Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 4 urami, KARMEN1 pravi:

Če bi s cepivom ubijali ljudi, kmalu cepiva ne bi več prodajali ???

S cepivom ne.

Z virusi pa. Samo upamo lahko, da je covid zadnji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, C eagle said:

Se pravi: Ne sili me v nekaj kar nočem. Ker me s cepljenjem siliš v nekaj in posegaš v mojo pravico odločanja?!  Mogoče velja v obe smeri? Si kdaj pomislu? 

 

Ti pa mojega citata glede na tvoj odgovor ne razumeš popolnoma nič. 

Drugače se pa noben ne boji anticepilcev. Strah je bolj na vaši strani. Normalni si samo želimo narmalizacije zivljenja čim prej.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 1 uro, C eagle pravi:

Z današnjo tehnologijo niso sposobni it na luno pa so bili 1963?

Kot so ti že odgovorili se ZELO motiš. Trenutno za kaj takega ni politične volje!

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Markisan pravi:

Denar, ki so ga z leti dajali v blagajno je zdavnaj porabila inflacija.

Si prepričn, da te bo denar, ki ga trenutno plačuješ v pokojninsko blagajno še čakal, ko boš upravičen do njega??

Očitno ne razumeš kako deluje sistem pokojninskega "zavarovanja"...

pred eno uro, vandrovec pravi:

Narediti cepivo ni problem...tudi sam ga naredim.

Tole je pa ena najbolj samozavestnih izjav, ki sem jih prebral na tem forumu....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, mato295 pravi:

Ti pa mojega citata glede na tvoj odgovor ne razumeš popolnoma nič. 

Drugače se pa noben ne boji anticepilcev. Strah je bolj na vaši strani. Normalni si samo želimo narmalizacije zivljenja čim prej.  

Jaz živim normalno življenje... Tisti ki na vsak način hočejo da se cepim, mi ga grenijo... Če pa ti ne moreš normalno živeti ti pa jaz ne morem pomagat.. ne vem zakaj se tisti ki se tako vsega bojite enostavno ne zaprete v bunker za 20 let...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Markisan pravi:

Oprosti ampak z vidika finančnega sistema od upokojencev noben nima nič. Denar, ki so ga z leti dajali v blagajno je zdavnaj porabila inflacija. Ne mi rečt da je država (govorim za vse) dober investitor, znajo pa dobro tiskat. Tist moment ko nekdo ne dela več, torej ne ustvarja dodane vrednosti in se mu more denar vračat nazaj iz iste vreče v katero je prej dajal je on breme sistema. Lenuhi tudi ... samo da oni so že prej ne samo v tretjem življenskem obdobju. So pa ravno osebe ,ki celo življenje jemljejo s te malhe ravno naši odločevalci. Torej kaj je ideja. Da se malha polni ven pa jemljejo bolj ko ne izbrani.

Skratka lepo al pa grdo, ko pridemo v penzijo je interes finančnega sistema, da nas zavrže. Tudi ko umremo, kar imamo dobijo naši svojci torej se premoženje ne zmanjša ampak samo prestavi. Strošek človeka pa odpade. Če ima država srečo je mogoče človek še brez otrok in tako po dednem redu tisti nižje plačajo še davek od dedovanja.

Glede depopilacije s cepljenjem pa je to lepo računalničar Bill na TED talku, pred leti povedu. Če bomo uspešni s cepljenji bomo zmanjšali populacijo za cca 10-15%. Evo sm najdu njegov live speech. Mogoče je iz konteksta ...ampak kokr razumem angleško nebi reku.

https://www.bitchute.com/video/XuxOwPFhe5m6/

 

Starejši porabijo zelo veliko količino zdravil in medicinskih pripomočkov.

Od tega živi ogromno podjetij, njihovi davki in prispevki pa se stekajo v državne proračune.

Zavarovalnice imajo še vedno velike dobičke, kljub temu, da za njih plačujejo zdravljenja.

Treba je pogledati malo obširneje, ne samo s plašnicami na očeh.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, MiNa pravi:

 

Kot so ti že odgovorili se ZELO motiš. Trenutno za kaj takega ni politične volje!

Ne. Maš prav. Zdaj hočejo politiki nekaj drugega... Popolno represijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Endlich pravi:

S cepivom ne.

Z virusi pa. Samo upamo lahko, da je covid zadnji...

Niti slučajno ni zadnji!

Še veliko jih bo, in vedno hujši bodo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, C eagle said:

Jaz živim normalno življenje... Tisti ki na vsak način hočejo da se cepim, mi ga grenijo... Če pa ti ne moreš normalno živeti ti pa jaz ne morem pomagat.. ne vem zakaj se tisti ki se tako vsega bojite enostavno ne zaprete v bunker za 20 let...

Ne živiš normalnega življenja. Imaš strahove in nezaupanje in teorije zarot, kamor pogledaš. In na nobeno vprašanje ne znaš razumljivo odgovoriti ampak vse zapletaš v meglo. Ne razumeš niti dokaj preprostih zadev, domišljaš pa si, da si strokovnjak o zadevah, ki jih ne razume niti 1% ljudi.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, mato295 pravi:

Ne živiš normalnega življenja. Imaš strahove in nezaupanje in teorije zarot, kamor pogledaš. In na nobeno vprašanje ne znaš razumljivo odgovoriti ampak vse zapletaš v meglo. Ne razumeš niti dokaj preprostih zadev, domišljaš pa si, da si strokovnjak o zadevah, ki jih ne razume niti 1% ljudi.  

Hahaha.. bogi so res. Delam normalno. Držim razdaljo do soljudi. Ne hodim na žure. Družim se z ljudmi ki so mi blizu in mi nekaj pomenijo. Kar rabim dobim. Kamor želim grem. O kakih strahovih ti bluzis?

Smilite se mi res... Ma saj bo bolje... Če ne zdaj, pa čez 50 let....

Kako gre že tista?

Ko naju več ne bo...:whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, MiNa said:
1 hour ago, vandrovec said:

Narediti cepivo ni problem...tudi sam ga naredim.

Tole je pa ena najbolj samozavestnih izjav, ki sem jih prebral na tem forumu....

Se motiš, tudi sam izdelujem cepivo ... dokaz   :naughty:

DSCN0049.thumb.jpg.43023a25b7219d1397b767f964e47832.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, C eagle said:

Aja? A pol se bezos pa musk sam igrata v prskovniku ... Nismo vedi...

  V bistvu se.... Ne vem koliko poznas vesoljske polete, ampak  iti v orbito, ali pa na drugo  nebesno telo (ubezati gravitraciji, se vtiriti v orbito, to ponoviti se za nazaj, imeti za vse skupaj gorivo, hrano itd), je popolnoma druga stvar. Ni problem ne v elektroniki, vodenju in ne sami tehnologiji (ta je precej boljsa in varnejsa danes. manjs, lazja, mocnejsa) ampak v ceni. Samo iti na Luno (kjer ni nic kaj uporabnega) in biti tam 19ti cisto enostavno ne upravici strasnih milijard.. Zadeva je veliko drazja in tezja, orbita je lahek dosezek in je res peskovnik. In danes ga dosegajo privatniki,  leta 60,70 itd je bilo to  nedoumljivo za privat firme,  niti priblizno kdorkoli razen Nase (v Ameriki) ni imel dostopa do tehnologije. Danes amaterske rakete dosegajo rob vesolja. In Musk cilja na na Mars. Je to ze veckrat povedal. (mal poguglaj za Muskov Starship naprimer) Na Luni nima kaj poceti, ker so ze bili gor in ni zanimivo. Zato raje posilja avte v vesolje, ker je ravno tako brez veze, ampak lahko rece da je bil prvi, in ima nek naslov in vabo za medije... In prvi na Marsu bo pozel in slavo in  kak orenk denar....

 

 Saj si lahko ironicen, ampak vseeno nimas prav...   Zdaj pa neham, ker 1. nima smisla in 2. smo zasli malo, ceprav razpravljamo o novih tehnologijah ki se tudi uporabljajo v farmaciji, itd.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, jvalant pravi:

Na Luni nima kaj poceti,

A veš da porabis z lune za potovanje v vesolje se pravi proti Marsu 6x manj energije... Če hočemo v vesolje bomo morali najprej na luno. Ali pa ogromen umetni satelit... Tudi jaz se umikam..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, C eagle said:

A veš da porabis z lune za potovanje v vesolje se pravi proti Marsu 6x manj energije... Če hočemo v vesolje bomo morali najprej na luno. Ali pa ogromen umetni satelit... Tudi jaz se umikam..

 

  Daj nehaj no...  to drzi, samo prej moras na Luni postavit bazo,  poslati vse za na Mars na Luno prej, gor imeti posadko itd...   Torej, da bi porabil manj energije za lansiranje z Lune, moras prej spraviti vse to na Luno. To pomeni lanisranje z Zemlje (kjer je 6x vecja teznost) do Lune in potem se z Lune. Si ze na vecji porabi. In pred tem se vso strukturo zgraditi na Luni. To je pa sploh zalogaj.   Dej prosm, mal pomisli preden kaj  napises.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, jvalant pravi:

  Daj nehaj no...  to drzi, samo prej moras na Luni postavit bazo,  poslati vse za na Mars na Luno prej, gor imeti posadko itd...   Torej en kup priprav, lansiranj itd...  ampak ti ze ves.

Ja tako je. Saj tudi ti ne greš in odvozis dirko. Postaviš Padock itd... je tako... Saj saj bomo kmalu samo pomeziknili in bomo kjer koli v vesolju...

 Morva nehat... Ker se siriva ko Corona....hihihi

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Starejši porabijo zelo veliko količino zdravil in medicinskih pripomočkov.

Od tega živi ogromno podjetij, njihovi davki in prispevki pa se stekajo v državne proračune.

Zavarovalnice imajo še vedno velike dobičke, kljub temu, da za njih plačujejo zdravljenja.

Treba je pogledati malo obširneje, ne samo s plašnicami na očeh.

 

Ok dajva rečt, da je res interes imeti čim starejšo populacijo zaradi tega kar si omenila. Dodam pa vprašanje. Ali je cilj imeti čim bolj zdravo ali nekako srednje bolno populacijo. Jest sem pač mnenja, da je ekonomija pogoltnila večji del empatije. In lahko, da so vmes svetle izjeme ampak splošno mislim, da je tega malo. Mogoče na neke osebnem nivoju, višje pa sigurno ne.

Glede na vse kar si omenila.....ti to vsaj malenkostno ne načne tvojega mnenja o koroni splošno? Menim, da sem za korono bil najslabša stranka ko sem jo doma prebolel v nekaj dneh. Ko pa sem se šel cepit sem postal bolj zanimiv, drugič, tretjič, četrtič, .... če me pa cepivo še malo načne (ne preveč, ravno prav za kake 2-3 škatlice tablet redno) bom pa ekonomsko še bolj zanimiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, Markisan said:

Ok dajva rečt, da je res interes imeti čim starejšo populacijo zaradi tega kar si omenila. Dodam pa vprašanje. Ali je cilj imeti čim bolj zdravo ali nekako srednje bolno populacijo. Jest sem pač mnenja, da je ekonomija pogoltnila večji del empatije. In lahko, da so vmes svetle izjeme ampak splošno mislim, da je tega malo. Mogoče na neke osebnem nivoju, višje pa sigurno ne.

Glede na vse kar si omenila.....ti to vsaj malenkostno ne načne tvojega mnenja o koroni splošno? Menim, da sem za korono bil najslabša stranka ko sem jo doma prebolel v nekaj dneh. Ko pa sem se šel cepit sem postal bolj zanimiv, drugič, tretjič, četrtič, .... če me pa cepivo še malo načne (ne preveč, ravno prav za kake 2-3 škatlice tablet redno) bom pa ekonomsko še bolj zanimiv.

Izhajaš iz predpostavke da smo vsi ljudje pokvarjeni, kar seveda ni res. Obstajajo pokvarjeni, samo so (še vedno) v veliki majšini.

Po stroških zdravljenja in farmacije, so necepljeni najboljša stranka. Ste (anti sekta) že pred časom pisali kakšne dobičke imajo bolnice s covid bolniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Markisan pravi:

Ok dajva rečt, da je res interes imeti čim starejšo populacijo zaradi tega kar si omenila. Dodam pa vprašanje. Ali je cilj imeti čim bolj zdravo ali nekako srednje bolno populacijo. Jest sem pač mnenja, da je ekonomija pogoltnila večji del empatije. In lahko, da so vmes svetle izjeme ampak splošno mislim, da je tega malo. Mogoče na neke osebnem nivoju, višje pa sigurno ne.

Glede na vse kar si omenila.....ti to vsaj malenkostno ne načne tvojega mnenja o koroni splošno? Menim, da sem za korono bil najslabša stranka ko sem jo doma prebolel v nekaj dneh. Ko pa sem se šel cepit sem postal bolj zanimiv, drugič, tretjič, četrtič, .... če me pa cepivo še malo načne (ne preveč, ravno prav za kake 2-3 škatlice tablet redno) bom pa ekonomsko še bolj zanimiv.

Ja, zdaj se pa odloči!

Kaj je cepivo namenjeno depopulaciji, ali ohranitvi živih, ampak bolnih ljudi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ftp pravi:

Izhajaš iz predpostavke da smo vsi ljudje pokvarjeni, kar seveda ni res. Obstajajo pokvarjeni, samo so (še vedno) v veliki majšini.

Po stroških zdravljenja in farmacije, so necepljeni najboljša stranka. Ste (anti sekta) že pred časom pisali kakšne dobičke imajo bolnice s covid bolniki.

Ne izhajam iz predpostavke, da je večina ljudi pokvarjenih. Izhajam pa iz predpostavke (verjetno tudi dejstva), da je na višjih položajih glavno gonilo dobiček, večina navadnih ljudi pa je izjemno naivnih. Za denar naredimo vse. Skoraj vse.

Necepljeni uradno res bolj polnijo bolnišnice. Kljub temu pa glede na to da se pod podatkov necepljenih združuje, nepopolno cepljene, prebolele in necepljene, bi rad videl tudi razčlenitev te postavke. Očitno podatek imajo, zakaj ga ne objavijo ne vem. Torej v bolnicah je x% polno cepljenih, x% delno cepljenih, x% prebolelih, x% necepljenih. To bi bila prava slika.

pred 2 minutami, KARMEN1 pravi:

Ja, zdaj se pa odloči!

Kaj je cepivo namenjeno depopulaciji, ali ohranitvi živih, ampak bolnih ljudi?

Ja to jaz tebe sprašujem. Kaj pa praviš na un video od Billa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, C eagle said:

Hahaha.. bogi so res. Delam normalno. Držim razdaljo do soljudi. Ne hodim na žure. Družim se z ljudmi ki so mi blizu in mi nekaj pomenijo. Kar rabim dobim. Kamor želim grem. O kakih strahovih ti bluzis?

Smilite se mi res... Ma saj bo bolje... Če ne zdaj, pa čez 50 let....

Kako gre že tista?

Ko naju več ne bo...:whistle:

S tem odgovorom si potrdil vse, kar sem ti napisal v mojem postu. Mi je žalostno, da nit tega ne vidiš.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, Markisan said:

Ne izhajam iz predpostavke, da je večina ljudi pokvarjenih. Izhajam pa iz predpostavke (verjetno tudi dejstva), da je na višjih položajih glavno gonilo dobiček, večina navadnih ljudi pa je izjemno naivnih. Za denar naredimo vse. Skoraj vse.

Necepljeni uradno res bolj polnijo bolnišnice. Kljub temu pa glede na to da se pod podatkov necepljenih združuje, nepopolno cepljene, prebolele in necepljene, bi rad videl tudi razčlenitev te postavke. Očitno podatek imajo, zakaj ga ne objavijo ne vem. Torej v bolnicah je x% polno cepljenih, x% delno cepljenih, x% prebolelih, x% necepljenih. To bi bila prava slika.

Nepopolno cepljenih je zelo malo, ker gre samo za čas med dvema odmerkoma, prebolevnikov je tudi malo in so zanemarljivi, tako da ostaneta samo dve skupini cepljeni in necepljeni (ostalo je zanemarljivo tudi za statistiko), te podatke pa lahko dobiš povsod.

 

Po drugi strani me zanima kje si dobil podatke (ki se mi zdijo pomembni)

kolikim  na višjih položajih je glavno gonilo dobiček  ???

koliko je naivnih ljudi ???

koliko ljudi je za denar pripravljen narediti vse ????

 

Ti pričakuješ ekzaktne podatke, operiraš pa s predpostavkami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ftp pravi:

Nepopolno cepljenih je zelo malo, ker gre samo za čas med dvema odmerkoma, prebolevnikov je tudi malo in so zanemarljivi, tako da ostaneta samo dve skupini cepljeni in necepljeni (ostalo je zanemarljivo tudi za statistiko), te podatke pa lahko dobiš povsod.

 

Po drugi strani me zanima kje si dobil podatke (ki se mi zdijo pomembni)

kolikim  na višjih položajih je glavno gonilo dobiček  ???

koliko je naivnih ljudi ???

koliko ljudi je za denar pripravljen narediti vse ????

 

Ti pričakuješ ekzaktne podatke, operiraš pa s predpostavkami.

Spet mešaš japke in hruške. 

Prvič. Ne moreš reči da je nepopolno cepljenih in ostalih zanemarljivo in tudi ne moreš reči da so to nepomembne postavke ker številk ne veš. Že samo prebolevniki. Če jih je okol 400k , koliko od teh je šlo npr. v bolnico? Zato ne nabijaj v prazno. Očitno pa bolnice te podatke imajo in jih ne povedo.

Glede dobička in naivnosti pa je to generalna debata in se ne more govorit o konkretnih številkah kot bi se jih v zgornji temi lahko. Če boš kdaj imel svojo firmo boš ugotovil da ima lahk osamo dve prihodnosti rast ali propad. Naivnih ljudi je definitivno veliko kar pokaže zgodovina. Denar pa ni vprašanje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, jvalant pravi:

  In kaj je tu cudnega? Tehnologije gredo naprej, se posebej zadnja leta z razmahom racunalnistva in sorodnih tehnologij. Dam za primer letalsko industrijo: poklica testnega pilota, kot je prej bil desetletja, torej super nevarnega preizkusanja letal ce sploh letijo, ni vec. Simulatorji, CAD/CAM itd popolnoma tocno povedo kako bo letalo letelo, kako so bo obnasal materijal itd. Testi so seveda se kar potrebni, ampak so bolj potrditvene narave. Torej je danes precej drugacno od mnozice risalnih desk, poskusov lomov materijala, testnih naprav itd. Za samo letalo in pripadajoce industrije, vlivanje itd... In cas nastajanja letal je drasticno krajsi. In varnejsi, ker vse teste opravijo v simulatorjih...  Obstaja program (x-plane) za navadne racunalnike (za sto evrov) ki preracunava dejanske oblike latala (profili itd) in zelo tocno pokaze, ali bo nas izum sploh letel in kako bo letel. Glavni algoritem deluje v veliko komercialnih simulatorjih za par sto tisoc dolarjv, in se uporablja tudi za solanje pilotov. In to laufa na mlinckih, ki jih imamo doma. Mokre sanje za inzenirje iz 50, 60, 70, 80h let..

 In glej ga zlomka, ti pa pravis da se zadeve tudi v farmaciji in medicini  ne premikajo naprej, in da se se kar mesa reci v epruvetah in potem preizkusa kaj sploh zadeva naredi? Zdaj se da viruse videti z elektronskimi, atomskimi in kaj se vem kakimi mikroskopi, superracunalniki lahko preracunavati milijarde in milijarde reci v sekundi, in tako naprej in tebe cudi kako se lahko naredi cepivo prej, kot pa pred par deset leti...

 

Zanimivo enačiš človeško telo in procese v njem z izdelavo kupa kovine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Markisan said:

Spet mešaš japke in hruške. 

Sploh ne veš kaj so hruške in kaj jabolke.

1 hour ago, Markisan said:

Prvič. Ne moreš reči da je nepopolno cepljenih in ostalih zanemarljivo in tudi ne moreš reči da so to nepomembne postavke ker številk ne veš.

So zanemarljive.

1 hour ago, Markisan said:

Če jih je okol 400k

Jih ni niti pol toliko. Uradno so to preboleli v zadnjih 6 mesecih. Že statistično imeti smolo in v 6 mesecih 2 krat zbolet za isto boleznico je redko.

Poleti korone praktično ni bilo in v zadnjih 100 dneh nimamo povprečja 4000 dnevno.

Sem pa zasledil na 24ur..

"V roku treh mesecev je sicer bilo že drugič pozitivnih 430 oseb, kar pa še ne pomeni, da so se ponovno okužili oziroma da so bili kužni ves ta čas. Ponovno okužbo so doslej potrdili samo pri devetih."

9 na 400k (po moje vsaj pol manj) JE zanemarljivo

Je pa potrebno razumeti, da se je kar nekaj prebolevnikov kasneje tudi cepilo in padejo v drugo skupino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!