Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 17 minutami, Grut pravi:

Verjemi mi,da sm se in da se še vedno trudim,ampak kot pravim,jest ne dojemam tega...zato sm pa vesel,da sem tu našel nekoga,ki je kompatebilen in podkovan o tej zadevi...imam pa še eno prošnjo,a mi lahko razložiš glede nato da si ljubitelj pikecov - no vas je kar nekaj tukaj...tud Miro  Senica je bil ljubitelj pikecov,ampak ok,recimo,da se izpolni želja JJ in se cepi več kot 80 - 90% a misliš da bo JJ ukinil vse ukrepe...tako kot so jih danci in še nekateri...pa prosim za pošten odgovor...

Spomni se leto nazaj, koliko je bilo okuženih in kaj je bilo odprto, kam si lahko šel itd.

Letos omejitev praktično ni več, samo papir je potrebno pokazat, no tu pa nastane cela znanost, zakaj ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

odvisno kam me ustreli :P

 

Kaj je odvisno pri smrtnem strelu...srce, glava. pomembno je, da te ni več na tem svetu? tebe zanima, a si umrl naravno ali nenaravno, če sem prav razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Kaj je odvisno pri smrtnem strelu...srce, glava. pomembno je, da te ni več na tem svetu? tebe zanima, a si umrl naravno ali nenaravno, če sem prav razumel?

se pravi lahko računam v EU nekje 40-70% smrtnost na hitro oziroma nenaravno? Tolk je cepljenih, nekje tudi več. Pa sej vam bo dolgčas brez nas :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, RobiRoberto pravi:

PCT je po novem PCU   =   Prebolel Cepljen Umrl ...

Tisti z U bodo lahko šli kamorkoli?

Ker do sedaj so imeli samo eno destinacijo ?...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

se pravi lahko računam v EU nekje 40-70% smrtnost na hitro oziroma nenaravno? Tolk je cepljenih, nekje tudi več. Pa sej vam bo dolgčas brez nas :P

Ker tudi cepivo ni tako uspešno lahko razpoloviš ali še bolj zmanjšaš pričakovanja...razmišljaš pa v pravi smeri :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, vandrovec pravi:

Ker tudi cepivo ni tako uspešno lahko razpoloviš ali še bolj zmanjšaš pričakovanja...razmišljaš pa v pravi smeri :)

čaki malo..kaj sedaj, bomo al ne bomo al samo polovica?

Eni delate tako dramo s cepivi, kot drugi s korono :P

 

sicer pa če se vojska in policija pobuni, bo pct padel. Politično niso PCja zahtevali od šolstva (že imajo veliko precepljenost) in zdravstva (že tako nimajo sester, sedaj bi pa še odpuščali) 

https://maribor24.si/slovenija/bo-ustavno-sodisce-razveljavilo-pct-odlok?fbclid=IwAR0EnAJfNwyBI_uvoGC3wNgoxBzfOM3YOY4nC7yZaTQ5yk2T6euVLVHPTKQ

 

potem bodo pa spet lokdauni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, Grut said:

a misliš da bo JJ ukinil vse ukrepe...tako kot so jih danci in še nekateri...pa prosim za pošten odgovor...

Bom začel od zadaj.

NE, ne bo.

Sicer pa, če malo razlisliš a bi menjal strategijo (modus operandi), dokler si na volitvah na vrhu in vse ankete kažejo veliko prednost ??? Ne!

In to se ne bo spremenilo niti s korono, niti s cepljenjem, niti s protesti in zborovanji in niti s pisanjem po FB. Spremeni se lahko samo tako, da se volilni upravičenci udeležimo volitev v velikem številu in ne samo povprečnih nekaj več kot 30%. Najprej je potrebno izkoristit prvo stopnjo demokracije - volitve.

Sicer pa vse to nima veze s Korono in spada pod vlado.

46 minutes ago, Grut said:

glede nato da si ljubitelj pikecov

Nisem nikakršen ljubitel pikecov, ampak enostavno izbiram manjše zlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

čaki malo..kaj sedaj, bomo al ne bomo al samo polovica?

Eni delate tako dramo s cepivi, kot drugi s korono :P

Ne vem, kaj sprašuješ...jaz vem samo zase kaj bom in česa ne bom. Ker nismo enotni ne bomo nikoli nič....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko imamo cepiva, bi jaz osebno sprostil vse, zdravljenje kovidne bolezni pa bi izključil iz obstoječega zdravstvenega zavarovanja in dal možnost komercialnim zavarovalnicam. Potem naj vsak poskrbi zase...

Vse pregovarjanje v trenutku postane drugotnega pomena.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, vandrovec pravi:

Ne vem, kaj sprašuješ...jaz vem samo zase kaj bom in česa ne bom. Ker nismo enotni ne bomo nikoli nič....

saj to je prav, da veš zase. Tudi jaz skozi trdim, da naj bo cepljenje svobodna odločitev, ne pa pogojevanje za službo in ostalo.

Mene samo zanima, mal literature, povezave na kake uradne študije od kje ti informacije, da bomo nenaravno pomrli, mi cepljeni? Rad bi se pripravil vnaprej :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Mene samo zanima, mal literature, povezave na kake uradne študije od kje ti informacije, da bomo nenaravno pomrli, mi cepljeni? Rad bi se pripravil vnaprej :D

Ne se sekirat...bolje, da ne veš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Ne se sekirat...bolje, da ne veš :)

sej se ne, jaz bi se rad pripravil. Sekiraš se ti :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, Grut said:

Verjemi mi,da sm se in da se še vedno trudim,ampak kot pravim,jest ne dojemam tega...zato sm pa vesel,da sem tu našel nekoga,ki je kompatebilen in podkovan o tej zadevi

Bom poskusil na zelo poenostavljen način

Ko se ljudje okužijo (v enaki obliki, da bo razumevanje lažje) oz. cepijo (z istim cepivom) je odziv organizma različen. Eni pridobijo 50 protiteles, drugi 500 tretji 5000 protiteles. Vsi pri tem pridobijo maksimalno (ne popolno) zaščito.

Ko se greš ti testirat in rezultat je recimo 200, nihče ne ve kaj je zate optimalno (50 ali 500 ali 5000), zato ta rezultat ne pove ničesar, razen izpostavljenosti virusu, ne pove pa v kakšni - kolikšni obliki.

Iz tega ne veš ali si max zaščiten (200 max število ki ga telo pridela) ali pa sploh ne (ker telo bi
proizvedlo oz. potrebovalo 2000 protiteles)

Zaradi tega je že od samega začetka povedano, da število protiteles ne pove nič, zato se ga niti ne upošteva .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

sej se ne, jaz bi se rad pripravil. Sekiraš se ti :P

Kako bi se pripravil? Po moje ni nič narobe, če si stalno pripravljen...nič ekstra ni potrebno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

Kako bi se pripravil? Po moje ni nič narobe, če si stalno pripravljen...nič ekstra ni potrebno ?

ej, še vedno nisva dorekla, kje piše, da bomo "odšli" nenormalno..potem pa o pripravah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, thumper said:

majcena pripomba.. baje cepivom poteče rok uporabe novembra.. rok uporabe od uzdelave pa 2 leti .. baje..če je to res mi ne gre skupaj..

ja - nisem videl na lastne oči.. zato sem napisal  baje.. nočem zavajat in v bistvu je to vprašanje na katerega ima mogoče nekdo tukaj - neuradni ker uradnega ne bo dal nihče - odgovor..

za pravno stran je zadolžen sneci.. in ja - pravno bo veliko bolj transparetno urejeno..

Zgleda ne poznas nacina kako farmacevtska firma doloci oziroma registrira rok uporabe. 
Rok uporabe se registrira pri vsaki zdravstevbi agenciji posebi, glede na podatke ki jih podjetje predlozi. Torej ce zelis registrirati 2 letni rok uporabe, more podjetje predloziti dokumente da izdelek v tem obdobju res zdrzi vse lastnosti ki jih je imelo ob izdelavi. Torej v teoriji ce je imelo podjetje decembra podatke samo z tri mesece, so takrat lahko izdali rok uporabe samo za tri mesece. Ko imajo za 6 mesecev, dajo zahtevo(z dokumentacijo) na  agencijo(EMA v nasem primeru), in tako registrirajo daljsi rok uporabe. In tako dalje.. vse je odvisno od casovnic, ki jih podjetje ima. In kako stabilen je izdelek.

 

vec pa tukaj https://www.drugs.com/article/drug-expiration-dates.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, vandrovec pravi:

Bumbar, še nisi slišal, da te lahko nekdo ustreli? Ali da od starosti umreš? ?

če te ustreli itak ureš zaradi prevelike količine težkih kovin v telesu..

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

nč baje, cepivom že poteka rok (nekaterim je že), zato se jih daje državam, ki jih imajo premalo, saj se jih bi metalo stran. Tista, ki pa so danes proizvedena majo spet 9 mesecev rok. (ne vem sicer koliko)

ajd, kako pa umreš nenaravno?

al pa naravno? Razlika me zanima, da bom vedu :P

a si spregledal ? kakšnih 9 mesecev . ok nisem videl stekleničke ampak naj bi bil rok uporabe 2 leti od dneva proizvodnje..  do nov.2021 .. 

nenaravno lahko umreš pokončno..

naravno pa po črnogorsko - pošteno ležeče..

pred 3 urami, Snečer pravi:

Spomni se leto nazaj, koliko je bilo okuženih in kaj je bilo odprto, kam si lahko šel itd.

Letos omejitev praktično ni več, samo papir je potrebno pokazat, no tu pa nastane cela znanost, zakaj ne.

odprto vse ..šel povsod.. 

18.09.2020 normalno jedel v gostilnah .. brez papirja na laterem je digitalno potrdilo ..

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

potem bodo pa spet lokdauni

sm vsaj kej doma naredu ..

pred 2 urami, SF pravi:

Zdaj ko imamo cepiva, bi jaz osebno sprostil vse, zdravljenje kovidne bolezni pa bi izključil iz obstoječega zdravstvenega zavarovanja in dal možnost komercialnim zavarovalnicam. Potem naj vsak poskrbi zase...

bi jaz osebno sprostil vse, zdravljenje kovidne bolezni pa bi izključil iz obstoječega zdravstvenega zavarovanja ravnotako za vse..  

kaj porečeš na to ? za vse enako kajne..

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

sej se ne, jaz bi se rad pripravil. Sekiraš se ti :P

lažeš samemu sebi - nam ne moreš (no vsaj meni ne) .. 

se sekiraš - ker bi se rad pripravil pa te hebe k ne veš kako in za kdaj.. 

pred 21 minutami, ukica pravi:

Zgleda ne poznas nacina kako farmacevtska firma doloci oziroma registrira rok uporabe. 
Rok uporabe se registrira pri vsaki zdravstevbi agenciji posebi, glede na podatke ki jih podjetje predlozi. Torej ce zelis registrirati 2 letni rok uporabe, more podjetje predloziti dokumente da izdelek v tem obdobju res zdrzi vse lastnosti ki jih je imelo ob izdelavi. Torej v teoriji ce je imelo podjetje decembra podatke samo z tri mesece, so takrat lahko izdali rok uporabe samo za tri mesece. Ko imajo za 6 mesecev, dajo zahtevo(z dokumentacijo) na  agencijo(EMA v nasem primeru), in tako registrirajo daljsi rok uporabe. In tako dalje.. vse je odvisno od casovnic, ki jih podjetje ima. In kako stabilen je izdelek.

 

vec pa tukaj https://www.drugs.com/article/drug-expiration-dates.html

baje - sem napisal baje - je rok uporabe na steklenička napisan 2 leti od proizvodnje... kdor se gre cepit - baje ne me držat za besedo ker res nisem videl na lastne oči - sploh ne vidi kaj piše na steklenički.. baje skrivajo in to po navodilih...če je karkoli od tega res je precej žalostno vse skupaj kajne.. 

trenutna panika je , ker poteče nekaterim cepivom novembra 2021 .. z dvoletnim rokom trajanja..

2 leti nazaj od novembra 2021 pa je .... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, thumper said:

če te ustreli itak ureš zaradi prevelike količine težkih kovin v telesu..

a si spregledal ? kakšnih 9 mesecev . ok nisem videl stekleničke ampak naj bi bil rok uporabe 2 leti od dneva proizvodnje..  do nov.2021 .. 

nenaravno lahko umreš pokončno..

naravno pa po črnogorsko - pošteno ležeče..

odprto vse ..šel povsod.. 

18.09.2020 normalno jedel v gostilnah .. brez papirja na laterem je digitalno potrdilo ..

sm vsaj kej doma naredu ..

bi jaz osebno sprostil vse, zdravljenje kovidne bolezni pa bi izključil iz obstoječega zdravstvenega zavarovanja ravnotako za vse..  

kaj porečeš na to ? za vse enako kajne..

lažeš samemu sebi - nam ne moreš (no vsaj meni ne) .. 

se sekiraš - ker bi se rad pripravil pa te hebe k ne veš kako in za kdaj.. 

baje - sem napisal baje - je rok uporabe na steklenička napisan 2 leti od proizvodnje... kdor se gre cepit - baje ne me držat za besedo ker res nisem videl na lastne oči - sploh ne vidi kaj piše na steklenički.. baje skrivajo in to po navodilih...če je karkoli od tega res je precej žalostno vse skupaj kajne.. 

trenutna panika je , ker poteče nekaterim cepivom novembra 2021 .. z dvoletnim rokom trajanja..

2 leti nazaj od novembra 2021 pa je .... 

baje, baje. Zakaj zmeraj uporabljas besedo baje. Daj dokaz. 
V info, injekcije se filajo “zadi” ne pred pacientom, ker so tako zoptimizirali hitrost cepljenja. Dobis pa v cepilbo knjizico sarzo s katero si bil cepljen.. uglavnem na kratko povedano, nabijas :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

odvisno kam me ustreli :P

 

Če te ustreli v kazalec lahko umreš.

 

Če v tistem trenutki vrtaš po nosu. :naughty:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, thumper pravi:

bi jaz osebno sprostil vse, zdravljenje kovidne bolezni pa bi izključil iz obstoječega zdravstvenega zavarovanja ravnotako za vse.. 

Seveda. Zdravljenje bi iz obstoječega zavarovanja izločil za vse, da se ne more kakšen varuh pizde materine spotikat ob neenakost. Potem pa naj komercialna zavarovalnica postavlja pogoje in računa rizičnost cepljenih in necepljenih po svoje... Vzemi, ali pusti... Cepljenje bo še vedno zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ukica pravi:

baje, baje. Zakaj zmeraj uporabljas besedo baje. Daj dokaz. 
V info, injekcije se filajo “zadi” ne pred pacientom, ker so tako zoptimizirali hitrost cepljenja. Dobis pa v cepilbo knjizico sarzo s katero si bil cepljen.. uglavnem na kratko povedano, nabijas :) 

zato ker lahko samo napišem kar sem slišal.. in ne nimam stvarnih dokazov ..kot jih nima nihče tukaj.. nihče..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, SF pravi:

Seveda. Zdravljenje bi iz obstoječega zavarovanja izločil za vse, da se ne more kakšen varuh pizde materine spotikat ob neenakost. Potem pa naj komercialna zavarovalnica postavlja pogoje in računa rizičnost cepljenih in necepljenih po svoje... Vzemi, ali pusti... Cepljenje bo še vedno zastonj.

čak mal..plačujemo od plače , plačujemo dodatno obvezno zdravstveno zavarovanje.. potemtakem naj nam vrnejo del plačil za primer obolelosti od nalezljivih bolezni , ki smo ga že vplačali.. ni tako enostavno kot si ti zamišljaš..

pa prosim najdi mi zavarovalnico , ki ponuja zavarovanju za primer okužbe in obolelosti ter posledice v vezi s kovidom ..

sploh pa mi najdi zavarovalnico , ki krije posledice stranskih učinkov po cepljenju.. 

boš?

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, thumper pravi:

čak mal..plačujemo od plače , plačujemo dodatno obvezno zdravstveno zavarovanje.. potemtakem naj nam vrnejo del plačil za primer obolelosti od nalezljivih bolezni , ki smo ga že vplačali.. ni tako enostavno kot si ti zamišljaš..

pa prosim najdi mi zavarovalnico , ki ponuja zavarovanju za primer okužbe in obolelosti ter posledice v vezi s kovidom ..

sploh pa mi najdi zavarovalnico , ki krije posledice stranskih učinkov po cepljenju.. 

boš?

Zakaj bi ti vrnili? Tvoja premija je izračunana na gripco. Covid-19 ni nikjer omenjen. To pomeni, da na tak ali drugačen način midva plačava povprečno nekih 80000 eur za vsakega, ki se noče špiknit iz takih ali drugačnih razlogov in s tem povečuje rizik težjega prebolevanja... Za koji kurac bi jaz plačeval zdravljenje nekomu, ki mi noče priti nasproti, in se noče cepit, da bi bila moja denarnica bolj razbremenjena? Sicer pa je tako... Vse se zavarije za pravo ceno, če bo interes za plačilo zdravljenja, se bo sigurno našla zavarovalnica, ki bo to ponujala... Da bi ponujala zavarovanje obolelosti in posledice? Najdi mi ti zavarovalnico, ki bo zavarovala posledice dolgotrajnega kajenja... :fyou:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!