Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

pred 4 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Večina packov je ali se bo cepilo. Odgovorni se večinoma ne cepijo, ker so odgovorni. Jih pa dobro posiljujejo.

Poznam cel kup odgovornih, ki so se cepili, dejansko vsi okoli mene, ki so cepljeni so odgovorni in niso fasali.

Ma kakšno posiljevanje. Klik in se prijaviš, pokličejo, prideš, traja par minut in je konec.

V takem času še kave ne dobiš na mizo.

Ampak fajn je delat scene, iskat svetovne zarote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kugelschreiber pravi:

U stilu damija34, ja in ne. 
 

po vec kot letu uspesnega izbjegavanja kuroni in njenim sevom, po tem ko so cepli rizicne starse, in ob vsej agitprop navlaki me je neka zelja po cepljenju cist minila. Ocitno sm dovol asocialen in previden. 
 

Vseeno sm se cepil, prvo da SLUCAAAJNO cesa ne privlecem cepljenim starsem. Temu izredno tesno sledi prehodi mej. Da bom mogoce lahko letos kam sel, brez rednih testiranj in s tem povezanih stroskov in opravkov. Sej ni sam motor pa pohajanje. Ce bo spet kej malega laufalo delo, bo treba v depot v Trst. NOCEM se zdrznit ce srecam karbinjerje, policaje....ne da se mi, too old for this shit. 
 

 

Malo sem tecnaril, in so me presenetili z vabilom ze prvi dan po sprostitvi. V ponedeljek casovno ni zneslo, zato sem zavrnil. Preprican de bo zdaj trajalo dlje, dejstev nisem sel takoj preverjat. Presenetijo v tork zjutraj, ce lahko pridem ob 14:00.....pograbil priliko, in se mi zdi de sm nasedu na polno. 

sam eno vprašanje, ker vsi tok skrbijo za starše in sploh kar prebiram tole temo same mame Terezije.

Dami je poskrbel, da so bili njegovi starši pred njim cepljeni, saj spadajo v tvegano populacijo in so imeli prednost.

Torej hvaljenje da sem se piknil, ker tok skrbim za starše in starejše osebe je samo dvigovanje rejtinga, pa nč drugega.

Piknil sem se da grem potovat, tudi na jadranko.  Pa še kam.

Ker me je strah korone in bolezni? Ne, me ni, celo leto sem delal in moral okrog ljudi, torej me ni strah. A me skrbi za bolnišnice? Ne me ne, pa tut za tiste ki si delijo blazne "kovid" denarje, me ne skrbi.

Mam  jajca in to povem, se ne delam finega in niti ne zaupam oblasti, ko začne svojo praljico:

dejmo mal vsi potrpet, saj bo bolje. V ozadju pa tečejo posli in blazna okoriščanja.

Hvala lepa.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kugelschreiber said:

Ce ostane pri teh pogojih,  sem zaklenjen do cakanja na drugi odmerek. Na kartoncku je datum 3 avgust! S pfizerjem, na dva odmerka, vse skup traja 4 tedne, z johnsonom 14 dni. 
 

najvecji problm mi je da sem jim nasedel. Za trenutek celo verjel. To najbol boli :) 

Nikjer ne pise de je osvezitveni. Je del predpisane kure.  Cel EU hoce oba odmerka, nasi pa madzari nam prodajajo neko svojo filoOfijo....

Se govori: osvezitveni odmerek je tisti, ki naj bi ga (o tem govorijo, ali je to politicna, strokovna ali komercialna odlocitev ne vem, niti ni vazno) dobili po 6 mesecih.... Ce bo tako, bo pri AZ ta interval 9 mesecev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jvalant pravi:

Se govori: osvezitveni odmerek je tisti, ki naj bi ga (o tem govorijo, ali je to politicna, strokovna ali komercialna odlocitev ne vem, niti ni vazno) dobili po 6 mesecih.... Ce bo tako, bo pri AZ ta interval 9 mesecev....

problem je ker az ne bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, DAMI34 said:

ti bom pojasnil. Se strinjava. Cepljenje je ok. Torej tu ne bova razpravljala zakaj, ni potrebe. Vsak ima svoj vzrok in čisto nikogar ne briga zakaj sem se ali pa se ne želim. Nikomur nisem dolžen pojasnjevat. 

 

Ampak dajva o političnih mučkah, ker to je v ozadju.

Najprej o strahu pred AZ, kot ga nekateri imajo, pa je Fafangel čisto prav reku, naj si folk sam izbere. Cepilci pa naj štejejo. Ga je takoj potunkal nacionalni koordinator, da bo folk dobil kar oblast ukaže.

Če mal poslušaš samo uradnike, vsak blebeta svoje cifre kaj bomo , kaj smo dobili od koga in kaj nam je obljubljeno.

Večinoma začnejo razlagat, kaj nam je obljubljeno in bo najbrž prišlo, ter nadaljujejo, če ne bo bomo pa mal koktejle vbrizgaval folku.

Cifre cepljenih z AZ so znane. AZ ima tudi najcenejše skladiščenje in najbolj ugoden režim. Torej mora ablast poskrbeti, da ima na zalogi vedno dovoljšnjo količino za drugi pik. To je vse.

maš 90000 prvih odmerkov, jih moraš met 90000 na zalogi za druge. Polovico viška lahko daješ spet kot prvi odmerek.

Samo to je kalkulacija in nič drugega. Ker od obljub o dostavah, sem se v lajfu že naposlušal, in bil mnogokrat nategnjen.

To kalkulacijo naj predočijo folku in ne bo zmede.

Bo naslednji teden prišlo še 50000 odmerkov AZ, jih komot 25000 razdeliš. Ampak šele ko pride.

Cifre so hipotetične.

 

 Lej, cisto enostvno, brez hipotetike in kompliciranja: cepil se bom zaradi tega, da ce kaj nabasem, da bom imel veliko sans da bo potek lazji. Zaradi zascite in vec varnosti in s tem tudi manj sans za bolnico. Ne za mejo, ne za pico notri, za Jadranko pa se manj! Ce se pa se kak cas ne bom odpeljal cez mejo, me pa tudi ne bo konec. Ce bo AZ bo AZ, ce bo Pfizer bo Pfizer,  ce pa Sputnik, bo pa Sputnik.  O obljubah ne bom razpravljal, ker ne morem. Se pa rekli, da  niso odpovedali pogodbe z AZ, ampak samo opcije. In dokler nekdo zares NE izvisi in ne dobi druge doze AZ (pa ne trdim da to ni mogoce) je tudi tole tvoje samo rekla kazala za sankom... In govorim samo zase. Koncna situacija bo kakrsna bo, slaba ali dobra, razlika je samo v tem, da jaz ne bom izgubil 10 kil zivcev, pa klobasal tule skoz in skoz...  

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jvalant pravi:

Se govori: osvezitveni odmerek je tisti, ki naj bi ga (o tem govorijo, ali je to politicna, strokovna ali komercialna odlocitev ne vem, niti ni vazno) dobili po 6 mesecih.... Ce bo tako, bo pri AZ ta interval 9 mesecev....

Torej sploh ne veš komu lahko zaupaš in si se pripravljen cepiti na določena obdobja. Ampak saj ni važno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Snečer pravi:

kazalo bi poiskati krivce, ki širijo packarijo

doktarje smučarje?

dohtarje afrikance?

šolnike smučarje?

 

Neb jaz iskal krivcev, ker to ne gre. Ok, nekdo, ki nalašč kašlja v druge je nevaren, vse ostalo?

Kazalo bi mal manj lagat ljudem in si izmišljevati pravljice, pa bi se več ljudi prostovoljno cepilo.

 

Lej ena od pravljic:

skoraj povsod (gostilne, hoteli, bazeni, kino) lahko vstopijo samo PCTji.

k maši, lahko gre vsak.

Virus je hudič, pa si ne upa v cerkev. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Torej sploh ne veš komu lahko zaupaš in si se pripravljen cepiti na določena obdobja. Ampak saj ni važno.

 In ti ves? Lej, od AZ v sloveniji se nihce ni umrl, pa je veliko ljudi cepljenih, ok korone pa veliko. Kaj naj jim ne zaupam. Ne pretiravaj, ne obracaj in ne smesi se.  Jaz tebi ne solim  pameti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jvalant pravi:

 Lej, cisto enostvno, brez hipotetike in kompliciranja: cepil se bom zaradi tega, da ce kaj nabasem, da bom imel veliko sans da bo potek lazji. Zaradi zascite in vec varnosti in s tem tudi manj sans za bolnico. Ne za mejo, ne za pico notri, za Jadranko pa se manj! Ce se pa se kak cas ne bom odpeljal cez mejo, me pa tudi ne bo konec. Ce bo AZ bo AZ, ce bo Pfizer bo Pfizer,  ce pa Sputnik, bo pa Sputnik.  O obljubah ne bom razpravljal, ker ne morem. Se pa rekli, da  niso odpovedali pogodbe z AZ, ampak samo opcije. In dokler nekdo zares NE izvisi in ne dobi druge doze AZ (pa ne trdim da to ni mogoce) je tudi tole tvoje samo rekla kazala za sankom...

zakaj se boš cepil je tvoja stvar, ne mi lagat, da zato da zaščitiš starše.

 

Zakaj se nekdo ne bo cepil, tudi ni moja in tvoja stvar. Lahko ga je strah, lahko ga skrbijo govorice za šankom.

Moj sosed (pisarna v Italiji), koronaparanoik, 75 let star, se je šel cepit in je znorel, ker so mu hoteli dat AZ. Se ni pustil cepit.

A tip je komaj čakal, da bo cepljen.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

Ma kakšno posiljevanje.

Ti ne vidiš posiljevanja nad necepljenimi je popolnoma enako kot Janšisti, ki ne vidijo terorja njegove vlade nad nami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Torej sploh ne veš komu lahko zaupaš in si se pripravljen cepiti na določena obdobja. Ampak saj ni važno.

ne pripravljen, PRISILJEN!!!!

Na koncu bo cenej če se cepiš, kot pa konstantno testiraš. Vsi bomo prisiljeni v to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Ti ne vidiš posiljevanja nad necepljenimi je popolnoma enako kot Janšisti, ki ne vidijo terorja njegove vlade nad nami.

ne, ne vidim tega posiljevanja

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

***********************************************************************

*zakaj se boš cepil je tvoja stvar, ne mi lagat, da zato da zaščitiš starše.    *

***********************************************************************

 

 

Dami kaj je s tabo? O starsih sva govorila pred pol leta, zdajle pa dam svoj citat od pred minute:

"Lej, cisto enostvno, brez hipotetike in kompliciranja: cepil se bom zaradi tega, da ce kaj nabasem, da bom imel veliko sans da bo potek lazji. Zaradi zascite in vec varnosti in s tem tudi manj sans za bolnico. Ne za mejo, ne za pico notri, za Jadranko pa se manj!"

 

 Tudi ce bi omenil starse, kako ti lahko ves da lazem. TI meni sedaj solis pamet, ker sem rekel da me skrbi za 86 letno mamo, da lazem!!?  Stari, ti nisi normalen!

 

  Kje si nasel starse in kaksen faktor si ti, de ti ne smem lagat (saj ti tudi nocem). Lej konec debate, ker nima smisla!

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ne pripravljen, PRISILJEN!!!!

Na koncu bo cenej če se cepiš, kot pa konstantno testiraš. Vsi bomo prisiljeni v to.

Vsaj to leto me ne bodo prisilili v cepljenje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Ti ne vidiš posiljevanja nad necepljenimi je popolnoma enako kot Janšisti, ki ne vidijo terorja njegove vlade nad nami.

Res posiljevanje??? Ko to temo pogledaš je 80% postov od novax.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Vsaj to leto me ne bodo prisilili v cepljenje. 

obstaja pa mala šansa, ma vedno manjša, da se bo tut kaj sprostilo. Recimo pri potovanjih, bo hitri test dovolj, al pa bo veljal 7 dni itd..vse odvisno od okužb, pa interesa po denarju.

 

Človekoljublja pri koroni ni, a marsikomu še ni to jasno. Vse je posel.

pred 6 minutami, jvalant pravi:

Dami kaj je s tabo? O starsih sva govorila pred pol leta, zdajle pa dam svoj citat od pred minute:

"Lej, cisto enostvno, brez hipotetike in kompliciranja: cepil se bom zaradi tega, da ce kaj nabasem, da bom imel veliko sans da bo potek lazji. Zaradi zascite in vec varnosti in s tem tudi manj sans za bolnico. Ne za mejo, ne za pico notri, za Jadranko pa se manj!"

 

  Kje si nasel starse in kaksen faktor si ti, de ti ne smem lagat (saj ti tudi nocem). Lej konec debate, ker nima smisla!

 

ti drugim razlagaš zgrešene motive cepljenja.

Jaz ti razlagam probleme ljudi, ki bi se in celo so se cepili.

Da, naj bo konec, ker res nima smisla.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jvalant pravi:

"Lej, cisto enostvno, brez hipotetike in kompliciranja: cepil se bom zaradi tega, da ce kaj nabasem, da bom imel veliko sans da bo potek lazji. Zaradi zascite in vec varnosti in s tem tudi manj sans za bolnico. Ne za mejo, ne za pico notri, za Jadranko pa se manj!"

To je tista znana floskula od agitatorjev cepiv...pa sploh preverjeno še ni vse skupaj, če res kaj zaščiti ali je še slabše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

obstaja pa mala šansa, ma vedno manjša, da se bo tut kaj sprostilo. Recimo pri potovanjih, bo hitri test dovolj, al pa bo veljal 7 dni itd..vse odvisno od okužb, pa interesa po denarju.

 

Človekoljublja pri koroni ni, a marsikomu še ni to jasno. Vse je posel.

ti drugim razlagaš zgrešene motive cepljenja.

Jaz ti razlagam probleme ljudi, ki bi se in celo so se cepili.

Da, naj bo konec, ker res nima smisla.

 

 Manj sans da je bolezen huda, dolocena stopnja zascite, itd, je ZGRESEN motiv za cepljenje?          Ja res nima smisla!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

ne pripravljen, PRISILJEN!!!!

Na koncu bo cenej če se cepiš, kot pa konstantno testiraš. Vsi bomo prisiljeni v to.

Ti si se že odločil, jaz pa se še ne dam. Pač greš po lažji poti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

 Manj sans da je bolezen huda, dolocena stopnja zascite, itd, je ZGRESEN motiv za cepljenje?          Ja res nima smisla!

to sem že zdavnaj napisal in se strinjam. Trenutno je dokazan lažji potek bolezni če si cepljen, boljša zaščita itd..

Zakaj se moram ponavljat?

Ni pa dokazano, ali se ne ve, kaj bo v prihodnosti, ker ni dovolj časa minilo, koliko bo cepivo ščitilo pred mutacijami, kolikokrat se bo potrebno špiknit, itd

 

pred 3 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ti si se že odločil, jaz pa se še ne dam. Pač greš po lažji poti. 

men se je mudilo, odločen sem bil že zdavnaj.

Pozitivni učinki jadranke odtehtajo negativne pri cepljenju :P

 

Težje poti mam počasi dovolj.

Lahko pa cepivo celo prime, kaj pa veš. :D

Mislim, ni me strah enega cepiva, če pa vozim motor in imam večje šanse da se ubijem z njim kot da me cepivo pokonča.

Pa kadim, pijem alkohol, požrem vse kar vidim..mislim, ena špika me zihr ne ubije haha :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

to sem že zdavnaj napisal in se strinjam. Trenutno je dokazan lažji potek bolezni če si cepljen, boljša zaščita itd..

Zakaj se moram ponavljat?

Ni pa dokazano, ali se ne ve, kaj bo v prihodnosti, ker ni dovolj časa minilo, koliko bo cepivo ščitilo pred mutacijami, kolikokrat se bo potrebno špiknit, itd

 

Tocno tako! NE VE SE! In ker mislim drugace kot ti (pa sam pravis, da se ne ve kaj bo), se lazem, ce bi rekel, da me skrbi za starse v poznih letih....  Pa tega sploh nisem rekel, ampak ti pac zivis v eni svoji fantaziji in me oznacil za laznivca za stvar ki je sploh nisem rekel.  Ali sem jo pred pol leta in tudi tedaj ni bila laz. Jaz tezav in starsev ne uporabljam za dokazovanje necesa tule.

 

  In samo lazji potek (kot pravis dokazano) sem izpostavil kot moj motiv.... Pa kaj ni jasno?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

ena špika me zihr ne ubije haha :D

 

Ena ziher ne. Kaj pa če boš moral to početi par let, ti, tvoji bližnji, predvsem imam v mislih mladostnike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ena ziher ne. Kaj pa če boš moral to početi par let, ti, tvoji bližnji, predvsem imam v mislih mladostnike?

ja navadli se bomo. Človeško telo zmore masikaj.

Mene bolj skrbi, kaj bo ko se bo virus navadil špikanih pa pogruntal novo opcijo.

Bo spet vse jovo na novo.

 

pred 5 minutami, jvalant pravi:

Tocno tako! NE VE SE! In ker mislim drugace kot ti (pa sam pravis, da se ne ve kaj bo), se lazem, ce bi rekel, da me skrbi za starse v poznih letih....  Pa tega sploh nisem rekel, ampak ti pac zivis v eni svoji fantaziji in me oznacil za laznivca za stvar ki je sploh nisem rekel.  Ali sem jo pred pol leta in tudi tedaj ni bila laz. Jaz tezav in starsev ne uporabljam za dokazovanje necesa tule.

prou. A nisi reku, da je konec? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, DAMI34 said:

Ampak dajva o političnih mučkah, ker to je v ozadju. (nabave, tožbe, ukinitev nabave EU pri AZ, az lahko zmanjka za drugi odmerek)

To je edino cesar se ne bojim. Da bo zmankalo. Pogodbe niso prekinili. EU bo že naročeno izterjala.  Tudi na sodišču terja cepivo, ne denarja ali razveljavitve pogodbe.  Niso pa podpisali novih naročil.  AZ zamuja z ene 75% narocili.  To bodo dobavili.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

To je edino cesar se ne bojim. Da bo zmankalo. Pogodbe niso prekinili. EU bo že naročeno izterjala.  Tudi na sodišču terja cepivo, ne denarja ali razveljavitve pogodbe.  Niso pa podpisali novih naročil.  AZ zamuja z ene 75% narocili.  To bodo dobavili.  

khm..Beovička je že rekla, če bo pa zmanjkalo bomo pa drugo cepivo dali. Ma fajn je da se človek ne boji.

Naslednje leto, kaj boš vzel? Drug koktejl?

Ma saj baje je mešanje smiselno ugotavljajo.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!