Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

 Vsesplošno zapiranje meja ne koristi nikomur. Ni meja tista, ki ustvarja problem.

Drži, problem so bedaki, ki mislijo da so nekaj posebnega in posledično je meja zaprta za vse.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

Sam virus pa bo izzvenel, slej ko prej. 

Bomo videli, nekateri pravijo, da nad 15 stopinj ne bo več aktiven, drugi, da prenese do 60 stopinj...precej je govoric, takih in drugačnih, dokler ni neke strokovne razlage.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji problem je vedno v brezbrižnih idiotih, ki jim ni mar za druge in veselo sejejo razne viruse naokoli...To je prvi problem.

Drugi problem je pa respiratorni zaplet pri tem virusu. Ni važno kakšna je starost človeka, lahko se zgodi mlademu, na videz zdravemu človeku. Na voljo je omejeno število ventilatorjev. Sprejemajo se težke odločitve. 

Ljudje se po eni strani bojijo zase in gredo zdravniku (bili v stiku, znaki prehlade, gripe...) in jim je figo mar za ostale, ki jih izpostavijo. A bo treba oborožene vojake postavit pred zdravstvene domove, urgence, bolnišnice? Za popizdit, res!

V bistvu bi bilo potrebno vsako jesen na hard prepovedat obiske in iz čakalnic odslavljat paciente z znaki virusnih obolenj in se bodo morali naročat, posebno sobo etc. Kot lajna ponavljam UMIVANJE ROK, KULTURA (ne kihaš in kašljaš v ljudi, ne obrišeš si nosa in potem tipaš izdelke v trgovini)...V pisarnah, domovih-razkuževanje kljuk, zračenje, umivanje tal....IN čiščenje, tipkovnic, telefonov...

Da nov virus seje med nami je za pripisat verjetno šlampariji, malomarnosti, slabi higieni, brezbrižnosti. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, franc pravi:

Drži, problem so bedaki, ki mislijo da so nekaj posebnega in posledično je meja zaprta za vse.

lp

a tudi migrante? :P

 

pred 39 minutami, vandrovec pravi:

Bomo videli, nekateri pravijo, da nad 15 stopinj ne bo več aktiven, drugi, da prenese do 60 stopinj...precej je govoric, takih in drugačnih, dokler ni neke strokovne razlage.

15C kr pozabi. Izzvenel bo, kot vsaka druga zadeva. Jebena globalizacija in politiki, ki samo fopajo, itak da niso sposobni tok strokovnega folka spravit na kup, da si bodo meje kontrolirali drug drugemu, ustvarjanje panike pa zadevo samo še poslabšuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja novica: prekinitev dela zaradi virusa Korona od ponedeljka 11.03. 2020 do konca marca za vse zaposlene na teritoriji Slovenije!!! Vec informacij na linku:

https://t.co/efZzvf5fqa?amp=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Sam virus pa bo izzvenel, slej ko prej. Je sicer lepo da se nekateri lahko umaknejo, pa ne tvegajo preveč, ampak poštar bo še vedno nosil pošto in tvegal svoje zdravje, možak na pumpi bo tudi kasiral še vedno vse, ki pridejo tankat, pa kruh in konzerve bo folk še vedno hotel imeti na mizi. Torej bo nekdo moral delat, da bodo vse to dobili.

Trenutne projekcije kažejo da bo upad primerov preko poletja, naslednjo jesen pa spet večje število okužb. Zadeva ne bo izzvenela, vsaj dokler nimamo cepiva in ustreznih zdravil. In ja, logistika bo ostala. Se bo pa prilagodila. Na daljši rok bomo verjetno razvili protitelesa za ta virus in bo postal nadležna sezonska gripa. Sam do tja je treba priti.

 

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Ni meja tista, ki ustvarja problem. 

Ne, mejo je treba zapreti za bedake, ki ustvarjajo probleme.

 

pred 1 uro, Nja pravi:

Drugi problem je pa respiratorni zaplet pri tem virusu. Ni važno kakšna je starost človeka, lahko se zgodi mlademu, na videz zdravemu človeku. Na voljo je omejeno število ventilatorjev. Sprejemajo se težke odločitve. 

To je glavni problem. Ob velikem številu okužb,  konča na intenzivni negi veliko število pacientov. Ko je enkrat intenzivna polna, lahko še malo improviziraš. Pol pa ti začne zmanjkovati osebja in materiala. Posledično je oskrba slabša tudi za vse ostale, nepovezane bolnike. To se dogaja v Italiji. Še nedavno tega so Kitajci gradili začasne bolnišnice za svoje okužene, zdaj ponujajo medicinsko pomoč Italiji, ki je po vseh parametrih razvitejša od Kitajske, z boljšim zdravstvenim sistemom. In eni še kr upajo da se bojo jutri zbudili in bo virus izzvenel.

 

Btw, ptička mi je povedala da imajo v Luki Koper veselico. Seveda je to popolnoma neuradna (dez)informacija.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jskrablin pravi:

Ne, mejo je treba zapreti za bedake, ki ustvarjajo probleme.

 

se bom samo na to obesil. Kdo so bedaki? Jih lahko izločimo na nacionalni osnovi, ali po mestu prebivališča, ker potem me je lahko strah kakega dolenjca iz Metlike al pa prebivalca Viča. Ni tak simpl, problem je tehnično varovanje ter izvedljivost, ki bo šepala. V Italiji imajo tak al tak prepoved gibanja izven domače občine, pa še to je dovoljeno samo po nujnih opravkih "kao" služba in podobno.

Logistika bo ostala ja, ampak zapleti znajo bit. Jaz grem z osebnim avtomobilom (tako kot še masikak šofer) do svojega tovornega vozila. Pa bo že problem dokazovanja itd...in na koncu, bo ravno tako logistika širila virus.

Ljudi, ki bi vse to kvalitetno nadzirali pa nimamo.

sicer pa, tudi Macronu se zapiranje meja zdi neumnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

se bom samo na to obesil. Kdo so bedaki? Jih lahko izločimo na nacionalni osnovi, ali po mestu prebivališča, ker potem me je lahko strah kakega dolenjca iz Metlike al pa prebivalca Viča. Ni tak simpl, problem je tehnično varovanje ter izvedljivost, ki bo šepala. V Italiji imajo tak al tak prepoved gibanja izven domače občine, pa še to je dovoljeno samo po nujnih opravkih "kao" služba in podobno.

Lahko dokažeš, da naokoli hodiš iz službenih razlogov? Imaš potni nalog? Pejdi skoz. Ne moreš? Skuzi, obrni nazaj. Za začetek, recimo. V drugi fazi se da relativno hitro urediti ustrezne prepustnice za ljudi, ki hodijo preko meje zaradi službe, šole, ipd. Je pa jasno (pa ne samo na primeru Italije) da samo odredba/zakon/ukaz/razglasitev brez fizičnega uveljavljanja le-tega ne pomaga.

Zaradi mene se lahko bojiš prebivalcev Viča. Al pa koga iz Metlike. Ne vem če strah kaj veliko pomaga. Pomaga pa (naj bi) slediti priporočilom NIJZ in ostalih odgovornih služb. Niso perfektni so pa boljš kot se pretvarjati da je vse super in brez tveganj.

 

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Logistika bo ostala ja, ampak zapleti znajo bit. Jaz grem z osebnim avtomobilom (tako kot še masikak šofer) do svojega tovornega vozila. Pa bo že problem dokazovanja itd...in na koncu, bo ravno tako logistika širila virus.

Logistika je sledljiva. So potni nalog, naročilnice, računi, vozniki znani, marsikdo ima GPS sledenje vozil, ipd... To je že velika razlika napram kupu običajnih ljudi, ki se potikajo kjerkoli pač se že in počnejo karkoli že počnejo. Kar ti trenutno praviš zveni nekako tako kot da je popolnoma vseeno izvajati kakršnekoli ukrepe. To seveda ni res.

 

Macrona vprašaj čez kak mesec kaj se mu bo zdelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

Lahko dokažeš, da naokoli hodiš iz službenih razlogov? Imaš potni nalog? Pejdi skoz. Ne moreš? Skuzi, obrni nazaj. Za začetek, recimo. V drugi fazi se da relativno hitro urediti ustrezne prepustnice za ljudi, ki hodijo preko meje zaradi službe, šole, ipd. Je pa jasno (pa ne samo na primeru Italije) da samo odredba/zakon/ukaz/razglasitev brez fizičnega uveljavljanja le-tega ne pomaga.

Zaradi mene se lahko bojiš prebivalcev Viča. Al pa koga iz Metlike. Ne vem če strah kaj veliko pomaga. Pomaga pa (naj bi) slediti priporočilom NIJZ in ostalih odgovornih služb. Niso perfektni so pa boljš kot se pretvarjati da je vse super in brez tveganj.

 

Logistika je sledljiva. So potni nalog, naročilnice, računi, vozniki znani, marsikdo ima GPS sledenje vozil, ipd... To je že velika razlika napram kupu običajnih ljudi, ki se potikajo kjerkoli pač se že in počnejo karkoli že počnejo. Kar ti trenutno praviš zveni nekako tako kot da je popolnoma vseeno izvajati kakršnekoli ukrepe. To seveda ni res.

 

Macrona vprašaj čez kak mesec kaj se mu bo zdelo.

bom pa drugače vprašal oziroma povedal:

vse dokumente se da ponaredit in to se bo tudi počelo.

In na koncu koliko italijanskih idiotov je skakalo po slovenskih zdravstvenih domovih in širilo virus? Ups naši so bili. toliko o smiselnosti zapore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

In na koncu koliko italijanskih idiotov je skakalo po slovenskih zdravstvenih domovih in širilo virus? Ups naši so bili. toliko o smiselnosti zapore

O morebitnih posledicah prostega sprehajanja Italjanov po Obali v zadnjem času bomo imeli boljšo predstavo čez kaka dva tedna. Če se izkaže da imaš prav - bo to zelo dobro.

O lokalnih smučarskih idiotih ni kaj za rečt. Vsaj on dohtar iz Metlike, ki je hodil naokoli že vidno bolan, bi moral izgubiti licenco. Še toliko bolj če bo to koga stalo glave.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

O morebitnih posledicah prostega sprehajanja Italjanov po Obali v zadnjem času bomo imeli boljšo predstavo čez kaka dva tedna. Če se izkaže da imaš prav - bo to zelo dobro.

O lokalnih smučarskih idiotih ni kaj za rečt. Vsaj on dohtar iz Metlike, ki je hodil naokoli že vidno bolan, bi moral izgubiti licenco. Še toliko bolj če bo to koga stalo glave.

Italijani imajo že lokalno z njihove strani prepoved gibanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 3. 2020 ob 17:32, DAMI34 pravi:

tebe čakajo :P

Veš, tisti, ki vam je Korona glavni problem, problemov u lajfu sploh nimate.

Šeruga je lepo zapisal: u kjudr se dajte zakopat... :P

 

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

sicer pa, tudi Macronu se zapiranje meja zdi neumnost.

Pri zgornjih postih te bom jemaj z rezervo, pri spodnjem citatu bi pa rekel takole: ne poslušaj Macrona, saj ne ve kaj govori!
 

Slišal sem izjavo doktorja iz Bergama, ki je dal izjavo za vse tiste, ki mislijo, da je ta virus gripa ali prehlad, ter za tiste, ki prepametujejo okrog tega. In prav zaradi takšnih, ki stvar premalo resno jemljejo, bomo posledično okuženi tudi drugi, kar se vidi sedaj pri zdravstvenem osebju, kjer bi pričakoval, da bodo ravnali bolj družbeno odgovorno in ne kot bogovi in jebivetri.

Panika ni potreba, dovolj je, da smo razumni in spoštljivi do sebe in do sočloveka in razmišljamo izven svojih okvirjev, ne pa kot "fijakerski konj", da to ni nič .... itd.

Te dni, so se v Italiji (prebral) borili za življenje 20-letnika, okuženega z koronavirusom, kar izpodbija dejstvo, da hudo napade samo starejše in kronično bolne.


Probal bom povzet, kaj je rekel:

Rekel je, da jim vsak dan  pred očmi umirajo ljudje, ker njihova pljuča ne zmorejo več in niso le stari. Kot bi bila vojna. Dežuramo noč in dan, domačih ne vidimo več. Ker želimo reševati življenja in ker je to naše delo.
Bodite koristni tudi vi in sprejmite dejstvo, da Korona virus ni navadna gripa, ampak je lahko zahrbtni morilec.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nismo v demokraciji. Tistega ki kriči vse zapret, naj se zapre v hišo, zazida še okna in vrata in naj na varnem čaka. Ostale postite pri miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Italijani imajo že lokalno z njihove strani prepoved gibanja.

Ki se je ne držijo. Zato zapiranje meje. In sma odlavfala cel krog.

 

Pravkar, ftp pravi:

A nismo v demokraciji. Tistega ki kriči vse zapret, naj se zapre v hišo, zazida še okna in vrata in naj na varnem čaka. Ostale postite pri miru.

Če zate demokracija pomeni ignoriranje dejstev in ogrožanje ljudi okoli sebe po nepotrebnem... pol jo razumeš narobe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to mi je "fenomenalno"

Citiraj

Trenutno ni nobenega v Sloveniji, ki bi imel hujše težave. V UKC Maribor imajo za maksimalno 10 pacientov kapacitet, ki bi imeli nujne probleme.

za 10 komadov...

pred 7 minutami, Kričač pravi:

 


Probal bom povzet, kaj je rekel:

Rekel je, da jim vsak dan  pred očmi umirajo ljudje, ker njihova pljuča ne zmorejo več in niso le stari. Kot bi bila vojna. Dežuramo noč in dan, domačih ne vidimo več. Ker želimo reševati življenja in ker je to naše delo.
Bodite koristni tudi vi in sprejmite dejstvo, da Korona virus ni navadna gripa, ampak je lahko zahrbtni morilec.

 

 

Jaz bi dodal "misel"...

Dežurstvo bo sigurno plačano :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi potrjenega primera okužbe s koronavirusom pri učiteljici bodo za 14 dni zaprli OŠ Frana Albrehta v Kamniku. Pravkar poteka evakuacija šole.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Codeine pravi:

Zaradi potrjenega primera okužbe s koronavirusom pri učiteljici bodo za 14 dni zaprli OŠ Frana Albrehta v Kamniku. Pravkar poteka evakuacija šole.

:(

to pomeni, da bo deca po drugih šolah tudi kmalu doma

berem pa tu članek, da je dejanski problem čisto nekaj drugega, tretjina zaposlenih v Sloveniji več ne zmore...izgorelost, stres...

https://maribor24.si/lokalno/dnevna-na-delovnem-mestu-kar-tretjina-slovencev-ne-zmore-vec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kričač pravi:

 

Pri zgornjih postih te bom jemaj z rezervo, pri spodnjem citatu bi pa rekel takole: ne poslušaj Macrona, saj ne ve kaj govori!
 

Slišal sem izjavo doktorja iz Bergama, ki je dal izjavo za vse tiste, ki mislijo, da je ta virus gripa ali prehlad, ter za tiste, ki prepametujejo okrog tega. In prav zaradi takšnih, ki stvar premalo resno jemljejo, bomo posledično okuženi tudi drugi, kar se vidi sedaj pri zdravstvenem osebju, kjer bi pričakoval, da bodo ravnali bolj družbeno odgovorno in ne kot bogovi in jebivetri.

Panika ni potreba, dovolj je, da smo razumni in spoštljivi do sebe in do sočloveka in razmišljamo izven svojih okvirjev, ne pa kot "fijakerski konj", da to ni nič .... itd.

Te dni, so se v Italiji (prebral) borili za življenje 20-letnika, okuženega z koronavirusom, kar izpodbija dejstvo, da hudo napade samo starejše in kronično bolne.


Probal bom povzet, kaj je rekel:

Rekel je, da jim vsak dan  pred očmi umirajo ljudje, ker njihova pljuča ne zmorejo več in niso le stari. Kot bi bila vojna. Dežuramo noč in dan, domačih ne vidimo več. Ker želimo reševati življenja in ker je to naše delo.
Bodite koristni tudi vi in sprejmite dejstvo, da Korona virus ni navadna gripa, ampak je lahko zahrbtni morilec.

 

 

kolk Slovencev je že umrlo?

ti bom povedal, kar se tiče odgovornosti, kako je, ker dnevno sprejemam pošiljke blaga. Šofer si da masko in razložimo. simpl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

to mi je "fenomenalno"

za 10 komadov...

Jaz bi dodal "misel"...

Dežurstvo bo sigurno plačano :) 

Misel, povzetek ali citat, sploh v tem trenutku ni važno.

Ja, vsekakor bo dobro plačano dežurstvo, tako, da bodo lahko ponovno šli na smučanje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

Ki se je ne držijo. Zato zapiranje meje. In sma odlavfala cel krog.

 

Če zate demokracija pomeni ignoriranje dejstev in ogrožanje ljudi okoli sebe po nepotrebnem... pol jo razumeš narobe.

Se prebivalci Viča držijo svojega okoliša? Razumeš, na koncu je vse isto. 100m čez mejo je samo 100m od doma. Drugo je nepotrebno potovanje, ampak kot sem zapisal, logistika dela, torej možnost okužb kljub vsemu obstaja. S seciranjem na meji se ne reši nič.

Sem lpo vprašal, koliko virusa so v Slovenijo prinesli tujci in verjetno sva ugotovila, da bo ta cifra blizu ničle.

O naši neodgovornosti pa je veliko zapisanega. In ne nisem ljubitelj italijanov, samo o nesmiselnosti nekega početja pišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno se na meji postavlja televizija, policija...še mal pa bodo začel paniko zganjat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Se prebivalci Viča držijo svojega okoliša? Razumeš, na koncu je vse isto. 100m čez mejo je samo 100m od doma. Drugo je nepotrebno potovanje, ampak kot sem zapisal, logistika dela, torej možnost okužb kljub vsemu obstaja. S seciranjem na meji se ne reši nič.

Sem lpo vprašal, koliko virusa so v Slovenijo prinesli tujci in verjetno sva ugotovila, da bo ta cifra blizu ničle.

O naši neodgovornosti pa je veliko zapisanega. In ne nisem ljubitelj italijanov, samo o nesmiselnosti nekega početja pišem.

Sicer ni čisto tako... Ja, res je da tujcev v slovenijo verjetno nič ni prineslo virusa. Je pa hkrati res, da tisti ki so ga prinesli sem (vsaj prvih par, pa še zdaj ti novi ki se pojavljajo povečini), so ga vsi prinesli sem iz tujine. Torej če ne bi prehajali med državami, virusa tukaj eventuelno ne bi bilo. Torej bi zaprtje mej (če bi to seveda storili bistveno prej, ne zdaj ko itak imaš že virus v vseh mestih po Slo) dejansko preprečilo težavo.

 

Te pa popolnoma razumem, in se strinjam, da bo na gospodarstvu to pustilo črn pečat. In tudi jaz sem mnenja da ta virus ni tolko nevaren in hud, da bi zaradi njega bil vreden propad mnogih podjetij v Sloveniji, in večmiljonska, če ne miljardna škoda.... Tudi to se strinjam, da če živiš 100m stran od meje z Italijo, in če greš 100m na drugo stran, ni čisto nobene povečani nevarnosti kot pa če sediš doma pred hišo in piješ kavo.

 

Se pa nevarnost seveda poveča ko greš dlje čez mejo, v gneče ljudi, itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!