Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 31 minutami, DinDiin pravi:

Sam kdo se se okuzi dandanes? Glede na vse, bi reku, da jebivetri uglavnem, hipohondri..? Zarad takih je zmer problem, kjerkoli pisuka ? Pa takmu lahko trobis non stop, pa nau rezultata. Oz. Bo, tisoci okuzenih. ? 

tale dokaj lepo pove dr. M.Fafangel

https://www.radio1.si/79818/najbolj-sproscen-pogovor-o-epidemiji-do-zdaj-dr-mario-fafangel-je-avdicu-razkri

 

Ali res nismo pridni, ker sodeč po tiskovkah, nismo poslušali mamico Bojano in očka Jelka?


Ne nismo krivi mi, kdo pa sploh je uspešen? A to pomeni, da cela Evropa ni pridna? Ali pa so po celi Evropi Slovenci (smeh). Bolj ko si odrasel, bolj imaš tak občutek, da se malce upiraš.

 

 

če mene vprašaš, so določene službe, kjer je težko delat brez kontakta, ali kjer dolgo preživijo skupaj v relativno malem prostoru s slabim zračenjem in tisti so na udaru, prav danes jočejo da so DS spet ponorel z okužbami. Obstajajo hitri testi, preventivno se lahko vsak dan testira, predvsem delovno silo( vem da nekateri to počno) neglede, da test ni zanesljiv, oziroma je dovolj zanesljiv če pokaže negativen rezultat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Snečer pravi:

Maske in ukrepi očitno ne delujejo, packarije je še vedno enako.

Folk si ne da dopovedat, da vsega tega ne bi bilo treba (maske), če bi bili asocialni...

 

Tisti val v poljanski dolini je končan. Vsi okuženi so ozdraveli. Novih okuženih je malo. Zakaj se ne odprejo občine? Ljudje se držimo ukrepov. Maske ne bi bilo treba, če nekdo ne bi čudovito služil z njimi. Ker je pa to vrhunski posel, jih bomo nosili še dolgo. Ne zaradi korone, zaradi denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, skalar36 pravi:

Tisti val v poljanski dolini je končan. Vsi okuženi so ozdraveli. Novih okuženih je malo. Zakaj se ne odprejo občine? Ljudje se držimo ukrepov. Maske ne bi bilo treba, če nekdo ne bi čudovito služil z njimi. Ker je pa to vrhunski posel, jih bomo nosili še dolgo. Ne zaradi korone, zaradi denarja.

Citiraj

V sredo je bilo v Sloveniji opravljenih 6806 testov na novi koronavirus in potrdili 2064 okužb, kažejo podatki sledilnika za covid. Pozitivnih je bilo 30,33 odstotkov opravljenih testov.

Kje se ta folk okuži in od kod pride na test skoraj 7000! ljudi...

Pa to stadion komaj napolnimo pri nas :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tocna je le stevilka umrlih... ta je kr visoka, sam so pa vsi že  od prej bolni in stari...itak bi mogl it, pa če se še tok grdo sliš.....

mladi so loh fajn bolni, sam prezivijo 99%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, bajkr88 pravi:

tocna je le stevilka umrlih... ta je kr visoka, sam so pa vsi že  od prej bolni in stari...itak bi mogl it, pa če se še tok grdo sliš.....

mladi so loh fajn bolni, sam prezivijo 99%

Ja, malo bolj sem pozoren v Večeru na osmrtnice pa ni zaznati "drugačnih" objav, ne po številu, ne po "vsebini".

Vprašanje kaj je v tej statistiki umrlih, če ne bi ti umrli tudi sicer zaradi kakšnega prehlada, gripe itd. 

45 ljudi za celo državo ni neka pretirana cifra.

Statistika za leto 2019 pravi, da je na dan umrlo 56 ljudi v povprečju.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Kje se ta folk okuži in od kod pride na test skoraj 7000! ljudi...

Pa to stadion komaj napolnimo pri nas :)

 

Zanimiv je, da se vsi okužijo samo z korono.

Na test jih pride nekih 1500, zmeda je pa taka, da jih je na koncu 7k  okuženih. Kakšnega pa še "za povrhu" dodajo, da lako upravičijo vse te ukrepe, da imamo mi ludje oči uperjene v korono, ta čas se pa hara po državi in njenih ustanovah.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snečer pravi:

Ja, malo bolj sem pozoren v Večeru na osmrtnice pa ni zaznati "drugačnih" objav, ne po številu, ne po "vsebini".

Vprašanje kaj je v tej statistiki umrlih, če ne bi ti umrli tudi sicer zaradi kakšnega prehlada, gripe itd. 

45 ljudi za celo državo ni neka pretirana cifra.

Statistika za leto 2019 pravi, da je na dan umrlo 56 ljudi v povprečju.

 

 

Čez par let bo letna statistika umrlih pokazala, da ni bilo bistvenega odstopanja od povprečja - v to sem prepričan. Ostal bo le še bled spomin in luknja v naših žepih oz. denarnicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta in leta smo poslušali, da se prebivalstvo evrope stara. Da je vedno več starih. Tak je življenski krog. Mladih umrlih za korono ni. Se spomnem članka iz preteklosti, detalje sem pozabil, je bil kot zanimivost iz preteklih časov. mislim, da je bilo okoog leta 1940 "travaj v ljubljani je do smrti povozil stračka, starega 47 let"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, skalar36 pravi:

Leta in leta smo poslušali, da se prebivalstvo evrope stara. Da je vedno več starih. Tak je življenski krog. Mladih umrlih za korono ni. Se spomnem članka iz preteklosti, detalje sem pozabil, je bil kot zanimivost iz preteklih časov. mislim, da je bilo okoog leta 1940 "travaj v ljubljani je do smrti povozil stračka, starega 47 let"

Veliko je mladih, samo je sonce bolj močno postalo vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Zanimiv je, da se vsi okužijo samo z korono.

Na test jih pride nekih 1500, zmeda je pa taka, da jih je na koncu 7k  okuženih. Kakšnega pa še "za povrhu" dodajo, da lako upravičijo vse te ukrepe, da imamo mi ludje oči uperjene v korono, ta čas se pa hara po državi in njenih ustanovah.

Na test jih kar pride toliko, verjemi. 

En moj pripadnik pozitiven. Zaradi njega sem ob 10 ljudi .. .karantena, samoizolacija, odrejena izolacija, testiranje po službeni liniji, svojci preko osebnih zdravnikov, samo da malo zakašljajo. ..piramida se kar širi....  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Tedybear pravi:

Na test jih kar pride toliko, verjemi. 

En moj pripadnik pozitiven. Zaradi njega sem ob 10 ljudi .. .karantena, samoizolacija, odrejena izolacija, testiranje po službeni liniji, svojci preko osebnih zdravnikov, samo da malo zakašljajo. ..piramida se kar širi....  

Tist gor, sm mal tko napisu... pozabu sm dodati da "karikiram"

Ok. Je pozitiven. Kako veš, da ima res korono?  Itak, da potem vsi ostanej doma ko je pozitiven na bilokateri virus. Panika se je že naredila. Strah je vseprisoten. Številke kažejo na to, da je večinoma normalno, kot prejšna leta- le da ljudje več hodijo k zdravniku, ker jih je strah korone. Mojga fotra je toliko strah, da se je izoliral od vseh. Gleda pa cele dneve TV. Veliko tudi nora TV.

Ker poznam ogromno primerov iz Poljanske doline, vem, da so bili vsi doma, čeprav je bil okužen samo 1 družinski član. V večih družinah isto. Vem, pa tudi, da so se šli testirati taki, ki so bli malo smrkavi. Bili so pozitivni in lepo doma. Karantena pa za celo familijo. Številke pa ogromne.

 

Če mo lahko kdo odgovori na tole vprašanje. Zakaj bi rada država plačala stroške pogreba v zameno, da se razlog smrti napiše  korona?

pred 2 urami, Snečer pravi:

Veliko je mladih, samo je sonce bolj močno postalo vmes.

Ne razumem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Snečer pravi:

Maske in ukrepi očitno ne delujejo, packarije je še vedno enako.

Folk si ne da dopovedat, da vsega tega ne bi bilo treba (maske), če bi bili asocialni...

 

ma jaz nisem toliko v to prepričan, da je folk kriv. Virusa je toliko, da se očitno z lahkoto širi.

Sem dal intervju z dr. Fafanglom (mislim, da v torek ali sredo, ko ga je direktno vprašal Avdič: ali smo res toliko nepridni kot trdi oblast. Tole je njegov odgovor:

Ali res nismo pridni, ker sodeč po tiskovkah, nismo poslušali mamico Bojano in očka Jelka?


Ne nismo krivi mi, kdo pa sploh je uspešen? A to pomeni, da cela Evropa ni pridna? Ali pa so po celi Evropi Slovenci (smeh). Bolj ko si odrasel, bolj imaš tak občutek, da se malce upiraš.

Več pa na spodnjem linku

https://www.radio1.si/79818/najbolj-sproscen-pogovor-o-epidemiji-do-zdaj-dr-mario-fafangel-je-avdicu-razkri

Danes, torej četrtek Kacin trobezlja, da smo preveč martinovali. Vsako sranje jim pride prav za obsojat, da so neuspešni. Namreč DSOji so na udaru spet, baje včeraj okrog 30% okužb samo iz DSojev..očitno so starci preveč martinovali a ne.

 

Trdim, da so problem službe in situacije, kjer so ljudje veliko časa skupaj v relativno malem prostoru. Tam se zadeva z lahkoto razširi, kljub maskam.

In končno so prišli do spoznanja, da je bolje testirat "rizične" službe vsak dan pred delom s hitrimi testi, pa čeprav so nezanesljivi.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Tist gor, sm mal tko napisu... pozabu sm dodati da "karikiram"

Ok. Je pozitiven. Kako veš, da ima res korono?  Itak, da potem vsi ostanej doma ko je pozitiven na bilokateri virus. Panika se je že naredila. Strah je vseprisoten. Številke kažejo na to, da je večinoma normalno, kot prejšna leta- le da ljudje več hodijo k zdravniku, ker jih je strah korone. Mojga fotra je toliko strah, da se je izoliral od vseh. Gleda pa cele dneve TV. Veliko tudi nora TV.

Ker poznam ogromno primerov iz Poljanske doline, vem, da so bili vsi doma, čeprav je bil okužen samo 1 družinski član. V večih družinah isto. Vem, pa tudi, da so se šli testirati taki, ki so bli malo smrkavi. Bili so pozitivni in lepo doma. Karantena pa za celo familijo. Številke pa ogromne.

 

Če mo lahko kdo odgovori na tole vprašanje. Zakaj bi rada država plačala stroške pogreba v zameno, da se razlog smrti napiše  korona?

Ne razumem.

v bistvu je za vsako bolezen preventiva najprej test, drugače niti do zdravnika ne moreš.

Pa tudi izjava Kacina, da se moramo obnašat kot da smo vsi okuženi..bedarija. In odgovor za take, ki mi radi sitnarijo, z vprašanjem, kako veš, da nisi okužen?

Zato, ker so vsi zdravi okrog mene, oziroma vsi s katerimi se časovno in bližinsko nadpovprečno družim. (domači torej 3 družine in moji sodelavci) Vsem ostalim, se je pa moč gladko izogniti na varno razdaljo, pa še masko po potrebi dat na gobec. Torej ne ogrožam prav nikogar, četudi peljem psa po 21 uri vn ali pa grem iz moje občine. Pravzaprav za potrebe službe sem tak al tak vsak dan po Sloveniji in 2x v Italiji (kjer tudi niso pridni baje, saj jim naraščajo cifre)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

125962608_185950133069337_1087529579279970325_o.thumb.jpg.4b7f5bfa56a084859c08e164b889384c.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če "pomisliš" koliko mask se dnevno zamenja v našem javnem zdravstvu, ob dejstvu, da jih preplačajo 3x, kot vse, se zaveš, da se nekomu fejst polni bančni račun. Komu... tistim, ki so na vladi. Jelko točno ve, da je to njegovo sklepno dejanje v politiki. Na volitvah verjetno ne bo sodeloval. Ze EU parlament mogoče.  Po tej koroni se bo umaknil, in ljudje bomo pozabili. Kupil si bo kak dodaten "vikend" na Krku. Upam, da vsaj Hrvatje ne pozabijo, kaj jim je naredil.

JJ pa tumpast kot je, ne ve, da so mu dnevi šteti. Upam, da na naslednjih volitvah pogrne. Ker če pa sedaj ne bo, potem smo pa kot narod za en kur**.

Nekaj volilcev bo kljub temu imel. Se bojo podpisali pod ta post :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, DAMI34 pravi:

ma jaz nisem toliko v to prepričan, da je folk kriv. Virusa je toliko, da se očitno z lahkoto širi.

Sem dal intervju z dr. Fafanglom (mislim, da v torek ali sredo, ko ga je direktno vprašal Avdič: ali smo res toliko nepridni kot trdi oblast. Tole je njegov odgovor:

Ali res nismo pridni, ker sodeč po tiskovkah, nismo poslušali mamico Bojano in očka Jelka?


Ne nismo krivi mi, kdo pa sploh je uspešen? A to pomeni, da cela Evropa ni pridna? Ali pa so po celi Evropi Slovenci (smeh). Bolj ko si odrasel, bolj imaš tak občutek, da se malce upiraš.

Več pa na spodnjem linku

https://www.radio1.si/79818/najbolj-sproscen-pogovor-o-epidemiji-do-zdaj-dr-mario-fafangel-je-avdicu-razkri

Danes, torej četrtek Kacin trobezlja, da smo preveč martinovali. Vsako sranje jim pride prav za obsojat, da so neuspešni. Namreč DSOji so na udaru spet, baje včeraj okrog 30% okužb samo iz DSojev..očitno so starci preveč martinovali a ne.

 

Trdim, da so problem službe in situacije, kjer so ljudje veliko časa skupaj v relativno malem prostoru. Tam se zadeva z lahkoto razširi, kljub maskam.

In končno so prišli do spoznanja, da je bolje testirat "rizične" službe vsak dan pred delom s hitrimi testi, pa čeprav so nezanesljivi. V smislu, da pokažejo pozitivno, pa čeprav si negativen, obratno ne.

 

Že nekaj tednov smo na trdo z ukrepi. Pa še sigurno bomo 2 tedna. Do sedaj ni skoraj nič delovalo. Zanima me, kaj bodo naredili po mesecu dni, brezuspelega boja proti virusu? Mesec dni bo kmalu mimo.

Kdo bo kriv in kakšni ukrepi nas bodo čakali?

Prav hecno je poslušati medije, glede na 1. val. Stanje se izboljšuje, krivulja se trenutno umirja - umrlo jih je pod 30. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Že nekaj tednov smo na trdo z ukrepi. Pa še sigurno bomo 2 tedna. Do sedaj ni skoraj nič delovalo. Zanima me, kaj bodo naredili po mesecu dni, brezuspelega boja proti virusu? Mesec dni bo kmalu mimo.

Kdo bo kriv in kakšni ukrepi nas bodo čakali?

Prav hecno je poslušati medije, glede na 1. val. Stanje se izboljšuje, krivulja se trenutno umirja - umrlo jih je pod 30. 

kar računaj do konca decembra, ne bodo snel verige, pa mask tut ne, pa policijske ure tut ne..pol pa nima smisla več ker februarja bo 3ji val :P

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, skalar36 pravi:

Po božiču bo.  

ne, takrat bo jelko reku da smo preveč Božičkovali :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!