Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 19 minutami, skalar36 pravi:

Po božiču bo.  

Tam enkrat menda ja in če bo še spremenjen virus, kot nekateri napovedujejo, niti cepivo ne bo delovalo...bolje se je pripravit še na eno leto zapore in če bo prej konec, bomo prijetno presenečeni. Lahko bo pa še več kot eno leto tako, da na hitro odpravo ukrepov ni realno računat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Snečer pravi:

Maske in ukrepi očitno ne delujejo, packarije je še vedno enako.

Folk si ne da dopovedat, da vsega tega ne bi bilo treba (maske), če bi bili asocialni...

no bom spodaj napisal..

pred 9 urami, Snečer pravi:

Kje se ta folk okuži in od kod pride na test skoraj 7000! ljudi...

Pa to stadion komaj napolnimo pri nas :)

danes govoril z enim zaposlenim od naše stranke s katerim sva 1na 1 .. je fasal.. je rekel , da 3 noči  fak šit komej čakal jutro ..da tudi enega simptoma ni bilo , da ga nebi imel..da tudi najhujšemu sovražniku nebi privoščil .. pa je tip 20 let mlajši od mene ....boli glava , kosti , ne moreš se odkašljat , mrzlica.. 

in navsezadnje ko sem ga vprašal a imaš idejo kje s fasal??? nima pojma..služba in domov pa občasno-redko v trgovino..po ps-u, distanca,umivanje , razkuževanje.. 

pred 4 urami, skalar36 pravi:

Če mo lahko kdo odgovori na tole vprašanje. Zakaj bi rada država plačala stroške pogreba v zameno, da se razlog smrti napiše  korona?

Ne razumem.

ti to resno ? daj slikco ali pa scan nakazila pa bom verjel.. 

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

ma jaz nisem toliko v to prepričan, da je folk kriv. Virusa je toliko, da se očitno z lahkoto širi.

Sem dal intervju z dr. Fafanglom (mislim, da v torek ali sredo, ko ga je direktno vprašal Avdič: ali smo res toliko nepridni kot trdi oblast. Tole je njegov odgovor:

Ali res nismo pridni, ker sodeč po tiskovkah, nismo poslušali mamico Bojano in očka Jelka?


Ne nismo krivi mi, kdo pa sploh je uspešen? A to pomeni, da cela Evropa ni pridna? Ali pa so po celi Evropi Slovenci (smeh). Bolj ko si odrasel, bolj imaš tak občutek, da se malce upiraš.

Več pa na spodnjem linku

https://www.radio1.si/79818/najbolj-sproscen-pogovor-o-epidemiji-do-zdaj-dr-mario-fafangel-je-avdicu-razkri

Danes, torej četrtek Kacin trobezlja, da smo preveč martinovali. Vsako sranje jim pride prav za obsojat, da so neuspešni. Namreč DSOji so na udaru spet, baje včeraj okrog 30% okužb samo iz DSojev..očitno so starci preveč martinovali a ne.

 

Trdim, da so problem službe in situacije, kjer so ljudje veliko časa skupaj v relativno malem prostoru. Tam se zadeva z lahkoto razširi, kljub maskam.

In končno so prišli do spoznanja, da je bolje testirat "rizične" službe vsak dan pred delom s hitrimi testi, pa čeprav so nezanesljivi.

 

kacin se je izkazal kot en navaden - ne bom napisal da njih ne bom žalil.. nekaj najneinteligentnejšega kar si lahko zamisliš po lestvici - no tako..

za full folka vem , da so dom - služba - dom ..brez trgovin in bencina će vsaj 2 tedna..  ajd ne mi srat s to porednostjo od martinovanja.. tolk k so ti na martinovanju spil čez vikend jst ruknem v 10min ko pridem s šihta..

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Če "pomisliš" koliko mask se dnevno zamenja v našem javnem zdravstvu, ob dejstvu, da jih preplačajo 3x, kot vse, se zaveš, da se nekomu fejst polni bančni račun. Komu... tistim, ki so na vladi. Jelko točno ve, da je to njegovo sklepno dejanje v politiki. Na volitvah verjetno ne bo sodeloval. Ze EU parlament mogoče.  Po tej koroni se bo umaknil, in ljudje bomo pozabili. Kupil si bo kak dodaten "vikend" na Krku. Upam, da vsaj Hrvatje ne pozabijo, kaj jim je naredil.

JJ pa tumpast kot je, ne ve, da so mu dnevi šteti. Upam, da na naslednjih volitvah pogrne. Ker če pa sedaj ne bo, potem smo pa kot narod za en kur**.

Nekaj volilcev bo kljub temu imel. Se bojo podpisali pod ta post :) 

eh bi se podpisal ..pa se ne bom ker ga ne morm volt skoz 17x52 cal.50.... sej ne de nebi sam nimam gnara...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

v bistvu je za vsako bolezen preventiva najprej test, drugače niti do zdravnika ne moreš.

Pa tudi izjava Kacina, da se moramo obnašat kot da smo vsi okuženi..bedarija. In odgovor za take, ki mi radi sitnarijo, z vprašanjem, kako veš, da nisi okužen?

Zato, ker so vsi zdravi okrog mene, oziroma vsi s katerimi se časovno in bližinsko nadpovprečno družim. (domači torej 3 družine in moji sodelavci) Vsem ostalim, se je pa moč gladko izogniti na varno razdaljo, pa še masko po potrebi dat na gobec. Torej ne ogrožam prav nikogar, četudi peljem psa po 21 uri vn ali pa grem iz moje občine. Pravzaprav za potrebe službe sem tak al tak vsak dan po Sloveniji in 2x v Italiji (kjer tudi niso pridni baje, saj jim naraščajo cifre)

 

V kateri državi je preventiva opravljen test?

Sredi oktobra si zlahka prišel do zdravnika brez korona testa, celo v bolnišnico so sprejemali brez testiranja,... pa ne govorim o nekem nujnem posegu ampak o vnaprej naročenem operativnem posegu, ki bi ga zlahka prestavili. Po mojem mnenju so kar sami krivi za stanje v bolnišnicah, če so testirali šele po treh dneh od sprejema. Prvi test je bil negativen, po izvedenem posegu je enega pacienta v sobi zvila korona, za njim še drugega... Od petih so dva odstranili, preostale tri pa pustili v izolaciji in ponovno testirali. Pri vseh treh je bil test pozitiven, simptomov pa ni bilo pri nobenem od njih. Slika pljuč ne pokaže nič, kašlja ni, povišane temperature tudi ne. Po tvoji logiki so vsi zdravi. V primeru, da ne bi prvega pacienta zvilo (ta je bil že 8 mesecev hospitaliziran in je vnos virusa od zunaj izključen), bi jih lepo poslali domov in verjetno naredili veliko sranje.  Kdo je tukaj zatajil? Pa ne mi o nekih mladih pacientih, ki zlahka prebolijo korono brez težav. Zvilo je 100 letnega pacienta, 80 letni pa kljub okužbi ne kaže simptomov. Ni vse tako enostavno, da bi po zdravstvenem stanu bližnjih kar sklepal o okuženosti. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 letnega poslovnega znanca je pa tako podrlo 3 dni  da je rekel , da tud najhujšmu sovražniku nebi prvošču.. pol se pa pejd potrčkota..jst ne - hvala..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, XTR pravi:

V kateri državi je preventiva opravljen test?

Prvi test je bil negativen, po izvedenem posegu je enega pacienta v sobi zvila korona, za njim še drugega... Od petih so dva odstranili, preostale tri pa pustili v izolaciji in ponovno testirali. Pri vseh treh je bil test pozitiven, simptomov pa ni bilo pri nobenem od njih. Slika pljuč ne pokaže nič, kašlja ni, povišane temperature tudi ne. Po tvoji logiki so vsi zdravi. V primeru, da ne bi prvega pacienta zvilo (ta je bil že 8 mesecev hospitaliziran in je vnos virusa od zunaj izključen), bi jih lepo poslali domov in verjetno naredili veliko sranje.  Kdo je tukaj zatajil? Pa ne mi o nekih mladih pacientih, ki zlahka prebolijo korono brez težav. Zvilo je 100 letnega pacienta, 80 letni pa kljub okužbi ne kaže simptomov. Ni vse tako enostavno, da bi po zdravstvenem stanu bližnjih kar sklepal o okuženosti. 

 

1. pri nas..kar preberi, brez testa ni obiska, kaj so pa počeli nekateri ne bi vedel. Sedaj pa bodo itak testiral vse, tudi moja je dobila dekret, pa so privat zdravstvo

2. torej je virus sam od sebe nastal v 100 letniku. Larifari. Virus je tako kot vse v vesolju podvržen zakonom fizike. Od nekje se je prinesel (verjetno navzkrižna kontaminacija, kar v bolnišnicah sploh ni redkost) In je potem haral okrog. Da ne govorimo še od PCR testih (fals positive itd..)

Ja, lahko sklepamo da smo zdravi, če smo zdravi že pol leta, vključno z vsemi okrog nas.

 

pred 10 urami, thumper pravi:

32 letnega poslovnega znanca je pa tako podrlo 3 dni  da je rekel , da tud najhujšmu sovražniku nebi prvošču.. pol se pa pejd potrčkota..jst ne - hvala..

dejte 1x prebrat Potrčkota, ker trdi točno to kar jaz, ukrepi so butasti s premal rezultata. Kar je na koncu celo dokaz, če gledaš cifre okuženih, hospitaliziranih itd...višanje okužb v DSOjih itd..

A filajo nas da smo martinovali. Zaklenjeni že cel mesec..v trgovinah pokrite copate, da se kdo ne okuži..Madona a so to ukrepi? To je bedarija. Ne pa ukrepi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem za prjatlco ...   :OK:

Če se bo odpeljala skozi Most na Soči in Tolmin v Drežnco, kjer še ni bila, in se nazaj domov vračala čez Novo Gorico in Vajdovšno, s čem bo koga ogrožala s kovidom, ali bi bila sama ogrožena z njim od koga drugega, če bi s seboj peljala tudi sendvič, sok in kavo v termovki in tudi bencin v bencinski kanti v "potovalnem kovčku" na NMV ...   :hmm:

Samo sprašujem za prjatlco ...  :OK:

180km.JPG.d0adbf692e425aa46d3f2839ad65dac9.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, RobiRoberto pravi:

Sprašujem za prjatlco ...   :OK:

Če se bo odpeljala skozi Most na Soči in Tolmin v Drežnco, kjer še ni bila, in se nazaj domov vračala čez Novo Gorico in Vajdovšno, s čem bo koga ogrožala s kovidom, ali bi bila sama ogrožena z njim od koga drugega, če bi s seboj peljala tudi sendvič, sok in kavo v termovki in tudi bencin v bencinski kanti v "potovalnem kovčku" na NMV ...   :hmm:

Samo sprašujem za prjatlco ...  :OK:

180km.JPG.d0adbf692e425aa46d3f2839ad65dac9.JPG

za Wajdušno garantiram, da bodo vsi "nevarni aerosoli" v trenutku nevtralizirani. Piha ko 100matr :(

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bo srečala kakšnih "malih plavih" ni panike. Drugače pa se lahko zaplete (razen, če ima kakšne nujne opravke na poti (npr. mora v NG po tablete)) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa čudi o kakšnem zaprtju pišete. Gostilne so se preselile k črpalkam in pred lokale, do sobote je bilo noro v trgovinah (sploh tistih z oblačili) zaradi napovedanega dvotedenskega zaprtja, večina je še do nedelje kofetkala in kosilala v Italiji, vsak ki ima s.p. si piše fiktivne potne naloge za Hrvaško itd. itd.

V Trentu pa kupujejo nove hladilnike, ker v mrtvašnicah ne folgajo gužve.

Kontejner.png.c16fca7b2a98b222ed024ee9bc52122c.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, RobiRoberto pravi:

Sprašujem za prjatlco ...   :OK:

Če se bo odpeljala skozi Most na Soči in Tolmin v Drežnco, kjer še ni bila, in se nazaj domov vračala čez Novo Gorico in Vajdovšno, s čem bo koga ogrožala s kovidom, ali bi bila sama ogrožena z njim od koga drugega, če bi s seboj peljala tudi sendvič, sok in kavo v termovki in tudi bencin v bencinski kanti v "potovalnem kovčku" na NMV ...   :hmm:

Samo sprašujem za prjatlco ...  :OK:

to je 7 (sedem) občin...če jo ne ustavi kontrola bo imela več kot srečo :)

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se pogosto omenja zakaj ne omenjajo starosti umrlih - v sosednji Italiji to vedno počno in kljub temu, se ljudje obnašajo popolnoma enako kot pri nas. Če izpostavim en primer - 49 let, brez pridruženih bolezni, v samoizolaciji in pod zdravniškim nadzorom:

https://www.rainews.it/tgr/fvg/video/2020/11/fvg-coronavirus-udine-morto-pierpaolo-gianfreda-quarantanove-anni-e4b9ac54-1101-4abb-8cd0-451a9cd7add6.html

Fantina je bil športnik, redno v hribih, težko verjet...

Po moje se preveč podcenjuje posledice te bolezni (krvni strdki, nevrološke posledice).

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja današnja Kovid izkušnja:

Roberto na UE Idrija:

S pomočjo Googla sem našel ta elektronski poštni naslov,  in upam, da bo
moje poslano poštno spročilo prišlo na prevo mesto.

Včeraj me je poklical uslužbenec SKB banke Idrija, in mi rekel, da rabi
mojo novo osebno izkaznico, ker je čas uporabnosti moje sedanje osebne
kartice že potekel. Takoj sem preveril njeno veljavnost in res je ta
potekla že lansko leto.

Kaj in kako moram storiti v sedanjik kovid razmerah, da bom prišel do
svoje nove osebne izkaznice.

Odgovor iz UE Idrija:

Pozdravljeni,

zaradi trenutnih razmer stranke naročamo. Prosim, da za termin pokličete na telefonsko številko 05 37 ...

Lep pozdrav,

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, 3nity pravi:

Po moje se preveč podcenjuje posledice te bolezni (krvni strdki, nevrološke posledice).

to o krvnih strdkih sem že bral...pri tem lahko pomaga Aspirin brez recepta ali le tisti na recept?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgovarjanje na nezadostne ali nepotrebne ukrepe, so pravljice za omejene. Zadeve se ne bodo umirile še nekaj časa....po Mariboru so zvečer lokali polni (seveda z zastrtimi okni in vhodih iz zadnje strani) in so leglo širjenja okužb...enako na podeželju, kjer kraljujejo vinske kleti....

Narod je po večini nediscipliniran....k temu pa so izdatno pripomogli Potrčkoti in njemu podobni tepci.

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, BIF pravi:

Izgovarjanje na nezadostne ali nepotrebne ukrepe, so pravljice za omejene. Zadeve se ne bodo umirile še nekaj časa....po Mariboru so zvečer lokali polni (seveda z zastrtimi okni in vhodih iz zadnje strani) in so leglo širjenja okužb...enako na podeželju, kjer kraljujejo vinske kleti....

Narod je po večini nediscipliniran....k temu pa so izdatno pripomogli Potrčkoti in njemu podobni tepci.

dejstvo je, da se vseh ljudi ne more osamit in če se tega ne more so tudi vsi ostali ukrepi skoraj brez veze

 

pred 21 minutami, Bmflar pravi:

Viski še bl :P

Sem že preboleval pljučnico pa takrat alkohol ni potegnil oz., je bil najbolj odvraten.

Še vedno me zanima, če sta si Aspirina 100 in 500 mg enakovredna pri redčenju krvi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

dejstvo je, da se vseh ljudi ne more osamit in če se tega ne more so tudi vsi ostali ukrepi skoraj brez veze

...ukrepi niso brez veze. Ukrepov se ne spoštuje. V mestih laufa vse praktično nespremenjeno...samo malo bolj skrito. Lokali fušajo, frizerke strižejo doma, masažni saloni delajo za zaprtimi vrati, rabiš geodeta, arhitekta...ni problema. Imam iz službe pogled na najbolj prometno ulico Ptuja....sve je isto ko i lani....

..ni kriva bela črta na sredi ceste...kriv je tisti, ki čez njo prehiteva....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!