Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Jaz pa skoraj verjamem tistemu znanstveniku o cepivih, ker se kar ujema z opažanji...če je cepivo injicirano v mišico je še kar znosno, če pride v krvni obrok majhne žiletke poškodujejo žile. Od tu toliko nenadnih smrti, tudi med mladimi in športniki. Saj bo s časom prišla resnica na dan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Tudi jaz nimam nič proti cepivu kot tudi alkoholu - samo ne me siliti. :)

jaz tut nimam nč prot alkoholu, pa ne rabiš me silit :P

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno. Čas bo pokazal marsikaj, nekaj pa tudi skril.

Zato se je pa brez veze kregat med sabo, cepljeni in necepljeni. Ekstremiste ne glejmo.

Vsak se odloča zase in ne silit druge.

Zelo narobe je pa, ker niso stvari predstavili bolj transparentno. Če so v tujini določena cepiva opustili vsaj za določene starostne skupine, zakaj pri nas ne.

Če so v Izraelu in še kje začeli zbolevati 2x cepljeni in so to zaustavili (verjetno začasno) s 3x odmerkom, zakaj niso pri nas najbolj ranljivim prej predlagali 3 odmerek, ne pa ravno na vrhuncu, ko se je virus širil najbolj...

Na ta način se rodi nezaupanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, vandrovec pravi:

Jaz pa skoraj verjamem tistemu znanstveniku o cepivih, ker se kar ujema z opažanji...če je cepivo injicirano v mišico je še kar znosno, če pride v krvni obrok majhne žiletke poškodujejo žile. Od tu toliko nenadnih smrti, tudi med mladimi in športniki. Saj bo s časom prišla resnica na dan...

pravljica o žiletkah :P cepivo se daje v mišico...zato pa tole, 20211201_103332.thumb.jpg.acbe7d67de34fdaef80aeb6c194ce2f2.jpg

vsaj nanobote bi lahko uporabil. :P al pa kaj bolj znanstvenofantastičnega

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

vsaj nanobote bi lahko uporabil. :P al pa kaj bolj znanstvenofantastičnega

Imaš srečo, ti je le mišico razrezalo...?

Kje je pa Snecer...ja fasal covid?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Scarabeo 500 said:

Politika in zdravstvo je tako ravnodušno ali brezbrižno, da vedo, na jesen bo..., na pomlad bo zopet val. Pa ne storijo popolnoma nič. Ni dodatnih postelj in kadra. Sramota, kažejo na svojo nesposobnost. 

Ja podatkov je dovolj in precepljenost nima takšnega učinka kot bi ga naj imelo.

Je politika zamočila? Ja. Skoraj vse. Se zdravstvo ni pripravilo? Težko rečemo. Pedenajo več intenzivnih postelj kot v prvem in drugem valu. Precej več. Koliko bi bilo dovolj? ×3? in od kje v letu in pol vsaj podvojit osebje?

Imamo problem podoben hrvackim autoputu. 4 vikende na leto je njihova AC obupno preozka, podhranjena in nepretočna. Vse ostale dni v letu deluje bolj kot ne prazna. Z nekaj zmernosti in normalnega obnašanja tudi tisti 4je vikendi niso problem.  

 

3 hours ago, Scarabeo 500 said:

Za vse so pa krivi drugi. Zadeve trajajo že skoraj 2 leti in kaj so ukrenili glede tega - samo cepljenje in cepljenje.

Ja podatkov je dovolj in precepljenost nima takšnega učinka kot bi ga naj imelo.

No. tle ga  (po mojem mnenju) mal lomiš. Zadeve trajajo že dve leti, in KAJ JE NAROD UKRENIL GLEDE TEGA? Nič ali malo. Precepljenost je posledica razumevanja problema. V Sloveniji je folk dokazal da problema ne razume. Z drugimi besedami:''vsega so krivi drugi.''  Precepljenost je pomemben dejavnik za  normalizacijo stanja. Drug pomemben dejavnik je odgovorno obnašanje posameznikov, torej, naroda. Pri nas ima besedo neki Stevanović. Stranka Grezni.ca. Agenda je ukinitev vseh ukrepov.  Precednik ga ad-hoc sprejme na avdienco, Janes PM mu piše  dolge in vljudne maile. Zadnjo raziskavo javnega mnenja je zmagala SDS. Jelinčič je vse povedal z enim stavkom. Narod je glup.  

2 hours ago, Scarabeo 500 said:

A veš kaj sedaj pripravljajo avstrijci. Obvezno cepljenje in kazen za trimesečje 600€

Močno dvomim, da bo obvezno cepljenje tudi uvedeno. Tako močno, da si upam stavit pivo. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Imaš srečo, ti je le mišico razrezalo...?

Kje je pa Snecer...ja fasal covid?

Sam sebe je blokiral ?????.

 

pred 1 uro, vandrovec pravi:

Jaz pa skoraj verjamem tistemu znanstveniku o cepivih, ker se kar ujema z opažanji...če je cepivo injicirano v mišico je še kar znosno, če pride v krvni obrok majhne žiletke poškodujejo žile. Od tu toliko nenadnih smrti, tudi med mladimi in športniki. Saj bo s časom prišla resnica na dan...

Veseli december je že začel ???.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kugelschreiber pravi:

Precepljenost je pomemben dejavnik za  normalizacijo stanja. Drug pomemben dejavnik je odgovorno obnašanje posameznikov, torej, naroda.

Problem je, ker vse stavijo na precepljenost. Ne more se narod obnašati odgovorno, če vlada sprejema odloke kot so - v mnogih primerih neživljenski. Če imajo v vladi ljudje masla na glavi, da peče. Ljudje so odraz neodgovorne in grabežljive vlade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Imaš srečo, ti je le mišico razrezalo...?

Kje je pa Snecer...ja fasal covid?

ful čutim razrez, majkemi :P, če bi ti videl mojo nogo po tem, ko so mi odvzeli samo kostni mozeg, torej črtica s skalpelom 2cm dolžine, noga pa čist črna naslednje dni bi rekel, da sem žiletke tut goltal :P

 

prpraula ukrepe :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

problem je sedaj, ne pa čakat volitve

Problem je že od prej (skoraj 4 leta prej), pa zgleda da "nas" ni nič naučilo. Upam da se motim, bomo pa videli spomladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ftp pravi:

Problem je že od prej (skoraj 4 leta prej), pa zgleda da "nas" ni nič naučilo. Upam da se motim, bomo pa videli spomladi.

v glavnem, daj kamor hočeš, problema sedaj in za nazaj volitve ne rešujejo, lahko ga samo za naprej. Ampak takrat bo nov ali drugačen. Nebuloze pa se počenjajo pravkar. #pečenkostanj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ga srt no...pred enim letom smo že to nabijal in bili označeni za: antimaskerje :P, FB doktorje itd...sej ne veš, kdo se dela norca iz koga :P

 

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/61adf551e609b/bradacem-in-brkacem-egoisticne-ffp2-maske-sploh-ne-koristijo-avstrijci-in-nemci-se-ocitno-motijo?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR2nn5oV86So2AFjwcnTDxqvWmBX3cBj5k7LO9UqIzZpndy8IgTWl8HTBH0#Echobox=1638797327

»Kirurško masko je potrebno na dve uri menjati. Po dveh urah se namreč njena učinkovitost močno zmanjša,« je dejala Logarjeva in dodala, da se zaščita zmanjša, če je maska premočena ali onesnažena. Ker je Logarjeva dejala, da je treba »zadeve gledati kompleksno in ne enoplastno,« na tem mestu vprašajmo bralca ali bralko, koliko ljudi pozna, ki menjajo masko na dve uri.

 

3adf50936ba61d8556172fadf1adc0c3.jpeg.61d456146e4b6a5140ad2ddfc6fc78dd.jpeg

Logarjeva pa pri teh maskah izpostavlja še eno težavo. »Moški, ki nimajo pobritega obraza, ki imajo brado ali brke, pri takšnih osebah maska popolnoma nič ne tesni. Problem pa so tudi zelo ozki in drobni obrazi, pri katerih maska prav tako ne tesni,« niza zagato za zagato s FFP2 maskami strokovnjakinja, ki predlaga, da za »splošno uporabo ostanejo večinoma kirurške maske, ki si jih je lažje namestiti in nudijo zelo dobro zaščito, če jih redno menjavamo.«

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pridni Švicarji se soočajo s porastom okužb? Le kako, a niso precepljeni? Še huje, sploh ne verjamejo več cepivu, kar vse (tudi cepljene), ki pridejo v Švico bodo testirali...swašta :P

https://www.slovenskenovice.si/novice/svet/svica-tudi-od-cepljenih-potnikov-zahteva-test-pcr/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0GlwPfnqw2JfIs4vDqHuNhP3F51_EfU6bFH7fSKs1jQQJ435VuPhxD5Ek#Echobox=1638547374

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/4/2021 at 9:54 PM, jama1100 said:

Zanimivo enačiš človeško telo in procese v njem z izdelavo kupa kovine.

 Ne, niti priblizno ne. Enacim napredek v znanosti za izdelavo kupa kovina in/ali simuliranja kemicnih procesov v telesu in procesov okuzbem itd, z uporabo moderne tehnologije in racunalnistva in  enormne racunske moci, ki vse to omogoca. Sej se lepo slisi tale vasa izjava, ampak dejstvo je, da gredo tehnologije naprej. Vcasih so rezali da so videli kaj je v telesu, pa je prisel rentgen, pa magnetna resonanca in tako naprej. In tudi tehnologije izdelave cepiv niso izjema. Zato dejstvo, da so hitro nasli cepivo (zaradi hitre izdelave genoma (racunska moc), zaradi novih tehnologij pri mikroskopih (vizualni pogled na viruse, ne skice in ideje kako mogoced izgleda),  zaradi simulacij procesov itd) ni carovnija, ali  nateg ali karkoli pac mislite, ampak pac napredek v znanosti in tudi financne inekcije in dejstvo, da je bila to prioritena zadeva...     Ampak,  mislite si kar pac hocete.

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dal prejsni teden zimsko bundo iz omare. Sem bil tako srecen ko sem najdu v zepu tri maske, da 20e sploh opazil nisem.. :D 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, Alla said:

Da se da corono preživet tudi brez cepljenja....

  Sori, ampak tole je pa idiotizem prve klase.  Ljudje smo si razlicni, to ti je pa ja menda jasno? In vsak oboleli je lahkov zacetku dobil drugacno dozo virusa, in se ene sto pogojev lahko nastejem.   Znani so primeri ko so ljidje preziveli padec letala z 10.000m. Po tvoje je potemtakem brez veze nositi padalo s seboj, saj se da preziveti padec z 10.000m...

 

  Necak je konkretno najebal ko je zbolel za korono, krepak zdrav mladenic...   ampak je ze kaj bilo krivo, ker TI si pa lazje prebolela...   EGO na vrhuncu!

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jvalant pravi:

  Sori, ampak tole je pa idiotizem prve klase.  Ljudje smo si razlicni, to ti je pa ja menda jasno? In vsak oboleli je lahkov zacetku dobil drugacno dozo virusa, in se ene sto pogojev lahko nastejem.   Znani so primeri ko so ljidje preziveli padec letala z 10.000m. Po tvoje je potemtakem brez veze nositi padalo s seboj, saj se da preziveti padec z 10.000m...

Ta prinerjava pa ne bo pila vode, dejavnik verjetnosti je popolnoma zanemarjen?

Koliko ljudi je preživelo padec z 10.000m?

P.s. če ga je preživel eden, potem smo bonus že izkoristili in ga 10 let ne bo nihče več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Endlich said:

Ta prinerjava pa ne bo pila vode, dejavnik verjetnosti je popolnoma zanemarjen?

Koliko ljudi je preživelo padec z 10.000m?

P.s. če ga je preživel eden, potem smo bonus že izkoristili in ga 10 let ne bo nihče več?

   To je res, ampak mislim, da ves kaj sem hotel povedati:  "eh korona ni vse skup nic, vsi jamrate, lazejo nam... Jaz ze vem, ker sem prebolel in ni blo hudega" je narobe misljenje in precej egoisticno: ker meni ni bilo nic, je vse skupaj farsa..

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Jaz pa skoraj verjamem tistemu znanstveniku o cepivih, ker se kar ujema z opažanji...če je cepivo injicirano v mišico je še kar znosno, če pride v krvni obrok majhne žiletke poškodujejo žile. Od tu toliko nenadnih smrti, tudi med mladimi in športniki. Saj bo s časom prišla resnica na dan...

...bravo....res bo nekaj na tem. Od samega začetka me je zanimalo kako sestra  potegne v vsako dozo točno po 1 nano čip...ker je v flaški 5 doz in jih je potrebno razdelit na 5 čipov v vsaki dozi, da vsak cepljeni dobi svojega. In v primeru z nano želetkami gre za šlamparijo sestre, ki očitno ni dovolj dobro premešala cepiva in je nekdo dobil večjo dozo kot drugi....v bistvu je kriva za nenadne smrti športnikom. Uf....ali pa so pri Astra Zeneci dodajali slabe želetke.....Jah nič....kot praviš resnica bo s časom prišla na dan....do takrat pa vseeno previdno na sprehodih....mogoče so temne sile zaznale tvoje umske sposobnosti...da te ne bi onemogočili preden se vsa resnica razkrije....

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En predlog bi imel. Ta tema ima trenutno prek 15.000 postov, pa čedalje bolj zamotana postaja...

A lahko tisti, ki se na korono malce bolj spoznate, v kratkih alinejah rezimirate trenutna spoznanja.

V enem sklopu argumenti ZA (prednosti, pogled stroke, razna dognanja...)

V drugem sklopu argumenti PROTI (pomanjkljivosti, nevarnosti, dileme, strahovi,...)

Potem bi pa moderator iz izbranih komentarjev sestavil eno tabelco in jo dodal v rdeče polje čisto zgoraj.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

   To je res, ampak mislim, da ves kaj sem hotel povedati:  "eh korona ni vse skup nic, vsi jamrate, lazejo nam... Jaz ze vem, ker sem prebolel in ni blo hudega" je narobe misljenje in precej egoisticno: ker meni ni bilo nic, je vse skupaj farsa..

To se popolnoma strinjam s tabo, da je napačno mišljenje, da se podcenjuje korono.

Večina ljudi jo res preboli doma, vendar pogostokrat traja tudi po 10 dni in to ni mačji kašelj. Če se prav spomnim je tudi ona bolehala 10 dni in nisem razumel, da bi jo podcenjevala.

Trdim, da jo cepljeni prebolijo prej, sem pa za kombinacijo, mladi lahko virus premagajo po naravni poti, boli ogroženi pa bolje, da se cepijo.

Zakaj se ne bi smel za naravno pot odločiti tudi 50+ letnik, če se čuti dovolj močnega in ne zaupa cepivu?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, izibajker said:

En predlog bi imel. Ta tema ima trenutno prek 15.000 postov, pa čedalje bolj zamotana postaja...

A lahko tisti, ki se na korono malce bolj spoznate, v kratkih alinejah rezimirate trenutna spoznanja.

V enem sklopu argumenti ZA (prednosti, pogled stroke, razna dognanja...)

V drugem sklopu argumenti PROTI (pomanjkljivosti, nevarnosti, dileme, strahovi,...)

Potem bi pa moderator iz izbranih komentarjev sestavil eno tabelco in jo dodal v rdeče polje čisto zgoraj.

 Tole je tema o koroni na motoristicnem forumu... Zdaj si pa predstavljaj, da se na nekem medicinskem ali farmacevtskem forumu razgovorijo o motorizmu.  Ravno ene tolko pameten bi bil, kot  tole tule :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, izibajker pravi:

En predlog bi imel. Ta tema ima trenutno prek 15.000 postov, pa čedalje bolj zamotana postaja...

A lahko tisti, ki se na korono malce bolj spoznate, v kratkih alinejah rezimirate trenutna spoznanja.

V enem sklopu argumenti ZA (prednosti, pogled stroke, razna dognanja...)

V drugem sklopu argumenti PROTI (pomanjkljivosti, nevarnosti, dileme, strahovi,...)

Potem bi pa moderator iz izbranih komentarjev sestavil eno tabelco in jo dodal v rdeče polje čisto zgoraj.

recenzijo lahko vsak dela. Na vrhu je pa pripeto...poglej sam..linki do uradnih in pomembnih strani. Nijz, razne statistike, ki se napajajo samo z uradnimi statistikami, potovalne informacije in podobno. Ostalega žal ne bo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, BIF pravi:

...bravo....res bo nekaj na tem. Od samega začetka me je zanimalo kako sestra  potegne v vsako dozo točno po 1 nano čip...ker je v flaški 5 doz in jih je potrebno razdelit na 5 čip

Za šalo: po 4+ cepljenjih se bo že bolj enakomerno porazdelilo ?

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!