Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Pravkar, BIF pravi:

Da ne bi kdo nasedal slučajno....nekateri mediji so res gnoj od gnoja...to si velja zapomnit...ko bo kriza mimo se bo dalo lepo pogledat kdo je pizda in širi paniko...

517B152D-38EA-4C17-90FB-C180ACF14F32.jpeg

V italiji je res 472 novih mrtvih danes. Slike pa so stare ja, vse za prodajo pa pompozno novico.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Ris said:

Eno vprašanje, a pozna kdo koga ali pa ve, da nekdo pozna nekoga, ki ima virus? 

Sploh ni važno kdo je to ali kako je povezan z kom, samo odgovor z da ali ne. Me res zanima kak bo rezultat. ? 

Poznam dva, vem za 4. (2+2) smucar, Postar, tovornjakar, vzgojitelj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotografija osebe Disturbing Quotes.

 

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Poznam dva, vem za 4. (2+2) smucar, Postar, tovornjakar, vzgojitelj. 

In kak jim "gre"? ne mislim na smučanje :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

V italiji je res 472 novih mrtvih danes. Slike pa so stare ja, vse za prodajo pa pompozno novico.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/

Samo statistika je res lahko K... Vsak lahko prikaže kar hoče, bi lahko skoraj rekli da imaš v it 43% možnosti da te pobere. Ker če se pogleda statistiko zaključenih primerov se jih je 43% končalo neuspešno za pacienta. 

sketch-1584639761268.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, smasher pravi:

Samo statistika je res lahko K... Vsak lahko prikaže kar hoče, bi lahko skoraj rekli da imaš v it 43% možnosti da te pobere. Ker če se pogleda statistiko zaključenih primerov se jih je 43% končalo neuspešno za pacienta. 

sketch-1584639761268.png

od 41000 obolelih. In ja kritični imajo 50:50 bi se reklo (odvisno od starostne skupine). Če zdravstvo ne sfolga, pa še slabše. Če se pa gremo statistiko ma Vatikan pa San marino, Islandija, Lihenštajn več obolelih na miljon prebivalcev kot Italija. 

ps. Vatikan ma drugače enega obolelega :P

pss. na vrhu so pripete povezave, do razno raznih informativnih strani ter statistik. Tabelce lahko obračaš po svoje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Ris said:

Eno vprašanje, a pozna kdo koga ali pa ve, da nekdo pozna nekoga, ki ima virus? 

Sploh ni važno kdo je to ali kako je povezan z kom, samo odgovor z da ali ne. Me res zanima kak bo rezultat. ? 

Od sestre mož je bil pozitiven na testu. Trenutno je doma, v samoizolaciji. Malo kašlje, malo mu teče iz nosa. Od simptomov do danes, je minil en teden. Občutek ima, kot da je lažji prehlad (za zdaj). Lahko pa se obrne na slabše. Naslednji teden je ključen. Sestro in dva otroka (živijo skupaj seveda), pa zdravniki niso hoteli niti testirati, ker ne kažejo znakov. Tudi mene in mojo družino nočejo testirati, ker ne kažemo znakov (je bil pri nas na obisku pred vidnimi znaki). Meni je zdravnica naložila, da moram iti delat, dokler se mi stanje ne spremeni(trenutno se počutim dobro, nobenih znakov). Delam pa kot pismonoša. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Ris pravi:

Več modrih luči je mišljeno kot na začetku, vmes in na koncu konvoj. Ziher prepozna zvok tovornjakov, to pa ni bilo slišat kot tovornjaki. 

Danes sem bil na AC, ker pošta ni več sposobna dostave paketov prek Trojan. In sem srečal en tak konvoj (kontra smer). Policijsko vozilo z lučkami, velik kamionov, še eno policijsko vozilo z lučkami, še več kamionov, še eno policijsko vozilo z lučkami. Kakih NLP-jev vmes nisem opazil, je pa res da so eni kamioni (sploh Poljaki s svetlečimi križi in LED pasovi) taki, da bi jih tudo za NLP lahko kdo zamenjal.

AC je bila nenavadno prazna drugače (Lj - Dramlje in nazaj med 17:00 - 19:00). Tako da zgleda se promet dela bolj okoli večjih krajev, vmes pa ne.

Verjamem pa da je teoretikom raznih zarot težko te dni. Korone je dobro zjebala tudi chemtraile...

Popravljeno . Popravil jskrablin
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, dr.looney pravi:

Sej to se že zdaj ve, da so Slovenske novice sam za netivo dobre.

alo, vice majo na zadni strani :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Te primerjave so vedno precej zgrešene, ker operirajo z absolutnimi ciframi. In te so nesmiselne. Treba je gledati relativno. 

Če imaš obolelo populacijo 10% Slovenije (200 000 ljudi je to nekje), ti pri gripi z 0.1% umrljivostjo umre 200 ljudi. Pri COVID-19 pa pri stopnji umrljivosti 2% 4000 ljudi. Če se ti zgodi Bergamo - 16000 ljudi. In trenutno se stopnja umrljivosti za COVID-19 giblje nekje med 2% in 8%. Tudi če je 'samo' 1% bo zadeva pokosila 10x več ljudi kot gripa. Zdaj pa to pomnoži z onih 650 000 in mi povej do kakih cifer prideš.

Obenem ni razvitega niti cepiva, niti niso dobro razdelani postopki in potek zdravljenja. Niti niso jasne posledice pljučnice, ki jo povzroča. Vemo pa precej zanesljivo da je stvar res ornk nalezljiva in se širi izredno hitro. Paničarit res ni na mestu, sam lih za lahko jemati pa tudi ni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so čeferinove maske od njegovega velikega prijatelja Alibabe, je številko izgubil?

Ajde SEZAM, odpri mejo...LOL, jaki frend milijarder, ki ne more še aviončka zrihtat za dostavo, al v čem je fora. 

Šenkali so nam državo.

p.s.

pa še ena politična

Kje je z daj Šivilja? :) da bi nam maske naredla, 

GIV MI MOR SIZORS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finance pišejo da bo Boxmark v naslednjem tednu začel dobavljati maske. Yay. Nažalost je članek plačljiv - https://live.finance.si/8959428/Iz-Boxmark-Leatherja-prve-maske-predvidoma-v-torek

pred 1 minuto, Snečer pravi:

GIV MI MOR SIZORS

VI DONT NEED SIZORZ VI DŽAST NID TAJM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na youtube je polno videov kako si izdelati masko doma. 

Jaz sem moji mami že dala vzorc in blago. 

Če zacnemo vsi dosledo pravilno uporabljati maske , ko moramo ven. Se drzimo gesla ostani doma, seveda tisti, ki lahko. Smo pol vojne že dobili.

Pa ne samo maske tudi glavo je treba pokrit in vrat. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, dr.looney pravi:

Na youtube je polno videov kako si izdelati masko doma. 

Jaz sem moji mami že dala vzorc in blago. 

Če zacnemo vsi dosledo pravilno uporabljati maske , ko moramo ven. Se drzimo gesla ostani doma, seveda tisti, ki lahko. Smo pol vojne že dobili.

Pa ne samo maske tudi glavo je treba pokrit in vrat. 

 

 

maš nek pameten, konkreten načrt, da si vsak naredi učinkovito masko? saj nekaj je že bilo napisanega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snečer pravi:

maš nek pameten, konkreten načrt, da si vsak naredi učinkovito masko? saj nekaj je že bilo napisanega

Youtube jih je poln. Jaz sem mami dala kar kirursko masko in mi bo po njej poskusala sešiti. Ko bom imela prvi uporabni primerek . Javim.

Maska mora pokriti nos usta in brado. Fajn je če je vec plasti blaga oziroma lahko se naredi tudi tako,  da ima moznost vstaviti tudi kak "filter" , ki ga vzameš ven in zamenjaš.

Za šivilje ni to nobena huda znanost.

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!