Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

16 minutes ago, Alla said:

Aha....reklame za cepljenje so pa lahko vsepovsod? Na motoforunu, na plakatih, TV, radiu, .....

A je cepljenje ali necepljenje neumnost.....hm....kakor za koga. Za omenjeno gospo, ki ima zdaj bistveno več zdravstvenih težav, kot jih je imela prej, al pa za tisto slovensko gospo, ki je v Bruslju umrla po cepljenju....za take verjamem, da je cepljenje velika neumnost, za tiste pa, ki ste cepljenje dali skoz brez posledic, je pa OK.

 

Zaradi tega sem dal povezavo na črno kroniko, da vidiš, da je motorizem še vedno bolj nevaren kot cepljenje, pa o tem ne zganjaš panike. Zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju sem uživala, zdaj pa se ne vozim več, ker je na cesti absolutno preveč prometa in je tveganje preveliko za moj okus. 

Vsi imamo svoje prioritete, vsak mora sam pri sebi pretehtati pluse in minuse in se glede na to potem odločit.
Ne vem kje je problem? Tako kot je stvar posameznika ali se bo cepil ali ne, je tudi stvar posameznika kje in koliko bo o tem govoril. In prav je tako, da se sliši glas obeh strani.

Koristi od cepilcev in aticepilcev, korone in vsega kreganja okoli tega imajo pa itaq vedno eni in isti. In tistih res ne skrbi za zdravje raje.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ftp pravi:

Zaradi tega sem dal povezavo na črno kroniko, da vidiš, da je motorizem še vedno bolj nevaren kot cepljenje, pa o tem ne zganjaš panike. Zakaj?

zato, ker bi bila v napačni temi. :P

ps. za nekatere je cepljenje nevarno, žal. Žal pa tudi prebolet korono ni zdravo :P

Paranoiki cepljenja govorijo o 15tisoč mrtvih v EU in 1,5 MIO poškodb..to je taka pravljica, da bi vsak moral vedeti, da ni res. 

Pa vendar, nekaj je mrtvih, nekaj jih ima stranske učinke. Skrivat te cifre je samo še povečevanje strahu. Ljudje umrejo ko jedo kruh, ko jih piči čebela...

 

Jaz lahko kot cepljen povem, da sem prekleto in hudo razočaran nad netransparentnostjo naše oblasti o posledicah cepljenja  ki so lahko, slabimi informacijami, skrivanjem le teh itd..nabijanjem, kako bo cepivo vse rešilo, a hkratnem priznavanju, da mnogo manj ščiti kot so v začetku trdili, predvsem pa favoriziranju cepljenih, medtem ko se je iskazalo da se prav tako lahko okužijo

A je to težko priznat?

Na koncu se vsi odločajo za cepljenje po tehtanju ZA in PROTI argumentov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DAMI34 said:

zato, ker bi bila v napačni temi. :P

ps. za nekatere je cepljenje nevarno, žal. Žal pa tudi prebolet korono ni zdravo :P

Paranoiki cepljenja govorijo o 15tisoč mrtvih v EU in 1,5 MIO poškodb..to je taka pravljica, da bi vsak moral vedeti, da ni res. 

Pa vendar, nekaj je mrtvih, nekaj jih ima stranske učinke. Skrivat te cifre je samo še povečevanje strahu. Ljudje umrejo ko jedo kruh, ko jih piči čebela...

 

Jaz lahko kot cepljen povem, da sem prekleto in hudo razočaran nad netransparentnostjo naše oblasti o posledicah cepljenja  ki so lahko, slabimi informacijami, skrivanjem le teh itd..nabijanjem, kako bo cepivo vse rešilo, a hkratnem priznavanju, da mnogo manj ščiti kot so v začetku trdili, predvsem pa favoriziranju cepljenih, medtem ko se je iskazalo da se prav tako lahko okužijo

A je to težko priznat?

Na koncu se vsi odločajo za cepljenje po tehtanju ZA in PROTI argumentov.

 

Saj ni kaj priznat, to so dejstva. Shit happened.

Sicer to skrivanje spada bolj v temo vlada, ker še marsikaj drugega skrivajo, ljudje pa samo cepljenje vidijo.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj oblikuje potem javno mnenje če je orkester razigran?

Al spada v vlado al korono..to je reala. Veliko zavajanja, slabo informiranje, še slabše učenje ljudi kako se obnašat. Spreminjanje svete resnice včasih tudi 2x na dan. To je reala.

Pred časom so bili varni samo tisti z nameščeno aplikacijo...bullshit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Alla said:

 Tako kot je stvar posameznika ali se bo cepil ali ne, je tudi stvar posameznika kje in koliko bo o tem govoril. In prav je tako, da se sliši glas obeh strani.

 

ja no, tko kot anticpelicii govorijo da se cepilci bedaki in morilci, pa cepilci govorijo da so anticepilci bedaki in tecnobe. Kje je problem, vsak govori kar hoce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tem, da je "posvečenim" uspelo folku zabrisat kost zaradi katere so se ljudje pripravljeni pobit.

Da smo pokopali kar je bilo dobrega in človeškega v nas in se začeli obnašati kot največji sovražniki, da ni daleč dan, ko se bo začelo fizično obračunavanje med navadno rajo.

Kot sem že nekajkrat zapisala.....kdo s hujšimi obklada drugače misleče je čisto odvisno od tega na kateri strani plota si. Vsak je globoko prepričan, da je nasprotna stran hujša in da nima prav.

Vse skupaj pa samo še eskalira zaradi nedoslednosti, nerodnosti in šlamparije vladajočih, ki bi morali s trezno in, predvsem pregledno, dosledno in jasno strategijo pridobiti zaupanje javnosti, ne pa da so s konstantnim laganjem izgubili še tisto trohico verodostojnosti, ki so jo kdaj imeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

deli in vladaj !

 

 

ups..kako je z ubogimi Švedi, ki so mel preohlapne omejitve? A je sploh še kdo živ? Še dobro da je Potrč pravočasno spizdil domov, k nam, ta varnim.

 

ps..za Bosno vem kak je...v bistvu je super..cepili malo, hrana dobra, okužb malo, narava nora, cene nizke, ljudje prijazni, sploh se ne ubadajo ko je a ko nije cijepljen :P ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Alla said:

Tako kot je stvar posameznika ali se bo cepil ali ne, je tudi stvar posameznika kje in koliko bo o tem govoril. In prav je tako, da se sliši glas obeh strani.

Tako je prav. Samo objavljat pa je potrebno resne preverjene podatke in ne kar tako iz FB povzemat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Tako je prav. Samo objavljat pa je potrebno resne preverjene podatke in ne kar tako iz FB povzemat.

Še enkrat, kateri pa so resni in preverjeni podatki?

Od uradne stroke? Katere uradne stroke? ker polovica jih govori za cepljenje, polovica pa proti? 

Katera je potem prava? Tista ki pravi enako kot vlada (ki nam po božji volji in edini pravici žali samo dobro in najboljše) ali tista, ki se ne strinja z vlado (taisto vlado, ki nam laže, goljufa, nam krade, ....)

 

Pa sva spet na začetku, kajne.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo, tole je fajn vedeti...odkarsmcepljensmfulpametn :P

ps. to sem vedu že prej..

https://siol.net/digisvet/novice/nenavaden-primer-okuzene-zdravnice-razgalil-mrezo-lazi-558405

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Alla said:

Še enkrat, kateri pa so resni in preverjeni podatki?

Od uradne stroke? Katere uradne stroke? ker polovica jih govori za cepljenje, polovica pa proti? 

Katera je potem prava? Tista ki pravi enako kot vlada (ki nam po božji volji in edini pravici žali samo dobro in najboljše) ali tista, ki se ne strinja z vlado (taisto vlado, ki nam laže, goljufa, nam krade, ....)

 

Pa sva spet na začetku, kajne.....

Še sedaj se govori, piše o čipiranju, Billu, statistiki, ki jo ne razumejo, itd .... pa lahko končamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi odgovoril na moje vprašanje....komu lahko verjamemo, da nam bo podal resnične in preverjene podatke?

Tisti polovici stroke, ki trdi enako kot vlada in ali tisti polovici, ki trdi ravno nasprotno?

Ali komu tretjemu?

Ter zakaj in kako preveriti ali nas noče tudi ta nategnit?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Alla said:

Nisi odgovoril na moje vprašanje....komu lahko verjamemo, da nam bo podal resnične in preverjene podatke?

Tisti polovici stroke, ki trdi enako kot vlada in ali tisti polovici, ki trdi ravno nasprotno?

Ali komu tretjemu?

Ter zakaj in kako preveriti ali nas noče tudi ta nategnit?

Tetam iz fejsbuka, te vedo vse, so slisale, pa stricem, ki razlagajo o svojih prjatlih. Tem lahko vedno verjamemo. Pa Alli, ker je moderator.

Alla, kako pa ves ko poklices svojo prijateljico "Mojco" po telefonu, da je na oni strani res "Mojca" ne pa eden od onih kuščarjev, ki nam vladajo? Mogoče pa "Mojca" sploh ne obstaja? Ali so ti to samo podtaknili v možgane? 5G stolpi? Ali pa se "Mojca" samo pretvarja da je prijateljica?

Btw, tisto o polovici stroke si se preprosto zlagala, da pase tvoji narativi. Lepo, a ne?

*"Mojca" sem si izmislil, kako je ime tvojim prijateljicam ne vem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, Alla said:

Tisti polovici stroke, ki trdi enako kot vlada in ali tisti polovici, ki trdi ravno nasprotno?

Najprej pokaži na stroko ki trdi nasprotno. Stroka? Dr. porodničarstva, psihologije,... ?

Praktično ga ni iz stroke ki bi trdil drugače.

Popravljeno . Popravil ftp
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, nejc74 pravi:

Tetam iz fejsbuka, te vedo vse, so slisale, pa stricem, ki razlagajo o svojih prjatlih. Tem lahko vedno verjamemo. Pa Alli, ker je moderator.

Alla, kako pa ves ko poklices svojo prijateljico "Mojco" po telefonu, da je na oni strani res "Mojca" ne pa eden od onih kuščarjev, ki nam vladajo? Mogoče pa "Mojca" sploh ne obstaja? Ali so ti to samo podtaknili v možgane? 5G stolpi? Ali pa se "Mojca" samo pretvarja da je prijateljica?

Btw, tisto o polovici stroke si se preprosto zlagala, da pase tvoji narativi. Lepo, a ne?

*"Mojca" sem si izmislil, kako je ime tvojim prijateljicam ne vem.

Vidiš, na celi črti podtikanje in diskreditacija....

tolk o večji iteligenci cepljenih. :sleep2:

Odgovora na vprašanje pa nisi podal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Alla said:

Vidiš, na celi črti podtikanje in diskreditacija....

tolk o večji iteligenci cepljenih. :sleep2:

Odgovora na vprašanje pa nisi podal

 

originalni odgovor je bil preveč neprijazen z moje strani :) lep dan

 

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, nejc74 pravi:

kaj ti naj odgovarjam, ce tvoje vprašanje temelji na zlaganem stavku:

"Tisti polovici stroke, ki trdi enako kot vlada in ali tisti polovici, ki trdi ravno nasprotno?"

Odgovor je: Alla lazes se, ni polovica proti polovici.

 

 

Če se jo ne vidi ni rečeno, da je ni...v medijih so zbrisana mnenja, katera nasprotujejo uradnim smernicam zato prevladuje le eno mnenje.

Kakorkoli...virus so naredili in ravno tisti, kateri so ta virus spustili na pohod nam sedaj ponujajo cepivo proti temu virusu...kot bi te nekdo ustrelil z namenom da se boš mučil in ti bo potem kao pomagal 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa lahko ti trdiš da ni polovica?

Ravno tako predvidevaš, kot jaz. Oz...če jaz lažem, potem tudi ti lažeš.

Dokazati pa ne jaz, ne ti, ne moreva, ker bi jih morala poimensko naštet, s sodno zapriseženimi izjavami, kajne.  ;)

Torej....vztrajam pri tem, da se vsak odloča po svoji vesti, tako kot meni da je zanj prav.

Da temeljito pretehta uradno priznane pluse in minuse in se na podlagi tega odloči.

Dokler pa tako ena kot tudi druga stran pretežno strašita s posledicami in ne postrežeta s transparentnimi podatki, se folk pač odloča tako kot se.

Vlada je, na žalost, v transparentnosti in s tem v pridobivanju zaupanja ljudi, gladko in pošteno pogrnila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Zivnorc pravi:

 

... tko da, če bi se še kera rada dol dala v tem cajtu...    :hmm:

 

 

Predn bos skocil v akcijo, jo pelji na en bazen, da te nav pol tkole presekal

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, nejc74 pravi:

Tetam iz fejsbuka, te vedo vse, so slisale, pa stricem, ki razlagajo o svojih prjatlih. Tem lahko vedno verjamemo. Pa Alli, ker je moderator.

Alla, kako pa ves ko poklices svojo prijateljico "Mojco" po telefonu, da je na oni strani res "Mojca" ne pa eden od onih kuščarjev, ki nam vladajo? Mogoče pa "Mojca" sploh ne obstaja? Ali so ti to samo podtaknili v možgane? 5G stolpi? Ali pa se "Mojca" samo pretvarja da je prijateljica?

Btw, tisto o polovici stroke si se preprosto zlagala, da pase tvoji narativi. Lepo, a ne?

*"Mojca" sem si izmislil, kako je ime tvojim prijateljicam ne vem.

ne..

obstajajo zlo resne osebe in študirane z NIJZJa..

opis:

Bedanc z brado, ki je povedu, da naj si sami preberemo ukrepe, pa da bo konec sveta septembra če ne bomo pridni, tip, ki je talal metadon na črno in pol v žep spravil

botri Pehti, ki sedi v vseh odborih in je za nagrado še šefica zdrav. zbornice

in Mojci, ki bo kmal spregledala, zaenkrat ma samo zabuhle oči

 

pred 2 urami, ftp pravi:

Najprej pokaži na stroko ki trdi nasprotno. Stroka? Dr. porodničarstva, psihologije,... ?

Praktično ga ni iz stroke ki bi trdil drugače.

slabo bereš konkurenco potem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, nejc74 pravi:

Skoraj sem se zjokal ob tej snežinkasti zgodbici. No ja, pa tudi od dolgčasa sem skoraj crknil. Zakaj gospa ne gre raje na kozarček vina, pa en dober fuk, al pa ce ji to ne sede, na masažo, en krog z motorjem? Karkoli, kot pa da jamra po fb-ju?

Jah, ni vsak dober v povezovanju. Enim to pač ne gre. Sigurno maš pa kak drug plus.

Imam....da prepoznam osebe z eno možgansko celico v glavi .... Če ne veš kdo je to ..uporabi ogledalo.

pred 10 urami, ftp pravi:

Zelo zanimivo. Sem bil prepričan da VI, ki edini razmišljate s svojo glavo in imate močno kmečko logiko ne boste potrebovali "podnapisov" - dodatanih pojasnil.

Poanta je, da je motorizem še vedno precej bolj nevaren od korona cepljenja, pa ne vidim da bi koga to motilo.

Vidiš kako si ozkogleden. Na motor me noben ne sili razen sam sebe. Za cepljenje pa ni tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, John2005 said:

Vidiš kako si ozkogleden. Na motor me noben ne sili razen sam sebe. Za cepljenje pa ni tako.

Da ni obratno. Nihče te ne sili (trenutno), samo priporoča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!