Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 uro, BlackDoc pravi:

Hvala za odgovore.

vse nasvete si dobil, kako preživet v naravi. Jaz res ne razumem kako ti ne znese :P

ps. pa masko mej s sabo, zdej pozimi ti kak lačen medved hitro skoči v zelje, ko boš borovničke iskal :D

#šalimse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Mediji vsak dan poročajo o neverjetnih številkah okuženih in vse dvome ljudi odpravljajo z gostujočimi strokovnjaki, čeprav je največja strokovna avtoriteta, izumitelj PCR testa s katerim ugotavljajo okužbo in Nobelov nagrajenec, Kary B.Mullis izjavil, da je test za dokazovanje okužbe z nalezljivimi boleznimi neuporaben."

 

Ena stvar me stalno fascinira pri ljudeh. Zelo veliko ljudi raje verjame v pravljice, kot v trdne dokaze. Polno stvari na tem svetu je, ki se jih da dokazat, pa ljudi ne boš prepričal v resnico. A  cca 70% ljudi verjame v obstoj nekega "strica nad oblaki", ki vse vidi, vse ve, je vsemogočen, a hkrati ne more niti enega sporočila poslat, kje je, kaj dela, ali pa vsaj kako mu je ime, da se enkrat poenotimo, al je buda, jezus, alah...

Tako deluje človeška psiha. Če nekdo, ki ima en štempelj na glavi(al je pa lepo oblečen pa malo našminkan) reče, da je treba skočiti v prepad-no al pa kaj bol sofisticiranega, bodo verniki verjeli.

Če pa en kmet reče, da je za zdravo telo trreba delat na polju, ne pa "uteži dvigovat" po telovadnicah, ga večina gleda postrani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tudi zelo fascinira dejstvo, da se raje verjame "FB strokovnjakom" kot strokovnjakom določenega področja, pa kljub temu peljejo motor na servis k nekomu, ki se spozna na to in ne "FB strokovnjakom"

najbolje je, da svoje zdravstvene težave napišete na FB in ni hudič, da se ne bo javil kdo, ki vam bo dal predlog, kako se pozdravite ;) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

Mene tudi zelo fascinira dejstvo, da se raje verjame "FB strokovnjakom" kot strokovnjakom določenega področja, pa kljub temu peljejo motor na servis k nekomu, ki se spozna na to in ne "FB strokovnjakom"

najbolje je, da svoje zdravstvene težave napišete na FB in ni hudič, da se ne bo javil kdo, ki vam bo dal predlog, kako se pozdravite ;) 

 

Moja bica je vse stvari rešila brez FB in to doma - ne podcenjuj domačega znanja.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Moja bica je vse stvari rešila brez FB in to doma - ne podcenjuj domačega znanja.

super .. za kakšn stisk mezola že, za tumor na možganih pa malo težje ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

veliko jih piše tudi temu na sliki, baje prilagajo kar cele kartoteke poleg, da bi jim svetoval :)

 

Vem ... res je žalostno, da ne ločijo igralca od zdravnika  :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/najbolj-se-okuzbe-sirijo-na-delovnih-mestih-rekordno-stevilo-sprejemov-v-mariborski-ukc/543405

Citiraj

Najbolj se okužbe širijo na delovnih mestih, rekordno število sprejemov v mariborski UKC

Razmere najslabše na severovzhodu države

V torek je bilo po rekordnih 8063 testiranjih potrjenih 2226 okužb z novim koronavirusom. Pozitivnih je bilo 27,6 odstotka odvzetih brisov. Umrlo je 43 ljudi. Razmere v bolnišnicah so kritične, ponekod so zmogljivosti polne.

Citiraj

Prosen: "Strah me je veselega decembra"

Kot je dejal Prosen, točnega vzroka porasta ni mogoče ugotoviti. "Nekako se vseeno ponuja neka logična razlaga, da je bilo dobrih 10 dni pred tem martinovanje in številni dogodki okoli tega," je dejal Prosen. "Če je kakršnakoli povezava s trenutnim stanjem in martinovanjem, potem me je iskreno strah veselega decembra oziroma žalostnega januarja. Ampak gremo naprej z glavo in samozaščitno za nas in družbo okoli nas," je dejal predstojnik mariborskega urgentnega centra in sodržavljane pozval k striktnemu upoštevanju ukrepov.

kaj pa vem, nekega skritega martinovanja ni bilo ... iščejo razloge za te števlike ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

Mene tudi zelo fascinira dejstvo, da se raje verjame "FB strokovnjakom" kot strokovnjakom določenega področja, pa kljub temu peljejo motor na servis k nekomu, ki se spozna na to in ne "FB strokovnjakom"

Motor mi servisirajo "FB strokovnjaki"...sam, youtube..., včasih alternativci, pooblaščeni strokovnjaki ga že leta niso videli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Moja bica je vse stvari rešila brez FB in to doma - ne podcenjuj domačega znanja.

Sploh ko je naša sokrajanka zeliščarka , s svojimi čaji skor dedca k Vinetuju spravila. Zdaj a je bilo tu posredi neznanje ali pa namerno, tega nismo nikoli izvedeli. V vseh stvareh je treba imeti zdravo mero razuma. Tu pa imamo spet problem. 

Npr. , če človek trpi za nepojasnjenimi bolečinami v prsnem košu ni pametno iskati lokalnega vrača, ampak je bolje obiskati zdravnika. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Motor mi servisirajo "FB strokovnjaki"...sam, youtube..., včasih alternativci, pooblaščeni strokovnjaki ga že leta niso videli :)

poznam take, ko pa hočejo uveljavljat garancijo, je pa jok in stok in prošnje od originalnih servisov za popraviljo ;)

če boš imel tumor na možganih kar pridi, te operiramo :P ... mal heca 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, maus pravi:

Mene tudi zelo fascinira dejstvo, da se raje verjame "FB strokovnjakom" kot strokovnjakom določenega področja, pa kljub temu peljejo motor na servis k nekomu, ki se spozna na to in ne "FB strokovnjakom"

najbolje je, da svoje zdravstvene težave napišete na FB in ni hudič, da se ne bo javil kdo, ki vam bo dal predlog, kako se pozdravite ;) 

 

in kteri so to? Strokovnjaki mislim? Beovička? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Citiram dr. looneja  

Moja soseda Anica, letnik 194+, je leta 15 zbolela za rakom na maternici. Odločila se je za alternativno zdravljenje...zeliščarji, bioenergetik....itd. Ene dve leti je lahko vlekla.....ko je bilo prehudo, se je le oglasila na onkološkem. Zdravnik ji je po detaljnem pregledu in diagnozi rekel le, da naj čim lepše preživi jesen 17, ker zime dočakala ne bo. In je ni.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

poznam take, ko pa hočejo uveljavljat garancijo, je pa jok in stok in prošnje od originalnih servisov za popraviljo ;)

če boš imel tumor na možganih kar pridi, te operiramo :P ... mal heca 

Ni več garancije...kako bi vedel, da imam tumor, če ne bi šel k zdravnikom? Zadnja ura pride vedno z enim vzrokom, pred njo te nihče ne reši :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj so pričakoval. Večina še vedno hodi v službo. Položnice je treba plačat in hladilnik nafilat. Roko na srce tudi poslanci in drugi mešalci megle posredno od tega dobijo plačo. Se pravi, da je večina vsaj 8 ur na dan izpostavljena. In isti večini se potem zdi trapasto biti zaprt med štiri stene, ko je tlake konec. Ne smeš k frizerju, potem pa gledaš vse lepo ustrižene na TVju, kako lepo vlečejo krizni dodatek. Ne smeš it do kolega za 2 minute po tiste štiri m6 vijake, ker jih pač ne moreš kupit. Po drugi strani pa slišiš kako se je kak lokalni politik okužil v zidanci. Folku, ki ima doma otroke se bo pa itak sfuzlal zaradi šole na daljavo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Tedybear pravi:

Moja soseda Anica, letnik 194+, je leta 15 zbolela za rakom na maternici. Odločila se je za alternativno zdravljenje...zeliščarji, bioenergetik....itd. Ene dve leti je lahko vlekla.....ko je bilo prehudo, se je le oglasila na onkološkem. Zdravnik ji je po detaljnem pregledu in diagnozi rekel le, da naj čim lepše preživi jesen 17, ker zime dočakala ne bo. In je ni.

No, moja draga prijateljica letnik 197+ je na letnem rutinskem pregledu izvedela za mali polip na črevesju.
Iz preventive so ga v bolnici odstranili in iz preventive so ji določili takoj za tem še kemoterapijo.
Ki je v roku enega meseca povzročila hudo možgansko kap. In potem ugotovitev, ups, ta terapija ne bi smela bit taka....
Komajda preživela.  Pa so potem nadaljevali malo s kemoterapijo, ker so zasevki začeli nastajati kot po tekočem traku...., pa potem malo bioloških zdravil, pa spet malo kemoterapije....dokler ni pomladi umrla.

Tolk o tem, da bi bil rezultat kaj drugačen, če bi šla k uradnim zdravnikom. Je imela vsaj 2 leti še kvalitetno življenje.
Ker moja prijateljica ga ni imela več od sekunde, ko so jo vzeli v "zdravljenje" uradni zdravniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

Ni več garancije...kako bi vedel, da imam tumor, če ne bi šel k zdravnikom? Zadnja ura pride vedno z enim vzrokom, pred njo te nihče ne reši :)

Saj ni treba k dohtarju .. na FB vprašaš. če imaš tumor :P ... če bi šel k dohtarju in bi malo poslikal s tapravim aparatom in ne z GSM aparatom, bi ugotovil anomalijo in jo odpravil... to je moja poanta :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

Saj ni treba k dohtarju .. na FB vprašaš. če imaš tumor :P ... če bi šel k dohtarju in bi malo poslikal s tapravim aparatom in ne z GSM aparatom, bi ugotovil anomalijo in jo odpravil... to je moja poanta :P 

Bi ugotovili anomalijo in jo odpravili...tako enostavno je to. Zakaj potem nekateri umirajo tudi po odpravljeni anomaliji. Če imaš srečo jo imaš, če je nimaš je pa nimaš...sicer ni ravno tako, ampak tudi v rezanju ni vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, maus pravi:

super .. za kakšn stisk mezola že, za tumor na možganih pa malo težje ;)

 

Enajst jih je rodila - doma, vsi so preživeli in dosegli starost. Verjetno ne brez znanja - kmečke logike. Zdaj pa za vsako malenkost zdravniku - poznam primere, ko so isti osebi v par mesecih dali večkrat ene in iste antibijotike, kdo? ZDRAVNIK strokovnjak.

Poznam veliko garažnih mehanikov - zelo dobrih, brez papirjev. Ravnotako kvazi računalničarjev. Ko so popravljali za strokovnjaki.

Če bi "vaši - naši" strokovnjaki uaporabljali vso znanje ali pa ga nimajo bi imeli tudi boljše ceste. 

Primerov bi lahko naštel, kjer je stroka zatajila, hoho...

Včasih je strokovnost precenjena in kmečka pamet podcenjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Bi ugotovili anomalijo in jo odpravili...tako enostavno je to. Zakaj potem nekateri umirajo tudi po odpravljeni anomaliji. Če imaš srečo jo imaš, če je nimaš je pa nimaš...sicer ni ravno tako, ampak tudi v rezanju ni vse

 

pred 2 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Enajst jih je rodila - doma, vsi so preživeli in dosegli starost. Verjetno ne brez znanja - kmečke logike. Zdaj pa za vsako malenkost zdravniku - poznam primere, ko so isti osebi v par mesecih dali večkrat ene in iste antibijotike, kdo? ZDRAVNIK strokovnjak.

Poznam veliko garažnih mehanikov - zelo dobrih, brez papirjev. Ravnotako kvazi računalničarjev. Ko so popravljali za strokovnjaki.

Če bi "vaši - naši" strokovnjaki uaporabljali vso znanje ali pa ga nimajo bi imeli tudi boljše ceste. 

Primerov bi lahko naštel, kjer je stroka zatajila, hoho...

Včasih je strokovnost precenjena in kmečka pamet podcenjena.

ne morem prepričati prepričanih ... prav ... vsak na svojem bregu :P 

vsi poznamo vse .. jaz pa poznam "strokovnjake" ki so popravljali motorje in potem po "popravilu" odpeljali motor k pooblaščenemu serviserju na popravilo, da je sploh delalo.

Ja tako enostavno je .. jaz poznam veliko primerov, ki bi prišlo veliko ceneje, če bi takoj odpeljali na pooblaščen servis.

Prav tako poznam nekaj žalostnih primerov mazaštva, zaradi katerega so ljudje umrli. Če bi šli k zdravniku, bi imei večjo možnost preživetja ... tako je ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Tedybear pravi:

 

Citiram dr. looneja  

Moja soseda Anica, letnik 194+, je leta 15 zbolela za rakom na maternici. Odločila se je za alternativno zdravljenje...zeliščarji, bioenergetik....itd. Ene dve leti je lahko vlekla.....ko je bilo prehudo, se je le oglasila na onkološkem. Zdravnik ji je po detaljnem pregledu in diagnozi rekel le, da naj čim lepše preživi jesen 17, ker zime dočakala ne bo. In je ni.

sej moja ženska "medicinka" ima podobna mnenja okrog tega, ampak okrog korone zanimivo sva pa zelo blizu z razmišljanji. Pa ne samo ona, tudi njena sodelavka (doktorica) in še marsikdo..le čvekat si ne upajo. Vidijo pa zadeve iz prve vrste.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!