Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

8 minutes ago, Snečer said:

Me čudi, da ni pomaga Janšev sojetnik Snežič, ki vse pozna v Bosni :)

 

lahko da je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole s kamionom je larifari..in dejstvo kaksno je trenutno stanje na it-slo meji...

Na zaprti meji tovornjak pride v slovenijo iz spanije? Bolano. Voznik ki bi moral ob vstopu v slovenijo predloziti dokumente se jim je s celim sleparjem izmuznil mimo...

Kaj delajo?nic.. svet za nacionalno varnost v kriznih razmerah ne more odrediti pozicioniranja mobitela od voznika? Najebali smo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da delim z vami fanta s poste..vceraj zaprli posto zaradi okuzenega.danes dostavil nov pralni stroj k je tastar crknil v petek in ga ni bilo mozno prevzeti osebno v soboto..zakaj slike?poslal njemu in na posto dokazilo o prejemu posiljke ter zahvalo. kot sem ze napisal -moji heroji...hvala in srecno ter zdravo

20200319_100300.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je dohtarca omenjala nekaj, pralne reusable maske. Slava šiviljam.

image.thumb.png.297e95cd4ca45c211291419a8f8dc806.png

 

 

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Zdaj pa še električarja pokliči, da bo priklop...

Vcasih sem dostavi pomagal ...danes predvsem zaradi njegovega zdravja nisem.. stari stroj je ostal zunaj ker sem jaz tako rekel pa ga je bil mogoce celo pripravljen odpeljati..sele cez eno uro sem videl obvestilo poste slovenije da ne odvazajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jskrablin pravi:

Tole je dohtarca omenjala nekaj, pralne reusable maske. Slava šiviljam.

image.thumb.png.297e95cd4ca45c211291419a8f8dc806.png

 

 

kapo dol, to je to, ne pa čeferinske, španske in ne vem še kakšne "maske", da se potem pol dneva o tem poroča, kak je nekdo nategnjen, al pa kak je nekdo nekoga poklical in "pomagal"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snečer pravi:

kapo dol, to je to, ne pa čeferinske, španske in ne vem še kakšne "maske", da se potem pol dneva o tem poroča, kak je nekdo nategnjen, al pa kak je nekdo nekoga poklical in "pomagal"

Nimam nič proti bilokaki pomoči. Je pa res da lih  spevov ne gre peti Čeferinu. Če pomagaš, pomagaš ker misliš da je to prav, ne ker slava.

 

image.thumb.png.b93009dbd95c68e71af4bb811cde017a.png

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se en je pristal na brniku..tista temna pikica med vrbo in smreko.

20200319_134406.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, jskrablin pravi:

Tole je dohtarca omenjala nekaj, pralne reusable maske. Slava šiviljam.

image.thumb.png.297e95cd4ca45c211291419a8f8dc806.png

 

 

No so se le spomnili. BRAVO!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, thumper pravi:

Evo da delim z vami fanta s poste..vceraj zaprli posto zaradi okuzenega.danes dostavil nov pralni stroj k je tastar crknil v petek in ga ni bilo mozno prevzeti osebno v soboto..zakaj slike?poslal njemu in na posto dokazilo o prejemu posiljke ter zahvalo. kot sem ze napisal -moji heroji...hvala in srecno ter zdravo

20200319_100300.jpg

Tipičen primer kako se pravilno obnašati v času karantene. Klopco obrneš proti bajti, da ne bi slučajno kaj od soseda fasal. :D 

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/moski-napadel-zdravstvene-delavce-posredovala-policija-290209

Citiraj

13.04 »Uveljavili bomo odlok, ki prepoveduje kakršno koli zbiranje. Nastopil je trenutek, ko nimamo več nobenega prostora. Nobenega druženja več ne bo,« je za Radio Slovenija napovedal uradni govorec kriznega štaba Jelko Kacin in dodal, da prepoved, v skladu s katero bomo lahko ljudje hodili le še v trgovino, v službo in po najnujnejših opravkih, v veljavo stopi ob polnoči.

Folk ni razumel in upošteval in evo naslednje faze. Če še to ne bo šlo v glavo, pa tanke na ulice.

 

Pravkar, J.a.m.e.s pravi:

Tipičen primer kako se pravilno obnašati v času karantene. Klopco obrneš proti bajti, da ne bi slučajno kaj od soseda fasal. :D 

in čakaš strešno opeko :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dna še nismo dosegli

akano.thumb.jpg.1f307e14cdd58c302f4c63a31295a1d7.jpg

tudi če je malo bolj grobo nagovorila, del folka ne bo razumel, zato bo represija nujna

isto ko pri migrantih

če jih tank ne sprejme, gredo dalje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Tipičen primer kako se pravilno obnašati v času karantene. Klopco obrneš proti bajti, da ne bi slučajno kaj od soseda fasal. :D 

Klopca je ze nazaj pri hisi.tam je bila prestavljena zato da je imel prost prehod brez nepotrebnega dotikanja..lepaslikabrezmotorja to dokazuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

dna še nismo dosegli

Pon, tor je bilo kr tiho tod naokoli. Danes pa zgleda že kot normalen delovni dan. Količina prometa in tako. Brez Policije in vojske na cestah bo tale ideja o izolacijah in karantenah krepala pred soboto. Slovenec razume sam palco, pameti ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, jskrablin pravi:

Pon, tor je bilo kr tiho tod naokoli. Danes pa zgleda že kot normalen delovni dan. Količina prometa in tako. Brez Policije in vojske na cestah bo tale ideja o izolacijah in karantenah krepala pred soboto. Slovenec razume sam palco, pameti ne.

OK.. jutri bom moral v trgovino v domžalah.. nakupit za nas 3 , tasta ki živi v hiši in mojo mamo ki je v kamniku  oba konkretno prek 70 let.. imaš kakšno drugo opcijo kot jo imam jaz , da grem v trgovino z rokavicami kapo in mufom , nabavim voziček osnovnih potrebščin , pripeljem domov dam v garažo za kak dan , naberem vrečo za mamo , ji peljem v kamnik pred blok , vržem vrečo z avta in ji na 5m pošlem lupčka pa objemčka in se odpeljem direktno domov.. 

ajd napiš kje je obrazec / prepustnica za mojo vožnjo v trgovino in naslednji dan iz domžal do kamnika in nazaj ..ajd prosim lepo link..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Za cene so odgovorne razne certifikacije in preverjanja, odobritve, štemplji.... in pol še dajatve za naše, vaše in vse vmes. Ko gre za življenje... vse to odpade in takrat se izkaže da je marsikaj od tega navaden blef. Kot kaže primer teh Italjanov, ustrezen prototip narejen v treh urah. V normalnih razmerah sledi pol leto+ papirologije, dopisovanja, podkupovanja... ker pač lahko.

Tako kot so pri nas nedolgo tega dali ven pravilnike, da lahko kri jemlje pa injekcije daje samo diplomirana medicinska sestra/brat. Pa jebote te da te jebo s Coltom v glavo pa še kam. Kri si lahko vzamem sam, injekcijo si zna dat vsak narkoman v totalni krizi. Ovi pa da zdaj rabiš met diplomo za tole. Sej ne veš kdo je tu fuknen...

 

Jaz bi mu poslal kakega specialca. Diplomatski ukrepi z nekonvecionalnimi sredstvi.

Točno to! Je pa zdaj priložnost, da se vsaj za krizno uporabo obide določene administrativne postopke... Kot si prej povedal... Za narediti prototipe in "drek poštukat" bo tiskalnik opcija, za čim hitrejši zagon proizvodnje pa preprost design... Slišim, da naj bi se nekatera podjetja že pripravljala na izdelavo respiratorjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

OK.. jutri bom moral v trgovino v domžalah.. nakupit za nas 3 , tasta ki živi v hiši in mojo mamo ki je v kamniku  oba konkretno prek 70 let.. imaš kakšno drugo opcijo kot jo imam jaz , da grem v trgovino z rokavicami kapo in mufom , nabavim voziček osnovnih potrebščin , pripeljem domov dam v garažo za kak dan , naberem vrečo za mamo , ji peljem v kamnik pred blok , vržem vrečo z avta in ji na 5m pošlem lupčka pa objemčka in se odpeljem direktno domov.. 

ajd napiš kje je obrazec / prepustnica za mojo vožnjo v trgovino in naslednji dan iz domžal do kamnika in nazaj ..ajd prosim lepo link..

Narobe razumeš. Nakup iz nuje je nekaj drugega kot vozakanje naokoli ker pač lahko. In lahko ti povem da je bilo v ponedeljek in torek tod naokoli res tiho, tudi prometa po obvoznici je bilo manj. Danes je back to business, edino mogoče bojo kolone okoli štirih, petih malo manjše kot so običajno. Meni to kaže da je folk pač... sproščeno naokoli. Kar v tem trenutku ni lih dobra izbira.

Če bi mel merilnik in logger hrupa okolice že up and running bi to lahko verjetno čisto objektivno dokazal. Takle mamo.

 

pred 1 minuto, SF pravi:

Slišim, da naj bi se nekatera podjetja že pripravljala na izdelavo respiratorjev?

Siol pravi da se tehnični faksi spravljajo preverjat to idejo - https://siol.net/novice/slovenija/bomo-slovenci-sami-izdelovali-respiratorje-521254

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, jskrablin pravi:

Narobe razumeš. Nakup iz nuje je nekaj drugega kot vozakanje naokoli ker pač lahko. In lahko ti povem da je bilo v ponedeljek in torek tod naokoli res tiho, tudi prometa po obvoznici je bilo manj. Danes je back to business, edino mogoče bojo kolone okoli štirih, petih malo manjše kot so običajno. Meni to kaže da je folk pač... sproščeno naokoli. Kar v tem trenutku ni lih dobra izbira.

ne razumem jaz narobe.. država ne razume.. omejiti gibanje je bistveno.  trenutno imam čas in jih lahko poprosim za dovolilnico če mi jo pošljejo na mail da jo lahko kontroli pokažem na telefonu.. še registrsko avta barvo in tip pa časovni termin od-do  1,5 ure jim sporočim..

 

 

https://www.gov.si/novice/2020-03-19-minister-za-obrambo-predstavil-aktualne-ukrepe-in-aktivnosti-v-boju-proti-virusu-covid-19/

Čim več tovrstne opreme bomo poskušali dobaviti z letalskim prevozom. Pri tem se bodo angažirale tako civilne kot tudi vojaške kapacitete,« je še povedal minister za obrambo mag. Matej Tonin.

 

s pilatusi??? bo pipistrel poslal floto ? od kod in kaj vozijo dvomotorni propelerci ki pristajajo na brniku? sem dal fotke že prej..

 

https://www.gov.si/novice/2020-03-19-odlok-o-dolocitvi-pogojev-vstopa-v-republiko-slovenijo-iz-italijanske-republike/

https://www.gov.si/novice/2020-03-18-6-dopisna-seja-vlade-republike-slovenije/

Vstop v Republiko Slovenijo se dovoli tujcu, če predloži dokazilo v slovenskem, angleškem ali italijanskem jeziku, ki ni starejše od treh dni, o opravljenem molekularnem laboratorijskem testu na prisotnost SARS-CoV-2 (COVID-19), s katerim izkaže negativen izvid na SARS-CoV-2 (COVID-19). Če tujec takega dokazila ne predloži, se mu vstop v Republiko Slovenijo kljub temu dovoli, če je njegova telesna temperatura nižja od 37,5°C in ne kaže jasnih znakov okužbe zgornjih dihal (kašelj, kihanje, oteženo dihanje).

kreteni bodo spuščali prenašalce v državo..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, thumper pravi:

Vstop v Republiko Slovenijo se dovoli tujcu, če predloži dokazilo v slovenskem, angleškem ali italijanskem jeziku, ki ni starejše od treh dni, o opravljenem molekularnem laboratorijskem testu na prisotnost SARS-CoV-2 (COVID-19), s katerim izkaže negativen izvid na SARS-CoV-2 (COVID-19). Če tujec takega dokazila ne predloži, se mu vstop v Republiko Slovenijo kljub temu dovoli, če je njegova telesna temperatura nižja od 37,5°C in ne kaže jasnih znakov okužbe zgornjih dihal (kašelj, kihanje, oteženo dihanje).

kreteni bodo spuščali prenašalce v državo..

In to po tem, ko imamo v praksi doma dokazanih par primerov prenašalcev brez tipičnih (kakršnikolih) znakov okužbe oz bolezni. Ajme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jskrablin pravi:

In to po tem, ko imamo v praksi doma dokazanih par primerov prenašalcev brez tipičnih (kakršnikolih) znakov okužbe oz bolezni. Ajme.

to kaže dejansko na izdajo lastnega naroda zaradi basanja denarja.. dejansko mi to deluje do konca izpiljen proces vojnega dobičkarstva s strani trenutnih "voditeljev" .. ker narod pizdi glede nezadovoljivih ukrepov iščejo luknje za podaljšanje epidemije , čimvečje število okuženih (tukaj računajo še na kakšne miljončke pomoči od eu ko se kriza konča) jim bo dalo možnost preliti več denarja na račune dobaviteljev ki bodo del tega denarja prenakazali na tuje neizsledljive račune trenutnih "rešiteljev" ..

več bo okuženih in dalj časa bo to trajalo več bodo pokasirali .. pa še po prsih se bodo trkali kako so uspeli vse urediti.. 

še nekrat kar se tiče glede kamiona z maskami iz španije :

ali sta slovenska obveščevalna in protiobveščevalna služba na od davkoplačevalskega denarja plačanem sindikalnem smučanju v italiji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

Tole s kamionom je larifari..in dejstvo kaksno je trenutno stanje na it-slo meji...

Na zaprti meji tovornjak pride v slovenijo iz spanije? Bolano. Voznik ki bi moral ob vstopu v slovenijo predloziti dokumente se jim je s celim sleparjem izmuznil mimo...

Kaj delajo?nic.. svet za nacionalno varnost v kriznih razmerah ne more odrediti pozicioniranja mobitela od voznika? Najebali smo.

na meji se nič ne izmuzne. Tranzit, ki gre naprej se izloča, formirajo se konvoji in nato naprej. Tovorni promet s končno postajo v Slo, gre mimo mitnice kot ostali. V kolikor ima tujo tablico, sledi še meritev temperature. Tako je na MMP Vrtojba, preverjeno 3x ta teden.

Slabost? Preveriti bi žal morali vse, drugače je ukrep nepopoln.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!