje vsemu šitu ki se objavlja po družbenih medijih, strah za lastno življenje in sedenje na kavču tresoč od vseh informacij....majkemi, te bo pa infarkt prej kot korona.

8 sem že zapisal nekaterim, pa bom še 1x. Če vam je korona edini strah, edini trepet in edini problem v lajfu, se lahko smatrate za srečne in še nasvet:

get a life!!! 

ps. Kaco je prav danes izjavil, da se bo spet marsikaj sprostilo, baje tudi gledališča, v glavnem modrame, ker je sam 1 komediant :D na odru....fak no, koga jebe? Sedeži so pa čist enaki kot pri drami, ali gospelu, kjer je 10 ali več ljudi na odru.

Ampak seveda, po tvojem razumevanju situacije, je res najbolje da samo monodrame in monorecitali igrajo v gledališčih :P

pss. a @dr.jakob je že pogledal vn iz kleti?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snečer pravi:

Mene najbolj zanima, če bodo neotesani nogometaši po tej epidemiji še vedno veselo hraklali in si "čistili" nos na igrišču :) 

Al bo corona karton :) 

dokler ga stisne v tla, pa četudi je okužen ni panike.

In spet, magari pljune soigralca ne bo nič. Zakaj: ker ni okužen, če bi bil, enostavno ne bi letel za žogo.

Zakaj pa nihče globokoumnih misli ne pripomni okrog domov ostarelih? Način preventive in izogiba?

Primorci (ne po moji zaslugi) smo jo dobro odnesli, ne štejemo mrtvih. Folk je zaveden in dela na določenem nivoju. In nihče od njih ni jederski fizik, ampak normalni ljudje z normalno inteligenco.

pred 5 urami, RobiRoberto pravi:

Hčerka mi je rekla:  če ga bo kdo v naši družini "fasal", boš to sigurno ti, ker te v tvojem življenju ves čas spremlja taka "sreča" ...   :blush:

no, težko ga boš. Sodiš v rizično skupino z ležanjem v skupnih prostorih in hipotetično družbo kakega okuženega? (tudi okuženi se je moral nekje zunanje okužit, oziroma je nekdo moral prinesti virus)

Ne...težko se boš. 

Jaz bi se ne tvojem mestu še vedno imel za srečkota, preživel si nekaj, ker je težko preživeti, volje imaš dovolj, energije tudi. Uživaj.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snečer pravi:

pri odbojki je tega precej, po vsaki točki se trpeljajo po tazadnjih :)

no, mogoče pa bodo dobili pri fuzbalu nagobčnike, ker nekateri so že znali ugriznit

dajmo se presenetit

po tazadnji lah, če ne porineš okuženega prsta dobesedno v črevo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Alla pravi:

Pa kaj vas zdaj moti, če se pri športu objemajo. Saj niste v stiku z njimi :P

Foušija :P

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 hehe, veš, sem do zadnjega upal, da boš razumel nekatere moje odgovore, da so bili sarkastično napisani, ampak ok ...

Glej, itak ne bova prišla do konca. Tako "zagovarjaš" prenos virusa na način, da nekdodiha in kašlja v tebe. No, potem pa te prosim, da mi razložiš, naslednje ....

Na ladji Diamond Princess se je okužlo ogromno ljudi med časom, ko so že bili izolirani v kabinah in zasidrani. Torej, kako so se torej okužili, če potniki med seboj niso imeli stikov.

Po tvoje torej se je 700 ljudi zbralo v avli ladje in kašljali eden v drugega. Torej, skupinskedihalne in kašljalne vaje.
Kolikor sem spremljal se spomnim, da so ljudje iz te ladje nekateri kljub temu, da so "ozdraveli" in zapustili pristanišče kot zdravi, doma še 1x zboleli in postali prenašalci. Po vsem tem se vprašam, če sva morda spremljala različne novice. :naughty:

Zakaj potem apelirajo na to, da se zračijo prostori in učilnice? Zarad prdcev? Hmm ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kričač pravi:

@DAMI34 hehe, veš, sem do zadnjega upal, da boš razumel nekatere moje odgovore, da so bili sarkastično napisani, ampak ok ...

Glej, itak ne bova prišla do konca. Tako "zagovarjaš" prenos virusa na način, da nekdodiha in kašlja v tebe. No, potem pa te prosim, da mi razložiš, naslednje ....

Na ladji Diamond Princess se je okužlo ogromno ljudi med časom, ko so že bili izolirani v kabinah in zasidrani. Torej, kako so se torej okužili, če potniki med seboj niso imeli stikov.

Po tvoje torej se je 700 ljudi zbralo v avli ladje in kašljali eden v drugega. Torej, skupinskedihalne in kašljalne vaje.
Kolikor sem spremljal se spomnim, da so ljudje iz te ladje nekateri kljub temu, da so "ozdraveli" in zapustili pristanišče kot zdravi, doma še 1x zboleli in postali prenašalci. Po vsem tem se vprašam, če sva morda spremljala različne novice. :naughty:

Zakaj potem apelirajo na to, da se zračijo prostori in učilnice? Zarad prdcev? Hmm ...

ti bom drugače povedal:

Država je rekla da lahko greš k maši. Pojdi, ker boš varn. Ne hod na plažo, tam še nisi varn. 

Včasih bi bilo fajn, če bi si kdo podstrešeje mal prezračil, res :P

pss. če ne bi šprical osnovne šole bi vedel kako se giblje rekuperiran in klimatiziran zrak, v skupinskih prostorih, ladjah, letalih, bolnišnicah itd...

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

ti bom drugače povedal:

Država je rekla da lahko greš k maši. Pojdi, ker boš varn. Ne hod na plažo, tam še nisi varn. 

Včasih bi bilo fajn, če bi si kdo podstrešeje mal prezračil, res :P

 

Cerkev je ločena od države, tako, da vlada je dala pač predlog v dobri veri, da se bodo škofje, patri, župniki pravilno odločili.
Hja, res bi bilo nekaterim prevetrit podstrešje, ker že fajn smrdi po plesni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kričač pravi:

Cerkev je ločena od države, tako, da vlada je dala pač predlog v dobri veri, da se bodo škofje, patri, župniki pravilno odločili.
Hja, res bi bilo nekaterim prevetrit podstrešje, ker že fajn smrdi po plesni.

za razliko od tebe sem cel čas korone:

-hodil v Italijo (buh pomagi vsi nevarni)

-nakladal blago, razkladal blago

-nakladal za Slovenijo in razvažal blago, kjer prevzemniki in proizvodnja niso mel niti zaščitnih mask, kaj šele razkužil

Bi rabil še kako informacijo?

Ti si bil pa ta čas..v strahu, trepetajoč doma..brez stika z zunanjim svetom :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Alla pravi:

Ja, bemti, pa prosi kakega kolega bajkerja, da te mal objame in pošlata po riti.
Za kaj pa maš prjatle, če ne zato, da ti pomagajo :P

 

mi boš pomagala pri objemanju ... informacije iz prve roke, se ne štejejo za božanje ...  gnetenje boobs pa zmanjušje stres 

p.s. kitajc naju pričakuje v kratkem :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Ti si bil pa ta čas..v strahu, trepetajoč doma..brez stika z zunanjim svetom :P

 

 

Bravo stari! Res več ne vem s kom te naj primerjam, ali z Nostradamusom ali Baba Vango. Morda pa samo z Denijem ... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

za razliko od tebe sem cel čas korone:

-hodil v Italijo (buh pomagi vsi nevarni)

-nakladal blago, razkladal blago

-nakladal za Slovenijo in razvažal blago, kjer prevzemniki in proizvodnja niso mel niti zaščitnih mask, kaj šele razkužil

Bi rabil še kako informacijo?

Ti si bil pa ta čas..v strahu, trepetajoč doma..brez stika z zunanjim svetom :P

 

 

a nisi par strani nazaj pisal, da si na čakanju? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kričač pravi:

Bravo stari! Res več ne vem s kom te naj primerjam, ali z Nostradamusom ali Baba Vango. Morda pa samo z Denijem ... :naughty:

jaz te primerjam z samoiziliranim/trepetajočim/paranoikom, ki samo študira teorije zarote. Ampak mogoče se pa motim. 

Si že kak km naredil z motorjem letos?

Si nekoč nekje zapisal, da moped ni vse in ne MS. Pa ti gladko povem, moped je vse. In še več.

Primerjaj me pa s komerkoli hočeš. Še vedno skačem okrog, še vedno delam, še vedno najedam marsikomu, še vedno sem in bom trn v peti "puristom". Jebiga tak je lajf :P

 

 

Pravkar, motozajebant pravi:

a nisi par strani nazaj pisal, da si na čakanju? 

kaj počne podjetje ni moj problem. (oziroma uradna verzija) Blagor vam, ki imate vse po ps.u

pred 8 minutami, maus pravi:

mi boš pomagala pri objemanju ... informacije iz prve roke, se ne štejejo za božanje ...  gnetenje boobs pa zmanjušje stres 

p.s. kitajc naju pričakuje v kratkem :P 

jaz bi te objel, sam se bojim da nauš tok hepi kot če te Alla :P

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

 

 

 

kaj počne podjetje ni moj problem. (oziroma uradna verzija) Blagor vam, ki imate vse po ps.u

ne sej, ni moj problem to. Sam se mi zdi, da smo se zadnjič nekaj pogovarjali, da si na čakanju? 

Če pa si na čakanju in si vmes delal. Potem si pa sam kriv, al kaj? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

ne sej, ni moj problem to. Sam se mi zdi, da smo se zadnjič nekaj pogovarjali, da si na čakanju? 

Če pa si na čakanju in si vmes delal. Potem si pa sam kriv, al kaj? 

če te zanima konkretno ti lahko odgovorim na PM

Sam kriv? Česa?

Nekateri, tudi moja žena so recimo delali par dni v tedni druge dni pa bili na čakanju, tudi to je opcija. Vse pravno, vse veljavno vse po PSu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

če te zanima konkretno ti lahko odgovorim na PM

Sam kriv? Česa?

Nekateri, tudi moja žena so recimo delali par dni v tedni druge dni pa bili na čakanju, tudi to je opcija. Vse pravno, vse veljavno vse po PSu

Ni potrebe. Me ne zanima. A sam si nedolgo nazaj rekel, da si na čakanju. Oz, da si bil v času korone na čakanju. 

Seveda, tudi jaz sem svojo ekipo menjaval na 2 tedna. Da niso bili samo eni na čakanju. Fer in pošteno. In po propisima. 

Mislim kriv... če bi uradno bil na čakanju in te je delodajalec izkoriščal da si v temu času delal.... hja.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

Ni potrebe. Me ne zanima. A sam si nedolgo nazaj rekel, da si na čakanju. Oz, da si bil v času korone na čakanju. 

Seveda, tudi jaz sem svojo ekipo menjaval na 2 tedna. Da niso bili samo eni na čakanju. Fer in pošteno. In po propisima. 

Mislim kriv... če bi uradno bil na čakanju in te je delodajalec izkoriščal da si v temu času delal.... hja.... 

mogoč tebe ne izkoriščajo...nas redno :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

mogoč tebe ne izkoriščajo...nas redno :P

 

Ne se pustit! ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, motozajebant pravi:

Ne se pustit! ;) 

pa sej se ne..men itak korona pa služba nista glavna prioriteta u lajfu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

pa sej se ne..men itak korona pa služba nista glavna prioriteta u lajfu :P

 

Sej bi bil neumen, če bi ti bilo.. a brez službe vseeno ne moreš izvajat svojih drugih prioritet ;) 

no, razen če je žena naloudana ali pa poverbaš :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

jaz te primerjam z samoiziliranim/trepetajočim/paranoikom, ki samo študira teorije zarote. Ampak mogoče se pa motim. 

 

Preberi še 1x, vidim, da ne razumeš.

Nisi me primerjal, ampak si me določil, da sem med tem, ko si ti delal (revež, ti si edini v tem času delal), jaz doma bil v strahu, samoizoliran ....
Zato sem ti omenil, da si potem takem vedeževalec. Zanima me, ali to vidiš v stekleni kugli ali v kavni usedlini, ker potem takem imaš ali kuglo hin, ali pa staro kavo! :naughty:

Basta!

 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, motozajebant pravi:

Sej bi bil neumen, če bi ti bilo.. a brez službe vseeno ne moreš izvajat svojih drugih prioritet ;) 

no, razen če je žena naloudana ali pa poverbaš :)

 

ne, v naturi izkoriščam viške bdpja :P

 

pred 50 minutami, Kričač pravi:

Preberi še 1x, vidim, da ne razumeš.

Nisi me primerjal, ampak si me določil, da sem med tem, ko si ti delal (revež, ti si edini v tem času delal), jaz doma bil v strahu, samoizoliran ....
Zato sem ti omenil, da si potem takem vedeževalec. Zanima me, ali to vidiš v stekleni kugli ali v kavni usedlini, ker potem takem imaš ali kuglo hin, ali pa staro kavo! :naughty:

Basta!

 

Basta rečejo Taljani, že sama beseda je lahko nosilec virusa :P

Drgač, kak je blo kej med izolacijo? Si delal od doma al si se delal, da delaš od doma? si šel kaj na moped? Vsa ta vprašanja mi je kavna usedlina posredovala, jz nč kriu :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!