Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

95657943_10156756761321403_4379361380436803584_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=110474&_nc_oc=AQmQEnlKvFB3UclKoJt1VIY9YHaKqR8K14zBqKv6tuWaBOWUHfUHe61SCOSIqPXUzvE&_nc_ht=scontent.flju1-1.fna&oh=7d341e9e52672ed486128a51f8a2ac98&oe=5ED65E96

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

Tegnell je sicer v enem od intervjujev dejal, da se tudi sam vedno sprašuje, če bi se dalo v času pandemija storiti kaj drugače. Tudi sam priznava, da je podcenjeval širjenje virusa v domovih za ostarele in da bi moral na tem področju storiti več. Pravi, da bi morali opraviti več testov osebja in stanovalcev v teh domovih, a niso imeli sredstev za to.

 

a oni z najboljšim zdravstvenim sistemom niso imeli testov in osebja in sredstev ?? švedska ni imela sredstev??? ajd naj neha srat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tale cajtng je v istem rangu kot slovenske novice....še za rit obrisat ni uporaben.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

Tegnell je sicer v enem od intervjujev dejal, da se tudi sam vedno sprašuje, če bi se dalo v času pandemija storiti kaj drugače. Tudi sam priznava, da je podcenjeval širjenje virusa v domovih za ostarele in da bi moral na tem področju storiti več. Pravi, da bi morali opraviti več testov osebja in stanovalcev v teh domovih, a niso imeli sredstev za to.

 

a oni z najboljšim zdravstvenim sistemom niso imeli testov in osebja in sredstev ?? švedska ni imela sredstev??? ajd naj neha srat..

Gre se za čisto realnost, ki je tudi pri ns, kljub rigoroznosti, ušla izpod vajti:

na področju domov ostarelih smo ga pušnili, krepko. Bolnice, smo relativno dobro obvladali. Splošno rajo, smo obvladali preveč rigorozni celo.

Govoriti, smo ohranili toliko in toliko življenj. Ja super.

Zaradi odpuščanj, sfukanih podjetij, smo zjebali en kup drugih življenj, ki ne bodo nikjer zabeležena v statistiki. Žal.

Edin kar me veseli:

Vrste za sladoled so neskončno dolge

in

vsi že postavljajo stole, urejajo bare in gostilne, da se začne normalen lajf.

Še vedno pa pranoikom svetujem:

ostante doma, v kleti!!!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Govoriti, smo ohranili toliko in toliko življenj. Ja super.

Zaradi odpuščanj, sfukanih podjetij, smo zjebali en kup drugih življenj, ki ne bodo nikjer zabeležena v statistiki. Žal.

dokler so naši starši živi in zdravi je vse v redu ane.

imaš ti kakšne podatke , koliko podjetij se je sfukalo in koliko življenj je zaradi tega zjebano - ampak prosim - samo zaradi korone..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

dokler so naši starši živi in zdravi je vse v redu ane.

imaš ti kakšne podatke , koliko podjetij se je sfukalo in koliko življenj je zaradi tega zjebano - ampak prosim - samo zaradi korone..

nekaj mam, ampak verjetno te ne zanima summa summarum...2 so odpustil samo pri nas..rabiš več podatkov?

Da preskočiva na naše starše....nared anketo na ms..zna bit merodajna in sicer vprašaj, komu je korona pokončala stare ali prastare starše. Niti ne zahtevam predpogoja, da so bili prej zdravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, DAMI34 said:

Zaradi odpuščanj, sfukanih podjetij, smo zjebali en kup drugih življenj, ki ne bodo nikjer zabeležena v statistiki. Žal.

Glede na to, da je večina sveta stalo, večina jih ni imelo za koga ali s čim delat. Razen frizerk, kafičev  in podobnih.

Je pa dosti tudi "navidez" v težavah, da izprosijo dnar od države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

nekaj mam, ampak verjetno te ne zanima summa summarum...2 so odpustil samo pri nas..rabiš več podatkov?

Da preskočiva na naše starše....nared anketo na ms..zna bit merodajna in sicer vprašaj, komu je korona pokončala stare ali prastare starše. Niti ne zahtevam predpogoja, da so bili prej zdravi.

ja pa me zanima dejansko .. koliko podjetij z boniteto b' ali višjo je odpuščalo ali zaprlo svoja vrata? 

in ne - ne zanimajo me neplačniki in zapufanci..za te nategune je edino prav da zaprejo..

ti delaš v italiji..vprašal sem za napa podjetja ne za tista , ki palamudijo z davki in ostalimi luknami..

96 mrtvih je trenutno v statistiki.. kolikšna je možnost da je nekdo na motosvetu nekoga izgubil?

pred 1 minuto, ftp pravi:

Je pa dosti tudi "navidez" v težavah, da izprosijo dnar od države.

ja ..večina doo..dolžen okol in okol..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

ja pa me zanima dejansko .. koliko podjetij z boniteto b' ali višjo je odpuščalo ali zaprlo svoja vrata? 

in ne - ne zanimajo me neplačniki in zapufanci..za te nategune je edino prav da zaprejo..

ti delaš v italiji..vprašal sem za napa podjetja ne za tista , ki palamudijo z davki in ostalimi luknami..

96 mrtvih je trenutno v statistiki.. kolikšna je možnost da je nekdo na motosvetu nekoga izgubil?

ja ..večina doo..dolžen okol in okol..

ne delam v italiji, zaposlen pri slo podjetju, skladišče in točka odpreme blaga ter pisarne so v Italiji...Italija je sfukala vse, od skrajnosti do skrajnosti, od njih nisem niti pripčakoval, kaj več.

Ne vem kak ti računaš ampak:

jaz imam stranke ki so:

slaščičarne, gostilne, bari in pekarne. Edin kar je delalo s polovično močjo je bila pekarna. Ostalo 2 meseca ni delalo. Zdej ne vem, ampak 2 meseca predstavlja kr nekaj prometa. Če ne fakturiraš tudi ne bo priliva. Recimo, da je 30-60 dni plačilni rok. Le kako bodo dal plače, od kje?

Niso to družbene firme, aja bo že JJ dal za plače šolnikov in  ostalega, kar preklada papirčke.

Kar pa se tiče mrtvih:

za delat dramo, jo najprej potrebuješ, mar ne. 

pred 5 minutami, ftp pravi:

Glede na to, da je večina sveta stalo, večina jih ni imelo za koga ali s čim delat. Razen frizerk, kafičev  in podobnih.

Je pa dosti tudi "navidez" v težavah, da izprosijo dnar od države.

sem Thumperu zapisal, kdo in kaj še ni delal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede odpuščanj še to.

Kapitalizem, ko jim gre dobro si delijo nagrade, dividende,..., ko jim gre slabo, pa ne dokapitalizirajo podjetja ti isti lastniki, ki so si delili. Še izsiljujejo državo, da bodo morali odpuščat,..., še več kot je potrebno, samo da izgleda grozno. Delavci

Če smo hoteli kapitalizem, ga pač imamo, v dobrem in predvsem slabem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če anketa o mrtvih ni merodajna na MS, maš FB..recimo motoristi..baje 50% slo populacije

Pravkar, ftp pravi:

Glede odpuščanj še to.

Kapitalizem, ko jim gre dobro si delijo nagrade, dividende,..., ko jim gre slabo, pa ne dokapitalizirajo podjetja ti isti lastniki, ki so si delili. Še izsiljujejo državo, da bodo morali odpuščat,..., še več kot je potrebno, samo da izgleda grozno. Delavci

Če smo hoteli kapitalizem, ga pač imamo, v dobrem in predvsem slabem.

men nč ne pomaga, ko ne bo plače. Da so "gnili kapitalisti" zafukal podjetje že pred tem mi ne govort. Ni vlaganja v razvoj, ni vlaganja v logistiko, ni vlaganja v informatiko, je pa vlaganje v nepremičnine in kanaliziranje denarja. Vse to vem. Sem pomagal zgraditi podjetje, kjer se drugi okoriščajo z dobičkom. ampak pismu, za koji kurac nisem raj v družbenem podjetju. Vse bi bilo isto, le pare bi prišle in nihče se neb vprašal od kje, pa četudi jih tebi poberejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas niso nikogar odpustili .. 

je pa res , da smo v lasti avstrijske družinske firme .. ampak načeloma ima naš doo še veliko rezerve.. kar jo pa naša slovenska podjetja nimajo ..predvsem ker so nateguni in neplačniki predvsem pa so lastniki zapravljivci...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

če anketa o mrtvih ni merodajna na MS, maš FB..recimo motoristi..baje 50% slo populacije

men nč ne pomaga, ko ne bo plače. Da so "gnili kapitalisti" zafukal podjetje že pred tem mi ne govort. Ni vlaganja v razvoj, ni vlaganja v logistiko, ni vlaganja v informatiko, je pa vlaganje v nepremičnine in kanaliziranje denarja. Vse to vem. Sem pomagal zgraditi podjetje, kjer se drugi okoriščajo z dobičkom. ampak pismu, za koji kurac nisem raj v družbenem podjetju. Vse bi bilo isto, le pare bi prišle in nihče se neb vprašal od kje, pa četudi jih tebi poberejo.

Potem pa, zakaj se spravljaš na državo in njene odločitve, če pa sam ugotavljaš, da je več ali manj lastnik kriv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, ftp pravi:

Potem pa, zakaj se spravljaš na državo in njene odločitve, če pa sam ugotavljaš, da je več ali manj lastnik kriv?

državo? Ablast, je tista, ki to dopušča, mar ne. Lastniki, hočejo samo eno:

da delavec dela in nosi dobiček. Ni dela,ni jela :P

In dejstvo je: 2 meseca ni bilo dela. Lah pa rečeš gnili kapitalisti. Medtem ko bodo nekateri iz "državnih podjetij" kmalu ubirali regres, dodatek za delo v krizi in dobili redno plačo, bodo drugi iz recimo Gorenja prejel knjižice.

Ne moreš potemtakem trditi, da je država z ukrepi rešila ničkoliko življenj, določena bodo pa životarila in umirala na dolgi rok. Samo to je bil moj point. In ne, ne zavidam takim, ki se bodo lepo vrnili po 2 mesecih v službe, kot da se ni nič zgodilo. Vsaj eni.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

In dejstvo je: 2 meseca ni bilo dela. Lah pa rečeš gnili kapitalisti. Medtem ko bodo nekateri iz "državnih podjetij" kmalu ubirali regres, dodatek za delo v krizi in dobili redno plačo, bodo drugi iz recimo Gorenja prejel knjižice.

Ne moreš potemtakem trditi, da je država z ukrepi rešila ničkoliko življenj, določena bodo pa životarila in umirala na dolgi rok. Samo to je bil moj point. In ne, ne zavidam takim, ki se bodo lepo vrnili po 2 mesecih v službe, kot da se ni nič zgodilo. Vsaj eni.

a smo mi prodali gorenje? vprašaj zaposlene koliko jih je vložilo certifikate v svojo lastno firmo.. boš dobil bolj realno sliko kaj se je , se in se bo dogajalo ..

in korona ni za gorenje prav veliko kriva .. 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

državo? Ablast, je tista, ki to dopušča, mar ne. Lastniki, hočejo samo eno:

da delavec dela in nosi dobiček. Ni dela,ni jela :P

In dejstvo je: 2 meseca ni bilo dela. Lah pa rečeš gnili kapitalisti. Medtem ko bodo nekateri iz "državnih podjetij" kmalu ubirali regres, dodatek za delo v krizi in dobili redno plačo, bodo drugi iz recimo Gorenja prejel knjižice.

Ne moreš potemtakem trditi, da je država z ukrepi rešila ničkoliko življenj, določena bodo pa životarila in umirala na dolgi rok. Samo to je bil moj point. In ne, ne zavidam takim, ki se bodo lepo vrnili po 2 mesecih v službe, kot da se ni nič zgodilo. Vsaj eni.

 

Ahh, Gorenje je spetr eno tistih podjetij, ki "karanteno in delavce" izkoriščajo, da bi dobili pomoč države. Težave Gorenja so že od prej, sicer pa smo firmo prodali in kaj naj se sedaj mešamo. Tako to gre v kapitalizmu. Danes zaposlujejo, jutri odpuščajo in mi smo jebena stranka. Žal, to smo hoteli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

a smo mi prodali gorenje? vprašaj zaposlene koliko jih je vložilo certifikate v svojo lastno firmo.. boš dobil bolj realno sliko kaj se je , se in se bo dogajalo ..

in korona ni za gorenje prav veliko kriva .. 

Korona je dobrodošla, za vse odpuščene itak :P v velikih količinah.

image.jpeg.39e2ad8a3971cae9c79aa339d72411f4.jpeg

pred 3 minutami, ftp pravi:

Ahh, Gorenje je spetr eno tistih podjetij, ki "karanteno in delavce" izkoriščajo, da bi dobili pomoč države. Težave Gorenja so že od prej, sicer pa smo firmo prodali in kaj naj se sedaj mešamo. Tako to gre v kapitalizmu. Danes zaposlujejo, jutri odpuščajo in mi smo jebena stranka. Žal, to smo hoteli.

Težave so od prej, seveda. Ampak če bi delo potekalo normalno, brez 2 mesečnega izpada, pa najbrž ne bi tak slabo šlo? Pa ne sam za Gorenje. Trditi ali si misliti, da 2 mesečni izpad, zarad korone, se ne bo nikjer poznal, je utopično.

Al pa kontra trditev v podobnem stilu:

 

umrli/bolni so mel že prej zaplete, kaj korono vpletaš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DAMI34 said:

Korona je dobrodošla, za vse odpuščene itak :P v velikih količinah.

image.jpeg.39e2ad8a3971cae9c79aa339d72411f4.jpeg

Težave so od prej, seveda. Ampak če bi delo potekalo normalno, brez 2 mesečnega izpada, pa najbrž ne bi tak slabo šlo? Pa ne sam za Gorenje. Trditi ali si misliti, da 2 mesečni izpad, zarad korone, se ne bo nikjer poznal, je utopično.

Al pa kontra trditev v podobnem stilu:

 

umrli/bolni so mel že prej zaplete, kaj korono vpletaš :P

 

Gorenje veliko večino izdelkov izvozi. Trenutno je skoraj celi svet zaprt. Lahko bi samo delali na zalogo in kakšen dan kasneje zaprli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ftp said:

Gorenje veliko večino izdelkov izvozi. Trenutno je skoraj celi svet zaprt. Lahko bi samo delali na zalogo in kakšen dan kasneje zaprli.

Ma.. relativno, jaz bi rekel prej upad prometa za cca 50%, harvy, big beng paše kdo ti dostavijo na dom, skoraj vso belo tehniko lahko naročiš preko dostave. seveda je upadel promet zaradi kuhinj po meri in tistih ki radi grejo v trgovino kupit, ampak šleperjiše naprej vozijo, trgovine so še kar naprej polne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, smasher said:

Ma.. relativno, jaz bi rekel prej upad prometa za cca 50%, harvy, big beng paše kdo ti dostavijo na dom, skoraj vso belo tehniko lahko naročiš preko dostave. seveda je upadel promet zaradi kuhinj po meri in tistih ki radi grejo v trgovino kupit, ampak šleperjiše naprej vozijo, trgovine so še kar naprej polne...

Gorenje ustvari samo 5% prodaje na domačem trgu. Kar pomeni, 2 meseca domačega zaprtja približno 2-3 proizvodne dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče zaprtja, kdor je imel namen aparat Gorenje kupit, je pač počakal, ker itak tudi drugih znamk ni mogel kupit.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Korona je dober izgovor da se znebis delovca ki se ga prej nisi mogu. Pa nebom reku da so vsi taki.. nekaj jih pa sigurno je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, ftp pravi:

Kar se tiče zaprtja, kdor je imel namen aparat Gorenje kupit, je pač počakal, ker itak tudi drugih znamk ni mogel kupit.

...ne bo držalo...meni se je medtem časom pokvaril pralni stroj, ker ga ni bilo možno popraviti glede na tip okvare, sem brez problema kupila drugega ... v trgovini ?

Popravljeno . Popravil Akito
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!