Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Nekaj me zanima glede omejevanja gibanja.

Lahko grem na sprehod in se z nobenim ne družim ( ne kršim odloka, ker je to izjema ).

Ali se lahko z avto odpeljem na vikend v drug kraj in se spet z nobenim ne družim, kjer sem sam v naravi, daleč od ljudi ( ali s tem kršim prepoved odloka )?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, MARJA pravi:

Nekaj me zanima glede omejevanja gibanja.

Lahko grem na sprehod in se z nobenim ne družim ( ne kršim odloka, ker je to izjema ).

Ali se lahko z avto odpeljem na vikend v drug kraj in se spet z nobenim ne družim, kjer sem sam v naravi, daleč od ljudi ( ali s tem kršim prepoved odloka )?

 

https://www.gov.si/novice/2020-03-19-4-redna-seja-vlade-republike-slovenije/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju se v okviru zgoraj navedenih izjem dovoljuje tudi:

- skupinam oseb, če gre za ožje družinske člane ali člane skupnega gospodinjstva in če je mogoče ob tem gibanju zagotoviti varno razdaljo do gibanja podobnih skupin,

https://www.uradni-list.si/_pdf/2020/Ur/u2020030.pdf

kakšna dezinformacija včeraj na pop tv , kjer so reklji , da 6 članska družina ne more skupaj na sprehod..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Alla pravi:

V  Slovenskih novicah je še horoskop bolj verodostojen kot novice :whistle:

Jaz samo ono pupo zgoraj brez pogledam, še horoskop ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Evropa pa kontra, hočejo nov zakon, da nam omejijo nakup. 

Pri taki državi kot jo imamo, bi vsak moral imeti doma ak in 500 nabojev za prvo silo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

»Dogaja se točno tisto, na kar se je opozarjalo pred zaprtjem šol. Mladina se bo zbirala. In se. Iz trgovin vlačijo pijačo za piknike, včeraj je večja skupina žurala ob Dragonji, že ves dan skozi okno opazujem mulčke na skuterjih. Po dva se skupaj vozita, potem se ustavijo v krogu in se pogovarjajo. Mojega sina je popoldne klical prijatelj iz Ljubljane, da kje na Obali je kak žur, ker da je v prestolnici vse zaprto. Pod večer skupina trinajstletnikov tišči glave skupaj pred trgovino. Pristopim in vprašam, ali se jim ne zdi druženje tvegano in neodgovorno in zakaj to počnejo, kljub vsem opozorilom. Nočete slišati predrznosti in nesramnosti štirih fantov in dekleta. Samo to bom rekla; nekateri starši so popolnoma odpovedali,« je zapisala.

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na Idrija.com približno tako:  V Idriji je trenutno "potrjen" vsaj en okužen in ker je, dokler tega še ni vedel, vseeno šel na delo na Kolektor, je okužen vsaj še eden ...   :cry:

Coronavirus-CDC.jpg.16bb0a4a7eaaf3c92077e898a9b86d3e.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Snečer pravi:

Ne moreš to primerjat...

Ker koronavirus je manjši prehlad...baje...al ne več...?

 

kar se tiče smrtnosti še kako lahko (primerjaš Gripo in Korono) cifre so cifre na koncu.

Zakaj misliš da Italija beleži tako hude cifre? 1/4 prebivalstva je nad 60 let. Tale četrtina ima vsaj še eno dodatno bolezen, pritisk, diabetes itd, naslednje: zamudil so z ukrepi, zgodil se je kolaps zdravstva, mesta so hudo velika in skoncentrirana, kar je tudi odličen pogoj za širitev, kot narod so hedonisti in nedisciplinirani, za njih je druženje nujno + parlare + mangiare..

Na koncu bo pa itak država še profitirala (manj penzij bo za plačat in te so v Italiji lepe, v primerjavi z nami zelo lepe)

Hočem povedati, ko starostniki umirajo zaradi "znanih" bolezni se noben ne sekira preveč (karikiram), ko se umira zaradi nekaj neznanega, je pa takoj huda drama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, MARJA pravi:

Nekaj me zanima glede omejevanja gibanja.

Lahko grem na sprehod in se z nobenim ne družim ( ne kršim odloka, ker je to izjema ).

Ali se lahko z avto odpeljem na vikend v drug kraj in se spet z nobenim ne družim, kjer sem sam v naravi, daleč od ljudi ( ali s tem kršim prepoved odloka )?

 

radio1 pravi tkole: ne se družit, še vedno pa lahko pelješ otroka na sprehod..sicer pa naj si vse odloke v rit vtaknejo. Pri takih plačah, ko si jih talajo, majo dovolj velike.

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, VS800 pravi:

Tebe je pa mal strah....al kako?

ene že trese tule na forumu :P

so v pripravljenosti in zaščiteni

Rezultat iskanja slik za potapljaška oprema

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi vsesplošnega BMK odnosa imamo že skorajda policijsko uro..... skorajda pomeni, da jo bomo slej kot prej imeli.

Ovce ne gre drugače krotiti kot s psi in pastirji, BMK rajo pa z vojsko in policijo. Žal drugače ne gre. Kaznovati.... zapreti.... streljati. Žal.

 

OFF topic:

Je pa trenutno stanje na cestah tako, kot bi moralo biti v normalnem življenju. Vsaj 3/4 transferja ali cestnega ali letalskega, je preveč. ...

..pa ne mi zdej, da se mora nekdo recimo dnevno iz NM voziti v Lj. Obstaja mnogo načinov, da do tega ne bi prihajalo, ki bi jih moral zagotoviti sistem in se temu prilagoditi vsak posameznik...

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, jskrablin pravi:

Te primerjave so vedno precej zgrešene, ker operirajo z absolutnimi ciframi. In te so nesmiselne. Treba je gledati relativno. 

Če imaš obolelo populacijo 10% Slovenije (200 000 ljudi je to nekje), ti pri gripi z 0.1% umrljivostjo umre 200 ljudi. Pri COVID-19 pa pri stopnji umrljivosti 2% 4000 ljudi. Če se ti zgodi Bergamo - 16000 ljudi. In trenutno se stopnja umrljivosti za COVID-19 giblje nekje med 2% in 8%. Tudi če je 'samo' 1% bo zadeva pokosila 10x več ljudi kot gripa. Zdaj pa to pomnoži z onih 650 000 in mi povej do kakih cifer prideš.

Obenem ni razvitega niti cepiva, niti niso dobro razdelani postopki in potek zdravljenja. Niti niso jasne posledice pljučnice, ki jo povzroča. Vemo pa precej zanesljivo da je stvar res ornk nalezljiva in se širi izredno hitro. Paničarit res ni na mestu, sam lih za lahko jemati pa tudi ni.

stopnja smrtnosti hudo niha tudi v odvisnosti od starostne skupine. Uspeš izolirati (zaščititi) vse ki so 60+ let (hipotetično) kake bodo stopnje umrljivosti? Težjih primerov?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Zivnorc said:

Je pa trenutno stanje na cestah tako, kot bi moralo biti v normalnem življenju. Vsaj 3/4 transferja ali cestnega ali letalskega, je preveč. ...

Ni normalno. Neodgovornih motoristov je več kot običajno. Včeraj popoldne sem jih naštel 50+, kar je nadpovprečno za navaden delovni dan in primerljivo z vremensko ugodno nedeljo. Toliko o upoštevanju priporočil in izogibanju nevarnim dejavnostim.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

stopnja smrtnosti hudo niha tudi v odvisnosti od starostne skupine. Uspeš izolirati (zaščititi) vse ki so 60+ let (hipotetično) kake bodo stopnje umrljivosti? Težjih primerov?

Logično, bojo nižje. Sam to je v praksi nemogoče izvesti. Pa tudi ne se preveč obešati samo na starost. So ljudje s kroničnimi boleznimi, imunskimi pomanjkljivostmi, na agresivnih terapijah. Tudi taki s težjimi akutnimi stanji. Vsakega ne moreš vtakniti v izolacijo daleč stran od vseh ostalih.

Nekaj za premislit.

image.thumb.png.13e972ac4d554c076d1723f6ba355f22.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jskrablin pravi:

Logično, bojo nižje. Sam to je v praksi nemogoče izvesti. Pa tudi ne se preveč obešati samo na starost. So ljudje s kroničnimi boleznimi, imunskimi pomanjkljivostmi, na agresivnih terapijah. Tudi taki s težjimi akutnimi stanji. Vsakega ne moreš vtakniti v izolacijo daleč stran od vseh ostalih.

Nekaj za premislit.

image.thumb.png.13e972ac4d554c076d1723f6ba355f22.png

Verjetno ni potem za zanemarit tudi olalala mrtvih zaradi gripe letno. Kar se pa tiče Italije in "lockdowna" je pa točno tako. Najprej karantena, potem ne, nato spet..in jih je zamedlo. Pri nas se tak scenarij ne more zgoditi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MARJA pravi:

Lahko grem na sprehod in se z nobenim ne družim ( ne kršim odloka, ker je to izjema ).

Prijatu .. a se greš sprehajat :huh: 

pred 1 uro, Snečer pravi:

Evropa pa kontra, hočejo nov zakon, da nam omejijo nakup. 

Pri taki državi kot jo imamo, bi vsak moral imeti doma ak in 500 nabojev za prvo silo. 

 

če imaš več kosov za "nahranit" je treba met vsaj 1000 nabojev ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju se v okviru zgoraj navedenih izjem dovoljuje tudi:

- skupinam oseb, če gre za ožje družinske člane ali člane skupnega gospodinjstva in če je mogoče ob tem gibanju zagotoviti varno razdaljo do gibanja podobnih skupin,

https://www.uradni-list.si/_pdf/2020/Ur/u2020030.pdf

kakšna dezinformacija včeraj na pop tv , kjer so reklji , da 6 članska družina ne more skupaj na sprehod..

 

torej če preberem, kar so zapisali, predvsem dostop, lahko potem tudi z motorjem pridem do tja. :P

Evo še se bodo neodgovorni motoristi gibali.

pred 3 minutami, XTR pravi:

Ni normalno. Neodgovornih motoristov je več kot običajno. Včeraj popoldne sem jih naštel 50+, kar je nadpovprečno za navaden delovni dan in primerljivo z vremensko ugodno nedeljo. Toliko o upoštevanju priporočil in izogibanju nevarnim dejavnostim.... 

res me zanima, koliko % se je okuženost in tveganje za dobiti korono povečalo z neodgovornimi motoristi. Res me..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!