Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 11 minutami, bajkr88 pravi:

maus kam bojo tebe sploh  piknl sj je igla večja  od teleščka ? 

rise-of-the-mouse-doctor.jpg

u kurac, tam je pouhn žil :ras: 

 

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

sj si ga tut ti, pol si pa kadit nehu :P

vrjem da tut v piščančjih bedrčkih, k jih Maus gloda, pa so ocvrta na olju ni nič kaj preveč zdravega. :P

 

sj sm kadil 43 let... a ni dost

une k js glodam niso mastni in mam še cajt za posledice cca 15 let :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

 

Kaznovani “špeckahli”

Kar smešno je, kako se življenje včasih obrne. V nedeljo sta na policijsko postajo v Velenju prišli dve osebi, da bi tasta in taščo prijavili zaradi kršenja zakona o nalezljivih boleznih, poroča lokalni portal. Gospod in gospa naj bi se namreč družila s sosedi. Policisti so njuno prijavo sprejeli in zapisali domnevni prekršek sorodnikov. Sledil je preobrat, ki sicer niti ni bil tako zelo nepričakovan. Kazen sta namreč dobila tudi prijavitelja, saj je bil eden z Dobrne, drugi pa s Ptuja in v Velenju sploh ne bi smela biti. Kdor drugemu jamo koplje…

https://www.dnevnik.si/1042947233/kronika/od-petka-do-petka-kaznovani-speckahli-moz-na-povodcu-kosmata-tolpa-new-yorka

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

u kurac, tam je pouhn žil :ras: 

sj sm kadil 43 let... a ni dost

une k js glodam niso mastni in mam še cajt za posledice cca 15 let :P 

glede na statistiko si ti začel kaditi pri 11-ih..ker je bilo takrat to povezano z alkoholom in posledično s spolnimi odnosi : če je bila tvoja prva starejša od 15 jo lahko danes prijaviš in še civilno tožiš pa boš mel za h2..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, thumper pravi:

glede na statistiko si ti začel kaditi pri 11-ih..ker je bilo takrat to povezano z alkoholom in posledično s spolnimi odnosi : če je bila tvoja prva starejša od 15 jo lahko danes prijaviš in še civilno tožiš pa boš mel za h2..

napačne informacije imaš .. pri 13 sem začel in takrat si lahko v vsaki trafiki cigarete kupu, ker smo bili v tiranskem komunizmu .. pa tudi ritoznojčana si zlahka v trgovini kupu .. 

nimaš kaj .. v krvavem komunizmu ni blo zajebancije .. če nis piu pa kadiu si lahko na golem ženskem telesu pristau eni pa na otoku .. na morje so te poslali .. čudn, kajne 

pa vse so nas vakcinisal proti vsemu ... v JLA sem lahko plesnivo vsebino iz konzerv mojega letnika jedu, pa sem bil čist ok .. še juriše sem delu :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

napačne informacije imaš .. pri 13 sem začel in takrat si lahko v vsaki trafiki cigarete kupu, ker smo bili v tiranskem komunizmu .. pa tudi ritoznojčana si zlahka v trgovini kupu .. 

nimaš kaj .. v krvavem komunizmu ni blo zajebancije .. če nis piu pa kadiu si lahko na golem ženskem telesu pristau eni pa na otoku .. na morje so te poslali .. čudn, kajne 

pa vse so nas vakcinisal proti vsemu ... v JLA sem lahko plesnivo vsebino iz konzerv mojega letnika jedu, pa sem bil čist ok .. še juriše sem delu :huh: 

Edin proti triperju niso cepil in to si lahko fasal pri kakšni ciganki:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vas omejujejo ukrepi vlade?

 

 

Nehajte se testirat pa bo konec ukrepov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi testiranja imamo:

-Uničeno zdravstvo.

-Uničeno varstvo otrok, osnovnošolsko, srednješolsko izobraževanje in visokošolski študij.

-Uničene kulturne in subkulturne dejavnosti.

-Uničen turizem in gostinstvo.

-Depresijo povsod.

-Oblast s polnimi žepi denarja.

-Totalno razdeljen narod.

-............. to pa ne bom napisal se pregrdo sliši (op. nekaj od ovce..).

- Življenje v popolni pat poziciji.

 

Dejstvo je, da zaradi ene par (v najslabšem primeru 0,15%) ljudi trpimo vsi. Pa še ta procent je po vsej verjetnosti vsaj 10x manjši. Dajmo rečt, bobu bob. Starost in bolezen, sta starost in bolezen in jih cepivo ne bo odpravilo. Ne bo odpravilo agonije, ki se vleče že eno leto in v kateri eni prav uživajo. In ti uživači, kolikor jih jaz poznam, so same boječke. Prav vidi se kdo ves ponosen, ko je sam na sprehodu nosi masko. Ne vem, ampak zdi se mi, da mislijo, da so moderni in pomemben faktor pri vrtenju zemlje. 

Torej, če se zavedate svojih dejanj, storite tisto, kar je prav. Živite svoje življenje in ne življenje drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se včasih sprašujem ali sanjam ali je res, da se življenje na tem svetu v skorajda trenutku spremeni v suženjstvo, zapor. Kam je šla svoboda, ki je menda zapisana celo v ustavi? Omejitve življenjske svobode se bodo kar nadaljevale do prejema "cepiva"...to pa niti kmalu ne bo niti varno, ...kdo upravlja celotno človeštvo, če večina ljudi ne more živeti po svojih željah. Niti demokracije ni več..."lahko se boste prosto gibali, ko boste prejeli naše cepivo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišla bo še cepilna knjižica in kdor je ne bo imel, bo omejen pri potovanju...

Gre v smer, odloči se, ali se cepi sli pa pojdi živet v gozd...

Kam gre ta svet? Smo še bolj brez svobode,kot mislimo.

Mogoče se bo pa virus prej izpel in bodo izgubili en razlog za nadzor....

Popravljeno . Popravil Endlich
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor misli, da je Covid-19 samo neskodljiva rahla gripica in da niso potrebni drasticni ukrepi za zajezitev te nevarne bolezni, se grdo moti.

 

Po prebolelem covidu med drugim tveganje za srčni infarkt, pljučno embolijo in možgansko kap

https://www.24ur.com/novice/korona/zapleti-po-prebolelem-covidu.html

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, vandrovec pravi:

Sam se včasih sprašujem ali sanjam ali je res, da se življenje na tem svetu v skorajda trenutku spremeni v suženjstvo, zapor. Kam je šla svoboda, ki je menda zapisana celo v ustavi? Omejitve življenjske svobode se bodo kar nadaljevale do prejema "cepiva"...to pa niti kmalu ne bo niti varno, ...kdo upravlja celotno človeštvo, če večina ljudi ne more živeti po svojih željah. Niti demokracije ni več..."lahko se boste prosto gibali, ko boste prejeli naše cepivo".

Potrebno se bo zaceti zavedat, da se tvoja svoboda konca tam, kjer se zacne moja in obratno. Vsak drzavljan RS ima ustavno pravico do zdravja, kar pomeni, da mu te pravice nihce ne sme ovirat. To pa pomeni, da mora vsak sleherni drzavljan v casu pandemije spostovat vladne odloke in zakonska dolocila, ki govorijo o preprecitvi sirjenja virusa sars-cov-2. Zaradi tega se svoboda posameznika konca mnogo prej, kot bi se sicer v normalnih okoliscinah. Kajti pravica do zdravja, je temeljna clovekova pravica, ki je zagotovljena v URS. Zato je moralno in eticno, da vsi spostujemo omejevalne ukrepe in tako scitimo drug drugega pred okuzbo z virusom sars-cov-2 in se na tak nacin tudi trudimo, da bomo poleti lahko svobodno jahali svoje jeklene konje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, vandrovec said:

Sam se včasih sprašujem ali sanjam ali je res, da se življenje na tem svetu v skorajda trenutku spremeni v suženjstvo, zapor. Kam je šla svoboda, ki je menda zapisana celo v ustavi? Omejitve življenjske svobode se bodo kar nadaljevale do prejema "cepiva"...to pa niti kmalu ne bo niti varno, ...kdo upravlja celotno človeštvo, če večina ljudi ne more živeti po svojih željah. Niti demokracije ni več..."lahko se boste prosto gibali, ko boste prejeli naše cepivo".

Preberi si kaksno zgodbo prezivelih iz koncentracijskih taborisc, ali koga ki je pribezal zaradi ISISa, pa potem razmisli, a res zivis v zaporu in suzenjstvu. Lahko govoris kar hoces, mislis kar hoces, nihce te ne bo mucil ali ustrelil ali zazgal zradi tega... Imas svobodo in zascito, ipd.  Pac omejeno je gibanje, in imamo ukrepe kakrsnikoli pac so, zaradi korone in cukaste vlade... Nehaj(te) pa z suzenjstvom in podobnimi nesmisli

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, DAMI34 said:

Vas omejujejo ukrepi vlade?

 

 

Nehajte se testirat pa bo konec ukrepov!

Povej to mojemu sosedu, 48 let, brez resnih bolezni, ki so ga ravnokar odklopili z ventilatorja po 13 dneh... Me prav zanima, kaj bo rekel na tole... Resno me to zanima.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DinDiin pravi:

No, glede na impakt faktor te revije (preko 60 za 2019), gotovo ne objavljajo neumnosti.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, bladerunner said:

Kdor misli, da je Covid-19 samo neskodljiva rahla gripica in da niso potrebni drasticni ukrepi za zajezitev te nevarne bolezni, se grdo moti.

 

Po prebolelem covidu med drugim tveganje za srčni infarkt, pljučno embolijo in možgansko kap

https://www.24ur.com/novice/korona/zapleti-po-prebolelem-covidu.html

A mislis da zaradi prehlada pa ne? Pa jo vsako leto preboli 8% vseh Americanov.

Complications of flu can include bacterial pneumonia, ear infections, sinus infections and worsening of chronic medical conditions, such as congestive heart failure, asthma, or diabetes.

https://www.cdc.gov/flu/about/keyfacts.htm


Nebom rekel, da ni mozno da te covid tako hudo polozi v pojstlo brez da imas kaksne druge probleme(ki bi se pokazali tudi ob gripi/pljucnici), je pa moznost hudicevo mejhna.

Se zmeri cakam, tiste slike iz Italije kjer je bilo tok mrtvih da so jih vozili s kamioncki? Se zmeraj cakam statistiko umrlih v primerjavi s prejsnimi leti, ki je btw ista.

Perejo nas k cucke, da v ozadju nastavljajo svoje ljudi. Vsak bi moral poskrbeti zase - ohranjat distanco, nosit masko etc, etc.

Jaz se nikoli nebom sel testirat, ker zaradi mene tista statistika nebo visja. In ne, ne rabim testa da mi pove kdaj sem bolan. :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, ukica said:

Se zmeri cakam, tiste slike iz Italije kjer je bilo tok mrtvih da so jih vozili s kamioncki? Se zmeraj cakam statistiko umrlih v primerjavi s prejsnimi leti, ki je btw ista.

Vse je že bilo objavljeno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, bladerunner pravi:

Potrebno se bo zaceti zavedat, da se tvoja svoboda konca tam, kjer se zacne moja in obratno. Vsak drzavljan RS ima ustavno pravico do zdravja, kar pomeni, da mu te pravice nihce ne sme ovirat. To pa pomeni, da mora vsak sleherni drzavljan v casu pandemije spostovat vladne odloke in zakonska dolocila, ki govorijo o preprecitvi sirjenja virusa sars-cov-2. Zaradi tega se svoboda posameznika konca mnogo prej, kot bi se sicer v normalnih okoliscinah. Kajti pravica do zdravja, je temeljna clovekova pravica, ki je zagotovljena v URS. Zato je moralno in eticno, da vsi spostujemo omejevalne ukrepe in tako scitimo drug drugega pred okuzbo z virusom sars-cov-2 in se na tak nacin tudi trudimo, da bomo poleti lahko svobodno jahali svoje jeklene konje. 

zlo lepo v teoriji, ko pa se niti strokovnjaki ne znajo zmeniti, kaj so pravi zaščitni ukrepi, pa imaš ukrepe, ki k ničemur ne pripomorejo od:

policijske ure

do nošenja mask v gozdu :P

In dokler politika diktira ukrepe, ne pa stroka, bo tako kot je pri nas

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

Povej to mojemu sosedu, 48 let, brez resnih bolezni, ki so ga ravnokar odklopili z ventilatorja po 13 dneh... Me prav zanima, kaj bo rekel na tole... Resno me to zanima.

zakaj, povej mu ti, si bližje. Povej, da je tudi motorizem nevaren, pa vožnja avtomobila.

Predlagam pa, da vsem ki trpijo za drugimi boleznimi in morajo čakat, ker je edina bolezen samo še korona, poveš, da naj mal počakajo. Lahko pa potolažiš vse, ki so zgubili službe, da naj bodo srečni da niso umrli (če crkujejo na obroke pa ni važno)

 

Korone ne bo konec, potrebno se bo naučiti živeti z njo. Ni samo moje mnenje, ampak marsikaterega zdravnika ali celo strokovnjaka na tem področju.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas se radi igramo s številkami. Vse pogojujemo z njimi od sproščanja do zaostrovanja. Zadev ne gledamo v kontekstu, ne razmišljamo o njih, raje povemo kdo je kriv za situacijo in čakamo...zato smo eno selo, veliko, ki čaka in ima kljub ukrepom "slabe" številke.

Imamo hitre teste, za katere ne vemo, koliko so kvalitetni (no razen JJa, on ve že vnaprej), kar naenkrat je goriška regija RDEČA..zanimivo zakaj a ne, dva DSOja (Ajdovščina in Tolmin) preko 120 okuženih in nekaj čez 30 delavcev in nato Jelko blebeta o zidancah, druženju, kolinah..

Mislim, ne rabim biti jedrski strokovnjak, da vidim, da zadeve ne špilajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!