Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Kavna usedlina, ki ti je posredovala vprašanja ni na tekočem. 

Delal sem se, da delam od doma. Šival sem maske....  .... pa še z avtom in kolesom sem se malo peljal. 

Radoveden pa si, ko neka baba. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kričač pravi:

Kavna usedlina, ki ti je posredovala vprašanja ni na tekočem. 

Delal sem se, da delam od doma. Šival sem maske....  .... pa še z avtom in kolesom sem se malo peljal. 

Radoveden pa si, ko neka baba. 

Smetarji so delali

zidarji so delali

poštarji so delali

trgovci/trgovke so delali

in še maljon drugih je delalo. In to ne od doma.

ps. z avtom do trgovine ne vela, več si pa nisi upal zihr, da te virus kje ne napade :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kričač pravi:

če potniki med seboj niso imeli stikov.

Moderna razvada (KLIMA) zaprt sistem in trdoživ virus....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kričač pravi:

Na ladji Diamond Princess se je okužlo ogromno ljudi med časom, ko so že bili izolirani v kabinah in zasidrani. Torej, kako so se torej okužili, če potniki med seboj niso imeli stikov.

Po tvoje torej se je 700 ljudi zbralo v avli ladje in kašljali eden v drugega. Torej, skupinskedihalne in kašljalne vaje.
Kolikor sem spremljal se spomnim, da so ljudje iz te ladje nekateri kljub temu, da so "ozdraveli" in zapustili pristanišče kot zdravi, doma še 1x zboleli in postali prenašalci. Po vsem tem se vprašam, če sva morda spremljala različne novice. :naughty:

Zakaj potem apelirajo na to, da se zračijo prostori in učilnice? Zarad prdcev? Hmm ...

imaš točne podatke ? simptomi se pokažejo od 2 dneva pa jih mogoče ni do 20 dneva..kako lahko trdiš , da so se ali pa se niso okužili pred izolacijo?

kaj so jedliin pili? kdo jim je to prinašal? nekužen strežnik/strežnica?

prenos je možen na nešteto načinov..nikjer ne piše točno kdaj je nekdo okužen in kdaj je taisti prenašalec..

kje je 100% trditev o 100% zanesljivosti testov?

pred 4 urami, motozajebant pravi:

Ni potrebe. Me ne zanima. A sam si nedolgo nazaj rekel, da si na čakanju. Oz, da si bil v času korone na čakanju. 

Seveda, tudi jaz sem svojo ekipo menjaval na 2 tedna. Da niso bili samo eni na čakanju. Fer in pošteno. In po propisima. 

Mislim kriv... če bi uradno bil na čakanju in te je delodajalec izkoriščal da si v temu času delal.... hja.... 

ko je delavec na čakanju lahko vseeno določen procent ur dela na mesec.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

 

ko je delavec na čakanju lahko vseeno določen procent ur dela na mesec.. 

Nevem, možno. Jaz sem svojim napisal odredbo za čakanje in potem le to preklical in jih pozval v službo. Bolj v podrobnosti pa se nisem spuščal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Snečer pravi:

Naš ljubljeni vodja Ywan Yan Sha III je ponoči preklical epidemijo.

Velja od 01.06., kakor jaz to razumem ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, MiNa pravi:

Moderna razvada (KLIMA) zaprt sistem in trdoživ virus....

@MiNa , hvala, ravno to sem hotel slišat, ko sem Damiju zastavil vprašanje o omenjeni ladji, glede na to, da trdi, da se lahko okužiš izključno na način, da v tebe kašlja ali diha okužena oseba.
 

pred 12 urami, thumper pravi:

prenos je možen na nešteto načinov..nikjer ne piše točno kdaj je nekdo okužen in kdaj je taisti prenašalec..

Hvala tudi tebi @thumper, skozi svoje poste sem želel ravno to sporočit, da se človek lahko okuži na nešteto načinov.
 

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

a) stik z virusom in vnos v telo

lahko je preko:

-vdihovanja (spet rabiš okuženega ko vate diha ali kašlja)

-ali stika z okuženo površino.

V glavnem, epidemije ni več. Zdaj pa bo Ladivina komedija, kot v Nemčiji, ko se je po prenehanju določenih ukrepov število okuženih ponovno povečalo. Tudi WHO je včeraj objavil, da se Covid19 ne bomo rešili nikoli.

Dejstvo je, da debatiramo, nekateri preveč resno jemljete prispevke .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NKV ima tudi "stranske učinke"! Koliko provizije / dodatka ceni / zaslužka, imajo potovalne agencije?    :hmm:   /   :?   /   :blush:

oglas.JPG.ad8217829a1782450da3a0f8b2a8e7fd.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Kričač pravi:

V glavnem, epidemije ni več. Zdaj pa bo Ladivina komedija, kot v Nemčiji, ko se je po prenehanju določenih ukrepov število okuženih ponovno povečalo. Tudi WHO je včeraj objavil, da se Covid19 ne bomo rešili nikoli.

sami grafi za nemčijo kažejo drugače.. graf , ki predstavlja razmerje med ozdravelimi in mrtvimi je pri njih že od 24.marca konstanten : 95% ozdravelih proti 5% umrlih.. 

tudi graf novih okužb in ozdravelih je od 18.aprila v prid ozdravelih..

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/germany/

nekaterim državam je pač uspelo prepričati državljane v potrebne ukrepe za zajezitev širjenja.. edino bistvo tega je , da lahko zdravstvo normalno in ustrezno zdravi kritične bolnike.. koliko časa bo to trajalo potem nima več take veze , kot minimalni odstotek umrlih.. 

tam kjer so bili ukrepi vsaj kolikortoliko pravočasni je zdravstvo speljalo .. tam kjer ni uspelo pa je odstotek in število umrlih na 1mio prebivalcev velik..  na švedskem recimo cca.7x več kot v sloveniji ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, RobiRoberto pravi:

NKV ima tudi "stranske učinke"! Koliko provizije / dodatka ceni / zaslužka, imajo potovalne agencije?    :hmm:   /   :?   /   :blush:

oglas.JPG.ad8217829a1782450da3a0f8b2a8e7fd.JPG

359 eur za dve nočitvi v apartmaju za 4 osebe? + grebatorstvo v skupni jedilnici :)

dobra cena ja...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, thumper pravi:

sami grafi za nemčijo kažejo drugače.. graf , ki predstavlja razmerje med ozdravelimi in mrtvimi je pri njih že od 24.marca konstanten : 95% ozdravelih proti 5% umrlih.. 

tudi graf novih okužb in ozdravelih je od 18.aprila v prid ozdravelih..

 

Thumper, ne obračaj, pisal sem, kaj se lahko zgodi, kot v Nemčiji. Lepo sem napisal, da se v Nemčiji po sprostitvi nekaterih ukrepov okuženost ponovno povečuje. Nikjer nisem omenjal grafe in statistiko od Marca do sedaj.

Včasih se vprašam, če beremo iste stvari ali nekateri samo potegnete ven iz konteksta, kar vam paše. Nekateri se delajo norca sami iz sebe. :naughty:

Vir Zurnal24.si

Citiraj

Okužbe z novim koronavirusom so v Nemčiji po sprostitvi ukrepov spet dobile pospešek.

Zurnal24.si

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

Smetarji so delali

zidarji so delali

poštarji so delali

trgovci/trgovke so delali

in še maljon drugih je delalo. In to ne od doma.

ps. z avtom do trgovine ne vela, več si pa nisi upal zihr, da te virus kje ne napade :P

 

Tud sodišča delajo. Tamau pa dva njegova prjatla (vsi mladoletni) dobili poziv na sodišče zarad korone. So jih popisal polcaji, ko si je tamau zlomu nogo v gozdu. Jst sem mislu, da mamo sodne zaostanke, so pa ekspeditivni u 3 PM. ??

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Alla pravi:

Ej, a zdaj ko je preklicana epidemija, a zdaj se lahko spet tuširamo?

Psa lahko tudi okopaš, da spereš z dlake ostanke corone.

pred 1 minuto, Frenk 67 pravi:

Tud sodišča delajo. Tamu pa dva njegova prjatla (vsi mladoletni) dobili poziv na sodišče zarad korone. So jih popisal polcaji, ko si je tamau zlomu nogo v gozdu. Jst sem mislu, da mamo sodne zaostanke, so pa ekspeditivni u 3 PM. ??

nujni primeri, glede ostalega se v tem času niso nadelali, niti na upravni enoti itd.

polno plačani... :) 

sedaj so celo prišli na idejo, da bi sodne počitnice skrajšali in sicer le od 01.08.2020 do 15.08.2020, do takrat bi pa garali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi. Psa ne bom kopala, niti razkuževala, ker to škodi njegovi lepi, mehki in svetleči dlaki.
In, če bi moj cucek prenašal corono, pol bi jo verjetno že fasala od njega. Pa ne samo jaz, ampak še mariskdo drug, ker njega imamo pa vsi tako blazno radi, da ga vsi božamo, objemamo in lubčkamo :P
 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Alla pravi:

Pozabi. Psa ne bom kopala, niti razkuževala, ker to škodi njegovi lepi, mehki in svetleči dlaki.
In, če bi moj cucek prenašal corono, pol bi jo verjetno že fasala od njega. Pa ne samo jaz, ampak še mariskdo drug, ker njega imamo pa vsi tako blazno radi, da ga vsi božamo, objemamo in lubčkamo :P
 

voda je manj nevarna kot korona :) 

ne škodi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem spraševala za psa. Za njega je optimalno poskrbljeno.

Sploh pa....po moje je bilo zaradi vode več mrtvih kot pa zaradi korone :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kričač pravi:

Thumper, ne obračaj, pisal sem, kaj se lahko zgodi, kot v Nemčiji. Lepo sem napisal, da se v Nemčiji po sprostitvi nekaterih ukrepov okuženost ponovno povečuje. Nikjer nisem omenjal grafe in statistiko od Marca do sedaj.

Včasih se vprašam, če beremo iste stvari ali nekateri samo potegnete ven iz konteksta, kar vam paše. Nekateri se delajo norca sami iz sebe. :naughty:

Vir Zurnal24.si

Zurnal24.si

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/germany/

kje ti vidiš povečevanje? daj odpri link pa si poglej podatke po dnevih.. 23.aprila so imeli še 2481 novih okužb.. 29.04 - 1627 .. 07.maja - 1268 ... 08.05.-1158 .. od takrat še niso šli prek 1000 / dan..  in sem navedel najvišje vrednosti v tem obdobju od 23.04.naprej..

število aktivnih primerov pada v nemčiji od 10.aprila ..

in nisem ti nič obračal besed le link sem ti dal za pogledat - pa ga verjetno nisi in tudi nisi primerjal s svojimi viri.. pomoje worldometers malenkos manj komprimitiran medij kot žurnal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, thumper pravi:

 

ko je delavec na čakanju lahko vseeno določen procent ur dela na mesec.. 

točno

pred 5 urami, Kričač pravi:

@MiNa , hvala, ravno to sem hotel slišat, ko sem Damiju zastavil vprašanje o omenjeni ladji, glede na to, da trdi, da se lahko okužiš izključno na način, da v tebe kašlja ali diha okužena oseba.
 

 

še vedno velja isto. Virus mora okužena oseba raznesti prenesti izločiti. ti ga moraš vdihniti ali vnesti preko sluznice. Večje možnosti preživetja virusa (aerosol ali v zraku)so v zaprtih, klimatiziranih ali prostorih, kjer kroži isti zrak. Tudi to sem ti zapisal.

Sicer pa korone je konc :P

Lahko prideš vn iz kleti :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kričač pravi:

Thumper, ne obračaj, pisal sem, kaj se lahko zgodi, kot v Nemčiji. Lepo sem napisal, da se v Nemčiji po sprostitvi nekaterih ukrepov okuženost ponovno povečuje. Nikjer nisem omenjal grafe in statistiko od Marca do sedaj.

Včasih se vprašam, če beremo iste stvari ali nekateri samo potegnete ven iz konteksta, kar vam paše. Nekateri se delajo norca sami iz sebe. :naughty:

Vir Zurnal24.si

Zurnal24.si

še prve epidemije ni konc, kličeš že novo. Dihi, dihi, sprosti se. Jaz se klub temu, da baje po tvoje čist vse narobe počnem, nisem okužil. Zgleda, da mam velik sreče.

Namensko sem te zezal, pa še koga, ki ustvarja dramo, išče vse žive teorije zarote ,bdw tudi jaz vidim in preberem vs šit, le selekcioniram ga mal bolj, predvsem pa izhajam iz dejstev, kaj se je in kje se je kaj pri nas dogajalo, namreč ne enačit Bergama s Slovenijo, in ne enačit Italije z Bergamamom, sem preveč v stari Gorici in vidim situacijo.

Smešno mi je tudi, da smo imel karanteno za vse ki so prišli iz Hrvaške, medtem, ko smo se po Italiji službeno itak sprehajali vsak dan. Res me zanima kako virus ve in zakaj virus raje napade turističen sprehod po Hrvaški, službenega po Italiji pa ne :P

Drugače pa: preživetje virusa, obstojnost (trdoživost pod določenimi pogoji) in načini okužbe so znani. Na tej točki nimaš kaj novega izzumit.

pred 3 urami, Frenk 67 pravi:

Tud sodišča delajo. Tamau pa dva njegova prjatla (vsi mladoletni) dobili poziv na sodišče zarad korone. So jih popisal polcaji, ko si je tamau zlomu nogo v gozdu. Jst sem mislu, da mamo sodne zaostanke, so pa ekspeditivni u 3 PM. ??

dnar manjka dnar...bo potreba prinest vse kar so dal kao "krizni dodatek"

Tvoj sin bo pač mel: krizni oddatek :P

Se pa še vedno vprašam, zakaj niso predsednika pa Hojsa in še par klobasarjev ovadili za sprehajanje ob Kolpi in to brez zaščitnih sredstev in na neprimerni razdalji. Mogoč se pa policaji samo bojijo šefa?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Alla pravi:

Pozabi. Psa ne bom kopala, niti razkuževala, ker to škodi njegovi lepi, mehki in svetleči dlaki.
In, če bi moj cucek prenašal corono, pol bi jo verjetno že fasala od njega. Pa ne samo jaz, ampak še mariskdo drug, ker njega imamo pa vsi tako blazno radi, da ga vsi božamo, objemamo in lubčkamo :P
 

Mi smo ga razkužl z alkoholom, zdej mu pa že cel dan ližem kožušček :P Da ja ne bo korone :D

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

voda je manj nevarna kot korona :) 

ne škodi

To se pa globoko strinjam, po dvajsetih kozarcih vode si čist kul...po dvajsetih koronah si tisti moment še bolj kul...naslednje jutro pa ko, da bi fasal virus...:alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!