Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 14 urami, jvalant pravi:

 Ce predstojnik Instituta za mikrobiologijo in imunologijo takle govori je butl. Pika. Pustimo korono ob strani: ce delajo na takem institutu dobesedno z rokami so pac budale, lahko, ce drugega ne ON ki nic ne razkuzuje kontaminira vzorce, in  tako naprej... Nekaj takega je pred casom tudi Johnson blebetal. Na kocu koncev delajo z vzorci, ne z okuzenim zrakom. Izjava je podobne oni, da nafta, bencin ipd sploh ne gorita, ker se lahko cik ugasne v gorivu. No, probaj to z hlapi....

 

 

Izjava je pač izjava. Če je lažna bodo tožbe. Kaj pa če je vse res?

Ps. Za nafto in bencin moraš biti samo dovolj hiter, da ugasneš čik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta Covid-19 me vsak dan bolj preseneča, glede na to, kar slišim. Zdaj, če znanstveniki in Nobelov nagrajenec laže, potem pa res ne vem.
Menim, da tak človek nima interesa lagat. In če pomislimo na doktorja iz Wuhana in študente, ki so nam hoteli povedat resnico, ampak so jih naenkrat "umaknili", potem je nekaj verjetno res.

Poslušal sem Nobelovega nagrajenca, viruloga in biokemika, ki je leta 2008 dobil Nobelovo nagrado za medicino, gospod Luc Montagnier, kateri je mimogrede tudi odkriv virus HIV.

Skrbijo me njegove besede in sicer pravi, da je Covid19 umetno ustvarjen virus, katerega so pridobili iz netopirjev. K temu virusu, pa bi naj v labolatoriju v Wuhanu dodali še virus HIV. Pravi, da se v nekaterih sekvencah lepo vidi, da je to dodano v "labolatoriju". Ko ga vprašajo, kdo je to naredil je zelo previden še z besedami in pravi, da še ne ve .... , ter da delajo na tem. In sedaj me bega ključno vprašanje ....

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da je virus umeten je velika verjetnost, edina dilema je ali je bil namensko spuščen ali se kdo ni držal protokolov... 

Ker verjetno bi ga spustili ko bi bilo cepivo pripravljeno, da bi začeli takoj služit... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teorija o umetno sproducirani in lansirani Koroni mi nekako ne sede. So bile v zgodovini še druge pandemije, pa ni bilo nobenih dokazov, da jih je kdo namensko sproduciral...

Zelo malo ljudi ve, da se je prva svetovna vojna (1914-1918) najverjetneje končala ravno zato, ker je zmanjkalo zdravih vojakov... Ogromno jih je pokosila Španska gripa. V letu, ki je sledilo koncu vojne, pa še ogromno civilistov. Po nekaterih ocenah do 100 milijonov vseh skupaj...

https://sl.wikipedia.org/wiki/Španska_gripa

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, najprej se je govorilo, da virus prihaja iz tržnice iz Wuhana, kjer so "divje" stojnice, kjer se kolje, razkosuje divje živali in domače ljubljenčke.
Kri teče v potokih, stojnice so ena zraven druge, med njimi se sprehajajo kupci, kamnite plošče, kjer leži meso in se razkosuje so umazane in se po končani tržnici ne čistijo, kar pomeni, da so idealne, da popoldan njih zasedejo miši in podgane, ki se hranijo z ostanki in za seboj puščajo iztrebke ... itd. Ampak, ta tržnica ni nastala včeraj, ampak obstaja že vrsto let in bi, če bi virus tam nastal, nastal že pred leti je moje mnenje.

Tudi sam sem bil mnenja, da je virus prišel od tam, dokler nisem slišal tega Nobelovega viruloga, ki je zelo dobro povedal, kaj je razlika med naravnim in umetnim virusom. Jaz si to tolmačim preprosto, saj je njegov strokovno izrazoslovje težko ponovit. Pravi, da se v samem virusu vidil, da je popolno lepo narejen in je k virusu, ki ga prenašajo netopirji v nekih strukturah dodan HIV . Pri naravnih virusih, pa so te krivulje "popačene" in od tukaj njemu mnenje, da je stvar umetno ustvarjena.

V tem primeru, če je to vse res, me kot laika zanima in bi bilo zanimivo preverit še hiv pozitivnost pri bolnikih, ki so preboleli, tako lažjo kot težjo vrsto Covida19 (slednjih je zlo malo).

Teorij zarote je mali miljon. Upam, da bomo 1x izvedeli, kaj je res in kaj ne.
 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je sploh pomembno od kje izvira virus?

A si lahko kaj pomagamo, če so določene sekvence v dna virusa od HIVa?

Mogoče znanstveniki, mi bolj malo. No, nekaj dejstev je znanih, z minimalnim naporom se mu celo lahko izognemo. Če hočemo, ni pa nujno, saj je umrljivost pri starosti pod 60 let zanemarljiva.

Večja možnost je, da te avto kje sklati ko si na mopedu, kot pa da umreš zarad Korone. Pa ne vidim, da bi se kdo odpovedal motorizmu, celo največji pussiji, ki so do sedaj čepeli zakopani u kjudru, bodo šli slej ko prej na motor. :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

a je sploh pomembno od kje izvira virus?

A si lahko kaj pomagamo, če so določene sekvence v dna virusa od HIVa?

 

Pomembno ali je ali ni, ter ali si lahko pomagamo pri tem ni važno, dobro pa je, da je človek malo podučen o zadevah, ki se dogajajo okrog njega, razen, če je tvoj pogled drugačen in se braniš znanja. Dejstvo je, da forum in motor nista vse na svetu.

P.S.
Bistvo mojega pisanja je bilo, da virus sam posebi ne "hec", ampak ima še neke druge pridružene viruse in, da je stvar bolj resna in nam trka na vest, da se nasvetov še bolj držimo, kot se. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kričač pravi:

Pomembno ali je ali ni, ter ali si lahko pomagamo pri tem ni važno, dobro pa je, da je človek malo podučen o zadevah, ki se dogajajo okrog njega, razen, če je tvoj pogled drugačen in se braniš znanja. Dejstvo je, da forum in motor nista vse na svetu.

P.S.
Bistvo mojega pisanja je bilo, da virus sam posebi ne "hec", ampak ima še neke druge pridružene viruse in, da je stvar bolj resna in nam trka na vest, da se nasvetov še bolj držimo, kot se. :naughty:

no pa povej ktere pridružene, ki ti tako pomagajo pri razumevanju in obrambi pred njim?

A ni dovolj, da povzroča respiratorne probleme?

A ni dovolj znanje, da s primerno samodisciplino lahko ostaneš neokužen? Valda so jasni dokazi za to. Vsaj tisti, ki smo v tem času delali vemo da so. Vedo tudi okuženi, ki so ga preboleli, ve tudi zdravstveno osebje. Ne mu pripisovat "magičnih" sposobnosti. Na koncu se še vedno gre za usran in trdoživ virus. (kot še mnogo drugih)

In na koncu, ni potrebe zjebat celega gospodarstva, ker se je nekdo ali peščica usrala zaradi nekih informacij.

Mam dovolj dokazov, da se da živet, tako z okuženim, da okuženi s primerno higieno, ne okuži drugih v službi in ne družine, ki živi z njim v istem stanovanju. (ko je okuženi v karanteni)

Tehnično/matematično gledano pa je celo bolje če je virus umeten, zihr ma pizdak, ki ga je izzumil protivirus, oziroma vakcino.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

a je sploh pomembno od kje izvira virus?

A si lahko kaj pomagamo, če so določene sekvence v dna virusa od HIVa?

Česa se potem bojimo, zakaj nas je strah, če ne vemo za kaj se gre?

 

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

A ni dovolj znanje, da s primerno samodisciplino lahko ostaneš neokužen?

Zakaj pa to ne prakticiramo pri navadni gripi, ki je podobno smrtonosna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, vandrovec pravi:

1. Česa se potem bojimo, zakaj nas je strah, če ne vemo za kaj se gre?

 

2. Zakaj pa to ne prakticiramo pri navadni gripi, ki je podobno smrtonosna?

1. jaz se ne bojim nič, ker če ni nč, se tut okužit ne moreš

2. ker je manj agresivna, ker mediji niso nardil pompa niti oblasti niso vsega ustavile. Pravzaprav, ni nič narobe in je cel smiselno dolečene higienske ukrepe ohraniti.

Govorim o dezinfekciji rok, kašljanju v rokav, nedotikanju oči, nosa, ust (sluznic v glavnem)

Lej tule maš statistiko (le ta je taka zaradi pretiranih ukrepov med splošno rajo in slabih ukrepov v domovih za ostarele, ampak je. Iz nje lahko povlečeš določene podatke)

umrli_9.png

Rabiš statistiko umrlih letos med motoristi oziroma med vozniki? al težje poškodovanih?

Česa se je potrebno bolj bat?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Image

https://goo.gl/maps/7pG3WrTnv5o4qWRE9

Klimno, Krk

jelko-kacin-hisa-krk

Citiraj

Hiša leži nekaj minut hoje od morja, samo parcela pa je po cenah lokalnih nepremičnin vredna približno 150.000 evrov, piše Reporter. Kacin je pred štirimi leti novinarjem Reporterja odgovoril, da v Klimnu nima zemljišča. “Formalno je to držalo, saj so glede na hrvaško zemljiško knjigo lastniki parcele Kacinova žena Andreja Pisovec Kacin ter sinova Anže in Rok,” so zapisali pri Reporterju.

res zanimivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

a je sploh pomembno od kje izvira virus?

A si lahko kaj pomagamo, če so določene sekvence v dna virusa od HIVa?

Mogoče znanstveniki, mi bolj malo. No, nekaj dejstev je znanih, z minimalnim naporom se mu celo lahko izognemo. Če hočemo, ni pa nujno, saj je umrljivost pri starosti pod 60 let zanemarljiva.

Večja možnost je, da te avto kje sklati ko si na mopedu, kot pa da umreš zarad Korone. Pa ne vidim, da bi se kdo odpovedal motorizmu, celo največji pussiji, ki so do sedaj čepeli zakopani u kjudru, bodo šli slej ko prej na motor. :P

ampak je tudi opazljiva obolelost pri mulcih kot si ti verjetno skoraj neopazna..pa če ma dodatek hiv je pa lahko zelo zanimiv razplet..

pred 3 urami, Kričač pravi:

Pomembno ali je ali ni, ter ali si lahko pomagamo pri tem ni važno, dobro pa je, da je človek malo podučen o zadevah, ki se dogajajo okrog njega, razen, če je tvoj pogled drugačen in se braniš znanja. Dejstvo je, da forum in motor nista vse na svetu.

P.S.
Bistvo mojega pisanja je bilo, da virus sam posebi ne "hec", ampak ima še neke druge pridružene viruse in, da je stvar bolj resna in nam trka na vest, da se nasvetov še bolj držimo, kot se. :naughty:

kakor je nekje zaslediti , je bil cepivu proti gripi dodan virus sars-cov 3 .. če ima virus dodatek hiv naj se kar pripravije vsi , ki so se sepili čez 3 - 10 let..

če smo fasal pa nismo imel nobenih resnih simptomov smo ga isto najebal..

 

so prašač mamco v domu upokojencev na 87.rojstni dan kaj si želi.. je rekla da bi rada fasala aids..    .. . zakaj ??? saj je smrten???

odgovori mamca :" za aids pravjo da zihr še 5 let živiš!"  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, thumper pravi:

ampak je tudi opazljiva obolelost pri mulcih kot si ti verjetno skoraj neopazna..pa če ma dodatek hiv je pa lahko zelo zanimiv razplet..

 

no, ni tak enostavno, kot bi kocke zlagal :P

 

,

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal daljši članek, pa mal več informacij, kot samo naslovnica. Vse skupaj pa...vsak naj si svoje misli.

Fotografija osebe Matjaz Prosen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DAMI34 pravi:

mal daljši članek, pa mal več informacij, kot samo naslovnica. Vse skupaj pa...vsak naj si svoje misli.

Fotografija osebe Matjaz Prosen.

"dobesedno z rokami" - to pri mikrobiologiji in patogenih virusih pomeni po vsej verjetnosti : zaščitni plašč , zaščitne hlače, zaščitno pokrivalo in preko viizir.. vse razen vizirja za enkratno uporabo..  no to za nas laike pomeni , da delajo z virusom dobesedno z golimi rokami....   

ker če bi delali v "biološki zaščiti" to pomeni zatesnjena obleka z dihalnim aparatom , delo v varni sobi in pri izstopu razkuževalna komora.. to so šele tisti pravi pogoji dela mikrobiologov - in ostalih "logov" , ki imajo opravka z biološko nevarnimi snovmi - katerim se reče "ne delamo z golimi rokami"..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, BIF pravi:

Dober naslov ja .... oni bodo igrali na vse ali nič z tujimi državljani. Isto kot star pregovor ... s tujim perjem je lepo mahat.
Naši političari pa itak navijajo za odprtje meja in prepričevanjem naroda naj brez skrbi tam letuje, saj verjetno za lobiranje dobi tu in tam kakšen apartma ali pa drago parcelo poceni plača. Spet pregovor: roka roko umije.

Kot nekateri "pametnjakoviči" non stop poudarjajo, če držiš higjeno potem ti nima kaj bit! Hja, kaj ti pomaga držat higjenski standard, če je okrog tebe vse nehigjenično in ljudje okrog tebe ne vzdržujejo osnovne higjene (tukaj mislim dezinfekcija apartmajev, sob, pred vstopom ... itd) Misliš, da bo Hrvat trošil dezinfehcijska sredstva in denar za njih za enega Janeza? Ahh, saj jih poznamo!

Človek vreden zaupanja, za vse naše virologe skupaj ... Luc Montagnier
 

 

... intervju :

 

 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot pri vseh ostalih stvareh bo tu pomembno koliko ima kdo soli v glavi...Države pa bodo seveda naredile vse kar je možno in še več, da zadeve postavijo v stare tire...kar je nekako tudi razumljivo...in tudi pravilno. Zdaj itak ostane še samo...kar bo preživelo bo...kar je za crknit bo pač crknilo...naravna selekcija.

Hrvati pa so itak skozi na robu bankrota....mogoče se tokrat lahko vsaj na korono izgovorijo...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hčerka mi je rekla:  če ga bo kdo v naši družini "fasal", boš to sigurno ti, ker te v tvojem življenju ves čas spremlja taka "sreča" ...   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, thumper pravi:

"dobesedno z rokami" - to pri mikrobiologiji in patogenih virusih pomeni po vsej verjetnosti : zaščitni plašč , zaščitne hlače, zaščitno pokrivalo in preko viizir.. vse razen vizirja za enkratno uporabo..  no to za nas laike pomeni , da delajo z virusom dobesedno z golimi rokami....   

ker če bi delali v "biološki zaščiti" to pomeni zatesnjena obleka z dihalnim aparatom , delo v varni sobi in pri izstopu razkuževalna komora.. to so šele tisti pravi pogoji dela mikrobiologov - in ostalih "logov" , ki imajo opravka z biološko nevarnimi snovmi - katerim se reče "ne delamo z golimi rokami"..

če prebereš izvleček izgleda, kot da goli skačejo okrog, pa se z epruvetami obmetujejo :P

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi, po nekaterih mnenjih "pametnjakovičev" je Hrvaška bolj polna "virusa" kot Slovenija? So njihovi barčki, betule in oštarije bolj dovzetne, kot naše v Piranu in Portorožu?

V bistvu je sedenje v baru na plaži varno, sončenje 5m stran pa ne?

Mwahahahaa

Če nečesa ni...potem se tut okužit ne moreš.

ps. začuda se pa nihče ne sekira ko bluzi po šopingih v Sloveniji, kupuje zemljo za rože, prešlata miljon artiklov na policah.

pss. virusu se res jebe za meje. Ni tok pameten, kot nekateri trdite.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

se pravi, po nekaterih mnenjih "pametnjakovičev" je Hrvaška bolj polna "virusa" kot Slovenija? So njihovi barčki, betule in oštarije bolj dovzetne, kot naše v Piranu in Portorožu?

V bistvu je sedenje v baru na plaži varno, sončenje 5m stran pa ne?

Mwahahahaa

Če nečesa ni...potem se tut okužit ne moreš.

ps. začuda se pa nihče ne sekira ko bluzi po šopingih v Sloveniji, kupuje zemljo za rože, prešlata miljon artiklov na policah.

pss. virusu se res jebe za meje. Ni tok pameten, kot nekateri trdite.

Zdaj ne vem, komu točno zastavljaš ta vprašanja, ampak lahko povem svoje mnenje in moj pogled na stvar:

1. Zdaj če ima Hrvaška več virusa, kot Slovenija ne vem, morda da lahko, da ima več, ampak so odgovorni podatke (morda)zamolčali, kot so jih od začetka tudi pri nas, ko sem spremljal tiskovke, kjer je bil Šarec, odgovorna iz NIJZ in minister Šabeder.
Predvidevam, da jih imajo dosti, saj je Hrvaška kot država večja, bolj frekventna država z večimi vstopnimi točkami, tukaj mislim na mednarodna letališča (Zg - Splkit - Dubrovnik) in ostalih malo manjših (Reka, Pulj ... )

Njim se gre še bolj za odprtje vsega, saj jim turizem prinese enormne količine denarja, tudi svetovne filmske produkcije fajn plačujejo za najem določenih otokov, krajev ... in njim se gre, da denar priteka, pa če tudi bodo "žrtve" .

2. Sončenje ni zdravo za kožo. Lahko fašeš kožnega raka!

3. Mwahahahaha ...

4. Česa ni, virusa? Kaj človek je že stopil na luno?

5. Trgovine po statistiki sedaj, ko se morajo ljudje razkuževat in nosit maske, so prostor, ko se človek lahko najmanj okuži. Se pa strinjam, ko bodo ukinili maske, potem pa zna to bit problem, kot si rekel ... ljudje vse pošlatajo, kašljajo brez da bi dali roko pred gobec ...
Hvala bogu nisem nikoli rad hodil po trgovinah, tako, da s tem nimam problemov.

6. Virusu se jebe za mejo se strinjam s teboj, zato pa je iz Wuhana v štirih mesecih in pol okužil 4Mio in pol ljudi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene najbolj zanima, če bodo neotesani nogometaši po tej epidemiji še vedno veselo hraklali in si "čistili" nos na igrišču :) 

Al bo corona karton :) 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

Mene najbolj zanima, če bodo neotesani nogometaši po tej epidemiji še vedno veselo hraklali in si "čistili" nos na igrišču :) 

Al bo corona karton :) 

YP, pa gey objemanja bo še zmeri dost, da lahko eni pridejo na svoj račun :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!